Stokrotka

Opinie o firmie Stokrotka, temat Płaca i benefity: stanowisko Sprzedawca/kasjer (m/k)

2.3Płaca i benefity

Znaleziono 17 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (84)

Zachodniopomorskie

Inspekcja pracy powinna dawno zająć się z tą pseudo firmą. Wykorzystują i psują psychikę ludzi o bardzo słabych nerwach za śmieszne pieniądze. Zatrudniają na okres próbny a na tydzień lub dwa tygodnie przed końcem umowy zwalniają aby nie płacić podatków i dalej następni. Nie można sobie niczego zaplanować ponieważ grafik jest bez przerwy zmieniany i to kilkadziesiąt razy w miesiącu bez wiedzy pracownika, dotyczy to samo z urlopami. Tzw. stara elita wiecznie przesiaduje z kierowniczkami w biurze i obgadują innych pracowników. Nie polecam tej pracy nawet najgorszemu wrogowi!

niezbyt pochlebna

Od paru miesięcy jestem pracownikiem Stokrotki. Wcześniej pracowałam w różnych Firmach handlowych, na większych powierzchniach sklepowych i nigdy nie miałam problemu z tym, że pracy jest dużo i trzeba być funkcjonalnym. W żadnej jednak pracy nie zdarzyło się, że praca zbrzydła mi już po 2 miesiącach jak nie wcześniej. Główna przyczyną jest logistyka, a raczej jej brak. Dostawy są codziennie, 6 dni w tygodniu i to takie ilości, że nie tyle co nie mieszczą się na regałach sklepowych ( biorąc pod uwagę planogramy) ale nie mieszczą się również w magazynie. Komórka zamówień działa tak, jakby nie miała pojęcia o gospodarowaniu towarem i zapasami oraz o tym, że praca z towarem nie opiera się tylko na robieniu przecen i strat, tylko na sprzedaży pełnowartościowego towaru klientom. Ocenia się pracę zwykłego sprzedawcy, lecz nie tych co są na wyższych szczeblach. Odnoszę wrażenie, że nikt ich nie sprawdza, a błędne działania są traktowane ulgowo i bezkarnie. Zwykłych pracowników jest zbyt mało, a w razie L -4 lub urlopu zwyczajnie nie ma kto pracować. Mniejsza ilość pracowników byłaby w porządku, gdyby nie trzeba było każdej dostawy sortować, przebierać, sprawdzać z ilości towaru jak i z dat( często przychodzą z krótszym terminem niż te na pułkach). Niepotrzebnie przysyłany jest towar którego jest zbyt dużo na sklepie ( biorąc pod uwagę, że towar przyjeżdża codziennie ) i trzeba go przekładać z miejsca na miejsce, żeby utrzymać FIFO, co jest dodatkową robotą i zbędnym traceniem czasu. Kierowniczki, zamiast wykonywać swoje obowiązki, często wykładają towar żeby choć trochę odblokować -

Miejce pracy

Pomoc w miarę możliwości, panuje nerwowa atmosfera ze względu na małą liczbę pracowników.

Plusy

Wynagrodzenie na czas, karta fitprofit

Minusy

Zmirniający się grafik

Negatywna

Pracowałam jako kasjerka w Stokrotce w Gdańsku ul. Piotrkowska tak samo potraktowano mnie jak kasjerka z Łodzi który wyraził swoje zdanie w poście opinie najgorsze jest to że szefostwo stokrotki przytakuje takim praktykom byłam nową kasjerka na okresie próbnym przez cały ten czas przypisywano mi manka kliki panującej w tym sklepie mimo że jestem osobą niepełnosprawna poszłam żeby zarobić na czynsz ublagalam lekarza aby pozwolił mi pracować niepełnosprawność znaczna i doznalam szoku manko takie że za głowę się złapała na moje żądanie wykazu mank do dzisiaj nie dostałam chciałam założyć sprawę bo to zwykłe złodziejstwo. W wykazie za ostatnie parę dni czarno na białym jest widoczne oszustwo po moim podpisie rozliczenia za dzień zostały naniesione manka, których de fakto nie było umowy ze mną nie podpisano okradziono na około 3000tys i żadnych wyjaśnień zgłosiłam sprawę do sądu pracy i wmowiono osobie kontrolujacej że zapłaciłam manko dobrowolnie a zapłaciłam bo nie dostalabym reszty wypłaty klika działająca w tym sklepie ma się dobrze dalej okrada kasjerow za aprobatą głównych władz stokrotki, a mnie został nie smak po tej pracy żadnych wyjaśnień zwrotu kasy bądź odszkodowania nic dalej działają bez karanie najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w Stokrotce. Chcę wyjaśnienia tej sprawy zwrotu pieniędzy i odszkodowania ale brak pieniędzy i wykazu mank od tej firmy powoduje że mam związane ręce mam też nadzieję, że szefostwo sklepów stokrotka spróbuję wyjaśnić i wynagrodzić mi te straty

