Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Opinie pracowników firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wyświetlono wszystkie opinie (85)
alfa i omega
Na rozmowę kwalifikacyjną musisz znać przepisy jak długoletni pracownik a po dwóch - trzech dniach szkolenia musisz być alfą i omegą a tak się nie da MASAKRA
Jedna wielka katastrofa
Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej
Kumoterstwo
Kumoterstwo i układy ! Zatrudniają ludzi po zaocznych szkołach średnich bez matury! Oczywiście po znajomości!
Plusy
Godziny pracy
Opinia o ZUS
Nie polecam pracy w ZUS nikomu, atmosfera fatalna, kumoterstwo i mobbing na co dzień, ochyda, zarobki fatalne
Plusy
Trzynastka i wczasy pod gruszą
Minusy
Cała reszta
Zus zielona góra
Co mogę powiedzieć o tej pracy? Z całego serca nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają Państwu szkolenie, wprowadzenie w obowiązki oraz zapewnienie niezbędnych do pracy materiałów biurowych, jednak po zatrudnieniu następuje całkowita amnezja, podobnie jak wśród partii rządzących po wygranych wyborach. W efekcie nie otrzymujecie Państwo żadnego szkolenia, osoba, która miała wprowadzić Was w arkana pracy na objętym stanowisku, sama nie wie w co najpierw ręce włożyć, więc nie ma co liczyć, że poświęci czas na szkolenie i tłumaczenie wszystkiego nowemu pracownikowi. Z obiecanych narzędzi pracy, w miarę szybko dostajecie elektroniczną kartę do komputera (w moim przypadku po jakichś 2 - 3 dniach) - bo przecież musicie wykonywać swoje obowiązki, a fakt, że na dobrą sprawę nikt Was z nimi nie zaznajomił dla przełożonych nie ma większego znaczenia. Co do reszty materiałów biurowych ( w tym choćby długopisów, zszywaczy, czy pieczątki), ich zdobywanie polega na wędrówce po pokojach ze słowami "Pan Da". Pan bądź Pani da lub nie da w zależności czy posiada jakieś materiały w nadwyżce, co w tej instytucji raczej rzadko się zdarza. W rezultacie zostajecie bez wstępnego szkolenia, zatem błądzicie jak we mgle szukając właściwych rozwiązań spraw, które napływają w coraz większej ilości. Dodatkowo, żeby było bardziej ekscytująco, dostajecie na początek jedną z trudniejszych spraw, ponieważ "Jak Pani opracuje tę sprawę, szybciej się nauczy". Zawsze byłam zwolenniczką rzucania na głęboka wodę, jednak ta instytucja dodaje pikanterii, przywiązując do nogi pokaźny worek z cementem. Dlaczego - więcej...
Plusy
Social, Wynagrodzenie na czas.
Minusy
Cała reszta - opina wyjaśnia wszystko
Fachowość
Zawsze byłem załatwiany bardzo uczciwie i wyczerpująco.
Atmosfera oddziaływująca na interesanta bardzo pozytywna.
Zus
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w ZUS to pamiętaj ,że są tam układy.Kadra kierownicza to sługusy.Niszczenie pracowników jest na porządku dziennym.Potrzebują ludzi do pracy , którzy będą pracować na ich nagrody oraz awanse pupili.Awanse są tylko dla donosicieli i osób po koneksjach.Praca kierownictwa polega na piciu kawy ,graniu w gierki na smartfonach, przeglądaniu internetu i pracy na prywatnym komputerze ,plotach itd.
Kierownictwo poinformowało pracowników ,że przebywając na L4 lub opiece osobiście postarają się o przeprowadzenie w tym celu kontroli.

Szkoda czasu i zdrowia.

Starajcie się o pracę w Urzędach Miejskich,Wojewódzkich Skarbówce.Tam zdobędziesz wiedzę i poznacie wspaniałych ludzi.

