Stokrotka

Opinie dot. stanowiska Sprzedawca/kasjer (m/k) w firmie Stokrotka

Inspekcja pracy powinna dawno zająć się z tą pseudo firmą. Wykorzystują i psują psychikę ludzi o bardzo słabych nerwach za śmieszne pieniądze. Zatrudniają na okres próbny a na tydzień lub dwa tygodnie przed końcem umowy zwalniają aby nie płacić podatków i dalej następni. Nie można sobie niczego zaplanować ponieważ grafik jest bez przerwy zmieniany i to kilkadziesiąt razy w miesiącu bez wiedzy pracownika, dotyczy to samo z urlopami. Tzw. stara elita wiecznie przesiaduje z kierowniczkami w biurze i obgadują innych pracowników. Nie polecam tej pracy nawet najgorszemu wrogowi!
Ciężka praca ,wyzysk, nadgodziny , brak możliwości rozwoju
Minusy
Zero szacunku do pravownikow. Nie wyplacane nadgodziny. Zbyt mala ilosc pracownikow.
Plusy
Minusy
Niskie zarobki . Praca po godzinach charytatywnie.
Współpracownicy ok miła atmosfera w pracy. Za mała kadra na jednej zmianie szczególnie stoisko mięsne. Chodzenie do pracy z temperatura że względu na strach pujscia na l4 bo premie zabiorą.
Plusy
Atmosfera wśród wsplolpracownikow
Minusy
Niskie wynagrodzenie, brak szacunku regionalnego i dyrektora
Praca w firmie Stokrotka to totalna porażka. Brak szacunku do pracownika. Kierownicy plaszczą tyłki na stołkach a pracownicy muszą wykonywać dodatkowo obowiązki należące do nich. Wyróżnianie przez kierowników jednostek czyli swoich pupilków i donosicieli. Plotkarska firma. Zero wsparcia dla pracownika. Generalnie ta firma to jeden bajzel.
Plusy
Minusy
Brak szacunku do pracownika
Praca bardzo stresująca, nie dająca perspektyw rozwoju, a wręcz przeciwnie bardzo dobijająca. Kadra zarządająca - wysokie mniemanie o sobie przez stanowisko, kultura miejsca w zależności od dnia. Dużo pracy fizycznej, noszenie towaru po schodach, brak zrozumienia, nadgodziny niewypłacone, problem z otrzymaniem zaplanowanego urlopu. Najprzyjemniejsza - dni wolne
Plusy
bony
Minusy
praca fizyczna, mobing
Nie jestem zadowolona z pracy ponieważ zostałam oszukana.
Plusy
nie
Minusy
Nie miły zespół
niska kultura osobista kadry,zbyt mała ilość pracowników,brak umiejętności kadry w zarządzaniu zespołem,mała możliwość awansu,nadmiar obowiązków,niska płaca,sympatyczni współpracownicy
Plusy
zasiłki socjalne
Minusy
Pracę zaczyna się od przygotowywanie towaru do sprzedaży. Później obsługa klienta i wykładanie towaru na zmienę z współpracownikiem. Na koniec dnia oczywiście porządkowanie sklepu oraz rozliczanie. Kadra skłąda się z pomocnych bardzo pozytywnych ludzi.
Plusy
Bony żywieniowe
Minusy
Praca w weekendy
Pozytywna atmosfera i kontakt z ludźmi. praca w tej firmie była dobra.
Nie polecam tam pracy. Pracowałam od końca listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Wymagania mega wygórowane, zastraszanie i mobbing praktycznie na porządku dziennym. Braki w kadrach. Kazdy pracownik inaczej byl traktowany, ten co mial uklady mial lepiej a obcy byl najgorzej traktowany. Kilka minut spoznienia od swieta bo np spoznil sie tramwaj byl wielkim problemem. Pretensje gdy pracownik czegoś nie wiedział a nie został poinformowany co ma konkretnie robić. Dopiero gdy wygarnelam kierownictwu i pewnej tepej* lasce która tam pracowała oraz jak złożyłam wypowiedzenie to było nagle niebo. Może tylko 2-3 osoby były w porządku. Odeszłam bo nie daję sobą pomiatać. Nie idźcie tam, chyba że lubicie niską kasę za ciężkie obowiązki i traktowanie jak szmatę. Ewentualnie gdy chcecie zniszczyć sobie zdrowie psychiczne i fizyczne. Gdyby tak to wszystko zgłosić PIP to sklep bądź sieć miałaby poważny problem ;)
Plusy
bony na święta
Minusy
niskie zarobki za ciezką harowe, niedouczeni kierownicy, kijowa atmosfera i jeszcze wiecej by sie znalazlo.
