Oceny firmy Rossmann

Znaleziono 44 opinie pasujące do wyszukiwania Zobacz wszystkie opinie (71)
Bieganina i 0 życia prywatnego...
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  śląskie19 kwietnia 2018
Tak się zdarzyło w moim życiu że bardzo potrzebowałam umowy o pracę i złapałam co mi wpadło w ręce - Rossmann. W dużym skrócie, bo dużo by tego było aby pisać... Na szkoleniu nie nauczono mnie niczego, kasa 100%. Po rozpoczęciu pracy szybko przekonałam się jak w moim sklepie traktuje się nowe :) po chamsku, z odrazą, niemiłymi uwagami i ignorowaniem pytań, próśb o pomoc. Potem dywanik no bo przecież nic nie wiesz i nie umiesz. Ale zaciskasz żeby bo spoko zarobki mają być i umowa o pracę. Po 3 miesiącach kiedy łaskawie mnie jako tako "zaakceptowały" czyt pogadały łaskawie czasami.. to zaczęły się już cyrki z grafikiem. Dokładanie godzin bez pytania, dzwonienie o 8 czy mogę jednak przyjść na 9 zamiast na 13, pracowanie cały tydzień po 10-12 godzin, jeden dzień przerwy i znowu, pretensje jak się nie zgodzisz jak już zapytały (robiłam ponad pełny etat nie jestem z tych co narzekają na 1/2...). Inwentaryzacja? Na grafiku 7h. Dwie dodatkowe jako dodatek, bezpłatnie na przygotowania na umowie. Ale w pracy jestes 15h. Następny dzień 16. Koleżanki się dra że masz czelność usiąść na podłodze jak liczysz gumki do włosów bo masz kucać mimo że już nie wiesz jak się nazywasz po tylu godzinach. Promocje? Zwierzyniec. Klient może robić co mu się podoba ochroniarz nie zareaguje nawet jak klient się wydziera. Jak kradną to ty zbierasz ochrzan. Krzywe spojrzenia a pójścia na "siku". Przerwa 15min z zegarkiem w ręce a i tak zgonią cię wcześniej. Nawet jak pracujesz 12h. Druga przerwa nie istnieje. Po zamknięciach mycie podłóg codzinnie. Raczej zrobisz to sama bo koleżanka że zmiany woli się przebrać  więcej... jak kończy zamknięcie niż pomóc. Nie wolno zejść z "perfumy" kiedy im to pasuje bo "nie bo regionalna może być" ale jak trzeba je w czymś wyręczyć to już jak najbardziej. W końcu.. odebranie premii za obrót więc zarobki spadają a ty zaczynasz już mieć dość. A przecież nie zapomnij że po tym jak się nadźwigasz tak że ledwo się prostujesz bo BHP się nie stosuje to masz się uśmiechać nawet wtedy jak dokładasz tampony. Do klientów wiadomo. Ale dziewczyny szukają zaczepki, wyżycia się na kasjerkach. Przede mną odeszły 4 ja wytrzymałam najdłużej bo byłam w ciężkiej sytuacji finansowej. Bardzo źle wrażenie ogółem, niefajna atmosfera, rypaczka, zero życia prywatnego bo grafik zmieniał się jak szalony nawet codziennie, drastycznie. Jesli jest połowa kwietnia to już za późno żeby zaklepac sobie jakieś wyrywkowe dni na maj. Urlopu sama nie wybierzesz zostanie ci to co asystentki i kierowniczka zostawią. Do tego opryskliwi klienci no o ma się po prostu dość. a jeszcze zmiany promocji i zostawanie do nocy, nocki na dostawach w zbyt małym zespole. Zapewnie kwestia zespołu u mnie bo widziałam w niektórych rossach że jest bardzo luzno. Niestety nie u nas. Do tego brak możliwości awansu u nas przez przynajmniej 3 lata. Kasa aż ci zbrzydnie życie. No i nie zapominajmy że jesteś przypuszczalnie złodziejem bo oklejasz i wpisujesz wszystko codziennie w zeszyt, gotówka co do grosza, nawet wodę która kupisz na przerwie.  zwiń
Plusy
Stałe zarobki w terminie do 10.
