Stokrotka
Opinia pracownika firmy Stokrotka

niezbyt pochlebna

28 lutego 2020
Od paru miesięcy jestem pracownikiem Stokrotki.
Wcześniej pracowałam w różnych Firmach handlowych, na większych powierzchniach sklepowych i nigdy nie miałam problemu z tym, że pracy jest dużo i trzeba być funkcjonalnym.

W żadnej jednak pracy nie zdarzyło się, że praca zbrzydła mi już po 2 miesiącach jak nie wcześniej.

Główna przyczyną jest logistyka, a raczej jej brak.

Dostawy są codziennie, 6 dni w tygodniu i to takie ilości, że nie tyle co nie mieszczą się na regałach sklepowych ( biorąc pod uwagę planogramy) ale nie mieszczą się również w magazynie.

Komórka zamówień działa tak, jakby nie miała pojęcia o gospodarowaniu towarem i zapasami oraz o tym, że praca z towarem nie opiera się tylko na robieniu przecen i strat, tylko na sprzedaży pełnowartościowego towaru klientom.

Ocenia się pracę zwykłego sprzedawcy, lecz nie tych co są na wyższych szczeblach. Odnoszę wrażenie, że nikt ich nie sprawdza, a błędne działania są traktowane ulgowo i bezkarnie.

Zwykłych pracowników jest zbyt mało, a w razie L -4 lub urlopu zwyczajnie nie ma kto pracować.

Mniejsza ilość pracowników byłaby w porządku, gdyby nie trzeba było każdej dostawy sortować, przebierać, sprawdzać z ilości towaru jak i z dat( często przychodzą z krótszym terminem niż te na pułkach). Niepotrzebnie przysyłany jest towar którego jest zbyt dużo na sklepie ( biorąc pod uwagę, że towar przyjeżdża codziennie ) i trzeba go przekładać z miejsca na miejsce, żeby utrzymać FIFO, co jest dodatkową robotą i zbędnym traceniem czasu.

Kierowniczki, zamiast wykonywać swoje obowiązki, często wykładają towar żeby choć trochę odblokować
 - więcej...
7 września 2020
sprzedawca-kasjer (były pracownik) - Bartoszyce, warmińsko-mazurskie
Nie polecam nikomu tego miejsca pracy.Kadra zarządzająca jest okropna, szczególnie pani kierownik która , jest osoba niekompetentna , krzyczy na pracowników przy klientach , wyzywa pracowników od durni i ślepych jest mobbing , nie potrafi zarządzać ludźmi i sklepem. Nie rozumiem dlaczego nikt z dyrektorów nie chce się dowiedzieć dlaczego tak często się ludzie zwalniają, regionalny nic nie powie , bo ogólnie z pracownikami się bardzo dobrze pracuje. W tym wypadku chodzi głównie o panią kierownik to ona psuje cała atmosferę w pracy , jak to się mówi „ryba psuje się od głowy „ Powinnien ktoś przypatrzeć się tej firmie.
Plusy
Minusy
słabe zarobki, mobing od kierowniczki, brak szacunku do klienta i pracownika
18 sierpnia 2020
kasjer-sprzedawca (były pracownik) - Łódź, łódzkie
super atmosfera, ciekawi ludzie, najtrudniej zadowolić wszystkich pracowników.
Plusy
karta multi sport, dodatki socjalne
Minusy
7 czerwca 2020
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) - Kraków, małopolskie
Cenię sobie prace w firmie STOKROTKA. Prywatnie uważam ,że narzekają na wykonywaną prace, na pewne niedogodności głównie nieroby, osoby które nie doceniają , między innymi , stałego i pewnego zarobku oraz możliwości rozwijania się i awansu.