Rossmann

Opinie pracowników firmy Rossmann

Średnia
Praca w ciągłym stresie,nierówne traktowanie polaków i niemców,daleka droga od miejsca zamieszkania do miejsca pracy
Psychicznie i fizycznie wykańczająca praca
Pracowałam w tej firmie ponad 3,5 roku.
Zaczęłam jako kasjer sprzedawca, po 9 miesiącach awans na asystentke kierownika.

Może zacznę od samych obowiązków, nawet jeśli jest się pracowitym i ogarniętym, robota nie do przerobienia, wiecznie szybciej, więcej... W ostatnich miesiącach sytuacja przybrała takiego obrotu, że aby wywiązać się ze swoich obowiązków nie szło się nawet na przerwę i przynosiło do domu jedzenie po 10 godzinach pracy...

Ciągła kontrola i presja, wszystko musi być ułożone na sklepie jak pod linijkę. Nie ma opcji, że czegoś nie zdążylo się zrobić, masz zrobić i koniec!

Masz zasuwać za dwie lub trzy osoby, nikogo to nie obchodzi,ma być zrobione i kropka. To priorytet!

W moim sklepie wiecznie zmieniający się grafik bez powodu. Rozumiem jak najbardziej,że w zespole pojawiło się L 4, nie rozumiem jednak, że kierownik robi grafik na 'przypal', bo musi go powiesić w razie wizyty kierownika regionalnego... I o życiu prywatnym można więc zapomnieć, bo grafik trzeba sprawdzać codziennie, bo codziennie się zmienia. Praca często w odstępach 11 przepisowych godzin, przykładowo: kończysz w piątek dostawę o 24:00 a o 11.00 w sobotę jesteś już w pracy.

Dostawy. U mnie w sklepie byly 3* w tygodniu. Dostawa przyjmowana była dopiero po zamknięciu sklepu. Jak zaczęłam pracować dostawy robiło się od 19- 5.00 rano lub od 19-3.00 rano, następnego dnia było wolne za pracująca sobotę, potem się to zmieniło i bylo 19.00- 24.00 i na drugi dzień na 11.00 do pracy. Na dostawie pracował jeden mężczyzna i dwie dziewczyny, zazwyczaj kasjerka+ asystentka, do przerobienia około 4-5
 - więcej...
Plusy
Premia jeśli inwentaryzacja wyszła dobrze, to trzy razy w roku dodatkowe 400-500 zł za inwentaryzacje
Minusy
Stres, brak przerw, brak szacunku
Kartuzy
Pracuję w Rossmannie już dłuższy czas i jest bardzo zadowolona z tej pracy, mam czas na szkołę i życie prywatę.Gdzies się doczytałam i ktoś w tej firmie pracuje 7 dni w tygodniu a jest to bzdura. Jeśli chodzi o grafik to z łatwością można się dogadać. Jeśli chodzi o zarobki to na pewno nie będzie to 5000 jak sobie niektórzy życzą bo w sklepach jest to nierealne chyba ze sobie ktoś otworzy własny. Ludzie ogarnijcie się. Jak dajecie takie komentarze ze jest masakra i zła atmosfera to być prosiła dopisać w jakim Rossmannie a nie ogólnie bo jest to nieprawda ze jest tak w każdym. U mnie w pracy jest bardzo miła atmosfera , każdy sobie pomaga i nie ma kłótni.Socjal również jest na bardzo wysokim poziomie.
Minusy
Miejsce pracy w którym panuje dobra atmosfera
Praca w której można dobrze zarobić ,poznać nowych ludzi i ma być umiejętności.
Plusy
Zarobki
Praca bardzo wykańczająca psychicznie
Po 12 latach muszę stwierdzić,że z całkiem przyjemnej pracy firma przekształciła się w obóz dla naprawdę silnych psychicznie ludzi.Wieczne parcie na to,żeby włazić ludziom do d.... i z uśmiechem przyjmować ciągłe obelgi i frusrtacje naszych "cudownych" klientów,którzy tak jak my mają dość klepania przez nas przy kasie durnych formułek wymaganych przez "górę" pod groźbą wylania z pracy.Jak ktoś ma zły dzień to może przyjść i wyładować się na nas.Spokojnie, my przyjmiemy wszystko "na klatę",bo przecież "klient ma zawsze rację"A jak ktoś chce się" odstresować" to jeszcze musi przyjąć i rozładować dostawę(od 2 do 8-9 ton) kilka razy w tygodniu.Tak,że jeżeli ktoś myśli,że to lekka i przyjemna praca to niestety może się bardzo rozczarować
Plusy
Teraz chyba już żadnych
Minusy
.......
Firma Rossmann wyciska z pracownika wszystko co się da i wyrzuca na śmietnik.
Obóz pracy,nie bez powodu SS w nazwie. Zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy i ogromnej presji jaką za sobą niesie. Grafik!!! to dopiero porażka. Zmiany z dnia na dzień,6-8 razy w miesiącu. Telefon o 22.00, że na drugi dzień, mam przyjść do pracy jednak na 7.30 a nie jak miałam w grafiku na 12.30 Przerwy nie są mile widziane. Jak już jednak pójdziesz coś zjeść,siedzisz jak na szpilkach i łykasz jak kaczka,bo może zadzwonić dzwonek i lecisz na drugą kasę z jedzeniem w buzi! Jeżeli nie jesteś akurat na kasie,to też nie uda ci się w spokoju zjeść i wykorzystać swoich pełnych minut AŻ PIĘTNASTU,ponieważ co chwilę jak kukułka zagląda kierowniczka i pyta czy już skończyłaś?! Jej humory i fochy to temat rzeka. Chaos i mętlik w głowie tej "pani" powinien być leczony dla zdrowia zespołu z nią pracującego. Ulubionym zadaniem kier.,jest nagrywanie bez naszej wiedzy telefonem trzymanym w kieszeni,rozmów z nią. Ale sprawa się rypła, przez brak komunikacji mózgu z językiem pani kierownik. Drugą jej misją jest śledzenie na kamerach każdego naszego ruchu. Inwigilacja w tej firmie przekracza wszystkie granice. Banda kukiełek sterowanych łapami "góry" Masz swoje zdanie i ośmielisz się powiedzieć na głos,znajdą byle powód żeby się ciebie pozbyć. Praca dla ludzi bez swojego zdania,służalczych i akceptujących wykorzystywanie. Jesteś dupowłazem? Lubisz donosić o każdym potknięciu kolegów z pracy? To praca właśnie dla Ciebie.
Plusy
Wypłata na czas
Minusy
Bardzo dużo tego.Namiastka w poście.
Świetna
Idealne miejsce do pracy, umożliwiające rozwój osobisty i zawodowy
Piekło na ziemi
Potrzebowałam pracy natychmiast, dlatego wybrałam firmę Rossmann. Po dostarczeniu CV pani kierownik odpowiedziała mi tego samego dnia, że zaprasza na rozmowę. Po przyjściu dowiedziałam się, że jest to praca "bardzo ciężka" i generalnie miałam wrażenie że próbuje mnie przekonać do tego bym tu nie pracowała. Nie miałam jednak wyjścia, ponieważ pieniędzy brakowało. Stwierdziłam, że jestem gotowa na pracę zmianową, ponieważ mam teraz dużo wolnego (okres wakacyjny). Kierowniczka wraz z asystentką przez całą naszą rozmowę patrzyły się po sobie, co odebrałam niechętnie. Wytłumaczyłam to sobie jako moje swoiste przewrażliwienie i nie chciałam oceniać książki po okładce. Ale tutaj sytuacja zaczęła nabierać tempa.
Powiedziano mi, że kierowniczka do mnie oddzwoni do niedzieli do godziny 17. Kiedy telefonu nie otrzymałam, wzruszyłam ramionami i szukałam dalej. Zadzwoniła na następny dzień po południu z tekstem że mam tę pracę i mam przyjść na podpisanie umowy. Jak się okazało po przyjściu miałam natychmiast zacząć pracować o czym mnie nie poinformowano. Osoba funkcyjna dzwoni do kierowniczki, głucha cisza. Ścierpiałam już te 6 godzin, mówiąc sobie "dobra, zdarza się nie doinformować".

Następnego dnia rzuciła mnie na kasę i drwiła z tego że nie potrafię obsługiwać kasy fiskalnej mimo moich zapewnień że jest to pierwsza praca. Wysłała mnie najpierw na 3 dni na szkolenie do innego sklepu, gdzie pod koniec 3 dnia zadzwoniła i stwierdziła, że mam być tam jeszcze tydzień. Zero informowania przed.

Kierowniczka jest najpewniej przesadnie perfekcjonistyczna, po całym sklepie chodziła za mną i
 - więcej...
Plusy
wypłata na czas
Minusy
grafik, załoga, stres, ciężka praca fizyczna
Mazury
Katastrofa! To praca dla osób,które nie mają rodziny. Zmiany w grafiku wprowadzane kilka razy w tygodniu. Grafik na następny miesiąc,znamy w ostatni dzień miesiąca. Nic nie można sobie zaplanować. Gówno prawda,że to firma przyjazna dla pracownika i rodziny! Wydajność,wydajność i jeszcze raz wydajność,tylko to się liczy. Mają gdzieś Ciebie i Twoją rodzinę. Nafochowani kierownicy,często niedouczeni. Straszenie kierownikiem regionalnym - " lepiej uważajcie i ogarniajcie wszystko 3x szybciej,bo jak wpadnie regionalna,a wpadnie,to dopiero wam da!"
Co nam da się pytam?! Co wy nam możecie zrobić i za kogo się macie? Po co wprowadzać taką atmosferę?! Praca pod ciągłą presją. Ja za taką pracę dziękuję! A właściwie to nie dziękuję,bo nie mam za co.

Nie polecam pracy w tej firmie!
Plusy
Niestety żadne
Minusy
Kiepskie zarobki, ciągłe zmiany w grafiku, praca na 1/2 etatu a trzeba tyrać po 10-11 godzin, brak poszanowania pracownika
mila atmosfera
mozliwosc podnoszenia kwalifikacji uczestnictwo w kursach
Plusy
zarobki
Minusy
praca weekendowa
Może być
Nie jest źle ale kurde umowa zlecenie na okres 4 lat później nic nie jest pewne czy bedzie przedłużona czy nie.
Po drugie zarobki niby są wysokie ale brutto po odjęciu wychodzi niecałe NIIECAŁE! 1460 zł na rękę co jest katastrofą dla osób które np mieszkają same gdzie tu sens...w mojej miejscowości za głupi wynajem płaci się minimum 1000zł bo uzdrowisko i co 400 zł na życie do końca mięsiąca?

Atmosfera u mnie jest miła trafiłam na naprawdę fajny zespół ale kasjerki naprawdę jak na pracę i godziny jakie muszą mieć i wszystko co robią mają tylko tak niską wypłatę.. Niby miały być premie uznaniowe co miesiąc dawane jako dodatek do wypłaty ale to chyba nie dla nas bo my mamy wciąż tyle samo. Samo siedzenie tyle w pracy czasami sobota 11.5 godziny a na następny dzień niedziela kolene 10 h to lekka przesada. grafik zmieniany co chwile. niby jest bilans robiony żeby wszyscy mieli po równo godziny i zmiany ale jakimś dziwnym trafem u nas wychodzi tak że ja i koleżanka również kasjerka mamy najwięcej popołudniówek, nocek i weekendów pracujących. Naprawde zero prywatnego życia bo owszem rano można pozałatwiać parę spraw ale później zostaje tylko siedzenie w domu i czekanie na pracę bo co można robić mając na 16 do pracy albo 15 do 22 lub północy... jeszce 15 minut przerwy jednej na 11 godzin pracy czasami to też przesada. w głupich hotelach przysługują dwie przerrwy na taki czas pracy i to na dodatek jedna z nich jest pół godzinna
Plusy
miła atmosfera
Minusy
niskie zarobki, grafik chodzący, zero prywatności, krótka przerwa
Może być
Taka sobie firma, ale to może dlatego że trafiłam do kiepskiego punktu gdzie nie miałam możliwości ułożenia sobie grafiku tak by mi pasował. Również dużo pracy dostaje pracownik na niższym stanowisku.
Bieganina i 0 życia prywatnego...
Tak się zdarzyło w moim życiu że bardzo potrzebowałam umowy o pracę i złapałam co mi wpadło w ręce - Rossmann. W dużym skrócie, bo dużo by tego było aby pisać... Na szkoleniu nie nauczono mnie niczego, kasa 100%. Po rozpoczęciu pracy szybko przekonałam się jak w moim sklepie traktuje się nowe :) po chamsku, z odrazą, niemiłymi uwagami i ignorowaniem pytań, próśb o pomoc. Potem dywanik no bo przecież nic nie wiesz i nie umiesz. Ale zaciskasz żeby bo spoko zarobki mają być i umowa o pracę. Po 3 miesiącach kiedy łaskawie mnie jako tako "zaakceptowały" czyt pogadały łaskawie czasami.. to zaczęły się już cyrki z grafikiem. Dokładanie godzin bez pytania, dzwonienie o 8 czy mogę jednak przyjść na 9 zamiast na 13, pracowanie cały tydzień po 10-12 godzin, jeden dzień przerwy i znowu, pretensje jak się nie zgodzisz jak już zapytały (robiłam ponad pełny etat nie jestem z tych co narzekają na 1/2...). Inwentaryzacja? Na grafiku 7h. Dwie dodatkowe jako dodatek, bezpłatnie na przygotowania na umowie. Ale w pracy jestes 15h. Następny dzień 16. Koleżanki się dra że masz czelność usiąść na podłodze jak liczysz gumki do włosów bo masz kucać mimo że już nie wiesz jak się nazywasz po tylu godzinach. Promocje? Zwierzyniec. Klient może robić co mu się podoba ochroniarz nie zareaguje nawet jak klient się wydziera. Jak kradną to ty zbierasz ochrzan. Krzywe spojrzenia a pójścia na "siku". Przerwa 15min z zegarkiem w ręce a i tak zgonią cię wcześniej. Nawet jak pracujesz 12h. Druga przerwa nie istnieje. Po zamknięciach mycie podłóg codzinnie. Raczej zrobisz to sama bo koleżanka że zmiany woli się przebrać - więcej...
Plusy
Stałe zarobki w terminie do 10.
Minusy
Okropny grafik, niestabilny, ciężka praca fizycznie, nużąca, często nierealne cele do zrealizowania. Praca weekendami po 12h, przerwy prawie nie istnieja.
nie polecam!
Ciężka praca fizyczna!!!, chodzenie cały dzien rozkładanie towaru. Dziewczyny mają do ciągnięcia bardzo ciężki wózki z towarem praca ponad normy i przepisy~!!.... Przez cały dzień wielka łaska o przerwe, ciągle pretensje dogrywania przełożonych!, grafik zmieniany nawet kilka godzin przed pracą, codziennie inaczej sie pracuje, grafik zmianiany kilkanaście razy w miesięcu. PRACA PO 4-5 h dziennie, bez sensownie zero wolnego. Wielka łaska z dniami wolnym... U mnie były zwolnienia z dnia na dzien,... Nie polecam ..!!
Plusy
dobra stawka godzinowa
Minusy
grafik, cięzka praca fizyczna, przełożeni ..
Brak zycia prywatnego
Pracowałam w rossmannie 2 lata i wspominam ten czas bardzo źle... na początku wydaje się super, praca w kosmetykach, perfumy, całkiem niezle wynagrodzenie. Jednak tak kolorowo nie jest. Najgorszy jest grafik zmieniany przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, najlepiej codziennie dzwonić do pracy i pytać jak ma się następnego dnia przyjść. Mogą Cię ściągnąć nawet na 3h pracy. Nie da rady zaplanować lekarza, a o jakimś wyjeździe 2 dniowym nie wspomnę... praca w sobotę i niedzielę po 12h przy czym była tylko jedna przerwa 15min... nawet na chwilę nie można wejść do socjalnego bo krzyk. Ciężkie dostawy nocne, najgorsze są asystentki zwracając się do współpracowników po nazwisku, dla nich nie liczy się człowiek tylko aby jak najwięcej było zrobione kosztem pracowników. Można jeszcze dużo wymieniać. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś nie ma życia osobistego, lubi tyrac i być traktowany bez szacunku.
Plusy
Wynagrodzenie
Minusy
Ciagle zmieniajacy sie grafik, brak zycia prywatnego mimo etatu 3/4, brak szacunku do pracownika, 15 min przerwy na 12 godzin, ciezkie dostawy nocne.
Niska
Dlaczego według mnie tą pracę oceniam słabo? Już tłumacze.

Głównym minusem jest ogromny nacisk na WYDAJNOŚĆ i NORMĘ, to najważniejsze jesteś wydajny i spełniasz postawione normy dostajesz umowę, niby normalne i dość zrozumiałe bo dlaczego mają płacić pracownikowi co nic nie wyrabia? Tylko, że to nie jest do końca tak jak się nam wydaje pracujesz okrągłe 7 i pół godziny, bez większej przerwy oprócz tej obiadowej, system VOICE jak na firmę tak znaną jak Rossmann jest po prostu do niczego, zacina się, sprzęt jest wadliwy co często przeszkadza wyrobić normę.. Wózki unoszące, przeważnie ich brakuje dlatego jak tu ktoś już wspomniał faktycznie czasem trzeba przez te 7 i pół godziny biegać z Boxem po magazynie i kompletować towar - też nie jest to korzystne co do osiągnięcia tej normy i bycia wydajnym, praca jest naprawdę wyczerpująca fizycznie i psychicznie, mało adekwatna do zarobków.
Plusy
Darmowy posiłek do kwoty (6.50)
Minusy
Dopłaty za samą surówkę (2zł ściągane z karty), Małe zaopatrzenie jeżeli chodzi o sprzęt (Voice, wózki), wymogi niemożliwej wydajności oraz norm, ukraińcy, wszędzie ukraińcy
Sprzedawca obecny pranownik- Łódź
Pracuje w tej firmie 3 miesiace i niemoge doprosic sie swoich fartuchów jak sie pytam co z moimi fartuchami to tylko słysze ,,No widzisz ta nasza firma taka jest`` Do tego jak pewno dnia przyszlam rano do pracy do kolezanka mi powiedziala ale wiesz ze regionalna dzisiaj przychodzi odpowiedzialam aha fajnie ze mnie ktos poinformował a dzwonilam dzwonilam dzien wczesniej spytac sie na ktora mam przyjsc do pracy to tylko ulyszalam niemasz swojego grafiku to tylko powiedzialam nie bede robila zdjec grafiku skoro zmienia sie co chwila i nikt nie raczy poinformowac o zmianie nawet sms ale jak chca zeby przysc na dluzej to umią zadzwonić .Do twgo zwracaja uwage ze jak raz sie nie poleci prodktow promocyjnych a sami bardzo rzadko polecają. Duzo by wyminiać eh
Plusy
Minusy
ciagle zmiany grafiku, atmosfera
Praca na pełnych obrotach, niezgodna z prawem pracy
Mam bardzo negatywne odczucia po pracy w Rossmannie. Pracując tam bardzo krótko zraziłam się strasznie. Pracowałam jako kasjer- sprzedawca. Dwu tygodniowe szkolenie odbyłam w innym Rossmannie, w którym wszystko wydawało się okej. Gdy przenieśli mnie do miejsca docelowego po kilku tygodniach miałam po prostu dość. Pracownicy niemili (szczególnie Ci o wyższych stanowiskach tj. asystenci, kierownik). Ruch był w tym Rossmannie ogromny, kolejki cały czas, 4 kasy czynne i nie można było z kasy tyłka ruszyć, ale w międzyczasie trzeba było rozłożyć towar na dany dział i "wyfejsować" sklep, w międzyczasie wystawić fakturę... Później pretensje i przekręcanie oczami: dlaczego to nie jest zrobione? nie można szybciej? A jak starałeś się coś powiedzieć, wytłumaczyć to zaraz wyszło, że pyskujesz i się nie słuchasz asystentek.

Przerwa w Rossmannie trwa 15 minut z zegarkiem w ręku. Przerwy ustala na bieżąco asystent, zastępca kierownika albo kierownik. Wtedy kiedy Cię puści to idziesz. Czasem trzeba było się prosić o przerwę, kilka razy dostałam ją godzinę, dwie przed zakończeniem 8- godzinnej pracy słysząc "no dobra, idź sobie już na tą swoją przerwę, ale jak zadzwoni dzwonek to masz przyjść na kasę"... Tak, bywało, że w trakcie przerwy musiałeś iść pracować...

Grafik w moim Rossmannie był ustalany na miesiąc (tzn. w które dni się pracuje) oraz tygodniowy grafik (konkretne dni i godziny w których się pracuję). Niestety to w ogóle nie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zapisujesz sobie w notatniku grafik na kolejny tydzień, przychodzisz w poniedziałek do pracy a tam wszystko pozmieniane
 - więcej...
Plusy
Dosyć wysokie zarobki
Minusy
Grafik zmieniany z dnia na dzień, zbyt duża ilość obowiązków a brak czasu na ich wykonanie, krótkie przerwy, mobbing, niemiła atmosfera, ciągłe pospieszanie, wytykanie błędów
Średnia
Zbytnio wygórowana wydajność czasu pracy do możliwości
Plusy
SZKOLENIA
Minusy
WYDAJNOŚĆ PRACY
możliwość rozwoju
Prace w mojej firmie oceniam bardzo dobrze, dlatego nie szukam nowej pracy lecz tylko dodatkowej
Plusy
pakiet socjalny
Minusy
nie normowany czas pracy
złe
Porażka w tej firmie to łep miedzy półki nie masz życia prywatnego
ani własnego zdania traktują pracownika jak śmiecia najlepiej jak pracujesz 24 godz na dobę inaczej to firma gdzie się poniża pracownika a nie szanuje za jego poświecenie o grafiku nie wspomne
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,7
2,4