Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie dot. stanowiska Referent (m/k) w firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Referent (m/k)14 opinii

Znaleziono 14 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (106)

alfa i omega

Na rozmowę kwalifikacyjną musisz znać przepisy jak długoletni pracownik a po dwóch - trzech dniach szkolenia musisz być alfą i omegą a tak się nie da MASAKRA

Miejsce które samo się unicestwi.

Absolutnie odradzam, morderca ambicji. Wymagania iście korporacyjne, warunki pracy fatalne to za mało powiedziane. Stary sprzęt, zero zaplecza socjalnego. Wyliczanie kartek do drukarek! Wszystko na czas - co w sumie nie dziwi, bo nikt tam nie chce pracować. Póki nie zmienią warunków płac i zatrudnienia, co bardziej ambitni popracują miesiąc i odejdą, zresztą nagminne jest w ZUS porzucanie pracy. W momencie kiedy osoby przed wiekiem emerytalnym odejdą za kilka lat, w Zusie będzie pusto, jestem o tym przekonana.

negatywna

Nie polecam pracy w tej placówce, kumoterstwo i zasady rodem z PRL. Wystarczy wziąć do ręki umowę o pracę, gdzie nazywają osobę zatrudnioną pracownicą...

Wyścig szczurów

Brak szacunku do pracowników, traktuje się ich jak roboty. Straszne parcie na statystyki i pracy ponad normę jakby to był system akordowy. Mobbing ze strony kierownictwa i współpracowników to norma. Jeden etat musi pracować za trzy. Mnóstwo bezsensownych obowiązków, które można by było pominąć, w dodatku połowa tego co robisz nie wlicza się w statystyki, więc potem wołają cię na dywanik i oskarżają o to, że nie pracujesz. Nowi pracownicy mają przydzielonego innego pracownika, który ma ich szkolić, ale najczęściej ma cię on gdzieś bo musi wyrabiać się ze swoją robotą. Zamiast szkolić nowych pracowników każe im się robić archiwizację (która zresztą należała do obowiązków twojego opiekuna, ale jej nie zrobił bo trzeba klepać statystyki) i inną brudną robotę, której nikt nie chce robić, a potem pretensje, że jeszcze nie umiesz tyle i nie wyrabiasz tyle co pracownik z 20-letnim stażem. Mimo wszystko niektórzy opiekunowie się starają, ale są też tacy, którzy tylko czyhają na twoje potknięcie, manipulują tobą, nie potrafią tłumaczyć, jak o coś dopytasz to słyszysz, że "przecież ci to mówiłam", "twoje pytania nic nie wnoszą", a jak ze strachu nie pytasz to pretensje, że nie pytasz jak czegoś nie wiesz. A na końcu taki karierowicz leci ze skargą do naczelnika i robi wszystko by cię wywalili. Kadra kierownicza od samej góry wywiera silną presję by zaiwaniać jak robociki za najniższą krajową, a pracownicy sami sobie dogryzają i na siebie donoszą. Dzień bez plotkowania to dzień stracony, a jak tylko wyjdziesz z pokoju to twoje psiapsi i tobie obrobią tył. Mnóstwo osób jedzie na lekach psychotropowych. -

Wymagania jak w korporacji, a zarobki fatalne. Liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Praca pod presją czasu, na akord, a ilość często nie do przerobienia. Nieproporcjonalna ilość etatów w stosunku do narzuconych zadań do wykonania. Niby informacyjnie, ale wg mnie to zastraszanie, jeśli mówisz źle o warunkach pracy. Permanentne nadgodziny...! Stare komputery, drukarki i aplikacje, które wyprzedziłby żółw na pustyni... Jedynym plusem są dogodne godziny pracy, zwłaszcza dla matek, bez drugich zmian, weekendów.

Plusy

Godziny pracy

Obóz pracy

Brak możliwości rozwoju , istny obóz pracy ale jak to powiedział morawicki: Ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu. i Tak wygląda praca w Zusie

Masakra dramat mobbing

Mobbing na porządku dziennym, wyzysk, praca za darmo bo brak nadgodzin, psychiczne dręczenie, nadmiar pracy, masakra! Młodzi ludzie omijać z daleka

