Opinie pracowników firmy PwC

bardzo dobre warunki pracy, możliwość awansu, polecam
I loved work for PwC as a Office Manager.
I started work in Warsaw, Poland and than they transfer me, per my request to New York, NY

Wonderful place and people to work with.
not clear management instructions, mobbing, good coffee will not fulfill lack of respect. Senior managers with no management skills. Unrealistic deadlines - email sent at 23:30 to provide a presentation for 9:00 next morning.
Good place to start your journey with corporation. A lot of work to do, so the time passes by very quickly. Nice people, always helpful. Salary and benefits also on a good level.
Pamiętacie moment, w którym Asterix i Obelix udali się do rzymskiego urzędu po zaświadczenie A38?
Praca na projektach w gdańskim biurze PwC wygląda bardzo podobnie, na większości bieżących projektów.

Od każdej zapytanej osoby usłyszycie inną informację. Spora liczba z nich chyba zwyczajnie nawet nie słucha tych pytań, skupiona na swoich dziennych osiągach odpowiada coś, aby pozbyć się natręta.

Rodzi to masę nieścisłości w przekazywanych informacjach. Komunikacja leży i kwiczy. Ciągłe zmiany wymagają elastyczności, ale w takich warunkach nawet najbardziej ogarnięte osoby gubią się w tym wszystkim.

Oczywiście, jak wszędzie w takich miejscach, są ludzie którzy mogą pozwolić sobie na popełnianie błędów, ale nie ty.

Atmosfera często zsiadła, ale nie ma czemu się dziwić, jeżeli ludzie czują tak ogromną presję na co dzień.

Wszystko działa wolno, wszystko szwankuje, ale masz dowozić. Opróżnij sobie kosz na śmieci na pulpicie, to może komputer przyśpieszy. Nie masz czasu na lunch, nie masz czasu na wiele rzeczy. Za nadgodziny nikt ci nie zapłaci.

A krytyka spotyka się z radami typu - nie podoba ci się, to odejdź.

Nie polecam, no chyba że jesteście wybitnymi kameleonami i potraficie przybrać odpowiednie kolorki bez względu na warunki.
Plusy
Bonusy multikafeteryjne jak wszędzie.
Minusy
Wszystko co powyżej, plus mało ścieżek rozwoju.
I've been working for PwC for more than 3 years. One is for sure - you will never have enough time to do something. But on the other hand you can learn a lot!
Before joining I had seen a poster "One year in PwC equals two years of experience in other companies".

I agree with that! But it's all due to the amount of you that you have.
It looks great on your CV.
It is a very hierarchical corporation. If you are a junior, you are not nothing for them.

They hire lot of people but also fire a lot of them. It creates a lot of stress on the workers.

