Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Opinia pracownika firmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Bardzo nieprzyjemna atmosfera pracy

19 stycznia 2019
Od ilu lat pogarszają się atmosfera pracy, mobing, ilość pracy nieadekwatna do zarobków, kadra zarządzająca nie mająca pojęcia o specyfice pracy na stanowiskach .
29 września 2018
pracownik biurowy (obecny pracownik) - śląskie
Muszę zgodzić się z poprzednimi opiniami,że awansować w ZUSie można jedynie przez kumoterstwo. Dobrze mieć rodzinę lub przyjaciółki na wysokich stanowiskach. Nie musisz posiadać wiedzy o pracy w danym wydziale. Poza tym panuje wśród naczelników czy kierowników opinia, że wiedza jest zbędna, jedynie umiejętności kierowania ludźmi. W chwili obecnej to kierowanie wygląda na traktowaniu ludzi jak śmieci...niewolników... Nie ma możliwości rozwoju. Szkolenia nie wnoszą nic nowego- może jedynie możliwość zwiedzenia Polski. Premie raz na kwartał to jakieś ochłapy. Naczelnicy uważają, że powinniśmy się cieszyć z tego, że w ogóle je dostajemy. W końcu to premie uznaniowe. Zarobki-nowy pracownik może liczyć na dobrą pensje, ale ona może taka pozostać na długi czas. Koleżanki, które pracują po 30 lat mają pensje porównywalne do nowozatrudnionych. Pensja wpływa na konto zawsze na czas. Socjalne-dofinansowania do wypoczynku, koloni, karty na siłownię/fitness.
Plusy
Pewna pensja
Minusy
Mobbing
23 września 2018
pracownik biurowy (były pracownik) - Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Nie polecam. Zarobki poniżej krytyki atmosfera również. Po 25 latach uciekłam z powodu mobbingu (oficjalnie go nie ma). Porażka.
Plusy
stałe zatrudnienie, pakiet socjalny
Minusy
zarobki, atmosfera, wynagrodzenie nie adekwatne do wynagrodzenia
7 lutego 2020
Inspektor (były pracownik) - Chorzów, śląskie
Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej
  1. Bardzo nieprzyjemna atmosfera pracy