Smith & Nephew

Opinie pracowników firmy Smith & Nephew

Zgadzam się z przedmówcą. Niestety. Z początku praca wyglądała na bardzo ciekawą, niestety wszechobecny chaos, brak decyzji lub ich zmiana co 5 min, stwarza bardzo stresujące środowisko pracy, dodaktowo bez jasnej wizji i strategii jest ono dosyć trudne. Kadra zarządzająca, jest idealnym przykładem wyścigu szczurów (nie wszyscy. ;) oczywiście). Od 12 miesięcy wiszą te same ogłoszenia o pracę na portalch internetowych. W czasie ostatnich 12 miesięcy odeszło z firmy ok 10 osób, na 50 przyjętych. Niektóre z nich pracowały kilka tygodni maksymalnie kilka miesięcy. Pamiętajcie zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej o wskaźnik rotacji w dziale do którego aplikujecie. Chociaż po tym co rozmawiałęm z innymi pracownikami, ciężko i tak będzie liczyć na szczerą odpowiedzć, patrząc na to co się tam wydarzło w ciągu ostatnich 12 miesięcy, cieżko wierzyć czy usłyszycie prawdę. Jeżeli już aplikujecie poszukajcie sobie kogoś na LinkedIn i zaciągnijcie opinie z 3-4 niezależnych źródeł.
Początkowo perspektywa pracy wydawała się ciekawa, ale w dosyć krótkim czasie okazało się, że jest to ostatnie miejsce, w którym chciałoby się pracować.

Informacje ogólne:

- opisy zawarte w ofertach pracy mijają się z rzeczywistością;

- brak transferu wiedzy (obowiązujące procedury nie są spisane, a nowi pracownicy są pozostawieni sami sobie);

- od pracowników wymaga się wykonywania zadań znacznie wykraczających poza zakres ich obowiązków jednocześnie odmawiając im dostępu do tzw. ,,job description";

- w wielu zespołach pracownicy są inwigilowani przez swoich team leaderów i managerów, a niektórzy doświadczyli mobbingu ze strony przełożonych;

- na stanowiska team lead'ów i managerów wybiera się sykofantów bez doświadczenia i praktycznej wiedzy, których jedyną cechą jest ślepa lojalność wobec zarządu;

- problemy procesowe i systemowe, adresowane przez pracowników, są bagatelizowane i marginalizowane przez management;

- dyskryminowanie i tworzenie różnic między pracownikami (np. duże dysproporcje w zarobkach na tych samych stanowiskach, sposób przyznawania miejsc parkingowych, awansowanie pochlebców i karanie osób ,,niewygodnych");

- obietnice składane przez management nie są dotrzymywane (m.in. dotyczące awansów i podwyżek);

- pracowników nie informuje się w sprawach dla nich najważniejszych (np. o chwilowym zawieszeniu opieki medycznej);

- zatajanie kluczowych błędów i informacji przed audytem (szkolenie pracowników w jaki sposób mają się zachowywać wobec kontroli i czego nie mówić);

- brak wielu wewnętrznych polityk firmy (m.in. treningów, szkoleń specjalistycznych,
 - więcej...
Plusy
darmowe posiłki, piłkarzyki
Minusy
kadra zarządzająca, brak wielu polityk wewnętrznych, dyskryminacja i nierówne traktowanie pracowników, brak wsparcia ze strony przełożonych, nerwowa i stresująca atmosfera, brak możliwości rozwoju osobistego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Pracuję w tej firmie ponad rok. Ogólnie jestem zadowolony, ponieważ zwraca się bardzo dużą uwagę na benefity dla pracowników oraz atmosferę w pracy. Kadrze zarządzającej zależy na dobrych relacjach z pracownikami i wspólnej pracy w uzyskiwaniu możliwie najlepszych wyników. W Smith&Nephew można zawsze liczyć na merytoryczne wsparcie ze strony współpracowników, kadry zarządzającej i działu HR. To jedna z lepszych firm na rynku wrocławskim.
Praca w firmie, gdzie dyskryminuje sie pracownikow.
Mobing wszechobecny.

HR zatrudniaja czasami swoich znajomych.

HR manager nie ma pojecia o polskim prawie - nie ma zadnych kwalifikacji czy wyksztalcenia do pelnienia tej roli. Podaje czesto bledne informacje pracownikom, lamie prawo I zastrasza pracownikow.
Plusy
Posilki darmowe dla pracownikow (kanapki, salatki, owoce, etc.); ludzie z zespolu
Minusy
Kadra zarzadzajaca - wiekszosc nie ma pojecia o zarzadzaniu zespolem, HR manager - zero znajomosci kodeksu pracy, niedotrzymywanie warunkow umowy - nawet tych na pismie, gorsze traktowanie pracownikow przejetych niz nowych - np. wynagrodzenia - mam dostep, bardzo nie przyjemna atmosfera w firmie, degradacja pracownikow (tylko przejetych), ukrywanie informacji I klamanie w dokumentacji przed audytem - na polecenie managera, management placi karta sluzbowa za imprezy I rozlicza jak kolacje sluzbowe
Ze wzgledu na negatyna opinie oraz na fakt iz dalej tam pracuje nie moge ujawnic mojego stanowiska. Ponizej przedstawiam problemy z jakimi spotykam pracujac w tym wspanialym miejscu:

1. Pracownicy nie otrzymuja wynagrodzenia na czas

2. Pracownicy ktorzy maja dzieci dowiaduja sie o tym, ze ich dziecko nie jest ubezpieczone dopiero podczas wizyty

3. Firma robi wszystko by nie wyplacic benefitu ktory przysluguje pracownikowi

4. Firma nie traktuje wszystkich pracownikow tak samo

Nie sa to jeszcze wszystkie niedogodnosci wynikajace z pracy dla Smith e Nephew jednak wydaje mi sie, ze sa wystarczajace by zwizualizowac wspaniala atmosfere panujaca w tej korporacji.
Plusy
Do wyboru bułka lub sałatka
Minusy
Pracodawca nie wywiazuje sie z ustalen ktore sam proponuje
Zobacz więcej opinii o firmie Smith & Nephew
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Smith & Nephew. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,7
3,5