PS.Niszczy się to co było budowane latami.To nie jest ten ZUS-to utopia.Laicy są na stanowiskach.
Plusy
Minusy
Bardzo Niskie zarobki, fatalna atmosfera pracy, mobbing
Polecam !
Polecam. Możliwość nauki i doswiadczenia jaką dostałam w zakładzie ubezpieczeń społecznych nie mogę porównać z żadną inną wcześniejszą praca. Kadra zarządzająca jak i współpracownicy zawsze byli pomocni i chętni przekazania wiedzy. A wiedza zdobyta na studiach na pewno przydała mi się do pelnionego stanowiska.
Kumoterstwo i donosicielstwo
Jeśli lizanie 4liter kierownikom i donoszenie na współpracowników to Twoje ulubione zajęcie, to polecam ZUS Płock wydział zasiłków 😁
Mobbing
Nie szanują pracownika przejawiającego zaangażowanie, samodzielnie myślącego.
Masakra dramat mobbing
Mobbing na porządku dziennym, wyzysk, praca za darmo bo brak nadgodzin, psychiczne dręczenie, nadmiar pracy, masakra! Młodzi ludzie omijać z daleka
Minusy
NISKIE ZAROBKI, MOBBING, ZA DUŻO PRACY
Zus masakra
Nigdy juz bym nie poszla do pracy tu. Mobbing mobbing i znajomosci zyjesz jak kapus z przelozonymi to masz wszystko. Zero dobrego zarzadzania zero szacunku i pensja to ochlap. Nigdy nie mozesz byc pewna co bedziesz robic i gdzie cie przeniosa ake dowalac obowiszkow umieja za 4lub najlepiej 10 masakra. Uciekac stamtad jak najszybciej jak sie da nie czekac na nic bo kariery tam nie zrobisz a nabawisz sie nerwicy deoresji i popadniesz w dlugi z takimi zarobkami i premiamii same ochlapy nuc dodac nic ujac jednym słowem zenada
Plusy
Wyplata na czas
Minusy
Wszystko jest minusem
stały pracodawca
Rozwój kariery uzależniony jest od stopnia zaanagażowania pracownika. Najtrudniejszą częścią pracy jest chyba pogarszająca się atmosfera, wynagrodzenie nieadekwatne do stażu pracy i wykonywanej pracy. Plusem tej pracy jest praca w zespole, kontakt z ludźmi oraz organizacja własnej pracy.
Plusy
stałe godziny pracy
Ogólna
Donosicielstwo, kumoterstwo,kolesiostwo, ogólna psychoza spowodowana decyzjami przełożonego (psychopaty), mobbing, brak szacunku dla pracowników - nawet tych z długoletnim stażem i znaczną wiedzą
Plusy
Minusy
Nie liczenie się z pracownikiem
ekspert do spraw rozwoju
zmiana godzin pracy, dostosowana do potrzeb pracownika
Plusy
godziny pracy
Minusy
bardzo niskie zarobki
Kolchoz zero możliwości rozwoju zła atmosfera pracy
Niestety ludzie którzy dłużej pracują w tej firmie tracą kontakt z rzeczywistością. Brak możliwości awansu to najmniejszy problem. Kadra kierownicza jest jedyna w swoim rodzaju. Ilość mobbingu jest zatrwazajaca. Nie polecam chyba że ktoś pisze książkę. Najlepiej horror

😉
Plusy
Socjal niewarty innych wyrzeczeń
Minusy
W zasadzie wszystko łącznie z kadrą
wymagania
podoba mi się, że do obowiązków należy "przekonywanie, wyciąganie wniosków, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, opanowanie", a nie "kreatywność! ;)"

Nie podoba mi się wszystko inne
Nie polecam pracy w ZUS
Generalnie masakra. Straszna spychologia obowiązków na nowych pracowników, bo przecież młodsze osoby ,,z chęcią'' będą pracować na dwóch, czasem trzech etatach za najniższą krajową. Jeśli się nie wyrabia kierownictwo i starsi pracownicy mają pretensje. Potrafią Cię poniżyć. Brak najmniejszej wyrozumiałości dla osób nowozatrudnionych,

Mało tego, zła organizacja pracy, problem z zarządzaniem ze strony kierownictwa, które tylko utrudnia pracę dokładając coraz to nowe i coraz bardziej absurdalne obowiązki na pracowników.

