Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie o firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, temat Płaca i benefity

Stresujaca praca bez mozliwosci awansu ciagla rywalizacja, brak rozwoju, zmieniany urlop planowany, obnizana premia brak podwyzek wynagrodzenia
Plusy
Wolne weekendy, praca na jedna zmiane
Minusy
Niskie zarobki, rywalizacka, brak kultury pracy, niemila atmosfers
Aby mnie zachęcić do pracy obiecywano mi dobre pieniądze, podwyżki, dodatki, pomoc w nauce i wiele innych rzeczy. Rzeczywistość okazała się makabryczna. Zero podwyżek nawet przy przedłużaniu umów, nadgodzin nie chcieli dawać bo twierdzili ze za mało umiem, a pomoc w nauce polegała na tym że dostajesz osobę która niby cie uczy a tak naprawdę odburkuje żebyś sobie doczytała bo ona teraz coś robi. Premie tylko dla pupilków, a reszta dostaje resztki. Ogólnie kłamstwo, obłuda i obrobiona d.. a jak tylko zamkniesz drzwi. Podsumowując... Praca za miskę ryżu przy wymaganiach jak w Google corporation. Ta instytucja to jakieś nieporozumienie!
Plusy
Zawsze na czas wynagrodzenie
Minusy
Zarobki, forma pracy i zarzadzanie
Atmosfera pracy fatalna, liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Można powiedzieć, że praca na akord, na tempo, pod presją czasu, a ilość nie do przerobienia. Pretensje o wszystko, co robisz lub mówisz wbrew pracodawcy. Osoby zarządzające bez kompetencji, wiecznie tylko wymagania, a nic w zamian.
Plusy
Regularna wypłata wynagrodzenia, dogodne godziny pracy
Minusy
Mobbing, niskie wynagrodzenie, nierówny podział obowiązków, zła organizacja, duża rotacja, niekompetencja przełożonych, bardzo duży poziom stresu, brak kultury osobistej i organizacyjnej. Wymagania jak w korporacji, a w zamian obóz pracy
Pracy w ZUS nie polecam. Przepłacisz to utratą zdrowia, którego nikt Ci już nie wróci. Tam rządzi sam Lucyfer a większość pracowników to żywe wcielenia diabła. Większość z nich nie ma nawet pożądanego wykształcenia, ale mają za to opracowane do perfekcji metody najbardziej wyrafinowanej manipulacji, szantażu emocjonalnego, znęcania, zaniżania samooceny a w konsekwencji do wyeliminowania Cię z zespołu i z pracy.. Poziom ignorancji. chamstwa, kłamstwa i obłudy sięgnął tam już zenitu. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Liczą się układy i znajomości jak za czasów PRL-u. Pamiętaj, jeśli Jesteś ogólnie dobrym człowiekiem, osobą wykształconą, uczciwą, kulturalną, inteligentną, dbasz o wygląd zewnętrzny i prezencję, reprezentujesz sobą wysoki poziom, nie zniżasz się do prostactwa, krytyki wszystkich i wszystkiego,plotkarstwa, znecania się nad innymi pracownikami, , lizydupstwa i donosicielstwa to wcześniej czy później wykopią Cię koleżanki na zbity pysk z chorej zazdrości i nienawiści. Większość z nich leczy się u psychiatry. Prostactwo, chamstwo, znieczulica spoleczna.Mobbing na porządku dziennym zarówno ze strony współpracowników jak i szefostwa. Władze tu trzyma klika, układy.
Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej
Co mogę powiedzieć o tej pracy? Z całego serca nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają Państwu szkolenie, wprowadzenie w obowiązki oraz zapewnienie niezbędnych do pracy materiałów biurowych, jednak po zatrudnieniu następuje całkowita amnezja, podobnie jak wśród partii rządzących po wygranych wyborach. W efekcie nie otrzymujecie Państwo żadnego szkolenia, osoba, która miała wprowadzić Was w arkana pracy na objętym stanowisku, sama nie wie w co najpierw ręce włożyć, więc nie ma co liczyć, że poświęci czas na szkolenie i tłumaczenie wszystkiego nowemu pracownikowi. Z obiecanych narzędzi pracy, w miarę szybko dostajecie elektroniczną kartę do komputera (w moim przypadku po jakichś 2 - 3 dniach) - bo przecież musicie wykonywać swoje obowiązki, a fakt, że na dobrą sprawę nikt Was z nimi nie zaznajomił dla przełożonych nie ma większego znaczenia. Co do reszty materiałów biurowych ( w tym choćby długopisów, zszywaczy, czy pieczątki), ich zdobywanie polega na wędrówce po pokojach ze słowami "Pan Da". Pan bądź Pani da lub nie da w zależności czy posiada jakieś materiały w nadwyżce, co w tej instytucji raczej rzadko się zdarza. W rezultacie zostajecie bez wstępnego szkolenia, zatem błądzicie jak we mgle szukając właściwych rozwiązań spraw, które napływają w coraz większej ilości. Dodatkowo, żeby było bardziej ekscytująco, dostajecie na początek jedną z trudniejszych spraw, ponieważ "Jak Pani opracuje tę sprawę, szybciej się nauczy". Zawsze byłam zwolenniczką rzucania na głęboka wodę, jednak ta instytucja dodaje pikanterii, przywiązując do nogi pokaźny worek z cementem. Dlaczego - więcej...
