PZU
Opinia pracownika firmy PZU

Ciężka praca tylko dla ludzi posiadających własny portfel zaufanych klientów

17 maja 2018
Jeśli masz wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i posiadasz portfel zaufanych klientów biznesowych/indywidualnych jesteś w stanie zarobić duże pieniądze w PZU ŻYCIE SA. W przeciwnym wypadku praca będzie bardzo ciężka, zarobki małe + zero wsparcia ze strony firmy.
Plusy
elastyczny czas pracy
Minusy
Brak dodatkowych benefitów, zero wsparcia od firmy, umowa agencyjna nie gwarantująca stałych pieniędzy
1 lipca 2020
Agent Ubezpieczeniowy (były pracownik) - Łódź, łódzkie
Obecnie szukają frajera, który będzie agentem. W czasie pandemii (sic!!!). Ich bezczelność nie zna granic. Mimo, że jasno powiedziałam co myślę o takiej pracy, to udawali że czarne jest białe, a jak ktoś im pluje w twarz to pada deszcz. Trzeba być jakimś psychopatą i pseudointeligencikiem, żeby pracować w tym bezkreśnie żałosnym miejscu.
Plusy
Można się szczerze uśmiać
Minusy
Jeden wielki minus
23 marca 2020
Agent Ubezpieczeniowy (były pracownik) - Stargard Szczeciński, zachodniopomorskie
Nie polecam pracy jako agent PZU. Mówią ze dają swoich klientów a nie prawda trzeba szukać swoich. Podstawa jest tylko 1 miesiąc, w kolejnych żadnego klienta wiec wypłata 0,00 i jeszcze pretensje telefoniczne że nie pracujesz bo żaden klient nie chętny a raczej samochodu i mieszkania co miesiąc nikt nie kupuje.
17 marca 2020
Doradca ds. sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. (były pracownik) - Warszawa, mazowieckie
Witam, pracy nie polecam z następujących powodów; -Umowa zlecenie (serio? w takiej firmie z tradycjami to obciach i żenada). -Podpisywanie rachunku do wynagrodzenia (rachunek można podpisać tylko jednego dnia i to w dodatku w godzinach typu 12-15, w przeciwnym razie przelew zostanie wykonany w następnym tygodniu lub nawet dwóch. Oczywiście PZU CO jako firma nowoczesna nie daje możliwości akceptacji zdalnej - jak widać pewne rzeczy nie zmieniły się od 1803). -Grafik to już totalna porażka (średnio wychodzi około 100h/mc i zdarza się, że wypada wolne w dniu podpisywania rachunku, więc jeżeli nie chcesz czekać na wypłatę to musisz w dzień wolny jechać do pracy i tracić czas w wolny dzień. Chyba nawet za PRL było lepiej. -Nie ma okresu ochronnego jak w normalnych firmach (tak od razu masz obcinki jak doświadczony pracownik). -Brak systemu fair play korzystnego dla pracowników (jeśli ktoś ukradnie Ci klienta to nie masz możliwości dostać za niego prowizji, możesz za to sprawić, żeby złodziej też nie dostał). -Zarobki? jak w każdym innym podrzędnym CC (podkreślam podrzędnym!!!). -Bene fity? na umowie zlecenie brak. (A o przejściu na normalną umowę to już nawet nikt legend nie wspomina, są pracownicy którzy kilka lat siedzą na umowie śmieciowej.) -Koordynatorzy? Ci akurat są znośni ale też nie wszyscy. -Szkolenia (trenerka jest bardzo dobra a trener tylko śmieszny ale poza tym beznadziejny 0 wiedzy po szkoleniu z nim ale za to można posłuchać o kłykcinach czy anielskim wzwodzie). -Nie ma przypisanych miejsc (praktycznie codziennie siedzisz gdzie indzie, nawet w sektorach - więcej...
  1. Ciężka praca tylko dla ludzi posiadających własny portfel zaufanych klientów