Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie pracowników firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wyświetlono wszystkie opinie (89)
Stresujaca praca bez mozliwosci awansu ciagla rywalizacja, brak rozwoju, zmieniany urlop planowany, obnizana premia brak podwyzek wynagrodzenia
Plusy
Wolne weekendy, praca na jedna zmiane
Minusy
Niskie zarobki, rywalizacka, brak kultury pracy, niemila atmosfers
Aby mnie zachęcić do pracy obiecywano mi dobre pieniądze, podwyżki, dodatki, pomoc w nauce i wiele innych rzeczy. Rzeczywistość okazała się makabryczna. Zero podwyżek nawet przy przedłużaniu umów, nadgodzin nie chcieli dawać bo twierdzili ze za mało umiem, a pomoc w nauce polegała na tym że dostajesz osobę która niby cie uczy a tak naprawdę odburkuje żebyś sobie doczytała bo ona teraz coś robi. Premie tylko dla pupilków, a reszta dostaje resztki. Ogólnie kłamstwo, obłuda i obrobiona d.. a jak tylko zamkniesz drzwi. Podsumowując... Praca za miskę ryżu przy wymaganiach jak w Google corporation. Ta instytucja to jakieś nieporozumienie!
Plusy
Zawsze na czas wynagrodzenie
Minusy
Zarobki, forma pracy i zarzadzanie
Atmosfera pracy fatalna, liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Można powiedzieć, że praca na akord, na tempo, pod presją czasu, a ilość nie do przerobienia. Pretensje o wszystko, co robisz lub mówisz wbrew pracodawcy. Osoby zarządzające bez kompetencji, wiecznie tylko wymagania, a nic w zamian.
Plusy
Regularna wypłata wynagrodzenia, dogodne godziny pracy
Minusy
Mobbing, niskie wynagrodzenie, nierówny podział obowiązków, zła organizacja, duża rotacja, niekompetencja przełożonych, bardzo duży poziom stresu, brak kultury osobistej i organizacyjnej. Wymagania jak w korporacji, a w zamian obóz pracy
Pracy w ZUS nie polecam. Przepłacisz to utratą zdrowia, którego nikt Ci już nie wróci. Tam rządzi sam Lucyfer a większość pracowników to żywe wcielenia diabła. Większość z nich nie ma nawet pożądanego wykształcenia, ale mają za to opracowane do perfekcji metody najbardziej wyrafinowanej manipulacji, szantażu emocjonalnego, znęcania, zaniżania samooceny a w konsekwencji do wyeliminowania Cię z zespołu i z pracy.. Poziom ignorancji. chamstwa, kłamstwa i obłudy sięgnął tam już zenitu. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Liczą się układy i znajomości jak za czasów PRL-u. Pamiętaj, jeśli Jesteś ogólnie dobrym człowiekiem, osobą wykształconą, uczciwą, kulturalną, inteligentną, dbasz o wygląd zewnętrzny i prezencję, reprezentujesz sobą wysoki poziom, nie zniżasz się do prostactwa, krytyki wszystkich i wszystkiego,plotkarstwa, znecania się nad innymi pracownikami, , lizydupstwa i donosicielstwa to wcześniej czy później wykopią Cię koleżanki na zbity pysk z chorej zazdrości i nienawiści. Większość z nich leczy się u psychiatry. Prostactwo, chamstwo, znieczulica spoleczna.Mobbing na porządku dziennym zarówno ze strony współpracowników jak i szefostwa. Władze tu trzyma klika, układy.
Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej
Kumoterstwo i układy ! Zatrudniają ludzi po zaocznych szkołach średnich bez matury! Oczywiście po znajomości!
Plusy
Godziny pracy
Minusy
Nie polecam pracy w ZUS nikomu, atmosfera fatalna, kumoterstwo i mobbing na co dzień, ochyda, zarobki fatalne
Plusy
Trzynastka i wczasy pod gruszą
Minusy
Cała reszta
Co mogę powiedzieć o tej pracy? Z całego serca nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają Państwu szkolenie, wprowadzenie w obowiązki oraz zapewnienie niezbędnych do pracy materiałów biurowych, jednak po zatrudnieniu następuje całkowita amnezja, podobnie jak wśród partii rządzących po wygranych wyborach. W efekcie nie otrzymujecie Państwo żadnego szkolenia, osoba, która miała wprowadzić Was w arkana pracy na objętym stanowisku, sama nie wie w co najpierw ręce włożyć, więc nie ma co liczyć, że poświęci czas na szkolenie i tłumaczenie wszystkiego nowemu pracownikowi. Z obiecanych narzędzi pracy, w miarę szybko dostajecie elektroniczną kartę do komputera (w moim przypadku po jakichś 2 - 3 dniach) - bo przecież musicie wykonywać swoje obowiązki, a fakt, że na dobrą sprawę nikt Was z nimi nie zaznajomił dla przełożonych nie ma większego znaczenia. Co do reszty materiałów biurowych ( w tym choćby długopisów, zszywaczy, czy pieczątki), ich zdobywanie polega na wędrówce po pokojach ze słowami "Pan Da". Pan bądź Pani da lub nie da w zależności czy posiada jakieś materiały w nadwyżce, co w tej instytucji raczej rzadko się zdarza. W rezultacie zostajecie bez wstępnego szkolenia, zatem błądzicie jak we mgle szukając właściwych rozwiązań spraw, które napływają w coraz większej ilości. Dodatkowo, żeby było bardziej ekscytująco, dostajecie na początek jedną z trudniejszych spraw, ponieważ "Jak Pani opracuje tę sprawę, szybciej się nauczy". Zawsze byłam zwolenniczką rzucania na głęboka wodę, jednak ta instytucja dodaje pikanterii, przywiązując do nogi pokaźny worek z cementem. Dlaczego - więcej...
