Rossmann

Opinie dot. stanowiska Asystent/ka kierownika w firmie Rossmann

Jeśli zastanawiacie się nad pracą tutaj, szczerze odradzam. Jedyne, co trzyma mnie tu jeszcze, to świetny zespół i pakiet z luxmedu. Praca jest niewdzięczna, a jej warunki wciąż zmieniają się na gorsze. Nie można ustalić optymalnego grafiku dla każdego pracownika, ponieważ nawet codziennie może zmieniać się pula godzin, które ma sklep do rozdysponowania. O pełnym etacie można pomarzyć - więc dostajemy 1/2, 5/8, 3/4, osobiście dobrnęłam aż do 7/8 :D Jest to tym śmieszniejsze, że mimo niepełnych etatów, godziny, które dostajemy na cały miesiąc nie uwzględniają nawet tych niepełnych etatów pracowników i to pracownik musi iść sobie na inny sklep,żeby w ogóle wyrobić przyznany mu etat. W praktyce wygląda to tak, że, na swoim sklepie zostają 2 osoby na zmianie i padają na pysk. Dostawy są ciężkie (a w nich mnóstwo pomyłek, co później daje pole do popisu machlojkom podczas inwentaryzacji), nie raz plecy bolą tak, że ciężko się podnieść. Żadnego docenienia pracownika - gratisy? Zapomnij, tylko dla klienta. Przeceniony towar? Dla klienta! Do tego mocne parcie na sprzedaż i obsługę, która leży ze względu na brak czasu. Wciskanie na siłę klientom dennej książki Rossmanna. Na nic nie ma się czasu. A wisienką na torcie jest ocenianie pracowników przez klientów przez klikanie buziek, z czego są potem rozliczani. Pranie mózgów, brak szacunku do pracownika - masz harować i jeszcze dać gratisy klientowi, który zmieszał cię z błotem. To samo z resztą robi firma na facebooku, kiedy klient ma jakieś roszczenia - od razu zachęcają do złożenia skargi. Duża odpowiedzialność-cały sejf, kasetki, przy - więcej...
Plusy
świetna atmosfera-jeśli trafi się na fajny sklep, dofinansowanie do multisportu, luxmedu, premie z inwentaryzacji, dodatek na święta
Minusy
Zero życia prywatnego-rozchwiany grafik, mało szkoleń, niskie zarobki przy dużej odpowiedzialności
Asystenci są traktowani jak popychadła kierownika. Praca w wiecznym stresie i pędzie. Nawet nie ma kiedy zjeść, przeczytać instrukcje których przestrzegania wymagają. Kierowniczka cały czas mówi o szacunku, a sama poniża pracowników, czasem przy swiadkach. Nigdy nie liczy się to, co zrobiłeś. Jesteś besztany jak niegrzeczne dziecko. Możesz biegać całą zmianę, cała spocona, a kierowniczka zawsze znajdzie coś do czego się przyczepić, aby pokazać swoją wyższość. Wymagania z kosmosu, a pensja nie taka świetna. Grafik zmienia się co najmniej raz w tygodniu, często bez informacji. Informacją jest wywieszenie zmienionego dzień lub dwa dni wcześniej grafiku na tablicy korkowej, na którą czasem nie ma nawet czasu spojrzeć żeby zrealizować wytyczne kierownika na dany dzień. Dlugie godziny pracy, ucinanie premii za choćby jeden dzień chorobowego bądź urlop na żądanie w weekend.
Plusy
Mile wspolpracownice
Minusy
Niskie zarobki, mobbing ze strony kierownika, ciężka praca
Moja praca w tej firmie trwała dwa miesiące i o dwa za dużo. Jednak od początku. Z racji na mój wiek byłam zdziwiona że zaproponowano mi od razu abym zaczęła od stanowiska asystenta jednak zgodzilam się. Błąd, już teraz wiem że nie powinnam tego robić. Na rozmowie powiedziano mi że do moich zadań należeć będzie pilnowanie sejfu i to w sumie tyle jeśli chodzi o te trudniejsze zadania. Jak się okazało po przyjściu do pracy tych zadań było dużo dużo więcej. Jednymi słowy asystent odwala całą czarną robotę za kierownika panuje wyzysk a ty jako osoba człowiek nie liczysz się w ogóle. Byłam jednak w stanie znieść to i ciągle zajete weekendy wraz ze zmieniajcym się kilka razy w tygodni grafikiem. Zrezygnowałam w momencie gdy kasjerzy przestali słuchać moich poleceń a moje zgłoszenia nie posłuszeństwa nie były respektowane przez kierownika. Oliwy do ognia dolał jedn z kasjerów który oczernił mnie o lenistwo brak wypełniania swoich obowiązków i bycie opryskliwym. Co było totalnym absurdem i bzdurą. Kierownik nie zareagował odpowiednio. Zaproponował rozmowe w której odrazu na początku zaznaczył że nie ma opcji żebyśmy razem nie pracowały dla tego mamy się dogadać. Jednak to nie było możliwe. Bardzo żałuję bo do nadmiaru pracy darady się przyzwyczaić jak dla młodej osoby zarobki są średnie ale nie jest jeszcze aż tak źle, praca po mimo iż trudna to różnorodna. Jednak atmosfera to dno i porażka jak założy się klika kilku którym nie pasujesz to zrobią wszystko żeby się cb pozbyć. BARDZO TEGO SYFU NIKOMU NIE POLECAM!
Plusy
Minusy
Zbyt małe zarobki, za dużo obowiązku, zero organizacji, każdy robi co chce, dla każdego jesteś nikim, każdy traktuje cię z wyższością
  1. Asystent/ka kierownika