Opinia pracownika firmy Poczta Polska

Zobacz wszystkie opinie o firmie Poczta Polska

Taka dola listonosza
Listonosz (były pracownik) –  warmińsko-mazurskie16 czerwca 2019
Pracowałem w wielu miejscach, i nawet z tych "najgorszych" po czasie potrafiłem wyciągnąć jakieś lepsze wspomnienie - po półroczu spędzonym jako listonosz odkryłem, że tu nie mogę znaleźć żadnego (jedynie niektórych ludzi z rejonu wspominam ciepło). Poczta to nadal twór archaiczny, zatęchły minionym systemem, który mógłby być lepszy, ale mu się nie chce. Gdy odejdą listonosze którym już nie dużo brakuje do emerytury, a takich jest 90%, wtedy poczta zaplacze rzewnymi łzami, bo nie robi nic, by tamci mieli następców. Ludzie uciekali po miesięcu, przerażeni nawałem pracy i obowiązków, i tym, jak nędzne za to wszystko dostaje się pieniądze. Ogromne rejony, naręcza listów i paczek poleconych, setki zwykłych, przekazy pieniężne, przesyłki z Chin, ulotki i sławna karma dla psów i kotów, i to trzeba wszystko roznieść w parę godzin, jeśli chce się wrócić do domu wcześniej niż na kolację. Ludzie w większości na rejonie byli okej i więcej, ale znalazło się kilka osób które tylko czekały by zmieszać cię z błotem, bo omyłkowo źle wrzucileś rachunek na prąd. Wieczne problemy z tabletami i sprzętem. Jestem akurat na emigracji i gdy widzę ichniego postmana pracującego z uśniechem i wyposażonego jak profesjonalista, a gdy przypomnę sobie znerwicowanego, wyglądającego jak łachmaniarz polskiego listonosza, to czuję odrazę do Poczty Polskiej, że na takie coś pozwala.
Plusy
Ludzie na rejonie, inni listonosze w większości to spoko ludzie, czasem wypłacaki nadgodziny
Minusy
Za dużo wymieniac. Wszystko w tekście

Inne opinie pracowników firmy Poczta Polska

warsztat lublin
mechanik samochodowy (były pracownik) –  Lublin, lubelskie14 grudnia 2019
tragedia. Szefostwo udaje że cos wie a tak naprawde nic nie wie, gdyby nie szkolenia to nie wiedzieli by nawet jak zarowke w samochodzie zmienic. Szefostwo awansowalo mlodego chlopczyka na stanowisko mistrza , nikt nie wie czym sie kierowali bo ani szkoly nie ma ani doswiadczenia ,ani wiedzy moze tylko tym ze im roboty na lewo robil za flache i przymilal sie jak kot do pana. Takich tu sie ceni. Atmosfera beznadziejna. Donoszenie, podejrzewanie o przekrety, pijanstwo. Takich rzeczy juz sie nigdzie nie zobaczy jakie tu sie dzieja. Gdyby tam wejsc z alkomatem na druga zmiane to moze by ze trzy osoby zostaly.
Do tego zarobki fatalne, warunki pracy fatalne, no moze jedynie ze zimno nie jest ale srodki czystosci lepsze w biedronce kupie , ubrania robocze to tez jakas pomylka. Zarobki tez nie za ciekawe. Ogolnie bardzo sie ciesze ze zdazylem odejsc zanim ten mlody zaczal rzadzic.
w biurach
kierowca pow.3,5 t (były pracownik) –  Lublin, lubelskie27 listopada 2019
wszędzie wyścig szczurów nie licz na pomoc innych pracowników
Plusy
pakiety socjalne 13 pensja
Minusy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Poczta Polska. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.