Minusy
Okropny grafik, niestabilny, ciężka praca fizycznie, nużąca, często nierealne cele do zrealizowania. Praca weekendami po 12h, przerwy prawie nie istnieja.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?TakNieZgłoś
nie polecam!
sprzedawca-kasjer (były pracownik) –  okolice Warszawy26 marca 2018
Ciężka praca fizyczna!!!, chodzenie cały dzien rozkładanie towaru. Dziewczyny mają do ciągnięcia bardzo ciężki wózki z towarem praca ponad normy i przepisy~!!.... Przez cały dzień wielka łaska o przerwe, ciągle pretensje dogrywania przełożonych!, grafik zmieniany nawet kilka godzin przed pracą, codziennie inaczej sie pracuje, grafik zmianiany kilkanaście razy w miesięcu. PRACA PO 4-5 h dziennie, bez sensownie zero wolnego. Wielka łaska z dniami wolnym... U mnie były zwolnienia z dnia na dzien,... Nie polecam ..!!
Plusy
dobra stawka godzinowa
Minusy
grafik, cięzka praca fizyczna, przełożeni ..
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 8Nie 2Zgłoś
Brak zycia prywatnego
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Warszawa, mazowieckie19 marca 2018
Pracowałam w rossmannie 2 lata i wspominam ten czas bardzo źle... na początku wydaje się super, praca w kosmetykach, perfumy, całkiem niezle wynagrodzenie. Jednak tak kolorowo nie jest. Najgorszy jest grafik zmieniany przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, najlepiej codziennie dzwonić do pracy i pytać jak ma się następnego dnia przyjść. Mogą Cię ściągnąć nawet na 3h pracy. Nie da rady zaplanować lekarza, a o jakimś wyjeździe 2 dniowym nie wspomnę... praca w sobotę i niedzielę po 12h przy czym była tylko jedna przerwa 15min... nawet na chwilę nie można wejść do socjalnego bo krzyk. Ciężkie dostawy nocne, najgorsze są asystentki zwracając się do współpracowników po nazwisku, dla nich nie liczy się człowiek tylko aby jak najwięcej było zrobione kosztem pracowników. Można jeszcze dużo wymieniać. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś nie ma życia osobistego, lubi tyrac i być traktowany bez szacunku.
Plusy
Wynagrodzenie
Minusy
Ciagle zmieniajacy sie grafik, brak zycia prywatnego mimo etatu 3/4, brak szacunku do pracownika, 15 min przerwy na 12 godzin, ciezkie dostawy nocne.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 18Nie 2Zgłoś
Niska
Magazynier (były pracownik) –  Łódź, łódzkie15 marca 2018
Dlaczego według mnie tą pracę oceniam słabo? Już tłumacze.

Głównym minusem jest ogromny nacisk na WYDAJNOŚĆ i NORMĘ, to najważniejsze jesteś wydajny i spełniasz postawione normy dostajesz umowę, niby normalne i dość zrozumiałe bo dlaczego mają płacić pracownikowi co nic nie wyrabia? Tylko, że to nie jest do końca tak jak się nam wydaje pracujesz okrągłe 7 i pół godziny, bez większej przerwy oprócz tej obiadowej, system VOICE jak na firmę tak znaną jak Rossmann jest po prostu do niczego, zacina się, sprzęt jest wadliwy co często przeszkadza wyrobić normę.. Wózki unoszące, przeważnie ich brakuje dlatego jak tu ktoś już wspomniał faktycznie czasem trzeba przez te 7 i pół godziny biegać z Boxem po magazynie i kompletować towar - też nie jest to korzystne co do osiągnięcia tej normy i bycia wydajnym, praca jest naprawdę wyczerpująca fizycznie i psychicznie, mało adekwatna do zarobków.
