Opinia pracownika firmy Rossmann

Zobacz wszystkie opinie o firmie Rossmann

Rossmann zachodniopomorskie
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  zachodniopomorskie2 sierpnia 2019
Czytam i mam wrażenie, że opinie piszą ludzie, którzy chcieliby nic nie robić, a wiele zarobić...
Owszem pracy jest dużo, ale tak wygląda rzeczywistość - za darmo nic się nie dostaje. Jeśli ktoś myśli, że kasjer to tylko siedzi na kasie to się myli, obowiązków jest więcej. To nie tylko klepanie formułek (które z resztą teraz się zmieniły, firma podchodzi łagodniej do tzw. SOKu) i kasowanie ludzi. Owszem, gdy jest się w dwie osoby na pierwszej zmianie to się pilnuje sklepu, czy się dobrze prezentuje (są produkty, jest czysto), doradza się klientom. Ale sytuacje, gdy zostaje się po pracy są sporadyczne, mam 3/4 etatu i mam czas na swoje życie wbrew niektórym opiniom tutaj. Grafik fakt, jest zmieniany dość często, ze względu na różne wytyczne (ktoś chory, przychodzą dodatkowe godziny, trzeba kogoś pożyczyć na inny sklep itp.) ale moim zdaniem nie ma co narzekać. Może dlatego bo wcześniej zapieprzałam w gastronomiii :D Rossmann ma bogaty pakiet socjalny, różne bonusy, można wyjeżdżać taniej z Rossmannem na wczasy, uczestniczyć w różnych akcjach. Ja osobiście nie mogę się doczekać gdy będą kolejne szkolenia :) co prawda w czasie wolnym od pracy - ale zawsze to jest jakaś INWESTYCJA W SIEBIE (no i gratisy, jeśli inwestowanie w siebie do was nie przemawia xD). Można być Recenzentem i wtedy pisze się recenzje nowości, są kupony zniżkowe, jest karta OK Sport. Umowa o pracę jest, ubezpieczenie jest, o wszystkich zmianach prawnych informacja jest od razu. W moim mieście się dogadujemy z większością sklepów, naprawdę jest fajna atmosfera :) awans? Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś to
  więcej... blokował, wręcz przeciwnie :) tylko trzeba dać coś z siebie, a nie się lenić ;)  zwiń
Plusy
umowa o pracę, pakiety socjalne, atmosfera
Minusy
"elastyczny" grafik

Inne opinie pracowników firmy Rossmann

Kutno
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  Kutno, łódzkie2 grudnia 2019
Mobbing,mobbing,mobbing !!!wykorzystywanie ludzi na 3/4etatu!!!
Szkoda zdrowia i nerwow
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Lublin, lubelskie16 listopada 2019
Jeżeli ktoś z bliskiego otoczenia zapytał by mnie, czy polecam, powiedziała bym stanowcze nie. Jest wiele plusów takich jak brak okresu próbnego- pierwszą umowę podpisałam na 3 lata. Bogaty pakiet socjalny, wyjazdy, eventy, firma sponsoruje spotkanie integracyjne dla załogi raz w roku. Jest wiele konkursów sprzedażowych, premia za inwentaryzacje plus bon na święta od prezesa,tzw skarbonka i Klub Recenzentów- darmowe gratisy do testowania. Ktoś by pomyślał, bajka prawda? Otóż nie, te rzeczy nie zrękompensują człowiekowi stresu i łez z jakimi idzie oraz wraca z pracy. W firmie panuje okropna atmosfera, wieczne poganianie przez osoby wyżej, fałsz i obłuda wśród załogi jest nie do przyjęcia. Kierowniczki stosują tak zaawansowany mobbing, że człowiek po rozmowie przeprasza,że żyje. Grafik zmienia się non stop, tak jak Centrala sobie wymyśli, tyle mamy godzin. Jednego dnia idziesz na 4h, tylko po to żeby następnego pracować 12h bo 'trzeba'. No i trzeba się nastawić na pracę w nocy,czyli wykańczające dostawy po 9-11h,po ktorych nie czujesz nóg i kręgosłupa,plus presja żeby się wyrobić, bo czeka Cię opiernicz od kiero. Dodatkowo pracownik jest zatrudniony na obszarze miasta- w praktyce oznacza to,że jesteś wysyłana na inny sklep, gdzie nawet nie masz dojazdu komunikacja miejska albo jedziesz do godziny, i nie ma tłumaczenia,że 'nie'. Jesteś po prostu siła roboczą, bez problemów, obaw ani chorób. Zwolnienia lekarskie czy urlop na żądanie są traktowane jako najgorsze przestępstwo. Praca z klientem to osobny temat, dodam tyle,że trzeba po prostu zagryść bo 'klient nasz Pan', i zabierzesz  więcej... opiernicz,że czegoś nie zrobiłaś, nie ma tłumaczenia,że jesteś przewodnikiem po sklepie, doradcą kosmetycznym,masz do rozłożenia towar,dbasz o czystość oraz idziesz na kasę w razie dużej kolejki-wszystko na raz. Wiem,że nie ma idealnych pracodawców, ciężka praca jest wszędzie(pod tym względem Rossmann jest najlepszą pracą w moim życiu) , ale jeżeli macie coś lepszego na oku, to nie zastanawiacie się ani minuty, uciekajcie od Ross jak najdalej. Szkoda zdrowia..  zwiń

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

2,6