Stokrotka
Zobacz wszystkie opinie o firmie Stokrotka

Stokrotka

Opinia pracownika firmy Stokrotka

niezbyt pochlebna

Od paru miesięcy jestem pracownikiem Stokrotki. Wcześniej pracowałam w różnych Firmach handlowych, na większych powierzchniach sklepowych i nigdy nie miałam problemu z tym, że pracy jest dużo i trzeba być funkcjonalnym. W żadnej jednak pracy nie zdarzyło się, że praca zbrzydła mi już po 2 miesiącach jak nie wcześniej. Główna przyczyną jest logistyka, a raczej jej brak. Dostawy są codziennie, 6 dni w tygodniu i to takie ilości, że nie tyle co nie mieszczą się na regałach sklepowych ( biorąc pod uwagę planogramy) ale nie mieszczą się również w magazynie. Komórka zamówień działa tak, jakby nie miała pojęcia o gospodarowaniu towarem i zapasami oraz o tym, że praca z towarem nie opiera się tylko na robieniu przecen i strat, tylko na sprzedaży pełnowartościowego towaru klientom. Ocenia się pracę zwykłego sprzedawcy, lecz nie tych co są na wyższych szczeblach. Odnoszę wrażenie, że nikt ich nie sprawdza, a błędne działania są traktowane ulgowo i bezkarnie. Zwykłych pracowników jest zbyt mało, a w razie L -4 lub urlopu zwyczajnie nie ma kto pracować. Mniejsza ilość pracowników byłaby w porządku, gdyby nie trzeba było każdej dostawy sortować, przebierać, sprawdzać z ilości towaru jak i z dat( często przychodzą z krótszym terminem niż te na pułkach). Niepotrzebnie przysyłany jest towar którego jest zbyt dużo na sklepie ( biorąc pod uwagę, że towar przyjeżdża codziennie ) i trzeba go przekładać z miejsca na miejsce, żeby utrzymać FIFO, co jest dodatkową robotą i zbędnym traceniem czasu. Kierowniczki, zamiast wykonywać swoje obowiązki, często wykładają towar żeby choć trochę odblokować -

Obóz pracy

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy w stokrotce to przemyśl to 10 razy zanim się zdecydujesz. Ja podejmując pracę tam byłam zdrową i sprawną kobieta, po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że dzięki niej mam problemy z biodrem i kręgosłupem. Byłam pracownikiem tej firmy kilka miesięcy, ogólnie na atmosfere w pracy nie mogę narzekać, mieliśmy dosyć zgrany zespół i chyba tylko to mnie tam tak długo zatrzymało. Zarobki wiadomo, najniższa krajowa, kasjer robi wszystko, sprząta, obsługuje, zajmuje się warzywniakiem, rozkłada towar. Na zmianach popołudniowych, gdzie ruch jest non stop, gdzie nie odchodzi się od kasy czasem nawet na 5 min jest tylko jeden kasjer. Ogólnie to jedna wielka porażka.

Plusy

Pensja na czas

Minusy

Niskie zarobki, ciężka praca fizyczna i psychiczna

Katowice

Nie polecam najgorszemu wrogowi.2 kasjerów plus kierowniczka na zmianę popołudniową na sklepie. Kasjer od wszystkiego,kasa,towar, pieczywo. Niema ludzi do Pracy.Klienci ciągle narzekający że jeden Kasjer na kasie bo drugi robi robotę za trzech.Wspołpracownicy z długim stażem bardzo fajni,pomocni.Najniższa krajowa.Do Stokrotki potrzebują tanią siłę roboczą Parcie ma szkło.Szybko już i na teraz kto mądry ten ucieka.U konkurencji lepiej płacą.

Minusy

Niskie zarobki.Praca za 2 a tą samą pensja

Nie panuje atmosfera

Nie polecam, wyzysk pracowników. Kasjerka jest sprzedawcą, sprzątaczką, wykladaczem towaru za najniższą krajową. Kierownik również pracuje jako kasjer, sprzataczka, magazynier.Mięsny wiele do życzenia panie narzekają na małą kadrę na mięsnym czyli 3 osobowy zespół a pracy w brud,.

Plusy

nic

Minusy

donosicielstwo, brak uczciwości, dwulicowość kierowniczki

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Stokrotka. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2.2

• Stokrotka