Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zobacz wszystkie opinie o firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinia pracownika firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Miejsce które samo się unicestwi.

Absolutnie odradzam, morderca ambicji. Wymagania iście korporacyjne, warunki pracy fatalne to za mało powiedziane. Stary sprzęt, zero zaplecza socjalnego. Wyliczanie kartek do drukarek! Wszystko na czas - co w sumie nie dziwi, bo nikt tam nie chce pracować. Póki nie zmienią warunków płac i zatrudnienia, co bardziej ambitni popracują miesiąc i odejdą, zresztą nagminne jest w ZUS porzucanie pracy. W momencie kiedy osoby przed wiekiem emerytalnym odejdą za kilka lat, w Zusie będzie pusto, jestem o tym przekonana.

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym

negatywna

Nie polecam pracy w tej placówce, kumoterstwo i zasady rodem z PRL. Wystarczy wziąć do ręki umowę o pracę, gdzie nazywają osobę zatrudnioną pracownicą...

Wyścig szczurów

Brak szacunku do pracowników, traktuje się ich jak roboty. Straszne parcie na statystyki i pracy ponad normę jakby to był system akordowy. Mobbing ze strony kierownictwa i współpracowników to norma. Jeden etat musi pracować za trzy. Mnóstwo bezsensownych obowiązków, które można by było pominąć, w dodatku połowa tego co robisz nie wlicza się w statystyki, więc potem wołają cię na dywanik i oskarżają o to, że nie pracujesz. Nowi pracownicy mają przydzielonego innego pracownika, który ma ich szkolić, ale najczęściej ma cię on gdzieś bo musi wyrabiać się ze swoją robotą. Zamiast szkolić nowych pracowników każe im się robić archiwizację (która zresztą należała do obowiązków twojego opiekuna, ale jej nie zrobił bo trzeba klepać statystyki) i inną brudną robotę, której nikt nie chce robić, a potem pretensje, że jeszcze nie umiesz tyle i nie wyrabiasz tyle co pracownik z 20-letnim stażem. Mimo wszystko niektórzy opiekunowie się starają, ale są też tacy, którzy tylko czyhają na twoje potknięcie, manipulują tobą, nie potrafią tłumaczyć, jak o coś dopytasz to słyszysz, że "przecież ci to mówiłam", "twoje pytania nic nie wnoszą", a jak ze strachu nie pytasz to pretensje, że nie pytasz jak czegoś nie wiesz. A na końcu taki karierowicz leci ze skargą do naczelnika i robi wszystko by cię wywalili. Kadra kierownicza od samej góry wywiera silną presję by zaiwaniać jak robociki za najniższą krajową, a pracownicy sami sobie dogryzają i na siebie donoszą. Dzień bez plotkowania to dzień stracony, a jak tylko wyjdziesz z pokoju to twoje psiapsi i tobie obrobią tył. Mnóstwo osób jedzie na lekach psychotropowych. -

Obóz pracy

Przepracowałam w tej firmie ponad 20 lat. Dzień w którym złożyłam wypowiedzenie był najpiękniejszym dniem mojego życia. Nabawiłam się tam głębokiej depresji, z której leczę się do dzisiaj. Obóz pracy to delikatne określenie. Wmawiają ci, że jesteś nieudacznikiem i nigdzie nie dostaniesz pracy. Po 2 miesiącach od zwolnienia się stamtąd znalazłam nową pracę. Pracuję tam już ponad rok i czuję, że żyje. Lekarz zmniejszył mi dawki leków do minimum, za chwilę będziemy odstawiać. NIE POLECAM NAJWIĘKSZEMU WROGOWI.

Plusy

Nic

Minusy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Porównaj Zakład Ubezpieczeń Społecznych z

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Miejsce które samo się unicestwi.