Veolia

Opinie pracowników firmy Veolia

Veolia jest firmą dbającą o swój wizerunek, jednak ostatnio w związku z optymalizacją zatrudnienia, dotyczącą zarówno ilości pracowników jak i działań zmniejszających warunki płacowo-bytowe załogi, coraz trudniej jest ukryć niezadowolenie załogi.
Co dwa lata w firmie wykonywane jest badanie opinii pracowników na temat działalności firmy (strategii, kadry zarządzającej, warunków zatrudnienia itp.). Ostatnie było wykonane w 2017 r. i jeszcze nigdy ocena nie była tak zła. Jednym z celów CEO jest podniesienie oceny opinii pracowników nt. zakładu, jest to jednak trudne do realizacji z powodu ciągłych zmian i niepewności pracowników co do jutra.

W ocenie pracowniczej najwyższe notowania otrzymały warunki płacowe i dodatki. Jednak ostatnio zostały one radykalnie zmienione i zaobserwowano już pierwsze efekty w postaci odejść pracowników do innych firm oraz ograniczenia liczby chętnych do zatrudnienia w zakładzie. Na razie jest to nieznaczna tendencja i każdy przypadek (nawet na najniższym szczeblu) jest rozpatrywany przez dyrekcję.

Głównym biznesem firmy jest produkcja i sprzedaż ciepła i en. elektrycznej. Jest to największe przedsiębiorstwo ciepłownicze w Polsce.

Firma stwarza dobre możliwości rozwojowe dla osób ambitnych, po studiach, nastawionych na sukces, znających minimum język angielski (przydatny również francuski) i gotowych do pracy nad którymś z wielu projektów prowadzonych w firmie. Warunkiem jednak jest tu trafienie "w odpowiedni czas i miejsce" - przede wszystkim wtedy, gdy te projekty są tworzone. Dobrze jest być zarekomendowanym przez kogoś chociaż ze średniego
 - więcej...
Plusy
Dość wysokie wynagrodzenie liczone wraz z dodatkami
Minusy
Zła atmosfera pracy.
I was a hosstess for Veolia water technologies and i can recommend them from the bottom of my heart. It was very nice experience to work for them. I am sure our cooperetion will last for a long time.
Plusy
sallary, cooworkers
Zobacz więcej opinii o firmie Veolia
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Veolia. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,6
3,4
3,5
3,1
3,1
Opinie o firmie Veolia wg stanowisk
Opinie o firmie Veolia wg lokalizacji