Rossmann

Opinie dot. stanowiska Magazynier (m/k) w firmie Rossmann

ocena mierna - szkoda pisać i marnować tu czasnie polecam..
Plusy
darmowe posiłki ale bez surówek, wynagrodzenie jako tako 1800 brutto próbny a potem 2000 brutto + premia 100 zł czy tam 150
Minusy
dopłata do surówek, nieoficialne bardzo zawyżone i nieprzemyślane normy, zbyt mało wózków widłowych, praca bez wózka na pieszo i pchanie 300 kg kosza z towarem, smród na lokalizacjach, bałagan, znieczulica i nieróbstwo przełożonych, 3 zmiany
Praca w Rossmannie to jakieś dno, głównie ze względu na sfrustrowanych życiem i wyżywających się babach na reszcie pracowników. Wieczne czepianie się najmniejszego byle gówna. Za jeden najmniejszy błąd skreślają na amen, mówią, że już nie chcą danej osoby w tej placówce i przenoszą do innego sklepu. Mobing, obgadywanie za plecami, plotkowanie itp. Jeśli się nie przypodobałeś pracowniczkom to po prostu Cię zniszczą, ich najlepsza broń to donosy, które są tam na porządku dziennym. Tak naprawdę to czy będziesz miał życie w tej pracy zależy nie od tego jak pracujesz, tylko od tego czy się przypodobałeś jaśnie panienkom z Rossmanna. Ja się niestety nie przypodobałem i spotkało mnie to co wyżej napisałem.
Dlaczego według mnie tą pracę oceniam słabo? Już tłumacze. Głównym minusem jest ogromny nacisk na WYDAJNOŚĆ i NORMĘ, to najważniejsze jesteś wydajny i spełniasz postawione normy dostajesz umowę, niby normalne i dość zrozumiałe bo dlaczego mają płacić pracownikowi co nic nie wyrabia? Tylko, że to nie jest do końca tak jak się nam wydaje pracujesz okrągłe 7 i pół godziny, bez większej przerwy oprócz tej obiadowej, system VOICE jak na firmę tak znaną jak Rossmann jest po prostu do niczego, zacina się, sprzęt jest wadliwy co często przeszkadza wyrobić normę.. Wózki unoszące, przeważnie ich brakuje dlatego jak tu ktoś już wspomniał faktycznie czasem trzeba przez te 7 i pół godziny biegać z Boxem po magazynie i kompletować towar - też nie jest to korzystne co do osiągnięcia tej normy i bycia wydajnym, praca jest naprawdę wyczerpująca fizycznie i psychicznie, mało adekwatna do zarobków.
Plusy
Darmowy posiłek do kwoty (6.50)
Minusy
Dopłaty za samą surówkę (2zł ściągane z karty), Małe zaopatrzenie jeżeli chodzi o sprzęt (Voice, wózki), wymogi niemożliwej wydajności oraz norm, ukraińcy, wszędzie ukraińcy
Nikomu nie polecam pracy w Rossmannie. Po pierwsze po okresie próbnym dostaje umowy 10 % pracowników. Po drugie normy są tak wygórowane, że ciężko je wykonać. A nawet jeśli wykonacie normę nie gwarantuje wam to przedłużenia umowę. Po trzecie 30 km dziennie to norma i bardzo ciężka fizyczna praca. Nawet jeśli macie uprawnienia na wózki nigdy was tam nie wsadzą oni potrzebują tylko tępych fizoli. Pozdrawiam
Plusy
darmowe posiłki to jedyny plus tej pracy
Minusy
obóz pracy ...
Stabilna praca,generalnie miła atmosfera,dobre jak na łódzkie warunki zarobki
Plusy
socjal, zarobki
Minusy
część pracowników, niektóre pomysły kadry wyższej oderwane od rzeczywistości
praca dobra jeśli chodzi o zarobki po za tym trzeba troche dłużej popracować aby ogarnać tam system pracy,ponieważ trenerzy też o wszystkim dokładnie nie mówią.
Plusy
darmowe posiłki
Minusy
rozmowy o wydajność
Negatywna zle traktowanie pracownikow o urlopie mozna zapomniec no chyba ze firma sama da ale tylko wtedy kiedy nie ma pracy
Plusy
darmowe posilki
Minusy
podejscie do pracownika nie stabilnosc