Plusy

Zadnych

Minusy

We wszystkim co się dzieje w tych sklepach

Ciężka praca ,wyzysk, nadgodziny , brak możliwości rozwoju

Minusy

Nikomu nie polecam stokrotki. Przez prace w stokrotce wyladowalam u psychiatry. Masakra.

Zero szacunku do pravownikow. Nie wyplacane nadgodziny. Zbyt mala ilosc pracownikow.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki . Praca po godzinach charytatywnie.

Kierownictwo samego sklepu super ale kierowani regionalny i dyrektor zero szacunku do normalnego pracownika

Współpracownicy ok miła atmosfera w pracy. Za mała kadra na jednej zmianie szczególnie stoisko mięsne. Chodzenie do pracy z temperatura że względu na strach pujscia na l4 bo premie zabiorą.

Plusy

Atmosfera wśród wsplolpracownikow

Minusy

Niskie wynagrodzenie, brak szacunku regionalnego i dyrektora

Każdy dzień to męka i orka na polu bitwy

Praca bardzo stresująca, nie dająca perspektyw rozwoju, a wręcz przeciwnie bardzo dobijająca. Kadra zarządająca - wysokie mniemanie o sobie przez stanowisko, kultura miejsca w zależności od dnia. Dużo pracy fizycznej, noszenie towaru po schodach, brak zrozumienia, nadgodziny niewypłacone, problem z otrzymaniem zaplanowanego urlopu. Najprzyjemniejsza - dni wolne

Plusy

bony

Minusy

praca fizyczna, mobing

Stokrotka

niska kultura osobista kadry,zbyt mała ilość pracowników,brak umiejętności kadry w zarządzaniu zespołem,mała możliwość awansu,nadmiar obowiązków,niska płaca,sympatyczni współpracownicy

Plusy

zasiłki socjalne

Minusy

Świetni ludzie, dobre benefity, różnorodność zadań

Pracę zaczyna się od przygotowywanie towaru do sprzedaży. Później obsługa klienta i wykładanie towaru na zmienę z współpracownikiem. Na koniec dnia oczywiście porządkowanie sklepu oraz rozliczanie. Kadra skłąda się z pomocnych bardzo pozytywnych ludzi.

Plusy

Bony żywieniowe

Minusy

Praca w weekendy

stokrotka to żart

Nie polecam tam pracy. Pracowałam od końca listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Wymagania mega wygórowane, zastraszanie i mobbing praktycznie na porządku dziennym. Braki w kadrach. Kazdy pracownik inaczej byl traktowany, ten co mial uklady mial lepiej a obcy byl najgorzej traktowany. Kilka minut spoznienia od swieta bo np spoznil sie tramwaj byl wielkim problemem. Pretensje gdy pracownik czegoś nie wiedział a nie został poinformowany co ma konkretnie robić. Dopiero gdy wygarnelam kierownictwu i pewnej tepej* lasce która tam pracowała oraz jak złożyłam wypowiedzenie to było nagle niebo. Może tylko 2-3 osoby były w porządku. Odeszłam bo nie daję sobą pomiatać. Nie idźcie tam, chyba że lubicie niską kasę za ciężkie obowiązki i traktowanie jak szmatę. Ewentualnie gdy chcecie zniszczyć sobie zdrowie psychiczne i fizyczne. Gdyby tak to wszystko zgłosić PIP to sklep bądź sieć miałaby poważny problem ;)

Plusy

bony na święta

Minusy

niskie zarobki za ciezką harowe, niedouczeni kierownicy, kijowa atmosfera i jeszcze wiecej by sie znalazlo.

Sznujcie pracowników !

Lubię swoją pracę,ale to co się dzieje teraz to jest ponad siły normalnego człowieka.Nawał obowiązków z których nie sposób się wywiązać.Nie ma nawet kiedy posprzątać porządnie.Przed jakimkolwiek świętem jest masakra,nie ma jak dotowarować stoiska bo trzeba obsługiwać klientów,a do tego dostawa i nie ma jak ją rozłożyć,pochować do chłodni.Staram się wytrwać do końca zmiany i jak najszybciej wyjść,bo zapomnę jak się nazywam.Jest nas za mało na stoisku by podołać obowiązkom.,,RK" chcą się wykazać po trupach by utrzymać swój fotel, nie pomaga tylko tylko mówi co mam robić ( jak bym nie znała swoich obowiązków).Ale góra też nie jest nic lepsza.Pozdrawiam twardzieli.

