PZU

Opinie o firmie PZU, temat Bezpieczeństwo i rozwój

3.0Bezpieczeństwo i rozwój

Znaleziono 34 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (67)

mozliwośc rozwoju osobistego

znakomite miejsce do rozwoju osobistego, ogrom wiedzy i doświadczenie

Miejsce pracy które mozna określić obozem pracy. Totalne łamanie przepisow kodeksu pracy. Praca po 10-12 godz dziennie.

Mój dzien pracy zaczyna się około godz 8 rano. Praca w terenie kończy się ok godz 12-14. Następnie pracuję przy komputerze do godz od 18 ( szybkie zakończenie pracy) do godz 22 kiedy zostaje wyłączony system. W tym czasie mam czas tylko na posiłek. Rozwoj w firmie mają osoby będące w dobrych relacjach z menagerami. Ponadto częste kontrole funkcyjne ze strony menagera i szukanie na siłę uchybień. Kadra menagerska to ludzie z przypadku nie mający żadnego pojęcia o zarządzaniu , nie znający przepisów. Najbardziej stresujące w mojej pracy jest stres, tempo pracy, naciski przełozonych, brak zycia prywatnego od poniedziałku do wieczora w piątek.

Plusy

Wynagrodzenie na czas.

Minusy

Niskie zarobki, stres, stosownie zastraszania, mobbing. Brak życia prywatnego w dni pracujące. Brak szacunku dla pracowników.

Pzu

Bardzo dobra atmosfera w pracy, bonusy, dofinansowanie, PPE, możliwość rozwoju poziomego. i inne korzyści, prestiż.

Plusy

PPE

Raczej nie polecam, szkoda nerwów

PZU to firma gdzie umowa o pracę jest rzeczą niemożliwą jak baśń z tysiąca jednej nocy. . Śmiesznie niskie zarobki i notoryczne skracanie godzin pracy to standard.Uklady,układziki gdzie u zwykłego konsultanta brak realnej szansy na rozwój. Wymagania nieadekwatne do wynagrodzenia.System motywacyjny celowo skonstruowany tak żeby nie można było wyrobić wyższej stawki na nowy miesiąc bo lider zawsze się do czegoś przyczepi. Stres i ciągłe nerwy raczej nie polecam.

Plusy

Dobra atmosfera, pomoc w razie trudności merytorycznych, elastyczny grafik

Minusy

-Niskie zarobki, brak umowy o pracę, stres, wymagania nieadwkwatne do zysków, brak możliwości rozwoju, notoryczne skracanie godzin

PZU CO Warszawa Konstruktorska 13

Witam, pracy nie polecam z następujących powodów; -Umowa zlecenie (serio? w takiej firmie z tradycjami to obciach i żenada). -Podpisywanie rachunku do wynagrodzenia (rachunek można podpisać tylko jednego dnia i to w dodatku w godzinach typu 12-15, w przeciwnym razie przelew zostanie wykonany w następnym tygodniu lub nawet dwóch. Oczywiście PZU CO jako firma nowoczesna nie daje możliwości akceptacji zdalnej - jak widać pewne rzeczy nie zmieniły się od 1803). -Grafik to już totalna porażka (średnio wychodzi około 100h/mc i zdarza się, że wypada wolne w dniu podpisywania rachunku, więc jeżeli nie chcesz czekać na wypłatę to musisz w dzień wolny jechać do pracy i tracić czas w wolny dzień. Chyba nawet za PRL było lepiej. -Nie ma okresu ochronnego jak w normalnych firmach (tak od razu masz obcinki jak doświadczony pracownik). -Brak systemu fair play korzystnego dla pracowników (jeśli ktoś ukradnie Ci klienta to nie masz możliwości dostać za niego prowizji, możesz za to sprawić, żeby złodziej też nie dostał). -Zarobki? jak w każdym innym podrzędnym CC (podkreślam podrzędnym!!!). -Bene fity? na umowie zlecenie brak. (A o przejściu na normalną umowę to już nawet nikt legend nie wspomina, są pracownicy którzy kilka lat siedzą na umowie śmieciowej.) -Koordynatorzy? Ci akurat są znośni ale też nie wszyscy. -Szkolenia (trenerka jest bardzo dobra a trener tylko śmieszny ale poza tym beznadziejny 0 wiedzy po szkoleniu z nim ale za to można posłuchać o kłykcinach czy anielskim wzwodzie). -Nie ma przypisanych miejsc (praktycznie codziennie siedzisz gdzie indzie, nawet w sektorach -

Zła atmosfera

Stres, plany nie do wykonania. Licza sie tylko przypisy nie ludzie. Wyzysk pracownika. Staż a potem umowa śmieciowa

To firma z poprzedniej epoki !

Fatalna atmosfera. Smieszne zarobki. Merytorycznie daleko z tyłu. Obawiam sie ze grozi jej out !

Plusy

Latwosc wymowki

Minusy

Brak rozwoju

Konstruktorska

Nieprawdopodobny wyścig szczurów. Nieosiągalne targety za najniższą ustawową stawkę. Podkradanie polis nowozatrudnionym przez starszych pracowników ku uciesze liderów co oczywiście wiąże się z niewypracowaniem wyników i zwolnieniem po 3 miesiącach. Nowi są traktowani jak mięso armatnie. Tragiczne warunki socjalne. Brak stałego miejsca pracy, rozlatujące się krzesła i słuchawki, zawieszanie się systemu. W przypadku braku połączeń wypad do domu i pensja 1700 zł brutto. Ogólnie dziadostwo za najniższą stawkę na rynku.

Plusy

Minusy

Makabrycznie niskie zarobki, brak wsparcia u liderów, brak socjalu, tragiczne warunki pracy.

Pzu

- możliwość rozwoju w firmie PZU - pełna kultura w miejscu pracy - system bardzo przyjazny dla pracownika

Plusy

przyjemna atmosfera

IT Warszawa

Raczej nie polecam. Spora czesc systemu infortmatycznego zrobiona jest w oparciu o (bardzo!!) stare technologie, pisane slabym stylem, boskie klasy na 5-6 tysiecy linijek. Mnostwo czasu pracy idzie na walke z ze srodowiskiem developerskim, jeszcze wiecej na niczego nie wnoszace spotkania. Duzo polityki biurowej, w firmie brak wiedzy jako ze duzo osob decyduje sie zwolnic - jesli decydujesz sie na prace tutaj jako dev badz przygotowany na bycie czlowiekiem orkiestra pracujacym gdzies pomiedzy biznesem/analliza/architektura/systemem. Kompletny brak elastycznosci, korporacyjne zasady sprawiaja ze na dostep do niektorych baz danych czekasz miesiacami. Brak szacunku do pracy i pracownika od przelozonych - tu niezaleznie czy jestes nowy czy jestes ekpertem w dziedzinie pracujacym w PZU nascie lat. Wspolpraca pomiedzy zespolami to standardowa walka i spychanie na innych odpowiedzialnosci za bledy - duza czesc pracy to jest pilnowanie zeby nikt nie obarczyl Ciebie lub twojego zespolu odpowiedzialnoscia za temat kompletnie nie zwiazane z twoja praca i developerka.

Plusy

Dobre wynagrodzenie

Minusy

Opis

Tragedia i wyzysk

Pracowałem jako pracownik działu wyceny. To jest nie do opisania, jak współczesny obóz pracy przymusowej. Bo kto się zwolni jak dwa tygodnie czasu zainwestował w darmowe szkolenie(niepłatne)? Człowiek myśli-początki są trudne...w PZU od momentu przyjścia jest coraz gorzej i gorzej....i nepotyzm. Potężny-z gęby i nazwiska wszyscy podobni, Systemy informatyczne z lat 80 -serio MS DOS i Norton COmmander

Plusy

brak-czasem puszczą cię do łazienki nie krzycząc na ciebie

Ciężka praca tylko dla ludzi posiadających własny portfel zaufanych klientów

Jeśli masz wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i posiadasz portfel zaufanych klientów biznesowych/indywidualnych jesteś w stanie zarobić duże pieniądze w PZU ŻYCIE SA. W przeciwnym wypadku praca będzie bardzo ciężka, zarobki małe + zero wsparcia ze strony firmy.

Plusy

elastyczny czas pracy

Minusy

Brak dodatkowych benefitów, zero wsparcia od firmy, umowa agencyjna nie gwarantująca stałych pieniędzy

pracownik PZUzdrowie w gdańsku pałubickiego

Pracuję w PZU zdrowie i szczerze odradzam. oto powody: 1. przerwę prywatną dostaje się po około 30 min i więcej od zgłoszenia. 2. Grafik nie jest elastyczny. Praca głównie do 22. 3. Zarobki wcale nie są dobre a i premie starają się obcinać za co się da. 3. Równoważny czas pracy, czyli nawet po 12h dziennie. 4. Duża rotacja pracowników i to o czymś też swiadczy. 5. Podejście przełożonego jest takie że w żadem sposób mu nie stara się pomóc w kwestiach spornych. Ogólnie nie polecam firmy. PZU Zdrowie niby duża firma a jednak bardzo niepoważna.

Plusy

pakiet medyczny

Minusy

wynagrodzenie, grafik, czas pracy, podejście do pracownika, brak przerw prywatnych

PZU is changing

PZU ceases to be an insurance company only. New challenges and new types of data are emerging. However, you can see a certain heaviness of corporations. We would like to enter the non-relational databases and expand the sources of data acquisition to transform them into real knowledge, useful at various levels of this organization. I would like to have my share in creating interesting and useful things. The processes of client deduplication, which I have been dealing with for years, have stopped developing so intensively. Is time for other challenges.

Dobre zarobki, szansa na rozwój, szkolenia oraz klarowny system premiowania.

Wysokie wymagania w stosunku do pracowników. Nastawienie na wyniki.

są plusy i minusy - jak wszędzie

Duża możliwość rozwoju i awansu. Współpracownicy chętni do pomocy.

Plusy

zarobki, pakiet socjalny

Minusy

...

Good place, good conditions

Mamy thinks to learn, good experience for office workers. Diffrent duties. Clear worktime and free time rules, noce atmosphere. A lot of chdllemges in difrent office works

Summary

Perfect employee. Good management. Workplace culture perfect. Climate very good. You can learn a lot, Management very good. Environment in work perfect.

Łödz

Mobbing i zrobila sie ogolna tragedia. Od kiedy powstala tzw. dobra zniana w firmie jest tragedia totalna. W lodzi jest wyzysk wynagrodzenie nizsze niz w marketach a wymagania ogrome. Kierownictwo stosuje mobbing czlowiek sue calkowicie nie liczy wiec odradzam lepiej pracowac na produkcji. Firma ktora uwaza sie za najwieksza spolke w tym rejonie europy bogaci sie kosztem pracownikow ktorych nie szanuje. Dyrektor w Lodzi to tyran ktory sie usmiecha a stosuje mobbing i nikt tego nie widzi ludzie sa zestresowani i masowo odchodza z firmym. Firma z tak bogata tradycja zeszla az tak nisko i na stanowska dyrektorskie zatrudnia takich nieodpowiedzialnych ludz szkoda bo ludzie naprawde sie staraja.

Plusy

Pracownicy

Minusy

Mobbing wynagrdzenie

Pracodawca nastawiony na rozwój pracowników

Dobry strukturalnie zbudowany plan rozwoju dla wszystkich grup pracowniczych. Kadra zarządzająca aktywnie uczestnicząca w budowaniu strategii firmy. Zespoły pracownicze zintegrowane wokół postawionych celów.

Plusy

dobry pakiet socjalny

Minusy

duża ilość podróży po kraju

Solidna firma.

Firma dbająca o swoich pracowników z długim stażem, trudno dostępna dla nowych pracowników. Praca wymagająca naprawdę dużego zaangażowania, często wykraczającego poza określony czas pracy ale za to bardzo dobre zarobki. Atmosfera pracy bardzo dobra. Kierownictwo wymagające. Niepewność utrzymania pracy związana ze zmianami strukturalnymi.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w PZU. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.4

3.0