Rossmann

Opinie pracowników firmy Rossmann - Warszawa, mazowieckie

Warszawa, mazowieckie13 opinii
zachowanie kadry kierowniczej poniżej krytyki
czytałam opinie o pracy w Rossmanie przed przyjęciem się ,ale stwierdziłam nie możliwe żeby było aż tak żle jak piszą ,no i sie oszukałam , pracowałam półtora miesiąca, na początku byłam zajarana i pozytywnie nastawiona że już tam pracuję , bo bardzo lubię tą drogerię odkąd powstała i robię tam chętnie zakupy .
Nie spodziewałam się jednak że spotkam się tam z tak nieprzychylną kadrą młodych kierowników (mobing ,wyśmiewanie za plecami .obgadywanie po kątach ,ignorowanie pytań nowego pracownika ,zakaz rozmów między pracownikami nawet w wolnej chwili , )sory dla mnie atmosfera w pracy to połowa sukcesu , niestety od początku pracy mój entuzjazm gasł aż wygasł z dniem wypowiedzenia umowy.

Kierownik nie czuł się absolutnie winny kiedy zlożyłam wypowiedzenie ,wręcz się wybielał że z jego strony było wszystko bez zarzutu i nie rozumie w związku z tym mojej decyzji ,zastępczyni kierownika cudowna wiecznie niezadowolona i tylko miła dla kierownika jeszcze lepiej sie zachowala, ponieważ wreszcie zagościł uśmiech na jej twarzy, tzn.z dniem kiedy zobaczyla na biurku moje wypowiedzenie ,masakra nawet nie skomentowała kompletnie jakby na to czekała .

Mam 47 lat i pracowałam już w kilku firmach ,sklepach ale nigdzie nie spotkałam się z tak nieprzychylnymi ludzmi .

No cóż ja juz tam na szczęście nie pracuję , szkada mi tylko następnych osób ,ktore trafią do tego sklepu ,uważajcie więc i nie pozwólcie soba pomiatac
MIejsce pracy z dużymi możliwościami
Jest to miejsce, gdzie możliwy jest rozwój pracownika i podnoszenie jego stanowiska.
Bardzo dobra
minus to praca głównie na 2 zmiany
Grafik często ulega zmianie
Tragedia
Początkowo była mowa o fajnych zarobkach, super zespole i zaangażowaniu, które pozwoli nam się rozwijać i elastycznych godzinach pracy...
Zarobki są dokładnie takie same jak wszędzie, a co do zespołu to szkoda słów. Jako nowy pracownik czuję kompletny brak szacunku do swojej osoby ze strony zespołu jak i kierownika, a za moimi plecami wyśmiewana jest każda próba zwrócenia uwagi na mobbing ze strony współpracowników.

Odnośnie życia prywatnego to po prostu go nie mam od momentu, w którym moje zmiany są w godzinach 13-21 albo 15-23, zmian porannych w ciągu miesiąca mam 5/6 i są to raczej poniedziałki-środy.
Pracowałam tam całe 3 miesiące i odeszłam bo nie wytrzymywałam psychicznie. Rozmowa kwalifikacyjna to jedna wielka ściema i jakiś żart. Nie wiem po co są te dwa etapy jak i tak zatrudniają wszystkich jak leci bo nie ma komu pracować w tym kołchozie. Szkolenie było na innym sklepie niż byłam docelowo przepisana. Co najlepsze na szkoleniu nie mieli systemu pułkowego jak w docelowym sklepie. Suma sumarum i tak potem musiałam uczyć się wszystkiego od nowa. Miałam to nieszczęście że trafiłam na sklep wysoko obrotowy. Pierwszy tydzień przesiedziałam na kasie 1 gdzie cały czas były kolejki. Po tygodniu siedzenia na kasie przypomnieli sobie o mnie i że może bym zaczęła wynosić towar i pracowała na tzw kolektorze. Na początku nie było to zbyt łatwe. Magazyn to mała klitka z opisanymi pułkami i wózkami upchanymi po brzegi. Znalezienie czegokolwiek tam graniczyło z cudem. Jak już jednak udało się skończyć zamówienie wykładanie na sklepie było nie lepsze. Cały czas ludzie zaczepiają o coś pytają a ty stoisz jak ten debil i nie wiesz jak masz pomóc bo nic ale to nic nie wiesz o produktach bo jesteś od tego żeby zap... a ta wiedza jest ci nie potrzebna. Najgorszy dla mnie był grafik który potrafił zmieniać się kilka razy w tygodniu. Np. miałam w grafiku 3 dni wolnego a oni dzwonią dlaczego nie ma mnie na innym sklepie bo mam wpisany saport na inny rossmam. A oni zmienili grafik podczas mojego wolnego i nawet nie raczyli o tym poinformować. Wysyłanie na inny sklep to norma zwłaszcza nowe osoby. Nie możesz odmówić bo usłyszysz że jesteś zatrudniona w firmie rossman a jak ci się nie podoba - więcej...
Stanowczo odradzam
Pracuję w Rossmannie od miesiąca, a już rozważam złożenie wymówienia.
Praca sama w sobie nie jest zła, całkiem mi się podoba. Problemem są ludzie! Tak naprawdę to oni wszystko psują i sprawiają, że odechciewa mi się do tej pracy chodzić.

Mam u siebie dwie 40-letnie asystentki kierowniczki, które nawet na mojej przerwie pilnują żebym przypadkiem o minutę dłużej na niej nie była. Generalnie czepiają się o byle głupoty i wprowadzają nieprzyjemną atmosferę.
Rossmann
drugie zmiany są uciążliwe i nie do zaakceptowania przeze mnie
Plusy
pakiet socjalny
Nie polecam!!
Zacznę od pierwszej rozmowy. Otóż osoba, którą ta firma zatrudnia podczas rozmowy rekrutacyjnej ma za zadanie sprzedać jak najlepiej pracę i opowiadać niestworzone rzeczy. Jednym słowem: OSZUKUJE! Po rozpoczęciu pracy okazuje się, że pracując na 3/4 etatu muszę być w pracy codziennie, 120 h do wyrobienia w miesiącu, a nie pytając o zgodę, dopisują nadgodziny, tylko po to żeby pracownik był codziennie, paranoja. 3 dni wolne? Zapomnij! Wesele, chrzciny? Wielki problem! Szukasz pracy na 3/4, albo 1/2 etatu żeby mieć jednak trochę życia prywatnego? Nie ma szans! Kolejny, i być może najważniejszy punkt to wynagrodzenie. Licząc wszystko w internetowych przelicznikach wychodzi nawet fajnie, tyle że okazuje się to kolejną nieprawdą. Firma ma swój wewnętrzny przelicznik, którego nie rozumieją nawet we własnym dziale finansów. Podsumowując, dostaniesz mniej niż wyliczasz. To kolejne oszustwo osoby prowadzącej rozmowy! Na końcu jedyny plus: praca nie jest zbyt ciężka. Piszę to wszystko z perspektywy kilku miesięcy pracy.
Plusy
Niezbyt ciężka praca.
Minusy
Niskie zarobki, nielimitowane godziny pracy, zero czasu wolnego przy pracy na 3/4 i 1/2 etatu.
Firma Rossmann wyciska z pracownika wszystko co się da i wyrzuca na śmietnik.
Obóz pracy,nie bez powodu SS w nazwie. Zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy i ogromnej presji jaką za sobą niesie. Grafik!!! to dopiero porażka. Zmiany z dnia na dzień,6-8 razy w miesiącu. Telefon o 22.00, że na drugi dzień, mam przyjść do pracy jednak na 7.30 a nie jak miałam w grafiku na 12.30 Przerwy nie są mile widziane. Jak już jednak pójdziesz coś zjeść,siedzisz jak na szpilkach i łykasz jak kaczka,bo może zadzwonić dzwonek i lecisz na drugą kasę z jedzeniem w buzi! Jeżeli nie jesteś akurat na kasie,to też nie uda ci się w spokoju zjeść i wykorzystać swoich pełnych minut AŻ PIĘTNASTU,ponieważ co chwilę jak kukułka zagląda kierowniczka i pyta czy już skończyłaś?! Jej humory i fochy to temat rzeka. Chaos i mętlik w głowie tej "pani" powinien być leczony dla zdrowia zespołu z nią pracującego. Ulubionym zadaniem kier.,jest nagrywanie bez naszej wiedzy telefonem trzymanym w kieszeni,rozmów z nią. Ale sprawa się rypła, przez brak komunikacji mózgu z językiem pani kierownik. Drugą jej misją jest śledzenie na kamerach każdego naszego ruchu. Inwigilacja w tej firmie przekracza wszystkie granice. Banda kukiełek sterowanych łapami "góry" Masz swoje zdanie i ośmielisz się powiedzieć na głos,znajdą byle powód żeby się ciebie pozbyć. Praca dla ludzi bez swojego zdania,służalczych i akceptujących wykorzystywanie. Jesteś dupowłazem? Lubisz donosić o każdym potknięciu kolegów z pracy? To praca właśnie dla Ciebie.
Plusy
Wypłata na czas
Minusy
Bardzo dużo tego.Namiastka w poście.
nie polecam!
Ciężka praca fizyczna!!!, chodzenie cały dzien rozkładanie towaru. Dziewczyny mają do ciągnięcia bardzo ciężki wózki z towarem praca ponad normy i przepisy~!!.... Przez cały dzień wielka łaska o przerwe, ciągle pretensje dogrywania przełożonych!, grafik zmieniany nawet kilka godzin przed pracą, codziennie inaczej sie pracuje, grafik zmianiany kilkanaście razy w miesięcu. PRACA PO 4-5 h dziennie, bez sensownie zero wolnego. Wielka łaska z dniami wolnym... U mnie były zwolnienia z dnia na dzien,... Nie polecam ..!!
Plusy
dobra stawka godzinowa
Minusy
grafik, cięzka praca fizyczna, przełożeni ..
Brak zycia prywatnego
Pracowałam w rossmannie 2 lata i wspominam ten czas bardzo źle... na początku wydaje się super, praca w kosmetykach, perfumy, całkiem niezle wynagrodzenie. Jednak tak kolorowo nie jest. Najgorszy jest grafik zmieniany przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, najlepiej codziennie dzwonić do pracy i pytać jak ma się następnego dnia przyjść. Mogą Cię ściągnąć nawet na 3h pracy. Nie da rady zaplanować lekarza, a o jakimś wyjeździe 2 dniowym nie wspomnę... praca w sobotę i niedzielę po 12h przy czym była tylko jedna przerwa 15min... nawet na chwilę nie można wejść do socjalnego bo krzyk. Ciężkie dostawy nocne, najgorsze są asystentki zwracając się do współpracowników po nazwisku, dla nich nie liczy się człowiek tylko aby jak najwięcej było zrobione kosztem pracowników. Można jeszcze dużo wymieniać. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś nie ma życia osobistego, lubi tyrac i być traktowany bez szacunku.
Plusy
Wynagrodzenie
Minusy
Ciagle zmieniajacy sie grafik, brak zycia prywatnego mimo etatu 3/4, brak szacunku do pracownika, 15 min przerwy na 12 godzin, ciezkie dostawy nocne.
to koszmar
Ciężko znależć gorszy grafik. Jednego dnia przychodzisz na drugą zmianę a drugiego nagle na pierwszą i nikogo nie obchodzi to że przerwa pomiędzy zmianami musi być nie mniej niż 11 h.
Jeżeli będziesz potrzebować pomocy jako nowy pracownik - zapomnij o tym że możesz liczyć na pomoc kierownika lub asystenta - zostaniesz skrytykowany że nic nie umiesz i do niczego się nie nadajesz.

Atmosfera w pracy tragiczna. Za mały błąd można natychmiast dostać naganę.

Fizyczna praca w godzinach nocnych pod presją czasu - będziesz ciągać ciężkie wózki po sklepie, latać z cięzkimi opakowaniami i za plecami jeszcze będziesz słyszeć krzyki że musisz robić to szybciej i sprawniej.
Plusy
Dobre zarobki, umowa o pracę
Minusy
Cięzka praca fizyczna, praca w godzinach nocnych i pod presją czasu, parę minut przerwy na 10-12 h pracy, nienormowany grafik, tragiczna atmosfera
Firma bardzo dobra. Atmosfera w pracy zła
Firma stawia na rozwój pracownika. Jeśli są chęci i predyspozycje można ubiegać się o awans. Szybko można zostać zauważonym oraz docenionym. Dobre zarobki. Dobre premie. Szkolenia dodatkowe bezpłatne.
Ale za to: dużo pracy. Dużo drobnych i mało znaczących rzeczy do wykonania. Mnóstwo zasad i przepisów w regulaminie.

Pracownicy zazwyczaj zazdrośni, zawistni, dwulicowi.

Kierownicy nieprzystępni, dołują pracowników. Atmosfera w pracy nieciekawa. Zmianowy czas pracy- nie dla wszystkich jest to dobre.
Plusy
dobra pensja, premie, karta benefit za grosze
Minusy
praca w weekendy, praca w nocy, dużo obowiązków
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Rossmann. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,7
2,4