Plusy
Social, Wynagrodzenie na czas.
Minusy
Cała reszta - opina wyjaśnia wszystko
Zawsze byłem załatwiany bardzo uczciwie i wyczerpująco. Atmosfera oddziaływująca na interesanta bardzo pozytywna.
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w ZUS to pamiętaj ,że są tam układy.Kadra kierownicza to sługusy.Niszczenie pracowników jest na porządku dziennym.Potrzebują ludzi do pracy , którzy będą pracować na ich nagrody oraz awanse pupili.Awanse są tylko dla donosicieli i osób po koneksjach.Praca kierownictwa polega na piciu kawy ,graniu w gierki na smartfonach, przeglądaniu internetu i pracy na prywatnym komputerze ,plotach itd. Kierownictwo poinformowało pracowników ,że przebywając na L4 lub opiece osobiście postarają się o przeprowadzenie w tym celu kontroli. Szkoda czasu i zdrowia. Starajcie się o pracę w Urzędach Miejskich,Wojewódzkich Skarbówce.Tam zdobędziesz wiedzę i poznacie wspaniałych ludzi. PS.Niszczy się to co było budowane latami.To nie jest ten ZUS-to utopia.Laicy są na stanowiskach.
Plusy
Minusy
Bardzo Niskie zarobki, fatalna atmosfera pracy, mobbing
Polecam. Możliwość nauki i doswiadczenia jaką dostałam w zakładzie ubezpieczeń społecznych nie mogę porównać z żadną inną wcześniejszą praca. Kadra zarządzająca jak i współpracownicy zawsze byli pomocni i chętni przekazania wiedzy. A wiedza zdobyta na studiach na pewno przydała mi się do pelnionego stanowiska.
Jeśli lizanie 4liter kierownikom i donoszenie na współpracowników to Twoje ulubione zajęcie, to polecam ZUS Płock wydział zasiłków 😁
Nie szanują pracownika przejawiającego zaangażowanie, samodzielnie myślącego.
Na rozmowę kwalifikacyjną musisz znać przepisy jak długoletni pracownik a po dwóch - trzech dniach szkolenia musisz być alfą i omegą a tak się nie da MASAKRA
Mobbing na porządku dziennym, wyzysk, praca za darmo bo brak nadgodzin, psychiczne dręczenie, nadmiar pracy, masakra! Młodzi ludzie omijać z daleka
Minusy
NISKIE ZAROBKI, MOBBING, ZA DUŻO PRACY
Nigdy juz bym nie poszla do pracy tu. Mobbing mobbing i znajomosci zyjesz jak kapus z przelozonymi to masz wszystko. Zero dobrego zarzadzania zero szacunku i pensja to ochlap. Nigdy nie mozesz byc pewna co bedziesz robic i gdzie cie przeniosa ake dowalac obowiszkow umieja za 4lub najlepiej 10 masakra. Uciekac stamtad jak najszybciej jak sie da nie czekac na nic bo kariery tam nie zrobisz a nabawisz sie nerwicy deoresji i popadniesz w dlugi z takimi zarobkami i premiamii same ochlapy nuc dodac nic ujac jednym słowem zenada
Plusy
Wyplata na czas
Minusy
Wszystko jest minusem
Rozwój kariery uzależniony jest od stopnia zaanagażowania pracownika. Najtrudniejszą częścią pracy jest chyba pogarszająca się atmosfera, wynagrodzenie nieadekwatne do stażu pracy i wykonywanej pracy. Plusem tej pracy jest praca w zespole, kontakt z ludźmi oraz organizacja własnej pracy.
Plusy
stałe godziny pracy
Donosicielstwo, kumoterstwo,kolesiostwo, ogólna psychoza spowodowana decyzjami przełożonego (psychopaty), mobbing, brak szacunku dla pracowników - nawet tych z długoletnim stażem i znaczną wiedzą
Plusy
Minusy
Nie liczenie się z pracownikiem
zmiana godzin pracy, dostosowana do potrzeb pracownika
Plusy
godziny pracy
Minusy
bardzo niskie zarobki
Niestety ludzie którzy dłużej pracują w tej firmie tracą kontakt z rzeczywistością. Brak możliwości awansu to najmniejszy problem. Kadra kierownicza jest jedyna w swoim rodzaju. Ilość mobbingu jest zatrwazajaca. Nie polecam chyba że ktoś pisze książkę. Najlepiej horror 😉
Plusy
Socjal niewarty innych wyrzeczeń
Minusy
W zasadzie wszystko łącznie z kadrą
podoba mi się, że do obowiązków należy "przekonywanie, wyciąganie wniosków, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, opanowanie", a nie "kreatywność! ;)" Nie podoba mi się wszystko inne