It also depends on the project you are and also the people you are working.
Plusy
better salary than other companies. Benefits (however it doesn't differ from other thou)
Minusy
Big corporation, lot of stress, you are nothing to them. You can't think out of the box, and you need to follow all their rules. No creativity and no path to develop.
Najgorsze doświadczenie zawodowe w mojej karierze. Odradzam każdemu kto ceni sobie swój czas, ale przede wszystkim zdrowie. Zarząd dla wyrobienia nieralnych planów wprowadza atmosferę terroru, więc nikt normalny raczej tam nie zostaje. Takie podejście przełożonych wpływa na straszą atmosferę w pracy. Codziennie rano omawiasz swoje wyniki z reszta zespołu i skupiasz się na spadkach oraz tłumaczeniu dlaczego tak słabo. Trzeba zaznaczyć że większość terminów jest nieosiągalnych więc aby nie pogorszyć wyników i nie tłumaczyć się na forum, robisz za darmo. Przełożeni i reszta o tym wie, ale jest to na rękę. W końcu nie trzeba Ci zapłacić, a robota zrobiona. Przełożony był w stanie zasugerować żeby odmówić wzięcia l4, bo przecież plany zostały założone. Nikogo nie obchodzi czy masz 40 stopni gorączki. Przecież najważniejsze jest osiągnięcie celu. Brak możliwości awansu spowodowane bardzo sztywna strukturą w zespole. Stanowisko coacha to jakaś porażka. Często wybiera się osoby, którym nic innego nie można zaoferować i tak utrzymuje się ich w pracy. Trzeba wspomnieć że ja trafiłam na takiego coacha, który w ogóle się na to nie nadawał. Jednym słowem tragedia. Na szczęście mam porównanie i wiem,że może być lepiej. Obecnie mam świetną pracę i każdemu odradzam PwC.
Plusy
Niestety brak
Minusy
Niskie zarobki, straszna korporacyjna atmosfera, mobbing, praca w nadgodzinach za darmo, okropna atmosfera w zespole, praca pod ogromną presją czasu, brak realnych terminów dla wykonania zadania
Praca w audycie jest o tyle trudna, że wymaga zaburzania work-life balance w sezonie, ale to kwestia dobrej organizacji własnej i odrobiny szczęścia. Doświadczenie bardzo się przydaje w dalszej karierze.
Plusy
Kultura korporacyjna, atmosfera
Minusy
Starting from an entry level job. Much opportunities to delevop further career. Fresh fruit delivery every day. Great team-spirit. Bit chaotic management.
I do not have to count the number of benefits and options for personal development that this company offers. Worked at PwC SDC in Katowice, Poland. It was a great time, would recommend 100%. Amazing people and great atmosphere of the workplace. Kind management, always happy to help.
Plusy
flexible hours, lunch breaks
Minusy
n/a
They have awesome people to help you accomplish your goals and as well understand your dreams. They are interested in their employees and people they serve.
Dobre miejsce dla młodych osób, które poświęcą swój czas pracy, panuje tu miła atmosfera, możliwość wykonywania nadgodzin w dużej ilości. wygodne warunki pracy, jednak brak parkingu i wybór urlopu tylko w miesiącach wakacyjnych.
Plusy
Elastyczny czas pracy, możliwość home office
Minusy
Brak parkingu, liczba nadgodzin, małe pole do wyboru urlopu
This is how you form new young minds to work hard, respect your job and colleagues and serve customers. Best first hand experience possible after university. Later on, need to be careful on next steps.
- Professional and nice coworkers
- Steady job

- Demanding work environment

- Fast pace

- I learned how to cope with stress, how to work with managers high in the hierarchy, how to use Microsoft Office Applications

- The hardest part of the job - issuing invoices
4 éve vagyok a cégnél és nagyon meg vagyok elégedve, nagyon jó a társaság, kellemes a környezet, bár munka természetesen van. Szeretek itt dolgozni, sok lehetőség van kikapcsolódásra is a cég által. Feljebbjutási lehetőségek is megvannak szerencsére, ha valaki törekvő és szeretne ebben a szakmában dolgozni.
Lehetőség sok ismeret elsajátítására dinamikus, fiatalos, lendületes környezetben, és folyamatos szakmai fejlődésre.
Praca dająca możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku.
This job allowed me to know many different things in a field of auditing. Colleagues are also a huge asset. Moreover there was a playing room which could be used anytime.
Die PwC erfuellt meine Erwartungen nicht nur aus finanzielle Seite als auch die Atmosphaere. Man kann auf verschiedene Arten sich entwickeln. Die Verguettung ist gut. Jobsicherheit ist auch hoch, was sehr wichtig ist. Management pflegt hohe Arbeitskultur.

Ich habe viel ueber Deutsche Berichte nach HGB gelernt. Ich habe auch in PwC die Excel-Kentnisse verbessert.

Meine Taetigkeiten sind immer vor ein paar Tagen geplannt (vom Team Leader) Ich habe klare Prinzipen, um die Quaitaet zu erhoehen. Nach jedem Job bekomme ich das Feedback vom Coach.

Im Fall unklarheiten beim Job fuehre ich Telefon- oder Chat-Gespraeche mit Deutschen Kunden, um Scope zu bestaetigen.

Die schwierigste war fuer mich am Anfang die Routine. Mit der Zeit jedoch, wenn die Erfahrung in Prozesse tiefer ist , sehr spannend ist die Loesung der untypischen Faellen.

Ich freue mich sehr, wenn ich die Gesprache mit den Kunden durchfuhren kann.
Plusy
Breite Entwicklungsmoeglichkeiten
You earn more than anywhere in PL but you have to commit more than anywhere as well. Big mess in the office - papers and boxes everywhere and printers rarely work...