Opinia pracownika firmy Rossmann

Zobacz wszystkie opinie o firmie Rossmann

Gdynia - pozytywnie :)
kasjer-sprzedawca, asystent kierownika (były pracownik) –  Gdynia, pomorskie15 marca 2019
Witam! Czytam te wszystkie opinie i mam wrażenie że pracowałam w innej firmie. W Rossmannie spędziłam trzy lata. Po dwóch latach pracy jako kasjer- sprzedawca awansowałam na asystenta kierownika. Na początku pracy oraz po dostaniu awansu miałam tygodniowe szkolenie. Przez trzy lata pracowałam w trzech placówkach ( coraz bliżej miejsca zamieszkania). Zdarzały się sytuacje że kierownik sklepu dzwonił w moim czasie wolnym do mnie bo nastąpiła zmiana grafiku , taka specyfika pracy zespołowej, zdarzają się różne sytuacje losowe. W każdym punkcie miałam dobrych kierowników , (nie idealnych bo tacy nie istnieją) którzy czasem stawali na głowie aby zespół czuł się doceniony , a grafik zrobić jak najlepiej . Miałam szczęście również do zespołów wśród których pracowałam - koleżanki starsze stażem zawsze chętnie pomagały i tłumaczyły (nawet po kilka razy). Najtrudniejszą częścią pracy były zmiany noce, zdarzała się praca pod presją czasu oraz obsługa roszczeniowych, nie miłych , nie zadowolonych klientów. Wynagrodzenia całkiem niezłe, premie trzy razy w roku, paczki dla dzieci na święta, ubezpieczenia prywatne, naprawdę bogaty socjal. Wielkim minusem jest to ze firma nie daje całych etatów. Całe etaty mają tylko kierownicy sklepów , pozostali muszą zadowolić się etatem 3/4 . Ja bardzo pozytywnie wspominam prace W Rossmannie, trzeba spróbować aby się przekonać :) Pozdrawiam Mała Mi :)
Plusy
szkolenia, paczki dla dzieci, premie, konkursy
Minusy
brak możliwości umowy na cały etat

Inne opinie pracowników firmy Rossmann

Kutno
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  Kutno, łódzkie2 grudnia 2019
Mobbing,mobbing,mobbing !!!wykorzystywanie ludzi na 3/4etatu!!!
Szkoda zdrowia i nerwow
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Lublin, lubelskie16 listopada 2019
Jeżeli ktoś z bliskiego otoczenia zapytał by mnie, czy polecam, powiedziała bym stanowcze nie. Jest wiele plusów takich jak brak okresu próbnego- pierwszą umowę podpisałam na 3 lata. Bogaty pakiet socjalny, wyjazdy, eventy, firma sponsoruje spotkanie integracyjne dla załogi raz w roku. Jest wiele konkursów sprzedażowych, premia za inwentaryzacje plus bon na święta od prezesa,tzw skarbonka i Klub Recenzentów- darmowe gratisy do testowania. Ktoś by pomyślał, bajka prawda? Otóż nie, te rzeczy nie zrękompensują człowiekowi stresu i łez z jakimi idzie oraz wraca z pracy. W firmie panuje okropna atmosfera, wieczne poganianie przez osoby wyżej, fałsz i obłuda wśród załogi jest nie do przyjęcia. Kierowniczki stosują tak zaawansowany mobbing, że człowiek po rozmowie przeprasza,że żyje. Grafik zmienia się non stop, tak jak Centrala sobie wymyśli, tyle mamy godzin. Jednego dnia idziesz na 4h, tylko po to żeby następnego pracować 12h bo 'trzeba'. No i trzeba się nastawić na pracę w nocy,czyli wykańczające dostawy po 9-11h,po ktorych nie czujesz nóg i kręgosłupa,plus presja żeby się wyrobić, bo czeka Cię opiernicz od kiero. Dodatkowo pracownik jest zatrudniony na obszarze miasta- w praktyce oznacza to,że jesteś wysyłana na inny sklep, gdzie nawet nie masz dojazdu komunikacja miejska albo jedziesz do godziny, i nie ma tłumaczenia,że 'nie'. Jesteś po prostu siła roboczą, bez problemów, obaw ani chorób. Zwolnienia lekarskie czy urlop na żądanie są traktowane jako najgorsze przestępstwo. Praca z klientem to osobny temat, dodam tyle,że trzeba po prostu zagryść bo 'klient nasz Pan', i zabierzesz  więcej... opiernicz,że czegoś nie zrobiłaś, nie ma tłumaczenia,że jesteś przewodnikiem po sklepie, doradcą kosmetycznym,masz do rozłożenia towar,dbasz o czystość oraz idziesz na kasę w razie dużej kolejki-wszystko na raz. Wiem,że nie ma idealnych pracodawców, ciężka praca jest wszędzie(pod tym względem Rossmann jest najlepszą pracą w moim życiu) , ale jeżeli macie coś lepszego na oku, to nie zastanawiacie się ani minuty, uciekajcie od Ross jak najdalej. Szkoda zdrowia..  zwiń

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

2,6