Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie pracowników firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

alfa i omega
Na rozmowę kwalifikacyjną musisz znać przepisy jak długoletni pracownik a po dwóch - trzech dniach szkolenia musisz być alfą i omegą a tak się nie da MASAKRA
praca bardzo ciekawa
jest to praca wymagająca ciągłego myślenia, stosowania technik sprzedażowych a czasem dużego wysiłku. brak stabilności zatrudnienia, np. powodem nieprzedłużenia umowy jest przebywanie na urlopie macierzyńskim.
Plusy
dobre zarobki, szkolenia
Minusy
brak stabilności zatrudnienia
Zus Łódź
Przychodząc do pracy w ZUS mialam inne wyobrazenie o tej firmie (jeszcze wtedy nazywalam ja firma). Niestety szybko zweryfikowalam swoj pogląd. W Zus nie szanuje sie pracownika. Zatrudnia sie wyksztalcobego mlodego czlowieka po stydiach i kilkuletnim doswiadczeniem za 2400 zl brutto. Umowe o prace na czas nieokreslony rozciaga sie maksymalnie w czasie...Nikt nie liczy sie z Twoim zdaniem...naczelnik slepo realizujd wutyczny dyrektora czy centrali...nikt nie piśnie słówkiem. Zreszta nie ma sie co dziwic..naczelnicy to osoby bez kompetencji, "mianowane" przez swoich na wyzsze stanowiska, ktorych sie kurczowo trzymaja, bo nigdzie indziej nie znajda roboty...Nagrody kwartalne przyznawane przez naczelnika wg swojego "widzimisie"-czytaj znasz sie fobrze z naczelnikiem Twoja nagroda o kilka stowek bedzie wyzsza po to zeby innemu pracownikowi zabrac...Jezeli jestes ambitna, samodzielna, pelna pomysliw osoba-nie idz do zusu...ztłamszą w Tobie wszystko te cechy, ktore masz...Nie warto....
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, brak możliwości rozwoju, awans możliwy jedynie przez posiadanie "pleców", brak pakietu socjalnego, urągające człowiekowi w XXI wieku warunki sicjalne, toaleta jedna na 40 osób
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Plusy
xxxx
Minusy
xxxx
Pracowałam tam ponad 15 lat o 14 lat za dużo. Praca bez żadnej satysfakcji, masakryczne niskie zarobki, brak poszanowania pracownika , koleżanki - porażka, zazdrość , kpina i ironia ,"pokażemy ci gdzie twoje miejsce.. :{" , na palcach jednej ręki można policzyć normalnych ludzi .Jedno co mogę powiedzieć to dostać się na stanowisko można tylko poprzez kumoterstwo. Rekrutacja na stanowisko to wielka pomyłka. Ludzie tzw. z ulicy chcący się dostać do pracy w ZUS nie mają większych szans bez znajomości .Widać po przychodząc na rekrutację kto miał wcześniej otrzymane testy. Dyrekcja i tak wybiera znajomego lub znajomą - nie ważne czy masz wiedzę czy nie .
Ja znam przypadki w ZUS w Częstochowie , że naczelnikiem lub dyrektorem możesz zostać nawet bez przeprowadzania sztucznej rekrutacji na stanowisko od tak .
Plusy
godziny pracy
Minusy
niskie wynagrodzenie, atmosfera poniżej krytyki, moobing
Nie marnuj swojego życia na tą firme
Jeśli ktoś chce tam pracować, to tylko desperat.Na początku wydaje się że złapałeś Pana Boga za nogi( stabilna praca i wynagrodzenie), później zaczynasz budzić się z letargu.
Pracuję w tej ,, firmie" dosyć długo. Zarabiam średnio 2000 -2500 zł brutto. Generalnie występuje brak poszanowania dla pracownika - masz robić i cieszyć się że w ogóle tam pracujesz. Poniżanie pracownika przy innych to NORMA.A Kierownik nie jest od tego by Ci pomóc,a tylko nadzoruje Twoją pracę. Pracujesz dopiero 2 tyg. co z tego masz już wiedzieć WSZYSTKO i czytać poradniki. Zarobki- katastrofa w porównaniu do powierzonych obowiązków,tępa pracy oraz stresu jaki przeżywasz.. Najgorsze wydziały to : Wydział Ubezpieczeń i Składek oraz wydział Rozliczeń Kont (omijać z daleka).

A dodatkowo najgorsze są premie - nie ważne ile spraw wyrobisz w miesiącu. Jeśli lubi Ciebie Kierownik lub Naczelnik to dostajesz niezłą sumę. Natomiast gdy nie jesteś ulubieńcem dostajesz ochłapy i się ciesz.