Plusy
Darmowy posiłek do kwoty (6.50)
Minusy
Dopłaty za samą surówkę (2zł ściągane z karty), Małe zaopatrzenie jeżeli chodzi o sprzęt (Voice, wózki), wymogi niemożliwej wydajności oraz norm, ukraińcy, wszędzie ukraińcy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 7Nie 1Zgłoś
Sprzedawca obecny pranownik- Łódź
sprzedawca (obecny pracownik) –  Łódź Łódzkie11 marca 2018
Pracuje w tej firmie 3 miesiace i niemoge doprosic sie swoich fartuchów jak sie pytam co z moimi fartuchami to tylko słysze ,,No widzisz ta nasza firma taka jest`` Do tego jak pewno dnia przyszlam rano do pracy do kolezanka mi powiedziala ale wiesz ze regionalna dzisiaj przychodzi odpowiedzialam aha fajnie ze mnie ktos poinformował a dzwonilam dzwonilam dzien wczesniej spytac sie na ktora mam przyjsc do pracy to tylko ulyszalam niemasz swojego grafiku to tylko powiedzialam nie bede robila zdjec grafiku skoro zmienia sie co chwila i nikt nie raczy poinformowac o zmianie nawet sms ale jak chca zeby przysc na dluzej to umią zadzwonić .Do twgo zwracaja uwage ze jak raz sie nie poleci prodktow promocyjnych a sami bardzo rzadko polecają. Duzo by wyminiać eh
Plusy
Minusy
ciagle zmiany grafiku, atmosfera
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 17NieZgłoś
Praca na pełnych obrotach, niezgodna z prawem pracy
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Piaseczno, mazowieckie20 lutego 2018
Mam bardzo negatywne odczucia po pracy w Rossmannie. Pracując tam bardzo krótko zraziłam się strasznie. Pracowałam jako kasjer- sprzedawca. Dwu tygodniowe szkolenie odbyłam w innym Rossmannie, w którym wszystko wydawało się okej. Gdy przenieśli mnie do miejsca docelowego po kilku tygodniach miałam po prostu dość. Pracownicy niemili (szczególnie Ci o wyższych stanowiskach tj. asystenci, kierownik). Ruch był w tym Rossmannie ogromny, kolejki cały czas, 4 kasy czynne i nie można było z kasy tyłka ruszyć, ale w międzyczasie trzeba było rozłożyć towar na dany dział i "wyfejsować" sklep, w międzyczasie wystawić fakturę... Później pretensje i przekręcanie oczami: dlaczego to nie jest zrobione? nie można szybciej? A jak starałeś się coś powiedzieć, wytłumaczyć to zaraz wyszło, że pyskujesz i się nie słuchasz asystentek.

Przerwa w Rossmannie trwa 15 minut z zegarkiem w ręku. Przerwy ustala na bieżąco asystent, zastępca kierownika albo kierownik. Wtedy kiedy Cię puści to idziesz. Czasem trzeba było się prosić o przerwę, kilka razy dostałam ją godzinę, dwie przed zakończeniem 8- godzinnej pracy słysząc "no dobra, idź sobie już na tą swoją przerwę, ale jak zadzwoni dzwonek to masz przyjść na kasę"... Tak, bywało, że w trakcie przerwy musiałeś iść pracować...

Grafik w moim Rossmannie był ustalany na miesiąc (tzn. w które dni się pracuje) oraz tygodniowy grafik (konkretne dni i godziny w których się pracuję). Niestety to w ogóle nie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zapisujesz sobie w notatniku grafik na kolejny tydzień, przychodzisz w poniedziałek do pracy a tam wszystko pozmieniane
  więcej... do góry nogami. Raz miałam wolny weekend a kierowniczka dzwoni do mnie w niedzielę o 7 rano, że mam przyjść na 9 do pracy, jak jej kilkakrotnie powiedziałam, że nie mam takiej możliwości to była taka oburzona, że rozłączyła się bez słowa.

Do pracy ogólnie trzeba przyjść min. 15 minut wcześniej i zacząć wykonywać swoje obowiązki. Trzeba policzyć kasetkę, ubrać fartuch, wpisać się na listę z rzeczami wniesionymi, zalogować się do systemu, przygotować kasy do obsługi (jeśli chodzi o pierwszą zmianę). Oczywiście nie wlicza się to do czasu pracy.

Atmosfera w pracy beznadziejna. Kablowanie do kierownika w byle jakiej sprawie, ciągłe poganianie pracownika, zakaz rozmów z innymi pracownikami i ochroniarzami. Pracowałam również na zmiany nocne, w których były dostawy, gdzie trzeba było dźwigać bardzo ciężkie rzeczy, kuwety i to w szybkim tempie. Na nocnej zmianie 2 pracownice i ponad 10 boksów do zrobienia, jak nie zrobisz to na następny dzień opieprz. Ciągle zbyt mała efektywność mimo, że wszyscy pracują jak mrówki. Awantury o byle co. Wieczny problem z kasetkami, w których brak drobnych pieniędzy i nie można było wydać klientowi reszty. Gdy raz nie wydałam 1gr klientce miałam rozmowę z kierownikiem, że ludzi okradam , bo asystentka na mnie poskarżyła.

