Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie dot. stanowiska Inspektor (m/k) w firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Atmosfera pracy fatalna, liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Można powiedzieć, że praca na akord, na tempo, pod presją czasu, a ilość nie do przerobienia. Pretensje o wszystko, co robisz lub mówisz wbrew pracodawcy. Osoby zarządzające bez kompetencji, wiecznie tylko wymagania, a nic w zamian.
Plusy
Regularna wypłata wynagrodzenia, dogodne godziny pracy
Minusy
Mobbing, niskie wynagrodzenie, nierówny podział obowiązków, zła organizacja, duża rotacja, niekompetencja przełożonych, bardzo duży poziom stresu, brak kultury osobistej i organizacyjnej. Wymagania jak w korporacji, a w zamian obóz pracy
Pracy w ZUS nie polecam. Przepłacisz to utratą zdrowia, którego nikt Ci już nie wróci. Tam rządzi sam Lucyfer a większość pracowników to żywe wcielenia diabła. Większość z nich nie ma nawet pożądanego wykształcenia, ale mają za to opracowane do perfekcji metody najbardziej wyrafinowanej manipulacji, szantażu emocjonalnego, znęcania, zaniżania samooceny a w konsekwencji do wyeliminowania Cię z zespołu i z pracy.. Poziom ignorancji. chamstwa, kłamstwa i obłudy sięgnął tam już zenitu. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Liczą się układy i znajomości jak za czasów PRL-u. Pamiętaj, jeśli Jesteś ogólnie dobrym człowiekiem, osobą wykształconą, uczciwą, kulturalną, inteligentną, dbasz o wygląd zewnętrzny i prezencję, reprezentujesz sobą wysoki poziom, nie zniżasz się do prostactwa, krytyki wszystkich i wszystkiego,plotkarstwa, znecania się nad innymi pracownikami, , lizydupstwa i donosicielstwa to wcześniej czy później wykopią Cię koleżanki na zbity pysk z chorej zazdrości i nienawiści. Większość z nich leczy się u psychiatry. Prostactwo, chamstwo, znieczulica spoleczna.Mobbing na porządku dziennym zarówno ze strony współpracowników jak i szefostwa. Władze tu trzyma klika, układy.
Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej
Nie polecam pracy w ZUS nikomu, atmosfera fatalna, kumoterstwo i mobbing na co dzień, ochyda, zarobki fatalne
Plusy
Trzynastka i wczasy pod gruszą
Minusy
Cała reszta
Jeśli lizanie 4liter kierownikom i donoszenie na współpracowników to Twoje ulubione zajęcie, to polecam ZUS Płock wydział zasiłków 😁
Nie szanują pracownika przejawiającego zaangażowanie, samodzielnie myślącego.
Nigdy juz bym nie poszla do pracy tu. Mobbing mobbing i znajomosci zyjesz jak kapus z przelozonymi to masz wszystko. Zero dobrego zarzadzania zero szacunku i pensja to ochlap. Nigdy nie mozesz byc pewna co bedziesz robic i gdzie cie przeniosa ake dowalac obowiszkow umieja za 4lub najlepiej 10 masakra. Uciekac stamtad jak najszybciej jak sie da nie czekac na nic bo kariery tam nie zrobisz a nabawisz sie nerwicy deoresji i popadniesz w dlugi z takimi zarobkami i premiamii same ochlapy nuc dodac nic ujac jednym słowem zenada
Plusy
Wyplata na czas
Minusy
Wszystko jest minusem
zmiana godzin pracy, dostosowana do potrzeb pracownika
Plusy
godziny pracy
Minusy
bardzo niskie zarobki
Niejasny system awansów i nagradzania(awans premie i podwyżki tylko przez znajomości podlizywanie się i donoszenie do przełożonych)Jeśli masz męża który zarabia więcej to tak możesz tam pracować na waciki zarobisz, nie mile widziane zwolnienia lekarskie i macierzyńskie("rodzina to element ,który przeszkadza") , wynagrodzenie nie adekwatne do nałożonych obowiązków, praca pod presją czasu stres dla mało odpornych można nabawić się depresji,wciąż mało i mało nawet gdyby się pracowało 24/7,jeśli jest ktoś na twoje miejsce, a nie masz "poparcia" lub ktoś ma większe to wyrzucą cie jak psa!szkolenia to tylko wycieczka do innego miasta w Polsce tak naprawdę nic nie wnoszą,brak możliwości rozwoju i awansu no chyba ze przez protekcję wtedy robisz oszałamiająco szybką karierę.Mobbing o którym nie mówi się głośno ale jest wszechobecny.Polityka przyjmowania do pracy osób bardzo młodych ,które jeszcze nie myślą o założeniu rodziny lub pań 40+i 50+ oraz mężczyzn.
