Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Praca w firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych: opinie pracowników o firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Znaleziono 97 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (100)

Zus Wrocław

Jedyny plus to stabilność zatrudnienia. Od kilku lat zero podwyżki, stres ogromny, nacisk tylko na statystyki. Człowiek się nie liczy. Brak sprawiedliwych ocen. Brak możliwości awansu.

Plusy

Socjal

Minusy

Niskie zarobki, mobbing

Zastraszanie

Jesteśmy zastraszani. Ciągle słyszymy teksty: nie znajdziecie innej pracy, jesteście nic nie warci. Dyrekcja mimo wielokrotnych próśb o spotkania od zawsze miała nas gdzieś- gdy się pojawiali to tylko na kawkę i maks minuta dla pracowników i oczywiście pogardliwe spojrzenia. Ostatnio nawet związki zawodowe rozpoczęły kampanie zastraszania nas. Groziły, że "zwolnienie pracownika nastąpi na pstryknięcie palcem, bo nie ma ludzi niezastąpionych". Pani Dyrektor partyjna, ludzi ma w d***e..

Dno

Zaluję dnia w ktorym pojawiłam się w tym domu wariatów. Kierownictwo stara się celowo psuc atmosfere miedzy pracownikami, obsmarowywanie osob nieobecnych przed resztą pracownikow to norma. Kadra zarzadzajaca wyciagnieta ze smietnika, sami dzialacze pis, na czele z dyrekcja. Falszywce obsadzaja swoich na najwyzszych stanowiskach takze w podleglych Inspektoratach, w ktorych jest bardzo nieciekawie, nie zwazajac na fakt, ze to osoby zupelnie niekompetentne, czesto z watpliwa opinia, takze jesli chodzi o obyczajnosc. Przemocy psychicznej ze strony "gory" doswiadczylismy i doswiadczamy wielokrotnie. To oszusci pozbawieni sumienia i zasad moralnych, "niektorzy" usunieci z innych miejsc pracy, ale reka reke myje, co w rodzinie to nie zginie. To co serwuje sie nam w Oddziale w Chrzanowie to dobry material do telewizji. Zbierajmy wszelkie materialy i rozmowy, ktore pokaza co sie dzieje wewnatrz, nich to wyjdzie na swiatlo dzienne. Nie bojmy sie zglaszac tego do innych instytucji. Po tych 3 latach pracy nie mam wobec tych ludzi zadnej lojalnosci.

Plusy

Koniec pracy o 15.00

Minusy

Zarobki, mobbing, stres, duze obciazenie praca

Chrzanowski koszmar

Z tak złym traktowaniem pracowników nie spotkałam się w żadnym innym miejscu pracy. Mobbing to zbyt delikatne określenie. Dyrekcja to banda cymbałów z rozrośniętym do granic możliwości ego i zerową wiedzą na jakikolwiek temat. Pracownicy to dla nich szmaty. Tematu związków zawodowych lepiej nie poruszać, bo to śmiech na sali.

Plusy

nie ma żadnych

Minusy

wszystko jest wielkim minusem

Miejsce pracy kadra zarządzająca

Warunki pracy fatalne, w lecie gorąco brak klimatyzacji , w pokojach 32 stopnie, po kontroli inspekcji pracy wszystko w porządku. W zimie grzejniki się ciągle zapowietrzaja, pokoje 5 osobowe brak możliwości wyciszenia i skupienia. Warunki pracy fatalne a wymagania jak w korporacji . Po 20 latach pracy zarabia się 200 zł brutto więcej jak nowo przyjęci pracownicy, brak dodatków które by wyrównały dysproporcje. Jeśli chodzi o kadrę zarządzająca to dzięki pracowników tych od zapierdalania i od robienia dobrego wrażenia. Ciężka praca nie oznacza benefitów, wręcz przeciwnie dużo pracy=dużo zaległości więc i tak jesteś najgorszy. Pracownicy biorą leki uspokajające, piją herbatki ziołowe, czasem bez czegoś mocniejszego się nie da. Jak idziesz na zwolnienie czy opiekę nad chorym dzieckiem to wracasz po dwóch tygodniach i robota która zostawiłeś na ciebie ciągle czeka, dodatkowo dorzucają pracę ekstra bo przecież twoja będąca musiała być przez kogoś zrobiona więc ci wyrównują. Zapytacie dlaczego się siedzi w takim gów...? Bo człowiek głupi i ciągle ma nadzieję że taki mobbing nie może trwać wiecznie, a tu niestety trwa tyle lat i nikomu z góry nie zależy żeby coś się zmieniło.