Jedyne co dobrze wspominam to kilka dziewczyn kasjerek, które były lojalne oraz ochroniarzy, z którymi i tak nie było można rozmawiać :D
  zwiń
Plusy
Dosyć wysokie zarobki
Minusy
Grafik zmieniany z dnia na dzień, zbyt duża ilość obowiązków a brak czasu na ich wykonanie, krótkie przerwy, mobbing, niemiła atmosfera, ciągłe pospieszanie, wytykanie błędów
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 30Nie 1Zgłoś
Obóz pracy
członek organizacji (obecny pracownik) –  centrum4 lutego 2018
No cóż - w ciągu ostatnich kilku lat firma nie poszła do przodu, a nawet zaczęła się cofać.
Pakiet socjalny jest, ale nie robi specjalnego wrażenia. Owszem, są organizowane wycieczki, kursy nurkowania, różnorakie warsztaty, ale decyzja o zakwalifikowaniu się na taki wyjazd zapada tak późno, że trudno jest wprowadzić ewentualne zmiany w grafiku, zwłaszcza jeśli sklep na który trafiłaś/eś ma małą załogę. Ponadto pakiet socjalny stoi w miejscu. Konkurencja rozwija się w tym zakresie.
Zarobki - nie do końca można narzekać. Pensja jest wyższa niż najniższa krajowa, ale... No właśnie - to ale. Jeśli jesteś zatrudniona/y w niepełnym wymiarze etatu to jej wysokość jest nieprzewidywalna, ponieważ jest wypłacana na podstawie stawki godzinowej i zależna od wypracowanych w miesiącu godzin.Np. jeśli miesiąc jest "dobry" - czyli klienci dopisali, są urlopy, zwolnienia lub inne absencje, a narzucone normy na to pozwolą wtedy możesz dociągnąć do pełnego etatu i mieć zadowalającą wypłatę, ale jeśli miesiąc jest słaby to nie licz na więcej niż zapisane w umowie1/2 czy 3/4, a i to może być wymuszone pracą w innym punkcie niż macierzysty.
Co do stawek zastosowano tu widełki dla każdego stanowiska. Niestety umowy podpisywane są na stawki minimalne w tych widełkach, i tak kasjer z kilkuletnim stażem ma taką samą stawkę jak ten przychodzący z ulicy. To samo przy asystentach - asystent, który pracuje kilka lat, ma wiedzę i umiejętności ma taką stawkę jak świeżo awansowany lub przyjęty, których musi szkolić. Podczas próby rozmowy o podwyżce musi liczyć się z tym, że usłyszy "w tej firmie nie ma
  więcej... podwyżek" albo "żeby dostać podwyżkę trzeba czymś mocno błysnąć". Sumienne wykonywanie obowiązków i myślenie na przód to za mało.
No właśnie, podwyżki. Mniej więcej raz w roku rząd podnosi minimalne wynagrodzenie brutto. W ślad za tym w Centrali zapada decyzja o podniesieniu wyżej wymienionych widełek. Nie należy jednak mieć złudzeń. Firma nie musi tego robić, ponieważ jak już wspomniałam na wstępie, pensja jest od tej minimalnej wyższa. Jednak to robi - co nie jest złe. Zły jest sposób w jaki jest przekazywana pracownikowi. Kierownicy sklepów mają nawet organizowane szkolenia jak właściwie tą podwyżkę przekazać i tak możesz usłyszeć na przykład: "potraktuj tą podwyżkę jako mój kredyt zaufania do Ciebie...", "masz większe doświadczenie, ale wciąż jeszcze musisz pracować nad...", "Twoja efektywność w zakresie......... spadła, jednak mam dla Ciebie podwyżkę jako motywator do pracy nad sobą...." - i pamiętajmy, że wciąż - niezależnie od starań, stażu czy elastyczności co do wymagań oraz grafiku i tak podpisujesz najniższą stawkę w widełkach.
