PZU
Opinia pracownika firmy PZU

Pzu

4 marca 2021
Bardzo dobra atmosfera w pracy, bonusy, dofinansowanie, PPE, możliwość rozwoju poziomego. i inne korzyści, prestiż.
Plusy
PPE
17 grudnia 2020
Konsultant (obecny pracownik) - Warszawa, mazowieckie
PZU to firma gdzie umowa o pracę jest rzeczą niemożliwą jak baśń z tysiąca jednej nocy. . Śmiesznie niskie zarobki i notoryczne skracanie godzin pracy to standard.Uklady,układziki gdzie u zwykłego konsultanta brak realnej szansy na rozwój. Wymagania nieadekwatne do wynagrodzenia.System motywacyjny celowo skonstruowany tak żeby nie można było wyrobić wyższej stawki na nowy miesiąc bo lider zawsze się do czegoś przyczepi. Stres i ciągłe nerwy raczej nie polecam.
Plusy
Dobra atmosfera, pomoc w razie trudności merytorycznych, elastyczny grafik
Minusy
-Niskie zarobki, brak umowy o pracę, stres, wymagania nieadwkwatne do zysków, brak możliwości rozwoju, notoryczne skracanie godzin
17 marca 2020
Doradca ds. sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. (były pracownik) - Warszawa, mazowieckie
Witam, pracy nie polecam z następujących powodów; -Umowa zlecenie (serio? w takiej firmie z tradycjami to obciach i żenada). -Podpisywanie rachunku do wynagrodzenia (rachunek można podpisać tylko jednego dnia i to w dodatku w godzinach typu 12-15, w przeciwnym razie przelew zostanie wykonany w następnym tygodniu lub nawet dwóch. Oczywiście PZU CO jako firma nowoczesna nie daje możliwości akceptacji zdalnej - jak widać pewne rzeczy nie zmieniły się od 1803). -Grafik to już totalna porażka (średnio wychodzi około 100h/mc i zdarza się, że wypada wolne w dniu podpisywania rachunku, więc jeżeli nie chcesz czekać na wypłatę to musisz w dzień wolny jechać do pracy i tracić czas w wolny dzień. Chyba nawet za PRL było lepiej. -Nie ma okresu ochronnego jak w normalnych firmach (tak od razu masz obcinki jak doświadczony pracownik). -Brak systemu fair play korzystnego dla pracowników (jeśli ktoś ukradnie Ci klienta to nie masz możliwości dostać za niego prowizji, możesz za to sprawić, żeby złodziej też nie dostał). -Zarobki? jak w każdym innym podrzędnym CC (podkreślam podrzędnym!!!). -Bene fity? na umowie zlecenie brak. (A o przejściu na normalną umowę to już nawet nikt legend nie wspomina, są pracownicy którzy kilka lat siedzą na umowie śmieciowej.) -Koordynatorzy? Ci akurat są znośni ale też nie wszyscy. -Szkolenia (trenerka jest bardzo dobra a trener tylko śmieszny ale poza tym beznadziejny 0 wiedzy po szkoleniu z nim ale za to można posłuchać o kłykcinach czy anielskim wzwodzie). -Nie ma przypisanych miejsc (praktycznie codziennie siedzisz gdzie indzie, nawet w sektorach - więcej...
17 grudnia 2019
specjalista (były pracownik) - Warszawa, mazowieckie
Fatalna atmosfera pracy, stres, kierownicy źle traktują pracowników, panuje chaos i brak decyzyjności wśród kierowników, ludzie patrzą na siebie wilkiem.
Minusy
Niskie zarobki, ogromny stres.