Plusy
nagrody ( od Centrali nie są one uzależnione od Kierownika lub Naczelnika), godziny pracy
Minusy
sters, poniżanie pracownika przy innych, niskie zarobki, nieprzyjemna atmosfera ( nie wiem czy we wszytkich wydziałach)
dobra atmosfera pracy ni b=ciekawa praca
przede wszystkim praca ciekawa, kontakt z interesantami
Plusy
pakiet socjalny
ocena przeciętna
Możliwości rozwoju w firmie są raczej ograniczone, szkolenia są mało przydatne.
Plusy
warunki socjalne
Minusy
Niskie zarobki.
Kraków bdb
Bardzo polubiłam tą prace ze względu na miłą atmosferę oraz miałam możliwość rozwoju.
Nie
Brak określonej ścieżki kariery, nierówne wynagrodzenia za pracę.
Najlepsza atmosfera w pracy
To była moja pierwsza praca po maturze.Wspominam ją bardzo dobrze.Trafiłam na ludzi,który mieli właściwe podejście do nowicjuszy.Miałam wszystko wytłumaczone,pokazane,mogłam pytać wielokrotnie jeżeli czegoś nie zrozumiałam.Odbyłam roczną aplikację urzędniczą,której uwieńczeniem było nadanie mi tytułu urzędnik mianowany.Koleżanki w moim referacie to przemiłe,kulturalne i koleżeńskie osoby.Pracę w ZUS-ie wspominam bardzo miło i żałuję,że odeszłam.
Plusy
Pakiet socjalny rewelacja!
Minusy
Nie było minusów
Bardzo dsużo obowiązków, za wiele jak na jednego pracownika, wielka presja czasu i stres. Człaowik czuję sie jak w obozie pracy za głodowe wynagrodzenie. Nie ma możliwości dyskusji z przełożonym odnośnie organizacji pracy. Pracownik niższego szczebla jest nikim. Liczą się tylko układy
Plusy
karta multisport
Minusy
bardzo niskie zarobki
ZUS inspektorat Tychy
Inspektorat liczy ponad 100 pracowników. Obecnie wprowadzane jest zarządzanie przez cele. Najważniejszy jest klient i czas jego obsługi.
Plusy
Pakiet socjalny
Minusy
Miejsce pracy, gdzie panuje zla atmosfera
Miejsce pracy, w ktorym jest bardzo duza presja i nie mila atmosfera
Plusy
Praca jednozmianowa
Minusy
Bardzo niskie zarobki, zle zarzadzanie
Bardzo stresująco
Stresująco, wszystko na wczoraj, pieniądze też małe. Nie lubiłam tam przychodzić do pracy.
ZUS Płock
Konkretny naczelnik szef obsługi informatycznej, z podejściem ludzkim . ZUS Płock miłe wspomnienia
Plusy
Zawsze można było liczyć na wsparcie
Minusy
TRochę mało płacą
Fajna praca
Zakład wspominany miło mimo iż czas w którym pracowałam to czasy gdy pracownik przyjmował przy biurku petentów, załatwiał sprawy telefonicznie oraz wszystko inne . W razie choroby zabierał pracę do domu . Ogrom pracy papierowej i jednocześnie przyjmowanie petentów. Rewaloryzację itp
Plusy
zniżki jako Urzędnik Państwowy
Minusy
ogrom pracy papierkowej z jednoczesnym przyjmowaniem przy biurku petentów
Niskie zarobki, małe szanse awansu wpływają na moje życie prywatne.
Jedynym powodem zmiany pracy jest wynagrodzenie. Bardzo lubię swoją pracę i jestem zorganizowana na swoim stanowisku pracy. Mam świetnych współpracowników. Nie widzę możliwości poprawy swojej sytuacji finansowej.
Plusy
Kadra zarządzająca jak i koleżanki z którymi pracuje bez zastrzeżeń.
Minusy
Niskie zarobki. W styczniu minęło 21 lat pracy.
czxxzczcx
zxczxc czxczxczxc xczxczxcxzc zxczxczxczx j kh kjh jk hkj hkj hkj h
ZUS
Małe perspektywy awansu, stosunkowo niskie zarobki i rzadkie podwyżki.
Plusy
przyjazna atmosfera
reasumując - jest dobrze
Nie ma co tu oceniać. Niestety nie jestem kompetentny do dokonywania takich tu ocen. Pracuję w zakładzie ponad 18 lat.
Plusy
pensja na czas, 5 dniowy dzień prac
Minusy
niskie zarobki...
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,6
2,7