Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zobacz wszystkie opinie o firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinia pracownika firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Obóz pracy

Przepracowałam w tej firmie ponad 20 lat. Dzień w którym złożyłam wypowiedzenie był najpiękniejszym dniem mojego życia. Nabawiłam się tam głębokiej depresji, z której leczę się do dzisiaj. Obóz pracy to delikatne określenie. Wmawiają ci, że jesteś nieudacznikiem i nigdzie nie dostaniesz pracy. Po 2 miesiącach od zwolnienia się stamtąd znalazłam nową pracę. Pracuję tam już ponad rok i czuję, że żyje. Lekarz zmniejszył mi dawki leków do minimum, za chwilę będziemy odstawiać. NIE POLECAM NAJWIĘKSZEMU WROGOWI.

Plusy

Nic

Minusy

4,0 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Zastraszanie

Jesteśmy zastraszani. Ciągle słyszymy teksty: nie znajdziecie innej pracy, jesteście nic nie warci. Dyrekcja mimo wielokrotnych próśb o spotkania od zawsze miała nas gdzieś- gdy się pojawiali to tylko na kawkę i maks minuta dla pracowników i oczywiście pogardliwe spojrzenia. Ostatnio nawet związki zawodowe rozpoczęły kampanie zastraszania nas. Groziły, że "zwolnienie pracownika nastąpi na pstryknięcie palcem, bo nie ma ludzi niezastąpionych". Pani Dyrektor partyjna, ludzi ma w d***e..

Miejsce pracy kadra zarządzająca

Warunki pracy fatalne, w lecie gorąco brak klimatyzacji , w pokojach 32 stopnie, po kontroli inspekcji pracy wszystko w porządku. W zimie grzejniki się ciągle zapowietrzaja, pokoje 5 osobowe brak możliwości wyciszenia i skupienia. Warunki pracy fatalne a wymagania jak w korporacji . Po 20 latach pracy zarabia się 200 zł brutto więcej jak nowo przyjęci pracownicy, brak dodatków które by wyrównały dysproporcje. Jeśli chodzi o kadrę zarządzająca to dzięki pracowników tych od zapierdalania i od robienia dobrego wrażenia. Ciężka praca nie oznacza benefitów, wręcz przeciwnie dużo pracy=dużo zaległości więc i tak jesteś najgorszy. Pracownicy biorą leki uspokajające, piją herbatki ziołowe, czasem bez czegoś mocniejszego się nie da. Jak idziesz na zwolnienie czy opiekę nad chorym dzieckiem to wracasz po dwóch tygodniach i robota która zostawiłeś na ciebie ciągle czeka, dodatkowo dorzucają pracę ekstra bo przecież twoja będąca musiała być przez kogoś zrobiona więc ci wyrównują. Zapytacie dlaczego się siedzi w takim gów...? Bo człowiek głupi i ciągle ma nadzieję że taki mobbing nie może trwać wiecznie, a tu niestety trwa tyle lat i nikomu z góry nie zależy żeby coś się zmieniło.

Plusy

Jedyny plus praca 8 godzin od poniedziałku do piątku

Minusy

Mobbing, niskie zarobki, praca ponad ludzkie siły, ciągle nowe zadania za które nikt nie płaci ekstra, wykorzystywanie tych którzy się boją i siedzą cicho, brak koleżeństwa

Miejsce które samo się unicestwi.

Absolutnie odradzam, morderca ambicji. Wymagania iście korporacyjne, warunki pracy fatalne to za mało powiedziane. Stary sprzęt, zero zaplecza socjalnego. Wyliczanie kartek do drukarek! Wszystko na czas - co w sumie nie dziwi, bo nikt tam nie chce pracować. Póki nie zmienią warunków płac i zatrudnienia, co bardziej ambitni popracują miesiąc i odejdą, zresztą nagminne jest w ZUS porzucanie pracy. W momencie kiedy osoby przed wiekiem emerytalnym odejdą za kilka lat, w Zusie będzie pusto, jestem o tym przekonana.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu