Rossmann

Opinie pracowników firmy Rossmann

Średnia
Praca w ciągłym stresie,nierówne traktowanie polaków i niemców,daleka droga od miejsca zamieszkania do miejsca pracy
Bradzo sympatyczna praca.
Cudowyny czas pracy. Mila i wesola atmosfera. Pozytywni pomocni ludzie.
Rossmann SDP
Firmę Rossmann SDP oraz sklep na jakim pracowałam oceniam bardzo dobrze. Zazwyczaj dzień w pracy mijał szybko i przyjemnie. Kierownik Regionalny był bardzo w porządku do swoich podopiecznych. Kultura osobista pracowników była bardzo wysoka. Do najcięższej części swojej pracy zaliczam uciążliwych klientów, natomiast najbardziej lubiłam dbać o ogólny wizerunek sklepu (zatowarowanie, layouty, czystość) oraz prowadzić dokumentację.
Plusy
Dobre zarobki
Minusy
Nieregularny czas pracy
Centrum Logistyczne Grudziądz
Nikomu nie polecam pracy w Rossmannie. Po pierwsze po okresie próbnym dostaje umowy 10 % pracowników. Po drugie normy są tak wygórowane, że ciężko je wykonać. A nawet jeśli wykonacie normę nie gwarantuje wam to przedłużenia umowę. Po trzecie 30 km dziennie to norma i bardzo ciężka fizyczna praca. Nawet jeśli macie uprawnienia na wózki nigdy was tam nie wsadzą oni potrzebują tylko tępych fizoli. Pozdrawiam
Plusy
darmowe posiłki to jedyny plus tej pracy
Minusy
obóz pracy ...
Tragedia jedyn słowem
Jeżeli zastanawiasz się czy rossmann jest fajna i przyjazną firmą jak zapewne usłyszałeś na rozmowie kwalifikacyjnej to jesteś w błędzie. Bądź masz wyobrażenie patrząc z boku na prace w sklepie i chcesz się dostać....
Uciekaj już do biedronki na kase lepiej! Kierownictwo ma za nic pracowników. Nie tylko u siebie na sklepie to widać ale na każdym jakim byłam. Umowa 3/4 lub 1/2 etatu?szkoda lat pracy!

Każdy inna stawka inna umowa. Nie możesz wiedzieć ile zarabia koleżCnka na takim samym stanowisku...w tym samym sklepie .... A z reguły jest kolosalna różnica...i nikt nie wie czemu. Na przerwie najlepiej jeżeli będziesz szlifować regułki panujące na sklepie. Z miejsca pracy nie wyjdziesz na przerwe. A do pracy przyjdziesz 15 min wcześniej i wyjdźesz 15 min później... Policz ile godz w msc siedzisz za darmo. Już nie wspomne o przeszukiwaniu torebek po pracy codziennie.

A miejsce pracy gdzie ochrona ciągle ma patrzeć pracownikom na ręce odpycha! Żal.

Zawiodłam się i trwałam kilka lat i dosyć! Klichy znajomych. Szkoda czasu!
Plusy
Socjal
Minusy
Cała reszta
Rossmann kilka lat temu
Dziś Rossmann jak każda firma zmaga się z niedoborem pracowników. Szczecin to region, który znam i nie polecam! Na kafeterii widać jak ta firma się zmieniła na przestrzeni lat, niestety na gorsze. Podobnie jest w innych regionach. Wina regionalnego kierownika? Zapewne w dużej mierze tak, ponieważ to ta osoba kształtuje trzon załogi czyli kierowników i ich zastępców. Zatrudnianie dupowłazów, które nie pracują tylko udają to nie jest dobra droga, co pokazał dobitnie przykład Biedronki. Nakazywanie łamania procedur, co automatycznie stawia pracownika w przegranej pozycji i można go w każdej chwili zwolnić to powszechna praktyka. Odcięcie pracownika od możliwości poskarżenia się na złe traktowanie do wyższej instancji generuje patologię w postaci łamania praw pracowniczych i mobbingu...aczkolwiek szczeciński przykład pokazuje jak te sprawy się łączą, choć w negatywnym kontekście. Ówczesna kierowniczka sklepu o jednych z najgorszych wynikach, po sprawie gdzie oskarżano ją o mobbing została AWANSOWANA na kierownika regionalnego! Czy zatem góra nie wie co robi? Raczej cała firma czeka lawina pozwów o odszkodowania w niedalekiej przyszłości
Minusy
Mobbing, klika kierownicza, niepewne zatrudnienie, stres, ciężka praca fizyczna
Fun but low profit workplace
The staff is really kind and friendly. The are always talkative and open-minded. The work was tough but the atmosphere was still great. The salaries were quite low.
dobra praca na początek kariery zawodowej
ciekawi ludzie, miła atmosfera, mozliwość awansu, praca na satnowisku asystenta jest bardzo odpowiedzialna, wymaga dużo zaangażowania i organizacji. Praca na wysokich obrotach czasami robienie kilkunastu rzeczy na raz
Plusy
dobry socjal
Minusy
praca nocna, ciężka praca fizyczna, godziny pracy
Również dolaczam się do oceny pracy w rossmanie ,zarobki ok ale cała reszta porażka personel dramat kierowniczka sklepu rossman w Glogowie w galerii glogowia tragedia zero kultury osobistej klnie jest nie mila,wredna nawet nie uprzejmą dla klientów zachowuje się jakby to była jej firma robi Co chce wychodzi kiedy chce i nikt jej za to nie rozlicza,już nie wspomnę że potrafi wisieć non stop na telefonie i uskuteczniac prywatne rozmowy.wiele dziewcząt zwolnilo się bo nie pozwolą sobą pomiatac i wysluchiwac obelg i wyzwisk w ich kierunku.co do asystentek tego rowniez tragedia jedną z nich to przydupas kierowniczka wchodzi w dupe bez mydła zwykła szuja klamczucha i tylko dupe potrafi obrabiać a ruszyła by dupe na sklep i coś porobila nam zabrania rozmawiać a sama z kierowniczka siedzą na zapleczu i gadają porażka jakaś chodzi tu o Mo....S.grafik co chwilę zmieniany masakra nie polecam tu pracy chyba że macie silne nerwy.
Plusy
Socjal
Minusy
Zaloga-kierowniczka dramat
Rossman
To tak jeśli chodzi o kase a zarobki kobiet są o wiele niższe zazwyczaj niż mężczyzn to pensja 1800 zł nie jest najgorszą i to jest jedyny plus pracy w Rossmanie.
A teraz minusy

1. Słownictwo osób pracujących w rossmanie na poziomie meneli z spod bloku co chwila urwa, *urwa*ebane jak dla mnie to przechodzi ludzkie pojęcie jak te kobiety są matkami mając takie podejscie do życia, przychodzą ciągle sfrustrowane, ciagle przeklinaja, przy takich osobach naprawde mozna stac sie straszna frustratką

Oczywiscie jak przychodzi KR są uprzejmie i miłe dla klientow rowniez co jest zwykla gra

2. Umowa jest o prace a grafik jest praktycznie z dnia na dzien to jest jakas tragedia maksymalnie do 3 dni wporzod i ulega zmianie po tysiac razy

3. Osoby zarzadzajace nic praktycznie nie robia tylko siedza przy kompie na zapleczu, udaja ze pracuja a tak naprawde siedza na telefonie i aplikacjach typu snapchat itp i skoro panuje taki chaos to oznacza ze nawet nie umieja zorganizowac pracy teamu

4. Do klientow nie raz leca odzywki typu nie mam jak wydac, Pani nie wydam to jest skandal zeby w takiej firmie padaly takie slowa

5. Dziewczyny dzwigaja ciezkie rzeczy a oczywiscie w umowie jest zawarte ze nie wolno do ilus kilo dzwigac ale to jest pominiete

Ogolnie rzecz biorac praca na poziomie pracy w sklepie monopolowym, kadra tragiczna, jesli jestes osoba bez ambicji i chcesz ciagle wysluchiwac urwa urwa to pracujesz w rossmanie
Złą atmosfera pracy
Nie polecam. Praca w rossmanie na umowę zlecenie to najgorszy wybór jakiego można dokonać.
Dział obsługi klienta
Żenada i jakaś patologia na każdym kroku. Telefonów szlachcianki bez tytułu nie obierają traktują wszystkie klienta jak gówno z wielka łaską. Zachowanie poniżej krytyki kto tam nad tym trzyma kontrolę tez jakaś pewnie patologia taka sama robia co chcą. Zero totalne wypruci moralnie . Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Właściciel powinie wszystkich wziąć za dupę za za bramę .
Plusy
tylko same ninusy
Minusy
-100
Nie polecam.
Ogólnie sama praca jest oki jak dla mnie. Ale osoby zarządzajace tragedia. Na 11 godz pracy przerwa 15min. Zero kontaktu z rodziną w czasie pracy.. non stop pretensje. Godziny pracy takie że zero życia prywatnego.
Plusy
Zarobki
Minusy
Godziny pracy
szkoda czasu
Jestem zatrudniona na umowe-zlecenie. Kierowniczka na rozmowie kwalifikacyjnej była bardzo miłą osobą. Po 1,5 tygodnia okazała się być niemiłą, wyrachowaną osobą.Tylko dziewczyny pracujące na umowe o prace weekendy mają wolne (z wyjątkiem kilku dziewczyn, które chciały sobie dorobić). Zastępczyni kierowniczki oraz pseudo asystentki- LIZUSKI! Za dobrą wypłatę zrobiły by wszystko. Kierowniczka otwarcie mówi, kiedy chciałaby zrobić sobie wolne. Kierowniczka ma pretensje o wolne. Mój rossmann oferuje 16zł/h brutto. Czas pracy żenujący- 10-18 czasem od 17do24 6-15, 12-20:30. Praca dla osób które nie mają własnego życia. No i najlepsze- kiedy faktycznie w domu masz problem i po przerwie musisz skorzystać z telefonu.Wszystkie koleżanki mają pretensje, że musisz go dotknąć! A same, no cóż! lepsze nie są :) DRAMAT
Plusy
wypłata
Minusy
brak życia po za pracą, bardzo"elastyczny grafik", zespół porażka
Rossmann dba o pracowników jak nikt
Rossmann dba o pracowników. Zarobki spore w porównaniu do innych firm, na stanowisku zastępca/kierownik wręcz bardzo duże. Dobry system premiowania (plusem jest też brak premii sprzedażowych, jak w niektórych innych drogeriach - dzięki temu możemy polecać klientom produkty szczerze, a nie te, które ktoś nam każe), świetny socjal (przecudne wakacje dla dorosłych i przegenialne kolonie dla dzieci za grosze, paczki, bale dla dzieci, wyjazdy na narty, kursy i inne za symboliczne kwoty, ...). Finansowane są integracje sklepowe, jak i coroczne integracje w kinach. Dla kierowników i centrali co roku ekskluzywny tzw. centaur (najlepsze hotele, ładne miasta, moc atrakcji, koncerty popularnych zespołów itp.). W sezonie letnim przysyłane ogromne ilości wody, przez cały rok nie zabraknie kawy, mleka i herbaty, ponieważ można brać to na faktury. Jedynie inwentaryzacje są trochę za mało płatne, ale za to jedzonko gratis :) Praca ciekawa, bo zadania bardzo różne. Zdarzają się dni nudne, ale z pozytywnym nastawieniem i chęcią ciągłego doskonalenia