Opinia pracownika firmy ZARA

Miejsce pracy, w którym panuje dobra atmosfera, zgrany team

6 sierpnia 2015
Dzień zaczyna się od "Dzień dobry" :) a właściwie od "Cześć". Jest to hiszpańska firma, w której mówi się na "Ty" do przełożonych, nie stwarza się żadnych barier. Wszyscy są otwarci i chętni do pomocy.
Wpisanie się na listę, odebranie sprzętu, iPod,walkie-talkie, sprawdzenie planu dnia, który wyznacza strefy, w których należy obsługiwać klienta, stosowanie 6 minimum obsługi klienta, sprzątanie sklepu, wydawanie zamównień on-line, przygotowywanie sprzętu do dostawy.

Każdy, kto chce się rozwijać i awansować kontaktuje się z przełożonymi, później wysyła się daną osobę na tzw. "Ścieżkę kariery", szkoli się tą osobę, dostaje się ocene i obejmuje się dane stanowisko.

Pracując 2,5 roku kadra zarządzająca zmieniała się około czterokrotnie. Brak kompetencji, umiejętności, brak pomocy ze strony przełożonych, brak czystej ludzkiej empatii.

Współpracownicy pozytywnie nastawieni, sympatyczni ludzie służący pomocą.

Kiedy jedna osobą musi zrobić wszystko, a na danej zmianie na jednym dziale jest co najmniej pięć osób. Trudni klienci, którzy wymagają od pracowników działania, które nie leży w ich gestii. (niedziałająca on-line w weekendy)

Uśmiech, zadowolenie klienta, pochwała.
Plusy
Możliwość próśb grafikowych co miesiąc, wolne dni w tygodniu
Minusy
5 h w pracy i nie przysługuje żadna przerwa, 6 h - 15minut, 7 h - 20 minut, 8, 9, 10, 11 h - pół h przerwy.
23 stycznia 2019
sprzedawca-kasjer (były pracownik) - Katowice, śląskie
Nie było typowego dnia pracy, możliowści rozwoju ograniczone, kadra zarządzająca nie potrafi wiele pomóc, dziewczyny się obgadują
8 sierpnia 2017
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) - Kraków, małopolskie,Rynek
Walka o stołek.wszystko nerwowo i chaotycznie.Nie polecam.
Plusy
Pakiet socjalny, karta mulisport
Minusy
Z karty nikt nie korzysta:)
7 marca 2017
Ta sama rolaTa sama lokalizacja
Kasjer-Sprzedawca (były pracownik) - Rzeszów, podkarpackie
Zaraz to moje pierwsze miejsce pracy, zaraz po maturze miałam tam możliwość szybkich awansów. Systematycznie otrzymywałam dodatkowe zadania i obowiązki, z których starałam się wywiązywać jak najlepiej. Młoda kadra zarządzająca była uprzejma i wyrozumiała.