Nie mam zdania wszędzie trzeba pracować każdy pracuje na tyle co potrafi i się stara
Plusy
Możliwość dogadania się
Minusy
Tak narzekacie ale druga wasz pensja to kradzież żywności
Lubię swoją pracę,ale to co się dzieje teraz to jest ponad siły normalnego człowieka.Nawał obowiązków z których nie sposób się wywiązać.Nie ma nawet kiedy posprzątać porządnie.Przed jakimkolwiek świętem jest masakra,nie ma jak dotowarować stoiska bo trzeba obsługiwać klientów,a do tego dostawa i nie ma jak ją rozłożyć,pochować do chłodni.Staram się wytrwać do końca zmiany i jak najszybciej wyjść,bo zapomnę jak się nazywam.Jest nas za mało na stoisku by podołać obowiązkom.,,RK" chcą się wykazać po trupach by utrzymać swój fotel, nie pomaga tylko tylko mówi co mam robić ( jak bym nie znała swoich obowiązków).Ale góra też nie jest nic lepsza.Pozdrawiam twardzieli.
Plusy
jałmóżna na czas.
Minusy
niskie zarobki, nie adekwatne do wykonywanej pracy, stażu.duży nakład, a raczej nacisk na dodatkowe obowiązki przy jedno osobowej obsłudze na stoisku, mięso, wędliny, sery, garmaż, mrożonki, pilnować pieczenie bułek.
Dobra wpółpraca między pracownikami. Szkolenia dla pracowników
Nie szanowanie pracowników, zarobki niskie a wymagania ogromne
tragiczne warunki pracy,wymagania mega wygórowane od pracowników,straszenie zwolnieniami i zastraszanie,brak przekazu informacji ze strony kierownictwa a pozniej wielkie pretensje ze pracownik czegos nie wiedział.Urlopy przydzielane odgornie bez pytania pracownikow czy je chca w danym terminie.Nie warto tu pracować,rozwazam odejscie
Plusy
Minusy
duze tempo pracy, brak przerw, mobbing
Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. 9 lat pracy na stoisku mięsnym a gdy zachorowałam to mnie zwolnili, bo po co im taki pracownik. Pieniądze nie adekwatne do wykonywanej pracy zatrudniona byłam na stoisku mięsnym a robiłam na całym sklepie, towarowałam, obsługiwałam na warzywach, sprzątałam nawet i wc oraz po zamknięciu sklepu (mopami się myło podłogę), na nabiale a pensja głodowa bo za mało było personelu, a nie było etatów. Myślę, że w tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni, ponieważ jest duża rotacja. Ludzie nie chcą tam teraz pracować, a jak ktoś zacznie to zaraz ucieka ale to wina szefostwa i kierownictwa, bo jak kadra sklepu była zgrana to odgórnie pracowników poprzenosili na inne sklepy bo niby duże straty były. Później się wyjaśniło, że to kto inny wynosił. Nie polecam pracy w Stokrotce chyba, że to konieczność i na chwilę, chociaż ja sama też tak mówiłam, ale kiedyś było lepiej.
Plusy
Żadne
Minusy
Praca wielostanowiskowa za najniższą pensję
Nie polecam nikomu,Ogrom obowiązków ,za ciężką pracę coraz mniejsze zarobki. Co miesiąc zabierają premia z różnych przyczyn i wieczny brak pracowników bo każdy ucieka.Brak przerw na śniadanie .
Plusy
Minusy
Wyzysk, niskie zarobki i wieczne kontrole bo przecież trzeba zabrać premie
Praca lekka ale z małymi niedociągnięciami ze strony kadry zarządzającej. dobre zasady przez firmę niezły pakiet socjalny dla pracowników, praca w dobrych godzinach. Mnie nie obowiązywał czas nocny ze względu na niepełnosprawność i to było przestrzegane dla takich pracowników jak ja z orzeczeniem. Należało donosić na innych pracowników jeśli nie, to należało się tego nauczyć.
Plusy
Zarobki względne, grafik pracowników przestrzegany
Minusy
niedociągnięcia kadry zarządzającej i przymykanie oczy na wiele spraw
W tej firmie pracę wykonuje się na bieżąco w szybkim ale odpowiednio dobranym tempie. Czuje się, że się pracuje. Nie ma czasu na lenistwo ale też nie czuję się jak w kieracie. Wie się, co się ma robić, każdy ma jasno określone obowiązki. Jak w każdej firmie mającej wiele filii sporo zależy od "szefostwa" w danym sklepie, jedno jest bardziej tolerancyjne i pomocne dla pracowników inne bardziej wymagające. Spore możliwości rozwojowe, awanse, premie uznaniowe itp. Równowaga czasu pracy, odpowiednia ilość dni wolnych. Prawidłowe rozliczanie godzin pracy oraz wynagrodzenia za pracę.
Plusy
Czas pracy, wynagrodzenie + premie, rozwój
Minusy
W zależnośći od sklepu - czasem po prostu są a czasem są niezauważalne
  1. Sprzedawca/kasjer (m/k)