Opinia pracownika firmy PwC

AML analyst

14 maja 2019
It looks great on your CV. It is a very hierarchical corporation. If you are a junior, you are not nothing for them. They hire lot of people but also fire a lot of them. It creates a lot of stress on the workers. It also depends on the project you are and also the people you are working.
Plusy
better salary than other companies. Benefits (however it doesn't differ from other thou)
Minusy
Big corporation, lot of stress, you are nothing to them. You can't think out of the box, and you need to follow all their rules. No creativity and no path to develop.
3 października 2019
Senior Analyst (były pracownik) - Gdańsk, pomorskie
Pamiętacie moment, w którym Asterix i Obelix udali się do rzymskiego urzędu po zaświadczenie A38? Praca na projektach w gdańskim biurze PwC wygląda bardzo podobnie, na większości bieżących projektów. Od każdej zapytanej osoby usłyszycie inną informację. Spora liczba z nich chyba zwyczajnie nawet nie słucha tych pytań, skupiona na swoich dziennych osiągach odpowiada coś, aby pozbyć się natręta. Rodzi to masę nieścisłości w przekazywanych informacjach. Komunikacja leży i kwiczy. Ciągłe zmiany wymagają elastyczności, ale w takich warunkach nawet najbardziej ogarnięte osoby gubią się w tym wszystkim. Oczywiście, jak wszędzie w takich miejscach, są ludzie którzy mogą pozwolić sobie na popełnianie błędów, ale nie ty. Atmosfera często zsiadła, ale nie ma czemu się dziwić, jeżeli ludzie czują tak ogromną presję na co dzień. Wszystko działa wolno, wszystko szwankuje, ale masz dowozić. Opróżnij sobie kosz na śmieci na pulpicie, to może komputer przyśpieszy. Nie masz czasu na lunch, nie masz czasu na wiele rzeczy. Za nadgodziny nikt ci nie zapłaci. A krytyka spotyka się z radami typu - nie podoba ci się, to odejdź. Nie polecam, no chyba że jesteście wybitnymi kameleonami i potraficie przybrać odpowiednie kolorki bez względu na warunki.
Plusy
Bonusy multikafeteryjne jak wszędzie.
Minusy
Wszystko co powyżej, plus mało ścieżek rozwoju.
12 czerwca 2018
AML Analyst (obecny pracownik) - Gdansk
Starting from an entry level job. Much opportunities to delevop further career. Fresh fruit delivery every day. Great team-spirit. Bit chaotic management.
9 marca 2020
Office Manager (były pracownik) - Warsaw, Poland
I loved work for PwC as a Office Manager. I started work in Warsaw, Poland and than they transfer me, per my request to New York, NY Wonderful place and people to work with.