Plusy
godziny pracy
Minusy
mobbing, stres, niskie zarobki, duże obciążenie pracą, kolesiostwo, brak szacunku dla pracowników nawet z długo letnim stażem
Donosicielstwo,kumoterstwo,układy i ukladziki,mobbing,brak podwyżek,niemile widziane urlopy macierzyńskie i l4,presja,stres,brak szacunku dla pracownika liczą się tylko statystyki i tabelki, najlepiej być bezdzietna lub bezplodna całkowicie poświęconą pracy na rzecz zusu, gorzej niż w korporacji, przełożeni nie mają pojęcia o pracy a wymagają od pracownika, przytlaczajaca ilosc obowiązków, brak adaptacji nowych pracowników no chyba że masz tam kogoś kto Cię ma pod skrzydelkiem
Plusy
godziny pracy, wolne weekendy, 13-ka, terminowa wyplata
Minusy
Same minusy
Bardzo solidna firma,godna zaufania. Miłą i fachowa obsługa petentów.
Plusy
Dobry socjal.
Minusy
Za dużo biurokracji.
Brak szkoleń; Niejasny system awansów; Wynagrodzenie nieadekwatne do nałożonych obowiązków; Brak szacunku do długoletnich pracowników
Plusy
Godziny pracy
Minusy
wszystko inne
Praca pod dużą presją, w stresie, zadania przekraczają fizyczne możliwości. Polecana dla osób samotnych gotowych poświęcić się pracy. Rodzina pracownika to element, który przeszkadza.
Plusy
Minusy
niskie zarobki, stres
Praca stabilna,urozmaicona, wymagająca współpracy.pracownicy raczej życzliwi sobie. Jednak zarobki ogólnie nie zadawalające
Plusy
Opieka socjalna, warunki pracy
Minusy
Niskie płace
Brak słów... Nałożenie zbyt dużej ilości zadań na pracownika
Plusy
Stałe zatrudnienie
Minusy
Bardzo niskie zarobki
Bardzo dsużo obowiązków, za wiele jak na jednego pracownika, wielka presja czasu i stres. Człaowik czuję sie jak w obozie pracy za głodowe wynagrodzenie. Nie ma możliwości dyskusji z przełożonym odnośnie organizacji pracy. Pracownik niższego szczebla jest nikim. Liczą się tylko układy
Plusy
karta multisport
Minusy
bardzo niskie zarobki
Jedynym powodem zmiany pracy jest wynagrodzenie. Bardzo lubię swoją pracę i jestem zorganizowana na swoim stanowisku pracy. Mam świetnych współpracowników. Nie widzę możliwości poprawy swojej sytuacji finansowej.
Plusy
Kadra zarządzająca jak i koleżanki z którymi pracuje bez zastrzeżeń.
Minusy
Niskie zarobki. W styczniu minęło 21 lat pracy.
Ocena dotyczy wydziału emerytalno-rentowego. Jeżeli chodzi o wydział dochodów- obsługę konta ubezpieczonego i konta płatników praca całkiem przyjemna
warunki pracy dobre, ilość zagadnień pracy różnorodna i w dużej ilości.
Plusy
stała praca
Minusy
Praca interesująca,częste kontakty z ludźmi,możliwość rozwoju szeroka,współpracownicy to osoby na poziomie,część najtrudniejsza to stres,najmilsza to dzień wypłaty.
Plusy
liczne szkolenia
Minusy
stres