Plusy

Jedyny plus praca 8 godzin od poniedziałku do piątku

Minusy

Mobbing, niskie zarobki, praca ponad ludzkie siły, ciągle nowe zadania za które nikt nie płaci ekstra, wykorzystywanie tych którzy się boją i siedzą cicho, brak koleżeństwa

Wymagania jak w korporacji, a zarobki fatalne. Liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Praca pod presją czasu, na akord, a ilość często nie do przerobienia. Nieproporcjonalna ilość etatów w stosunku do narzuconych zadań do wykonania. Niby informacyjnie, ale wg mnie to zastraszanie, jeśli mówisz źle o warunkach pracy. Permanentne nadgodziny...! Stare komputery, drukarki i aplikacje, które wyprzedziłby żółw na pustyni... Jedynym plusem są dogodne godziny pracy, zwłaszcza dla matek, bez drugich zmian, weekendów.

Plusy

Godziny pracy

Zduńska Wola

Ta firma to porażka. Wymagania z kosmosu. Ludzi traktuje się jak maszyny. Panuje totalny chaos, przeciążenie obowiązkami. Praca jak w korporacji, a zarobki to jakaś jałmużna.

Plusy

Praca od poniedziałku do piątku

Minusy

Niskie zarobki, zła atmosfera, przeciążenie obowiązkami, złe zarządzanie

Praca w ciągłym stresie i niepewności jutra. Ciągle dokładają nowych obowiązków, do których nie przygotowują merytorycznie, płaca słaba jak na pretendowanie do korporacji, brak dialogu z naczelnictwem, kierownictwem i prezeska. Uwagi pracowników giną w drodze służbowej.

Minusy

Niskie zarobki, ciągły stres, nadgodziny, mobbing.

Zus

Dramatyczna atmosfera, zarobki poniżej godności, brak przepływu wiadomości, brak odpowiednich szkoleń, brak szacunku do pracownika, brak wyposażenia na stanowisku pracy, brak przestrzegania zasad BHP, wszechobecny mogging oraz obrażanie, nierówny podział pracy, nieustanne nadgodziny, duża odpowiedzialność - nowo przyjęta osoba bez przeszkolenia zostaje rzucona na głęboką wodę i nikogo nie interesuje czy coś potrafi czy miała możliwość nauki, absolutny brak możliwości awansu oraz podwyżki, fikcyjność rekrutacji wewnętrznych - jeśli trafisz do wydziału "kamieniołomu", mimo startu w rekrutacji i świetnego wyniku, nie przejdziesz do innego wydziału bo taki ma kaprys przełożony, niedobór pracowników powoduje że nałożone na resztę obowiązki i normy są nierealne do wykonania, z art. biurowych - jeden długopis na trzy lata, archaiczne stacje komputerowe, rozpadające się meble, ludzie poupychani jak śledzie w maleńkich nasłonecznionych pokojach bez klimatyzacji za to ze starym posklejanym taśmą wentylatorem.

Plusy

Regularna pensja

Minusy

Wszystko inne

Zus

Wyzysk za minimum zapłaty. Pracowników traktuje się jak automaty.

Plusy

Godzimy pracy i wolne weekendy.

Minusy

Wszystko pozostałe.

