Opinia pracownika firmy Rossmann

Zobacz wszystkie opinie o firmie Rossmann

Szkoda zdrowia i nerwow
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Lublin, lubelskie16 listopada 2019
Jeżeli ktoś z bliskiego otoczenia zapytał by mnie, czy polecam, powiedziała bym stanowcze nie. Jest wiele plusów takich jak brak okresu próbnego- pierwszą umowę podpisałam na 3 lata. Bogaty pakiet socjalny, wyjazdy, eventy, firma sponsoruje spotkanie integracyjne dla załogi raz w roku. Jest wiele konkursów sprzedażowych, premia za inwentaryzacje plus bon na święta od prezesa,tzw skarbonka i Klub Recenzentów- darmowe gratisy do testowania. Ktoś by pomyślał, bajka prawda? Otóż nie, te rzeczy nie zrękompensują człowiekowi stresu i łez z jakimi idzie oraz wraca z pracy. W firmie panuje okropna atmosfera, wieczne poganianie przez osoby wyżej, fałsz i obłuda wśród załogi jest nie do przyjęcia. Kierowniczki stosują tak zaawansowany mobbing, że człowiek po rozmowie przeprasza,że żyje. Grafik zmienia się non stop, tak jak Centrala sobie wymyśli, tyle mamy godzin. Jednego dnia idziesz na 4h, tylko po to żeby następnego pracować 12h bo 'trzeba'. No i trzeba się nastawić na pracę w nocy,czyli wykańczające dostawy po 9-11h,po ktorych nie czujesz nóg i kręgosłupa,plus presja żeby się wyrobić, bo czeka Cię opiernicz od kiero. Dodatkowo pracownik jest zatrudniony na obszarze miasta- w praktyce oznacza to,że jesteś wysyłana na inny sklep, gdzie nawet nie masz dojazdu komunikacja miejska albo jedziesz do godziny, i nie ma tłumaczenia,że 'nie'. Jesteś po prostu siła roboczą, bez problemów, obaw ani chorób. Zwolnienia lekarskie czy urlop na żądanie są traktowane jako najgorsze przestępstwo. Praca z klientem to osobny temat, dodam tyle,że trzeba po prostu zagryść bo 'klient nasz Pan', i zabierzesz  więcej... opiernicz,że czegoś nie zrobiłaś, nie ma tłumaczenia,że jesteś przewodnikiem po sklepie, doradcą kosmetycznym,masz do rozłożenia towar,dbasz o czystość oraz idziesz na kasę w razie dużej kolejki-wszystko na raz. Wiem,że nie ma idealnych pracodawców, ciężka praca jest wszędzie(pod tym względem Rossmann jest najlepszą pracą w moim życiu) , ale jeżeli macie coś lepszego na oku, to nie zastanawiacie się ani minuty, uciekajcie od Ross jak najdalej. Szkoda zdrowia..  zwiń

Inne opinie pracowników firmy Rossmann

zachowanie kadry kierowniczej poniżej krytyki
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  Warszawa, mazowieckie11 stycznia 2020
czytałam opinie o pracy w Rossmanie przed przyjęciem się ,ale stwierdziłam nie możliwe żeby było aż tak żle jak piszą ,no i sie oszukałam , pracowałam półtora miesiąca, na początku byłam zajarana i pozytywnie nastawiona że już tam pracuję , bo bardzo lubię tą drogerię odkąd powstała i robię tam chętnie zakupy .
Nie spodziewałam się jednak że spotkam się tam z tak nieprzychylną kadrą młodych kierowników (mobing ,wyśmiewanie za plecami .obgadywanie po kątach ,ignorowanie pytań nowego pracownika ,zakaz rozmów między pracownikami nawet w wolnej chwili , )sory dla mnie atmosfera w pracy to połowa sukcesu , niestety od początku pracy mój entuzjazm gasł aż wygasł z dniem wypowiedzenia umowy.
Kierownik nie czuł się absolutnie winny kiedy zlożyłam wypowiedzenie ,wręcz się wybielał że z jego strony było wszystko bez zarzutu i nie rozumie w związku z tym mojej decyzji ,zastępczyni kierownika cudowna wiecznie niezadowolona i tylko miła dla kierownika jeszcze lepiej sie zachowala, ponieważ wreszcie zagościł uśmiech na jej twarzy, tzn.z dniem kiedy zobaczyla na biurku moje wypowiedzenie ,masakra nawet nie skomentowała kompletnie jakby na to czekała .
Mam 47 lat i pracowałam już w kilku firmach ,sklepach ale nigdzie nie spotkałam się z tak nieprzychylnymi ludzmi .
No cóż ja juz tam na szczęście nie pracuję , szkada mi tylko następnych osób ,ktore trafią do tego sklepu ,uważajcie więc i nie pozwólcie soba pomiatac
Jestem Zaskoczona.
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Gdańsk, pomorskie20 grudnia 2019
Jestem Zaskoczona czytając opinie. Pracuje w rossmanie w Gdańsku, to mój drugi Rossmann. Zarówno w pierwszym jak i tym sklepie atmosfera jest super, dziewczyny zgrane i pomocne. Kierowniczka miła, zawsze wysłucha gdy masz problem. Grafik sprawiedliwy, prośby zawsze respektowane.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

2,7