Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie pracowników firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Wrocław, dolnośląskie

Wrocław, dolnośląskie8 opinii

Znaleziono 8 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (106)

Wynagrodzenie na poziomie minimalnej pensji.

Nie polecam. Zbyt duże wymagania w stosunku do wynagrodzenia za pracę.

Wyścig szczurów

Brak szacunku do pracowników, traktuje się ich jak roboty. Straszne parcie na statystyki i pracy ponad normę jakby to był system akordowy. Mobbing ze strony kierownictwa i współpracowników to norma. Jeden etat musi pracować za trzy. Mnóstwo bezsensownych obowiązków, które można by było pominąć, w dodatku połowa tego co robisz nie wlicza się w statystyki, więc potem wołają cię na dywanik i oskarżają o to, że nie pracujesz. Nowi pracownicy mają przydzielonego innego pracownika, który ma ich szkolić, ale najczęściej ma cię on gdzieś bo musi wyrabiać się ze swoją robotą. Zamiast szkolić nowych pracowników każe im się robić archiwizację (która zresztą należała do obowiązków twojego opiekuna, ale jej nie zrobił bo trzeba klepać statystyki) i inną brudną robotę, której nikt nie chce robić, a potem pretensje, że jeszcze nie umiesz tyle i nie wyrabiasz tyle co pracownik z 20-letnim stażem. Mimo wszystko niektórzy opiekunowie się starają, ale są też tacy, którzy tylko czyhają na twoje potknięcie, manipulują tobą, nie potrafią tłumaczyć, jak o coś dopytasz to słyszysz, że "przecież ci to mówiłam", "twoje pytania nic nie wnoszą", a jak ze strachu nie pytasz to pretensje, że nie pytasz jak czegoś nie wiesz. A na końcu taki karierowicz leci ze skargą do naczelnika i robi wszystko by cię wywalili. Kadra kierownicza od samej góry wywiera silną presję by zaiwaniać jak robociki za najniższą krajową, a pracownicy sami sobie dogryzają i na siebie donoszą. Dzień bez plotkowania to dzień stracony, a jak tylko wyjdziesz z pokoju to twoje psiapsi i tobie obrobią tył. Mnóstwo osób jedzie na lekach psychotropowych. -

Zus Wrocław

Jedyny plus to stabilność zatrudnienia. Od kilku lat zero podwyżki, stres ogromny, nacisk tylko na statystyki. Człowiek się nie liczy. Brak sprawiedliwych ocen. Brak możliwości awansu.

Plusy

Socjal

Minusy

Niskie zarobki, mobbing

Nie polecam nikomu

Brak szkoleń; Niejasny system awansów; Wynagrodzenie nieadekwatne do nałożonych obowiązków; Brak szacunku do długoletnich pracowników

Plusy

Godziny pracy

Minusy

wszystko inne

Miejsce pracy gdzie obecnie pracuje

Praca wymagająca i ciekawa która umożliwiła mój rozwój.

Praca mogłaby być całkiem fajna gdyby nie atmosfera i zbyt niskie zarobki do zakresu obowiązków. Jednym pracownikiem załatwia się ze trzy etaty.

Ocena dotyczy wydziału emerytalno-rentowego. Jeżeli chodzi o wydział dochodów- obsługę konta ubezpieczonego i konta płatników praca całkiem przyjemna

Ocena niezadawalajaca

Witam, nie moge uczestniczyc w ocenie firmy ZUS Wroclaw, poniewaz jestem bardzo rozzalona. Wyjasniam - 31.05.2012 Wydzial poligr.O/ZUS Wroclaw zostal zlikwidowany - dec.Prezesa C/ZUS Warszawa. 01.06.2012 - / po likwidacji Wydz.poligr./przeniesiono mnie do pracy w Wydziale Obslugi Dokumentacji /nie biorac pod uwage mojego stanu zdrowia - powazne schorzenie kregoslupa, cukrzyca,nadcisnienie,ktore w poprzedniej pracy nie przeszkadzaly. Pomimo mojej prosby o przeniesienie mnie do pracy w innym Wydziale ZUS nie spotkalam sie ze zrozumieniem Dyrekcji, odmowiono. Po przepracowaniu kilku miesiecy w Wydziale Obslugi Dokumentacji ZUS pochorowalam sie - dzwiganie dokumentow. /Nastapily powazne klopoty z chodzeniem/. Po dlugotrwalej chorobie, w trakcie rechabilitacji ZUS wypowiedzial mi prace listem poleconym, ze skutkiem natychmiastowym. - staralam sie o rente w ZUS - odmowiono - swiadczenie przedemerytalne tez mi nie przysluguje,poniewaz na swiadectwie pracy nie uwzgledniono likwidacji wydzialu, co bylo powodem podjecia pracy w Wydz. Dokumentacji ZUS, a w konsekwencji choroby i utraty pracy. Nie pomogla nawet prosba skierowana do Prezesa ZUS, ktory bral udzial w likwidacji Wydz.poligr.,znal problematyke. Po dlugoletniej"sluzbie",dla ZUS, poswieceniu pozostaje tylko zal i rozgoryczenie. Obecnie jestem bezrobotna, szukam pracy,cenie kontakt z ludzmi. Posiadam orzeczenie o niepelnosprawnosci w stopniu lekkim-R / Komisja MOPS Wroclaw/

Plusy

-----------------

Gwarancja stałego zatrudnienia

plusy - gwarancja stałego zatrudnienia,możliwośc poszerzania wiedzy, duża kultura pracy minusy - niskie wynagrodzenie

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Porównaj Zakład Ubezpieczeń Społecznych z

Informacje o firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych w lokalizacji Wrocław, dolnośląskie

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Wrocław, dolnośląskie