Obowiązki - są różne w zależności od stanowiska i sklepu. Kasjer-sprzedawca ma głównie obowiązek obsługi na kasie, ale również doradzenia klientom oraz dbania o wygląd sklepu (towarowanie, sprzątanie, layouty). Do obowiązków Asystenta dochodzi odpowiedzialność za cały sklep w trakcie zmiany, dobra organizacja pracy na sklepie, żeby zrobione było wszystko co na zmianie zrobione być musi, odpowiedzialność materialna i prawna za towar oraz podległych pracowników, dostawy, bieżąca analiza wyników, podejmowanie decyzji w celu realizacji celów no i rozwiązywanie problemów z klientem. Zakres obowiązków Zastępcy pokrywa się z obowiązkami kierownika - musi dbać o przestrzeganie prawa pracy - pod tym kątem ułożyć grafik, zamknąć miesiąc, analizować cele dla sklepu na miesiąc i pod kątem ich realizacji zaplanować miesięczną pracę sklepu itd, itp... Oczywiście są sklepy bez kierownika, gdzie Zastępca za swoją pracę dostaje niewielki dodatek za prowadzenie sklepu. Są również sklepy bez Zastępcy, w których Asystentom narzuca się jego obowiązki, niestety nawet o najmniejszym dodatku do pensji już się zapomina.
Grafik - w sieci funkcjonuje system tzw. próśb grafikowych. Często w pierwotnej wersji grafiku są uwzględniane, jednak w sytuacji gdy grafik z jakiegoś powodu ulega zmianie prośby te znikają z systemu i mamy w tym momencie "wolną amerykankę". Przestaje być ważne czy masz lekarza, wywiadówkę czy zajęcia w szkole. Wtedy musisz chodzić i "się prosić" to może ktoś się z Tobą zamieni
Można by tak pisać i pisać, o podejściu do klienta, wymaganiach proceduralnych itd., itp, ale nie to jest najbardziej zniechęcające i frustrujące w tej pracy. Jeśli jesteś mocna/y fizycznie i psychicznie to ani dostawy, ani presja czasu nie jest odstręczająca. Najgorsze jest to, że jeśli jesteś inteligentna/y oraz świadoma/y swoich praw ludzkich i pracowniczych to po prostu widzisz, że jesteś traktowany jak idiota
  zwiń
Plusy
Terminowość wypłaty
Minusy
Brak możliwości rozwoju, traktowanie pracownika jak bezmózgiej maszyny
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 39Nie 2Zgłoś
Rossmann knurów
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Knurów, śląskie15 stycznia 2018
Praca średnia, ciężka i monotonna, grafik to jest jakaś porażka i co chwile się zmienia, najśmieszniejsze jest to że jak nie liżesz dupy kierownictwu to jesteś najgorsza, nie zapominajmy o nierównym traktowanie. ktoś może wyjść z Rossmanna a ktoś inny dostaje za to naganę,
Plusy
Minusy
bardzo ich dużo, odradzam
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 31Nie 5Zgłoś
możliwość rozwoju
z-ca kierownika (obecny pracownik) –  Olkusz, małopolskie1 stycznia 2018
Prace w mojej firmie oceniam bardzo dobrze, dlatego nie szukam nowej pracy lecz tylko dodatkowej
Plusy
pakiet socjalny
Minusy
nie normowany czas pracy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 5Nie 36Zgłoś
złe
Przedstawiciel Handlowy (były pracownik) –  Żary, lubuskie13 grudnia 2017
Porażka w tej firmie to łep miedzy półki nie masz życia prywatnego
ani własnego zdania traktują pracownika jak śmiecia najlepiej jak pracujesz 24 godz na dobę inaczej to firma gdzie się poniża pracownika a nie szanuje za jego poświecenie o grafiku nie wspomne
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 44Nie 9Zgłoś
Bradzo sympatyczna praca.
Hostessa (były pracownik) –  Milanówek, mazowieckie11 grudnia 2017
Cudowyny czas pracy. Mila i wesola atmosfera. Pozytywni pomocni ludzie.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 13Nie 43Zgłoś
Rossmann SDP
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Skarżysko-Kamienna, świętokrzyskie10 grudnia 2017
Firmę Rossmann SDP oraz sklep na jakim pracowałam oceniam bardzo dobrze. Zazwyczaj dzień w pracy mijał szybko i przyjemnie. Kierownik Regionalny był bardzo w porządku do swoich podopiecznych. Kultura osobista pracowników była bardzo wysoka. Do najcięższej części swojej pracy zaliczam uciążliwych klientów, natomiast najbardziej lubiłam dbać o ogólny wizerunek sklepu (zatowarowanie, layouty, czystość) oraz prowadzić dokumentację.