Plusy
Social, Wynagrodzenie na czas.
Minusy
Cała reszta - opina wyjaśnia wszystko
Nigdy juz bym nie poszla do pracy tu. Mobbing mobbing i znajomosci zyjesz jak kapus z przelozonymi to masz wszystko. Zero dobrego zarzadzania zero szacunku i pensja to ochlap. Nigdy nie mozesz byc pewna co bedziesz robic i gdzie cie przeniosa ake dowalac obowiszkow umieja za 4lub najlepiej 10 masakra. Uciekac stamtad jak najszybciej jak sie da nie czekac na nic bo kariery tam nie zrobisz a nabawisz sie nerwicy deoresji i popadniesz w dlugi z takimi zarobkami i premiamii same ochlapy nuc dodac nic ujac jednym słowem zenada
Plusy
Wyplata na czas
Minusy
Wszystko jest minusem
Rozwój kariery uzależniony jest od stopnia zaanagażowania pracownika. Najtrudniejszą częścią pracy jest chyba pogarszająca się atmosfera, wynagrodzenie nieadekwatne do stażu pracy i wykonywanej pracy. Plusem tej pracy jest praca w zespole, kontakt z ludźmi oraz organizacja własnej pracy.
Plusy
stałe godziny pracy
Niejasny system awansów i nagradzania(awans premie i podwyżki tylko przez znajomości podlizywanie się i donoszenie do przełożonych)Jeśli masz męża który zarabia więcej to tak możesz tam pracować na waciki zarobisz, nie mile widziane zwolnienia lekarskie i macierzyńskie("rodzina to element ,który przeszkadza") , wynagrodzenie nie adekwatne do nałożonych obowiązków, praca pod presją czasu stres dla mało odpornych można nabawić się depresji,wciąż mało i mało nawet gdyby się pracowało 24/7,jeśli jest ktoś na twoje miejsce, a nie masz "poparcia" lub ktoś ma większe to wyrzucą cie jak psa!szkolenia to tylko wycieczka do innego miasta w Polsce tak naprawdę nic nie wnoszą,brak możliwości rozwoju i awansu no chyba ze przez protekcję wtedy robisz oszałamiająco szybką karierę.Mobbing o którym nie mówi się głośno ale jest wszechobecny.Polityka przyjmowania do pracy osób bardzo młodych ,które jeszcze nie myślą o założeniu rodziny lub pań 40+i 50+ oraz mężczyzn.
Plusy
godziny pracy
Minusy
mobbing, stres, niskie zarobki, duże obciążenie pracą, kolesiostwo, brak szacunku dla pracowników nawet z długo letnim stażem
Donosicielstwo,kumoterstwo,układy i ukladziki,mobbing,brak podwyżek,niemile widziane urlopy macierzyńskie i l4,presja,stres,brak szacunku dla pracownika liczą się tylko statystyki i tabelki, najlepiej być bezdzietna lub bezplodna całkowicie poświęconą pracy na rzecz zusu, gorzej niż w korporacji, przełożeni nie mają pojęcia o pracy a wymagają od pracownika, przytlaczajaca ilosc obowiązków, brak adaptacji nowych pracowników no chyba że masz tam kogoś kto Cię ma pod skrzydelkiem
Plusy
godziny pracy, wolne weekendy, 13-ka, terminowa wyplata
Minusy
Same minusy
-agresja, zniecierpliwienie ze strony innych pracowników -kultura pracy- rynsztok -budowanie w pracowniku poczucia winy za to, że nie jest w stanie dotrzymać obowiązujących terminów - zbyt duży nakład pracy - prowizoryczne szkolenia -poniżanie (np. osoba na tym samym stanowisku wydaje polecenia do wykonania) -zwiększanie ilości pracy osobom, które i tak mają problem z terminową realizacją spraw (efekt takich działań nietrudno przewidzieć) -izolowanie nowych pracowników -donosicielstwo -nierówne traktowanie pracowników -brak wsparcia dla nowych pracowników
Plusy
pensja na czas
Potrzeba dokładniejszej pomocy w informacji.Oczekuję poprawy.
