Poczta Polska

Opinie o firmie Poczta Polska, temat Kadra zarządzająca

Pracuje na poczcie jako skoczek rezerwowy ok 6 miesięcy i niestety muszę powiedzieć że jest więcej minusów niż plusów. Zacznę od plusówMiła atmosfera na sali listonoszów Naczelniczka sympatyczna i na własnym miejscuLudzie na rejonie zależy jak się trafi ale w większości sympatyczni.Obrywy z rent i emerytur chodź nie duże ale zawsze cośJeżeli chodzi o minusy tu jest gorzej.Zaczęłam pracę w okresie podatkowym więc łatwo nie było, później według niektórych miałam to szczęście że mogłam iść z kimś na rejon dwa góra 3 dni gdzie miałam jeszcze robić notatki w razie zastępstwa 😐. Jakoś w miera sprawnie poszło mi załapanie wpisywania listów itp. Zaczęły się krótkie zastępstwa miałam rozpiskę rejonu w zależności czy to był rejon domków czy bloków lub mieszany dostałam listę kodów do bloków które nie zawsze działały to dzwoniąc domofonem było ciężko się dostać gdzie nie było kodu dzwoń do wszystkich a nikt nie otworzy potem okazuje się że dany listonosz ma klucz ale go nie zostawił. Gorzej się zrobiło jak zaczęły się urlopy wakacyjne, idący na urlop na urlop listonosze chodzący na stałe uprzedzali o zastępstwie później problemy jeżeli chodzi o listy polecone za potwierdzeniem odbioru plus rozbiórki jak jeszcze inny listonosz poszedł na urlop gdzie ledwo mogłam zrobić rejon osoby której byłam 2 tygodnie co dopiero rozbiórka. Trzeba też liczyć się ze skargami klientów, czasem sporą ilością pieniędzy przy sobie i dość często ciężka torbą listonosza. Ponad to oprócz listów poleconych zwykłej poczty trzeba roznosić różne gazety, reklamy itp sprzedaż znaczków, ubezpieczeń itp Na - więcej...
Plusy
Bony żywnościowe, bilety na komunikację miejską
Minusy
Różne godziny zakończenia pracy, praca w różnych warunkach atmosferycznych itp
Dno, kłamcy np. wysługi z innego zakładu pracy nie doliczja tylko ich pocztowy, premie to oszustwo jak nie masz umowy na stale, do wszystkiego jestes zmuszany jak odmówisz to straszą zwolnieniem lub nie dopuszczą cię do prac, zapomniałem wspomnieć o klikach rodzinnych nerwach etc. A bo zapomniałem dużo kadry kierowniczej nie przeszkolonych, osoby decyzyjne na nieodpowiedzialnych stanowiskach (pewnie wujek albo tata załatwił) żenada .... Świebodzice to na palcach reki można wyliczyć osoby na poziomie kierowniczka jakaś psychiczna widać ma jakieś problemy ze swoja osobowościa lub własnym ego (powinna rowy kopać) NIE POLECAM TEJ INSTYTUCJI i nigdy tam moja noga nie postanie !!! nawet jakbym miał list wysłać
Plusy
dla mnie brak
Minusy
Niskie zarobki i dziadostwo ogólnie
Mniej niż tutaj nie zarobisz nigdzie, socjal to porażka. Pierdolnik straszny i zawsze jest na listonosza. Samochód zaorany gorzej niż na rozwozeniu gastro. Ciągłe skargi klientów. Coraz większe wymogi sprzedażowe. Niedługo listonosz listy bęďzie dostarczał dodatkowo, a głownie sprzedawał. Cuksy i długopisy bo z tego prezesi mają premie. Ty z tego masz 50zł premi miesięcznie. Najniższa krajowa podciągana premią. Ciągłe awarie systemów. Generalnie od 50 lat bez zmian. Tylko doszły tablety i zamoast koni samochody które naprawiasz ze swojej kieszeni. Ogólnie odpowiedzialność ogromna, wynagrodzenie minimalne
Plusy
Wolne weekendy
Minusy
Niskie zarobki, socjal tragiczny, problemowi klienci, niszczenie swojego sprzętu, brak organizacji
Nikt nie chciał nauczyć mnie na komputerze wpisywania listow poleconych. A później tylko krzyki że nie potrafie. Przecież jestem tylko człowiekiem nie potrafie wszystkiego. Praca bardzo stresująca .Listy polecone, zwykle dodatkowo emerytury oraz sprzedaż wszystkiego co istnieje na poczcie. Nie polecam nikomu takiej pracy, ktora może doprowadzić człowieka do zawalu. A wypłata MARNE GROSZE!!!