Minusy

NISKIE ZAROBKI, MOBBING, ZA DUŻO PRACY

Nie polecam pracy w ZUS

Generalnie masakra. Straszna spychologia obowiązków na nowych pracowników, bo przecież młodsze osoby ,,z chęcią'' będą pracować na dwóch, czasem trzech etatach za najniższą krajową. Jeśli się nie wyrabia kierownictwo i starsi pracownicy mają pretensje. Potrafią Cię poniżyć. Brak najmniejszej wyrozumiałości dla osób nowozatrudnionych, Mało tego, zła organizacja pracy, problem z zarządzaniem ze strony kierownictwa, które tylko utrudnia pracę dokładając coraz to nowe i coraz bardziej absurdalne obowiązki na pracowników. Napięta atmosfera, poniżanie ze strony bardziej doświadczonych pracowników, ogromna dawka stresu, wycieńczenie psychiczne - tak wygląda praca w ZUS.

Plusy

Pensja na czas, trzynastka

Minusy

Niskie zarobki, nawał obowiązków, brak współpracy, ogromny stres

Nie marnuj swojego życia na tą firme

Jeśli ktoś chce tam pracować, to tylko desperat.Na początku wydaje się że złapałeś Pana Boga za nogi( stabilna praca i wynagrodzenie), później zaczynasz budzić się z letargu. Pracuję w tej ,, firmie" dosyć długo. Zarabiam średnio 2000 -2500 zł brutto. Generalnie występuje brak poszanowania dla pracownika - masz robić i cieszyć się że w ogóle tam pracujesz. Poniżanie pracownika przy innych to NORMA.A Kierownik nie jest od tego by Ci pomóc,a tylko nadzoruje Twoją pracę. Pracujesz dopiero 2 tyg. co z tego masz już wiedzieć WSZYSTKO i czytać poradniki. Zarobki- katastrofa w porównaniu do powierzonych obowiązków,tępa pracy oraz stresu jaki przeżywasz.. Najgorsze wydziały to : Wydział Ubezpieczeń i Składek oraz wydział Rozliczeń Kont (omijać z daleka). A dodatkowo najgorsze są premie - nie ważne ile spraw wyrobisz w miesiącu. Jeśli lubi Ciebie Kierownik lub Naczelnik to dostajesz niezłą sumę. Natomiast gdy nie jesteś ulubieńcem dostajesz ochłapy i się ciesz.

Plusy

nagrody ( od Centrali nie są one uzależnione od Kierownika lub Naczelnika), godziny pracy

Minusy

sters, poniżanie pracownika przy innych, niskie zarobki, nieprzyjemna atmosfera ( nie wiem czy we wszytkich wydziałach)

Kraków bdb

Bardzo polubiłam tą prace ze względu na miłą atmosferę oraz miałam możliwość rozwoju.

Najlepsza atmosfera w pracy

To była moja pierwsza praca po maturze.Wspominam ją bardzo dobrze.Trafiłam na ludzi,który mieli właściwe podejście do nowicjuszy.Miałam wszystko wytłumaczone,pokazane,mogłam pytać wielokrotnie jeżeli czegoś nie zrozumiałam.Odbyłam roczną aplikację urzędniczą,której uwieńczeniem było nadanie mi tytułu urzędnik mianowany.Koleżanki w moim referacie to przemiłe,kulturalne i koleżeńskie osoby.Pracę w ZUS-ie wspominam bardzo miło i żałuję,że odeszłam.

Plusy

Pakiet socjalny rewelacja!

Minusy

Nie było minusów

Bardzo stresująco

Stresująco, wszystko na wczoraj, pieniądze też małe. Nie lubiłam tam przychodzić do pracy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Praca biurowa na stanowisku - Referent w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pozwoliła mi na rozwinięcie doświadczenia w kierunku moich studiów jakim jest Administracja. O Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogę powiedzieć, że jest to Instytucja , która pozwala na pogłębianie wiedzy ,szybkiej organizacji pracy oraz na precyzycje wykonywanie powierzanych zadań. Plusem te pracy jest 8-godzinny dzień pracy ( 7:00-15:00). Kadra pracownicza jest bardzo życzliwa, a w takiej pracy to najważniejsze.Bardzo dobry kontakt z kadrą zarządzającą.

Plusy

Wysokie preferencje pracowników, możliwość zwiększania kwalifikacji

Minusy

brak stałego zatrudnienia

Było trochę stresująco....

Bardzo dogodny czas pracy, wszystkie weekendy wolne, atmosfera trochę nerwowa, zbyt duża ilość zadań nieadekwatna do czasu pracy.

Plusy

czs pracy

Minusy

nerwowa atmosfera

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu