Rossmann

Opinie dot. stanowiska Asystent/tka w firmie Rossmann

Obóz pracy pracowałam pół roku jako asystentka , dałam z siebie wszystko ale to było za mało, dźwignie ponad normę, mobing,kierowniczka na tylko swoje pupilki które wszystko mogą, a Ty jesteś nikim, ogólnie pracy w rossmanie nie polecam
Plusy
Social
Minusy
Mobing, zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy
Pracowałam w tej firmie ponad 3,5 roku. Zaczęłam jako kasjer sprzedawca, po 9 miesiącach awans na asystentke kierownika. Może zacznę od samych obowiązków, nawet jeśli jest się pracowitym i ogarniętym, robota nie do przerobienia, wiecznie szybciej, więcej... W ostatnich miesiącach sytuacja przybrała takiego obrotu, że aby wywiązać się ze swoich obowiązków nie szło się nawet na przerwę i przynosiło do domu jedzenie po 10 godzinach pracy... Ciągła kontrola i presja, wszystko musi być ułożone na sklepie jak pod linijkę. Nie ma opcji, że czegoś nie zdążylo się zrobić, masz zrobić i koniec! Masz zasuwać za dwie lub trzy osoby, nikogo to nie obchodzi,ma być zrobione i kropka. To priorytet! W moim sklepie wiecznie zmieniający się grafik bez powodu. Rozumiem jak najbardziej,że w zespole pojawiło się L 4, nie rozumiem jednak, że kierownik robi grafik na 'przypal', bo musi go powiesić w razie wizyty kierownika regionalnego... I o życiu prywatnym można więc zapomnieć, bo grafik trzeba sprawdzać codziennie, bo codziennie się zmienia. Praca często w odstępach 11 przepisowych godzin, przykładowo: kończysz w piątek dostawę o 24:00 a o 11.00 w sobotę jesteś już w pracy. Dostawy. U mnie w sklepie byly 3* w tygodniu. Dostawa przyjmowana była dopiero po zamknięciu sklepu. Jak zaczęłam pracować dostawy robiło się od 19- 5.00 rano lub od 19-3.00 rano, następnego dnia było wolne za pracująca sobotę, potem się to zmieniło i bylo 19.00- 24.00 i na drugi dzień na 11.00 do pracy. Na dostawie pracował jeden mężczyzna i dwie dziewczyny, zazwyczaj kasjerka+ asystentka, do przerobienia około 4-5 - więcej...
Plusy
Premia jeśli inwentaryzacja wyszła dobrze, to trzy razy w roku dodatkowe 400-500 zł za inwentaryzacje
Minusy
Stres, brak przerw, brak szacunku
Nikt nie przestrzega kodeksu pracy. Praca w nocy jako czynności związane ze sprzedażą kiedy sklep jest już zamknięty. Brak badań do wykonywania pracy w nocy. Niewolnik wychodzisz z pracy wtedy i tylko wtedy gdy się wylogujesz i za pozwoleniem bo może się okazać że wydłużył Ci się czas pracy z 8 na 9 godz. Nie ma płatności za nadgodziny umowa na 3/4 etatu. Odbiór godzin liczony po 8 godz pracy. Odbiór za nockę przekładanie pracy z nocy na dzień. I tak dalej jest tego sporo.
Plusy
W zależności od sklepu atmosfera jest w porządku.
Minusy
Mocno mydli sie oczy pracownikom. Szkolenie manipulacji pracownikami na najwyższym poziomie.
Dzięki atmosferze w pracy jest fajnie. Zarobki są nie najgorsze. Praca do lekkich nie należy. Ciągle presja szybciej szybciej dokładniej. Okropne nocki jeszcze gorsze zmiany promocji. Sklep wygląda jak choinka. Żółte plakietki wiszace teraz tez wsadzane w listwę rossne półki promocyjne nowość. Wyjątkowy produkt! No bez przesady
Plusy
Fajni ludzie
Minusy
Okropne niestale godziny pracy