praca nie znudzi się przez 20 lat i więcej, a pomysły nigdy się nie skończą... ;) Minusy? Grafik - zdecydowanie. Przewaga zmian środkowych/popołudniowych nad rannymi. Zdarzają się nocki lub północki (dostawy, zmiany promocji - częstotliwość dostaw zależy od sklepu). Ale czego oczekiwać po handlu? To normalne. Wolne niedziele trochę załatwią sprawę... Jednakże jeżeli ktoś ma niespełniane prośby do grafiku, nie może uprosić się o wolne, notorycznie ma zmieniany grafik z dnia na dzień, ktoś kompletnie nie szanuje jego czasu poza pracą... To nie wina - więcej...
Plusy
zarobki, socjal, szanowanie praw pracownika, możliwość rozwoju
Minusy
grafik, wydajność
Rossmann
Monotonność- jednakowe codzienne zajęcia, brak możliwości bycia kreatywnym. Niestała liczba godzin- od 4 do 10h dziennie w zależności od potrzeb sklepu, często zmieniający się grafik co utrudnia a czasem i uniemożliwia zwyczajne życie poza pracą. Wynagrodzenie i socjal na wysokim poziomie.
Plusy
stałe zatrudnienie
Minusy
często zmieniający się grafik pracy, różna liczba godzin pracy, fizycznie ciężka
Centrala w Łodzi
Stabilna praca,generalnie miła atmosfera,dobre jak na łódzkie warunki zarobki
Plusy
socjal, zarobki
Minusy
część pracowników, niektóre pomysły kadry wyższej oderwane od rzeczywistości
Średnia
Nikt nie przestrzega kodeksu pracy. Praca w nocy jako czynności związane ze sprzedażą kiedy sklep jest już zamknięty. Brak badań do wykonywania pracy w nocy. Niewolnik wychodzisz z pracy wtedy i tylko wtedy gdy się wylogujesz i za pozwoleniem bo może się okazać że wydłużył Ci się czas pracy z 8 na 9 godz. Nie ma płatności za nadgodziny umowa na 3/4 etatu. Odbiór godzin liczony po 8 godz pracy. Odbiór za nockę przekładanie pracy z nocy na dzień. I tak dalej jest tego sporo.
Plusy
W zależności od sklepu atmosfera jest w porządku.
Minusy
Mocno mydli sie oczy pracownikom. Szkolenie manipulacji pracownikami na najwyższym poziomie.
Zbyt dużo niedociągnięć.
Całkiem nieźle, ale brak pewności zatrudnienia. Nic więcej nie chcę napisać.
Bardzo fajna atmosfera
Oceniam dobrze tą firmę aczkolwiek trzeba się napracować i można się znudzić, ale rekompensuje załoga Rossmanna
Plusy
Darmowe posiłki w soboty
Minusy
Trochę małe zarobki
to koszmar
Ciężko znależć gorszy grafik. Jednego dnia przychodzisz na drugą zmianę a drugiego nagle na pierwszą i nikogo nie obchodzi to że przerwa pomiędzy zmianami musi być nie mniej niż 11 h.
Jeżeli będziesz potrzebować pomocy jako nowy pracownik - zapomnij o tym że możesz liczyć na pomoc kierownika lub asystenta - zostaniesz skrytykowany że nic nie umiesz i do niczego się nie nadajesz.

Atmosfera w pracy tragiczna. Za mały błąd można natychmiast dostać naganę.

Fizyczna praca w godzinach nocnych pod presją czasu - będziesz ciągać ciężkie wózki po sklepie, latać z cięzkimi opakowaniami i za plecami jeszcze będziesz słyszeć krzyki że musisz robić to szybciej i sprawniej.
Plusy
Dobre zarobki, umowa o pracę
Minusy
Cięzka praca fizyczna, praca w godzinach nocnych i pod presją czasu, parę minut przerwy na 10-12 h pracy, nienormowany grafik, tragiczna atmosfera
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,7
2,4