Napięta atmosfera, poniżanie ze strony bardziej doświadczonych pracowników, ogromna dawka stresu, wycieńczenie psychiczne - tak wygląda praca w ZUS.
Plusy
Pensja na czas, trzynastka
Minusy
Niskie zarobki, nawał obowiązków, brak współpracy, ogromny stres
Gorzej niż tragedia obóz pracy za głodowe pensje nie polecam ZA DUŻO WODZÓW ZA MAŁO INDIAN DO PRACY
Niejasny system awansów i nagradzania(awans premie i podwyżki tylko przez znajomości podlizywanie się i donoszenie do przełożonych)Jeśli masz męża który zarabia więcej to tak możesz tam pracować na waciki zarobisz, nie mile widziane zwolnienia lekarskie i macierzyńskie("rodzina to element ,który przeszkadza") , wynagrodzenie nie adekwatne do nałożonych obowiązków, praca pod presją czasu stres dla mało odpornych można nabawić się depresji,wciąż mało i mało nawet gdyby się pracowało 24/7,jeśli jest ktoś na twoje miejsce, a nie masz "poparcia" lub ktoś ma większe to wyrzucą cie jak psa!szkolenia to tylko wycieczka do innego miasta w Polsce tak naprawdę nic nie wnoszą,brak możliwości rozwoju i awansu no chyba ze przez protekcję wtedy robisz oszałamiająco szybką karierę.Mobbing o którym nie mówi się głośno ale jest wszechobecny.Polityka przyjmowania do pracy osób bardzo młodych ,które jeszcze nie myślą o założeniu rodziny lub pań 40+i 50+ oraz mężczyzn.
Plusy
godziny pracy
Minusy
mobbing, stres, niskie zarobki, duże obciążenie pracą, kolesiostwo, brak szacunku dla pracowników nawet z długo letnim stażem
Negatywna nie polecam pracy w Zusie nigdy tu nie wrócę do tego kołchozu i gulagu za marne pieniądze i jakieś ochłapy kwartalne i depresję w gratisie
Donosicielstwo,kumoterstwo,układy i ukladziki,mobbing,brak podwyżek,niemile widziane urlopy macierzyńskie i l4,presja,stres,brak szacunku dla pracownika liczą się tylko statystyki i tabelki, najlepiej być bezdzietna lub bezplodna całkowicie poświęconą pracy na rzecz zusu, gorzej niż w korporacji, przełożeni nie mają pojęcia o pracy a wymagają od pracownika, przytlaczajaca ilosc obowiązków, brak adaptacji nowych pracowników no chyba że masz tam kogoś kto Cię ma pod skrzydelkiem
Plusy
godziny pracy, wolne weekendy, 13-ka, terminowa wyplata
Minusy
Same minusy
Porażka
-agresja, zniecierpliwienie ze strony innych pracowników
-kultura pracy- rynsztok

-budowanie w pracowniku poczucia winy za to, że nie jest w stanie dotrzymać obowiązujących terminów

- zbyt duży nakład pracy

- prowizoryczne szkolenia

-poniżanie (np. osoba na tym samym stanowisku wydaje polecenia do wykonania)

-zwiększanie ilości pracy osobom, które i tak mają problem z terminową realizacją spraw (efekt takich działań nietrudno przewidzieć)

-izolowanie nowych pracowników

-donosicielstwo

-nierówne traktowanie pracowników

-brak wsparcia dla nowych pracowników
Plusy
pensja na czas
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,6
2,7