Plusy
chęć poprawy
Minusy
niskie wynagrodzenie
Wynagrodzenie nie jest proporcjonalne do wykonywanych zadań. Braki kadrowe spowodowane masowym odejściem niezadowolonych pracowników łatane są osobami z łapanki. Brak chętnych na rozmowy kwalifikacyjne. Ludzie rezygnują jesli dowiedzą się że mają pracować za minimalną płacę. Mobbing, stres, niemile widziane zwolnienia lekarskie i urlopy. Brak szkoleń. Brak motywacji. Niejasny system awansu premii i podwyżek.
Plusy
13 tka
Minusy
Niskie zarobki mobbing zbyt duzy zakres obowiazkow, nieprzeszkolona kadra kierownicza
- ogromna ilość i różnorodność zadań jakie były do wykonania w 8 godzinach pracy, - możliwość rozwoju, zdobywania nowych umiejętności, - duża ilość szkoleń tematycznych, - brak trudnych etapów w mojej karierze zawodowej (praca musiała być wykonana bezbłędnie i terminowo) czasami trafiał się trudny petent - dłużnik, ale zaproponowało mu się wiele rozwiązań i wychodził z Zakładu zadowolony, minusem było "studiowanie przepisów" tylko po godzinach pracy (czas prywatny), ponieważ w trakcie dniówki nie było na to czasu, - najprzyjemniejsza częścią było wynagrodzenie, które nie było adekwatne do wykonywanej pracy, ale było przelewane na konto bankowe terminowo.
Plusy
terminowa zapłata wynagrodzenia
Minusy
Brak szkoleń; Niejasny system awansów; Wynagrodzenie nieadekwatne do nałożonych obowiązków; Brak szacunku do długoletnich pracowników
Plusy
Godziny pracy
Minusy
wszystko inne
Muszę zgodzić się z poprzednimi opiniami,że awansować w ZUSie można jedynie przez kumoterstwo. Dobrze mieć rodzinę lub przyjaciółki na wysokich stanowiskach. Nie musisz posiadać wiedzy o pracy w danym wydziale. Poza tym panuje wśród naczelników czy kierowników opinia, że wiedza jest zbędna, jedynie umiejętności kierowania ludźmi. W chwili obecnej to kierowanie wygląda na traktowaniu ludzi jak śmieci...niewolników... Nie ma możliwości rozwoju. Szkolenia nie wnoszą nic nowego- może jedynie możliwość zwiedzenia Polski. Premie raz na kwartał to jakieś ochłapy. Naczelnicy uważają, że powinniśmy się cieszyć z tego, że w ogóle je dostajemy. W końcu to premie uznaniowe. Zarobki-nowy pracownik może liczyć na dobrą pensje, ale ona może taka pozostać na długi czas. Koleżanki, które pracują po 30 lat mają pensje porównywalne do nowozatrudnionych. Pensja wpływa na konto zawsze na czas. Socjalne-dofinansowania do wypoczynku, koloni, karty na siłownię/fitness.
Plusy
Pewna pensja
Minusy
Mobbing
Nie polecam. Zarobki poniżej krytyki atmosfera również. Po 25 latach uciekłam z powodu mobbingu (oficjalnie go nie ma). Porażka.
Plusy
stałe zatrudnienie, pakiet socjalny
Minusy
zarobki, atmosfera, wynagrodzenie nie adekwatne do wynagrodzenia
Praca stabilna,urozmaicona, wymagająca współpracy.pracownicy raczej życzliwi sobie. Jednak zarobki ogólnie nie zadawalające
Plusy
Opieka socjalna, warunki pracy
Minusy
Niskie płace
Praca wymagająca i ciekawa która umożliwiła mój rozwój.
Praca jest bardzo ciekawa ale z uwagi na ilości wniosków nieadekwatną do ilości pracowników, niemożliwe jest wywiązanie się ze swoich obowiązków i wykonywanie pracy z należytą starannością.
Plusy
Dodatki socjalne np. dopłata do okularów, świadczenia za urlop wypoczynkowy
Minusy
Rzadkie podwyżki, wzrost obowiązków
praca raczej bezstresowa , lecz niskie zarobki bez premii i dodatków
Plusy
nie ma