Plusy
Dobre zarobki
Minusy
Nieregularny czas pracy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 14Nie 25Zgłoś
Centrum Logistyczne Grudziądz
Magazynier (były pracownik) –  Grudziądz, kujawsko-pomorskie7 grudnia 2017
Nikomu nie polecam pracy w Rossmannie. Po pierwsze po okresie próbnym dostaje umowy 10 % pracowników. Po drugie normy są tak wygórowane, że ciężko je wykonać. A nawet jeśli wykonacie normę nie gwarantuje wam to przedłużenia umowę. Po trzecie 30 km dziennie to norma i bardzo ciężka fizyczna praca. Nawet jeśli macie uprawnienia na wózki nigdy was tam nie wsadzą oni potrzebują tylko tępych fizoli. Pozdrawiam
Plusy
darmowe posiłki to jedyny plus tej pracy
Minusy
obóz pracy ...
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 23Nie 5Zgłoś
Tragedia jedyn słowem
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Radom, mazowieckie22 listopada 2017
Jeżeli zastanawiasz się czy rossmann jest fajna i przyjazną firmą jak zapewne usłyszałeś na rozmowie kwalifikacyjnej to jesteś w błędzie. Bądź masz wyobrażenie patrząc z boku na prace w sklepie i chcesz się dostać....
Uciekaj już do biedronki na kase lepiej! Kierownictwo ma za nic pracowników. Nie tylko u siebie na sklepie to widać ale na każdym jakim byłam. Umowa 3/4 lub 1/2 etatu?szkoda lat pracy!
Każdy inna stawka inna umowa. Nie możesz wiedzieć ile zarabia koleżCnka na takim samym stanowisku...w tym samym sklepie .... A z reguły jest kolosalna różnica...i nikt nie wie czemu. Na przerwie najlepiej jeżeli będziesz szlifować regułki panujące na sklepie. Z miejsca pracy nie wyjdziesz na przerwe. A do pracy przyjdziesz 15 min wcześniej i wyjdźesz 15 min później... Policz ile godz w msc siedzisz za darmo. Już nie wspomne o przeszukiwaniu torebek po pracy codziennie.
A miejsce pracy gdzie ochrona ciągle ma patrzeć pracownikom na ręce odpycha! Żal.
Zawiodłam się i trwałam kilka lat i dosyć! Klichy znajomych. Szkoda czasu!
Plusy
Socjal
Minusy
Cała reszta
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 42Nie 6Zgłoś
Rossmann kilka lat temu
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Szczecin, zachodniopomorskie19 listopada 2017
Dziś Rossmann jak każda firma zmaga się z niedoborem pracowników. Szczecin to region, który znam i nie polecam! Na kafeterii widać jak ta firma się zmieniła na przestrzeni lat, niestety na gorsze. Podobnie jest w innych regionach. Wina regionalnego kierownika? Zapewne w dużej mierze tak, ponieważ to ta osoba kształtuje trzon załogi czyli kierowników i ich zastępców. Zatrudnianie dupowłazów, które nie pracują tylko udają to nie jest dobra droga, co pokazał dobitnie przykład Biedronki. Nakazywanie łamania procedur, co automatycznie stawia pracownika w przegranej pozycji i można go w każdej chwili zwolnić to powszechna praktyka. Odcięcie pracownika od możliwości poskarżenia się na złe traktowanie do wyższej instancji generuje patologię w postaci łamania praw pracowniczych i mobbingu...aczkolwiek szczeciński przykład pokazuje jak te sprawy się łączą, choć w negatywnym kontekście. Ówczesna kierowniczka sklepu o jednych z najgorszych wynikach, po sprawie gdzie oskarżano ją o mobbing została AWANSOWANA na kierownika regionalnego! Czy zatem góra nie wie co robi? Raczej cała firma czeka lawina pozwów o odszkodowania w niedalekiej przyszłości
Minusy
Mobbing, klika kierownicza, niepewne zatrudnienie, stres, ciężka praca fizyczna
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 67Nie 2Zgłoś
dobra praca na początek kariery zawodowej
asystent kierownika sklepu (obecny pracownik) –  Poznań, wielkopolskie31 października 2017
ciekawi ludzie, miła atmosfera, mozliwość awansu, praca na satnowisku asystenta jest bardzo odpowiedzialna, wymaga dużo zaangażowania i organizacji. Praca na wysokich obrotach czasami robienie kilkunastu rzeczy na raz
