Opinia pracownika firmy Rossmann

Zobacz wszystkie opinie o firmie Rossmann

Brak szkoleń, wałki w rozliczaniu czasu pracy
Konsultant - centrum informatyczne (były pracownik) –  Łódź, łódzkie21 czerwca 2019
To była krótka przygoda i po Rossmannie zaczęłam się zastanawiać co mi tak naprawdę nie pasowało u poprzednich pracodawców.
1) Wygórowane oczekiwania co do tempa opanowania obowiązków przy totalnym braku szkoleń i przedstawienia zakresu, który powinno się opanować.
2) Nadgodziny jako świętość. Koordynatorka beszta pracowników za nieistotne pierdoły i codziennie zostaje po 3-4 godziny dłużej. Mogłaby z powodzeniem skończyć pracę o czasie, gdyby w wyznaczonych godzinach nie zajmowała się załatwianiem kredytu hipotecznego.
3) Ludzie siedzą w pracy po kilkanaście godzin. Przepisowe 8 na umowie o pracę, a pozostałe na zleceniu. Niektórzy kilka dni z rzędu mogą tak pracować po 15 (!) godzin.
4) Ogólnie odczuwalna mentalność pan-parobek.
5) Brak reakcji na bardzo obleśne uwagi jednego z pracowników wobec pracownic.

Jeśli ktoś jest ambitny i nie ma noża na gardle, odradzam każdemu.
Plusy
Minusy
Wszystko, co wymieniłam powyżej

Inne opinie pracowników firmy Rossmann

Kutno
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  Kutno, łódzkie2 grudnia 2019
Mobbing,mobbing,mobbing !!!wykorzystywanie ludzi na 3/4etatu!!!
Szkoda zdrowia i nerwow
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Lublin, lubelskie16 listopada 2019
Jeżeli ktoś z bliskiego otoczenia zapytał by mnie, czy polecam, powiedziała bym stanowcze nie. Jest wiele plusów takich jak brak okresu próbnego- pierwszą umowę podpisałam na 3 lata. Bogaty pakiet socjalny, wyjazdy, eventy, firma sponsoruje spotkanie integracyjne dla załogi raz w roku. Jest wiele konkursów sprzedażowych, premia za inwentaryzacje plus bon na święta od prezesa,tzw skarbonka i Klub Recenzentów- darmowe gratisy do testowania. Ktoś by pomyślał, bajka prawda? Otóż nie, te rzeczy nie zrękompensują człowiekowi stresu i łez z jakimi idzie oraz wraca z pracy. W firmie panuje okropna atmosfera, wieczne poganianie przez osoby wyżej, fałsz i obłuda wśród załogi jest nie do przyjęcia. Kierowniczki stosują tak zaawansowany mobbing, że człowiek po rozmowie przeprasza,że żyje. Grafik zmienia się non stop, tak jak Centrala sobie wymyśli, tyle mamy godzin. Jednego dnia idziesz na 4h, tylko po to żeby następnego pracować 12h bo 'trzeba'. No i trzeba się nastawić na pracę w nocy,czyli wykańczające dostawy po 9-11h,po ktorych nie czujesz nóg i kręgosłupa,plus presja żeby się wyrobić, bo czeka Cię opiernicz od kiero. Dodatkowo pracownik jest zatrudniony na obszarze miasta- w praktyce oznacza to,że jesteś wysyłana na inny sklep, gdzie nawet nie masz dojazdu komunikacja miejska albo jedziesz do godziny, i nie ma tłumaczenia,że 'nie'. Jesteś po prostu siła roboczą, bez problemów, obaw ani chorób. Zwolnienia lekarskie czy urlop na żądanie są traktowane jako najgorsze przestępstwo. Praca z klientem to osobny temat, dodam tyle,że trzeba po prostu zagryść bo 'klient nasz Pan', i zabierzesz  więcej... opiernicz,że czegoś nie zrobiłaś, nie ma tłumaczenia,że jesteś przewodnikiem po sklepie, doradcą kosmetycznym,masz do rozłożenia towar,dbasz o czystość oraz idziesz na kasę w razie dużej kolejki-wszystko na raz. Wiem,że nie ma idealnych pracodawców, ciężka praca jest wszędzie(pod tym względem Rossmann jest najlepszą pracą w moim życiu) , ale jeżeli macie coś lepszego na oku, to nie zastanawiacie się ani minuty, uciekajcie od Ross jak najdalej. Szkoda zdrowia..  zwiń

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

2,6