Obóz pracy

Brak możliwości rozwoju , istny obóz pracy ale jak to powiedział morawicki: Ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu. i Tak wygląda praca w Zusie

Opinia ogolna

Stresujaca praca bez mozliwosci awansu ciagla rywalizacja, brak rozwoju, zmieniany urlop planowany, obnizana premia brak podwyzek wynagrodzenia

Plusy

Wolne weekendy, praca na jedna zmiane

Minusy

Niskie zarobki, rywalizacka, brak kultury pracy, niemila atmosfers

Aby mnie zachęcić do pracy obiecywano mi dobre pieniądze, podwyżki, dodatki, pomoc w nauce i wiele innych rzeczy. Rzeczywistość okazała się makabryczna. Zero podwyżek nawet przy przedłużaniu umów, nadgodzin nie chcieli dawać bo twierdzili ze za mało umiem, a pomoc w nauce polegała na tym że dostajesz osobę która niby cie uczy a tak naprawdę odburkuje żebyś sobie doczytała bo ona teraz coś robi. Premie tylko dla pupilków, a reszta dostaje resztki. Ogólnie kłamstwo, obłuda i obrobiona d.. a jak tylko zamkniesz drzwi. Podsumowując... Praca za miskę ryżu przy wymaganiach jak w Google corporation. Ta instytucja to jakieś nieporozumienie!

Plusy

Zawsze na czas wynagrodzenie

Minusy

Zarobki, forma pracy i zarzadzanie

Zdegustowana - odradzam pracę w ZUS

Atmosfera pracy fatalna, liczą się tylko statystyki, a nie ludzie. Brak organizacji i przepływu informacji. Można powiedzieć, że praca na akord, na tempo, pod presją czasu, a ilość nie do przerobienia. Pretensje o wszystko, co robisz lub mówisz wbrew pracodawcy. Osoby zarządzające bez kompetencji, wiecznie tylko wymagania, a nic w zamian.

Plusy

Regularna wypłata wynagrodzenia, dogodne godziny pracy

Minusy

Mobbing, niskie wynagrodzenie, nierówny podział obowiązków, zła organizacja, duża rotacja, niekompetencja przełożonych, bardzo duży poziom stresu, brak kultury osobistej i organizacyjnej. Wymagania jak w korporacji, a w zamian obóz pracy

Zus

Pracy w ZUS nie polecam. Przepłacisz to utratą zdrowia, którego nikt Ci już nie wróci. Tam rządzi sam Lucyfer a większość pracowników to żywe wcielenia diabła. Większość z nich nie ma nawet pożądanego wykształcenia, ale mają za to opracowane do perfekcji metody najbardziej wyrafinowanej manipulacji, szantażu emocjonalnego, znęcania, zaniżania samooceny a w konsekwencji do wyeliminowania Cię z zespołu i z pracy.. Poziom ignorancji. chamstwa, kłamstwa i obłudy sięgnął tam już zenitu. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Liczą się układy i znajomości jak za czasów PRL-u. Pamiętaj, jeśli Jesteś ogólnie dobrym człowiekiem, osobą wykształconą, uczciwą, kulturalną, inteligentną, dbasz o wygląd zewnętrzny i prezencję, reprezentujesz sobą wysoki poziom, nie zniżasz się do prostactwa, krytyki wszystkich i wszystkiego,plotkarstwa, znecania się nad innymi pracownikami, , lizydupstwa i donosicielstwa to wcześniej czy później wykopią Cię koleżanki na zbity pysk z chorej zazdrości i nienawiści. Większość z nich leczy się u psychiatry. Prostactwo, chamstwo, znieczulica spoleczna.Mobbing na porządku dziennym zarówno ze strony współpracowników jak i szefostwa. Władze tu trzyma klika, układy.

Jedna wielka katastrofa

Pracuje w zusie 15 lat i do tej pory sama jestem w szoku ze tyle tam wytrzymałam. Przez prace w tym obozie nabawilam sie depresji. Nie nawidze tego miejsca, tego co robię..ludzi..wszystkiego co ma związek z zusem. Nie liczy sie czlowiek no chyba ze tylko do nabijania statystyk by kierownictwo mogło dostać premie a dla nas mrowek ochlapy! Jedyne pozytywne aspekty tej pracy yk praca od od 7 do 15 od poniedziałku do piątku. Nic wiecej

Kumoterstwo

Kumoterstwo i układy ! Zatrudniają ludzi po zaocznych szkołach średnich bez matury! Oczywiście po znajomości!