Plusy
dobry socjal
Minusy
praca nocna, ciężka praca fizyczna, godziny pracy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 27Nie 16Zgłoś
kasjer-sprzedawca (obecny pracownik) –  Głogów, dolnośląskie18 sierpnia 2017
Również dolaczam się do oceny pracy w rossmanie ,zarobki ok ale cała reszta porażka personel dramat kierowniczka sklepu rossman w Glogowie w galerii glogowia tragedia zero kultury osobistej klnie jest nie mila,wredna nawet nie uprzejmą dla klientów zachowuje się jakby to była jej firma robi Co chce wychodzi kiedy chce i nikt jej za to nie rozlicza,już nie wspomnę że potrafi wisieć non stop na telefonie i uskuteczniac prywatne rozmowy.wiele dziewcząt zwolnilo się bo nie pozwolą sobą pomiatac i wysluchiwac obelg i wyzwisk w ich kierunku.co do asystentek tego rowniez tragedia jedną z nich to przydupas kierowniczka wchodzi w dupe bez mydła zwykła szuja klamczucha i tylko dupe potrafi obrabiać a ruszyła by dupe na sklep i coś porobila nam zabrania rozmawiać a sama z kierowniczka siedzą na zapleczu i gadają porażka jakaś chodzi tu o Mo....S.grafik co chwilę zmieniany masakra nie polecam tu pracy chyba że macie silne nerwy.
Plusy
Socjal
Minusy
Zaloga-kierowniczka dramat
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 49Nie 9Zgłoś
Rossman
kasjer-sprzedawca (były pracownik) –  Kielce, świętokrzyskie8 sierpnia 2017
To tak jeśli chodzi o kase a zarobki kobiet są o wiele niższe zazwyczaj niż mężczyzn to pensja 1800 zł nie jest najgorszą i to jest jedyny plus pracy w Rossmanie.
A teraz minusy
1. Słownictwo osób pracujących w rossmanie na poziomie meneli z spod bloku co chwila urwa, *urwa*ebane jak dla mnie to przechodzi ludzkie pojęcie jak te kobiety są matkami mając takie podejscie do życia, przychodzą ciągle sfrustrowane, ciagle przeklinaja, przy takich osobach naprawde mozna stac sie straszna frustratką
Oczywiscie jak przychodzi KR są uprzejmie i miłe dla klientow rowniez co jest zwykla gra
2. Umowa jest o prace a grafik jest praktycznie z dnia na dzien to jest jakas tragedia maksymalnie do 3 dni wporzod i ulega zmianie po tysiac razy
3. Osoby zarzadzajace nic praktycznie nie robia tylko siedza przy kompie na zapleczu, udaja ze pracuja a tak naprawde siedza na telefonie i aplikacjach typu snapchat itp i skoro panuje taki chaos to oznacza ze nawet nie umieja zorganizowac pracy teamu
4. Do klientow nie raz leca odzywki typu nie mam jak wydac, Pani nie wydam to jest skandal zeby w takiej firmie padaly takie slowa
5. Dziewczyny dzwigaja ciezkie rzeczy a oczywiscie w umowie jest zawarte ze nie wolno do ilus kilo dzwigac ale to jest pominiete

Ogolnie rzecz biorac praca na poziomie pracy w sklepie monopolowym, kadra tragiczna, jesli jestes osoba bez ambicji i chcesz ciagle wysluchiwac urwa urwa to pracujesz w rossmanie
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 67Nie 18Zgłoś
Złą atmosfera pracy
Wykładacz towaru (były pracownik) –  Opole, opolskie17 lipca 2017
Nie polecam. Praca w rossmanie na umowę zlecenie to najgorszy wybór jakiego można dokonać.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 49Nie 9Zgłoś
Dział obsługi klienta
klient (były pracownik) –  dział obsługi20 czerwca 2017
Żenada i jakaś patologia na każdym kroku. Telefonów szlachcianki bez tytułu nie obierają traktują wszystkie klienta jak gówno z wielka łaską. Zachowanie poniżej krytyki kto tam nad tym trzyma kontrolę tez jakaś pewnie patologia taka sama robia co chcą. Zero totalne wypruci moralnie . Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Właściciel powinie wszystkich wziąć za dupę za za bramę .
Plusy
tylko same ninusy
Minusy
-100
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 31Nie 23Zgłoś

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

2,7
Na podstawie 71 ocen