PZU

Opinie pracowników firmy PZU - Warszawa, mazowieckie

Warszawa, mazowieckie23 opinie
słuchawki rozpadały się albo były posklejane na taśmę. Komputery potrafiły włączać się po 15 min. Atmosfera raczej przyjazna.
Plusy
lokalizacja, ludzie
Minusy
sprzęt
Witam, pracy nie polecam z następujących powodów;
-Umowa zlecenie (serio? w takiej firmie z tradycjami to obciach i żenada).

-Podpisywanie rachunku do wynagrodzenia (rachunek można podpisać tylko jednego dnia i to w dodatku w godzinach typu 12-15, w przeciwnym razie przelew zostanie wykonany w następnym tygodniu lub nawet dwóch. Oczywiście PZU CO jako firma nowoczesna nie daje możliwości akceptacji zdalnej - jak widać pewne rzeczy nie zmieniły się od 1803).

-Grafik to już totalna porażka (średnio wychodzi około 100h/mc i zdarza się, że wypada wolne w dniu podpisywania rachunku, więc jeżeli nie chcesz czekać na wypłatę to musisz w dzień wolny jechać do pracy i tracić czas w wolny dzień. Chyba nawet za PRL było lepiej.

-Nie ma okresu ochronnego jak w normalnych firmach (tak od razu masz obcinki jak doświadczony pracownik).

-Brak systemu fair play korzystnego dla pracowników (jeśli ktoś ukradnie Ci klienta to nie masz możliwości dostać za niego prowizji, możesz za to sprawić, żeby złodziej też nie dostał).

-Zarobki? jak w każdym innym podrzędnym CC (podkreślam podrzędnym!!!).

-Bene fity? na umowie zlecenie brak. (A o przejściu na normalną umowę to już nawet nikt legend nie wspomina, są pracownicy którzy kilka lat siedzą na umowie śmieciowej.)

-Koordynatorzy? Ci akurat są znośni ale też nie wszyscy.

-Szkolenia (trenerka jest bardzo dobra a trener tylko śmieszny ale poza tym beznadziejny 0 wiedzy po szkoleniu z nim ale za to można posłuchać o kłykcinach czy anielskim wzwodzie).

-Nie ma przypisanych miejsc (praktycznie codziennie siedzisz gdzie indzie, nawet w sektorach
 - więcej...
Fatalna atmosfera pracy, stres, kierownicy źle traktują pracowników, panuje chaos i brak decyzyjności wśród kierowników, ludzie patrzą na siebie wilkiem.
Minusy
Niskie zarobki, ogromny stres.
Raczej nie polecam. Spora czesc systemu infortmatycznego zrobiona jest w oparciu o (bardzo!!) stare technologie, pisane slabym stylem, boskie klasy na 5-6 tysiecy linijek. Mnostwo czasu pracy idzie na walke z ze srodowiskiem developerskim, jeszcze wiecej na niczego nie wnoszace spotkania.

Duzo polityki biurowej, w firmie brak wiedzy jako ze duzo osob decyduje sie zwolnic - jesli decydujesz sie na prace tutaj jako dev badz przygotowany na bycie czlowiekiem orkiestra pracujacym gdzies pomiedzy biznesem/analliza/architektura/systemem. Kompletny brak elastycznosci, korporacyjne zasady sprawiaja ze na dostep do niektorych baz danych czekasz miesiacami.

Brak szacunku do pracy i pracownika od przelozonych - tu niezaleznie czy jestes nowy czy jestes ekpertem w dziedzinie pracujacym w PZU nascie lat. Wspolpraca pomiedzy zespolami to standardowa walka i spychanie na innych odpowiedzialnosci za bledy - duza czesc pracy to jest pilnowanie zeby nikt nie obarczyl Ciebie lub twojego zespolu odpowiedzialnoscia za temat kompletnie nie zwiazane z twoja praca i developerka.
Plusy
Dobre wynagrodzenie
Minusy
Opis
Pracowałem jako pracownik działu wyceny. To jest nie do opisania, jak współczesny obóz pracy przymusowej. Bo kto się zwolni jak dwa tygodnie czasu zainwestował w darmowe szkolenie(niepłatne)? Człowiek myśli-początki są trudne...w PZU od momentu przyjścia jest coraz gorzej i gorzej....i nepotyzm. Potężny-z gęby i nazwiska wszyscy podobni, Systemy informatyczne z lat 80 -serio MS DOS i Norton COmmander
Plusy
brak-czasem puszczą cię do łazienki nie krzycząc na ciebie
PZU ceases to be an insurance company only. New challenges and new types of data are emerging. However, you can see a certain heaviness of corporations. We would like to enter the non-relational databases and expand the sources of data acquisition to transform them into real knowledge, useful at various levels of this organization.
I would like to have my share in creating interesting and useful things. The processes of client deduplication, which I have been dealing with for years, have stopped developing so intensively. Is time for other challenges.
panuje bardzo dobra atmosfera pracy, elastyczny grafik pracy
Plusy
elastyczny grafik
Shifts at this work was very flexible and perfect to compare work with studying, I learned how to manage my own time and duties. Place is good for young self-motivated people, really friendly and comfortable. The hardest part of this job was to little time for daily tasks to do. The most enjoyable part of the job was opportunity to meet new intresting people
Plusy
recreation rooms
Minusy
low salary
opportunities to develop
great staff

helpful and respectful management

28 days off- holidays

weekends off

private medical cover

discount for insurance policies
Plusy
long lunch breaks
Minusy
diffrent work patterns
Perfect employee. Good management. Workplace culture perfect. Climate very good. You can learn a lot, Management very good. Environment in work perfect.
Dobry strukturalnie zbudowany plan rozwoju dla wszystkich grup pracowniczych. Kadra zarządzająca aktywnie uczestnicząca w budowaniu strategii firmy.
Zespoły pracownicze zintegrowane wokół postawionych celów.
Plusy
dobry pakiet socjalny
Minusy
duża ilość podróży po kraju
Typical day was to support our internal workers. Sometimes I had to search for solutions on internet. The hardest part of the job was that computers are unpredictable - particularly software: ). Enjoyable part of the job was just relationship with other people.
Plusy
unlimited breaks
Zarządzanie zespołem sprzedaży - 60 osób
Współpraca z kanałem sprzedaży dealerów samochodowych

Realizacja polityki sprzedaży produktów ubezpieczeniowych

Rekrutacja agentów oraz ich szkolenie

Stawianie i realizacja celów, zadań , planów ilościowych oraz jakościowych

Kontrola pracy agenta

Osiągnięcia i sukcesy

I Miejsce w sprzedaży OFE z realizacją rocznego planu sprzedaży na poziomie 120%

Rozbudowa sieci sprzedaży o 20%.

Najlepszy zespół w realizacji rocznej ZzZ oraz Zi
Plusy
wynagrodzenie
Minusy
bardzo intensywna praca z siecią
Really good place to work, nice atmosphere, people were great. Excellent salary and a lot of benefits. Management is very skilful.
Atmosfera dosyć przyjazna. Brak swojego stałego miejsca pracy. Kadra Zarządzająca nie zawsze spełnia swoje obowiązki. Brak możliwości zawarcia umowy o pracę. Praca na umowę zlecenie.
Plusy
Przyjazna atmosfera
Minusy
Brak możliwości awansu, rozwoju.
Motywacyjny system nagradzania
Samodzielność w działaniu

zaufanie
Ik was blij met het werk, maar het gaf me geen voldoening als het gaat om onderwijs en salaris. Ik werkte veel uren, ik had geen privé-leven en niet het verdienen van veel.Collega's waren erg mooi, maar zeer veeleisend executives. In de krant was er een zeer grote discipline. Job was te praten met klanten.
Soms was het heel hard werken, maar het gaf me veel voldoening
Plusy
hoge werktevredenheid
Minusy
zeer klein salaris
Kontrola realizacji bieżących zadań. Narady z naczelnikami wydziałów. Raczej małe możliwości rozwoju na poziomie inspektoratów. Kadra zarządzająca często spoza branży.
Plusy
Wysokie zarobki
Minusy
Nepotyzm
Praca jak praca, nie mam porównania. Dużo się nauczyłam, zdobyłam wiele doświadczenia zawodowego.
Minusy
I was lucky to work on exiting projects, hence experienced the very positive side of PZU. The company is changing for the better & the recent company wide projects prove it.
Negative side is the bureaucratic structure & culture that will still take a while to change
Plusy
Competitive compensation
Minusy
bureaucratic structure
Firma jest skoncentrowana na Klienta, na rozwój własny i kadry zarządzającej.
Plusy
Dobre stawki ubezpieczeniowe dla pracowników, bardzo dobra opieka medyczna.
Minusy
Brak możliwości rozowju.