Plusy

Godziny pracy

Opinia o ZUS

Nie polecam pracy w ZUS nikomu, atmosfera fatalna, kumoterstwo i mobbing na co dzień, ochyda, zarobki fatalne

Plusy

Trzynastka i wczasy pod gruszą

Minusy

Cała reszta

Zus zielona góra

Co mogę powiedzieć o tej pracy? Z całego serca nie polecam. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecają Państwu szkolenie, wprowadzenie w obowiązki oraz zapewnienie niezbędnych do pracy materiałów biurowych, jednak po zatrudnieniu następuje całkowita amnezja, podobnie jak wśród partii rządzących po wygranych wyborach. W efekcie nie otrzymujecie Państwo żadnego szkolenia, osoba, która miała wprowadzić Was w arkana pracy na objętym stanowisku, sama nie wie w co najpierw ręce włożyć, więc nie ma co liczyć, że poświęci czas na szkolenie i tłumaczenie wszystkiego nowemu pracownikowi. Z obiecanych narzędzi pracy, w miarę szybko dostajecie elektroniczną kartę do komputera (w moim przypadku po jakichś 2 - 3 dniach) - bo przecież musicie wykonywać swoje obowiązki, a fakt, że na dobrą sprawę nikt Was z nimi nie zaznajomił dla przełożonych nie ma większego znaczenia. Co do reszty materiałów biurowych ( w tym choćby długopisów, zszywaczy, czy pieczątki), ich zdobywanie polega na wędrówce po pokojach ze słowami "Pan Da". Pan bądź Pani da lub nie da w zależności czy posiada jakieś materiały w nadwyżce, co w tej instytucji raczej rzadko się zdarza. W rezultacie zostajecie bez wstępnego szkolenia, zatem błądzicie jak we mgle szukając właściwych rozwiązań spraw, które napływają w coraz większej ilości. Dodatkowo, żeby było bardziej ekscytująco, dostajecie na początek jedną z trudniejszych spraw, ponieważ "Jak Pani opracuje tę sprawę, szybciej się nauczy". Zawsze byłam zwolenniczką rzucania na głęboka wodę, jednak ta instytucja dodaje pikanterii, przywiązując do nogi pokaźny worek z cementem. Dlaczego -

Plusy

Social, Wynagrodzenie na czas.

Minusy

Cała reszta - opina wyjaśnia wszystko

Fachowość

Zawsze byłem załatwiany bardzo uczciwie i wyczerpująco. Atmosfera oddziaływująca na interesanta bardzo pozytywna.

Zus

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w ZUS to pamiętaj ,że są tam układy.Kadra kierownicza to sługusy.Niszczenie pracowników jest na porządku dziennym.Potrzebują ludzi do pracy , którzy będą pracować na ich nagrody oraz awanse pupili.Awanse są tylko dla donosicieli i osób po koneksjach.Praca kierownictwa polega na piciu kawy ,graniu w gierki na smartfonach, przeglądaniu internetu i pracy na prywatnym komputerze ,plotach itd. Kierownictwo poinformowało pracowników ,że przebywając na L4 lub opiece osobiście postarają się o przeprowadzenie w tym celu kontroli. Szkoda czasu i zdrowia. Starajcie się o pracę w Urzędach Miejskich,Wojewódzkich Skarbówce.Tam zdobędziesz wiedzę i poznacie wspaniałych ludzi. PS.Niszczy się to co było budowane latami.To nie jest ten ZUS-to utopia.Laicy są na stanowiskach.

Plusy

Minusy

Bardzo Niskie zarobki, fatalna atmosfera pracy, mobbing

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2.4

2.6