Plusy

jałmóżna na czas.

Minusy

niskie zarobki, nie adekwatne do wykonywanej pracy, stażu.duży nakład, a raczej nacisk na dodatkowe obowiązki przy jedno osobowej obsłudze na stoisku, mięso, wędliny, sery, garmaż, mrożonki, pilnować pieczenie bułek.

tragiczne warunki pracy,wymagania mega wygórowane od pracowników,straszenie zwolnieniami i zastraszanie,brak przekazu informacji ze strony kierownictwa a pozniej wielkie pretensje ze pracownik czegos nie wiedział.Urlopy przydzielane odgornie bez pytania pracownikow czy je chca w danym terminie.Nie warto tu pracować,rozwazam odejscie

Plusy

Minusy

duze tempo pracy, brak przerw, mobbing

Nieszanowanie pracowników na najniższym szczeblu, a przecież to na nich bazują sklepy, jak ich nie będzie to nie bedzie też stokrotki.

Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. 9 lat pracy na stoisku mięsnym a gdy zachorowałam to mnie zwolnili, bo po co im taki pracownik. Pieniądze nie adekwatne do wykonywanej pracy zatrudniona byłam na stoisku mięsnym a robiłam na całym sklepie, towarowałam, obsługiwałam na warzywach, sprzątałam nawet i wc oraz po zamknięciu sklepu (mopami się myło podłogę), na nabiale a pensja głodowa bo za mało było personelu, a nie było etatów. Myślę, że w tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni, ponieważ jest duża rotacja. Ludzie nie chcą tam teraz pracować, a jak ktoś zacznie to zaraz ucieka ale to wina szefostwa i kierownictwa, bo jak kadra sklepu była zgrana to odgórnie pracowników poprzenosili na inne sklepy bo niby duże straty były. Później się wyjaśniło, że to kto inny wynosił. Nie polecam pracy w Stokrotce chyba, że to konieczność i na chwilę, chociaż ja sama też tak mówiłam, ale kiedyś było lepiej.

Plusy

Żadne

Minusy

Praca wielostanowiskowa za najniższą pensję

Obóz pracy z marnymi zarobkami

Nie polecam nikomu,Ogrom obowiązków ,za ciężką pracę coraz mniejsze zarobki. Co miesiąc zabierają premia z różnych przyczyn i wieczny brak pracowników bo każdy ucieka.Brak przerw na śniadanie .

Plusy

Minusy

Wyzysk, niskie zarobki i wieczne kontrole bo przecież trzeba zabrać premie

miłą atmosfera

Praca lekka ale z małymi niedociągnięciami ze strony kadry zarządzającej. dobre zasady przez firmę niezły pakiet socjalny dla pracowników, praca w dobrych godzinach. Mnie nie obowiązywał czas nocny ze względu na niepełnosprawność i to było przestrzegane dla takich pracowników jak ja z orzeczeniem. Należało donosić na innych pracowników jeśli nie, to należało się tego nauczyć.

Plusy

Zarobki względne, grafik pracowników przestrzegany

Minusy

niedociągnięcia kadry zarządzającej i przymykanie oczy na wiele spraw

Bardzo odpowiednie miejsce pracy dla sprzedawców w każdym wieku.

W tej firmie pracę wykonuje się na bieżąco w szybkim ale odpowiednio dobranym tempie. Czuje się, że się pracuje. Nie ma czasu na lenistwo ale też nie czuję się jak w kieracie. Wie się, co się ma robić, każdy ma jasno określone obowiązki. Jak w każdej firmie mającej wiele filii sporo zależy od "szefostwa" w danym sklepie, jedno jest bardziej tolerancyjne i pomocne dla pracowników inne bardziej wymagające. Spore możliwości rozwojowe, awanse, premie uznaniowe itp. Równowaga czasu pracy, odpowiednia ilość dni wolnych. Prawidłowe rozliczanie godzin pracy oraz wynagrodzenia za pracę.

Plusy

Czas pracy, wynagrodzenie + premie, rozwój

Minusy

W zależnośći od sklepu - czasem po prostu są a czasem są niezauważalne

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Stokrotka. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2.2

• Stokrotka