Plusy
Minusy
Wszystko związane z pracą listonosza
Możliwość stałego zatrudnienia, dobra atmosfera i rewelacyjni współpracownicy.
Plusy
Umowa o pracę
Minusy
Małe szanse napodwyżkę
Bardzo niskie zarobki a BARDZO duża odpowiedzialność finansową oraz zakres obowiązków, praca stresujaca, brak nadgodzin, brak możliwości rozwoju. Omijać pracę na poczcie na ul Akademickiej i Bukowej w Koszalinie.
Plusy
Minusy
Bardzo niskie zarobki, nieprzyjemna atmosfera w pracy, brud i chaos, okropna naczelniczka
Brak empatii, kierownik faworyzuje pracowników, niemiła atmosfera pracy.
Urząd Pocztowy w którym obecnie pracuję na stanowisku Listonosza, jest w miarę ok, na rozmowie z Naczelnikiem dowiedziałem się że będę miał swój rejon po przeszkoleniu tygodniowym przez innego listonosza, wyszło tak że po tygodniu pracy z innym pracownikiem, jestem listonoszem rezerwowym bez własnego stałego rejonu mimo zapewnień na rozmowie, i trzeba latać w każdym rejonie, gdzie jest potrzeba bez wcześniejszego zapoznania się z nim.... Bez znajomości rejonu kończę pracę po 10h, włącznie z rozliczeniem... dodatkowo oprócz urzędu macierzystego mam trzy agencje do rozliczania, gdzie są kolejki listonoszy bo pracownicy tych placówek nie nadążają z obsługą listonoszy. Płaca zasadnicza poniżej średniej krajowej. Kary za zgubienie listu, zwrotki czy czegoś innego przewyższają wysokość wynagrodzenia miesięcznego na poczcie. Nie polecam pracy
Niestety muszę konkretną pocztę ocenić w Szczecinie, Poczta jest taka ,że pracownicy nie akceptują ludzi wykształconych, nie mogą znieść, że ktoś ma wyższe wykształcenie, są zazwyczaj po technikum, mają problem odróżnić jeden tytuł od drugiego. Atmosfera jest nieprzyjemna, rywalizacja, nienawiść, zazdrość i fałsz. Najlepiej musisz dla nich rzucić studia i ich nie skończyć. Obiecują cały etat i go nie dają. Obecnie zwalniają tam ludzi. Pracownicy wymyślają głupoty niestworzone na nowych pracowników, bo widzą w nich konkurencję. Uciekają się nawet do ich wyzywania. Nie polecam, jak najdalej od nich. Musisz wychodzić z pracy niepunktualnie, (dodatkowe bezpłatne nadgodziny np 30 min później). Wypłata to grosze.....
Jak ktoś jest bystry, ogarnięty to nawet nadmiar pracy, stres związany z klientami, pieniędzmi nie będzie przeszkodą. Praca spoko, ale mogliby by więcej płacić ponieważ rzeczy, które trzeba tam ogarniać to nie są adekwatne do tego wynagrodzenia. Często pracują mądre, fajne osoby.Tak naprawdę jest to praca na stanowisku obsługa klienta, pracownik biurowy, kasowy, kontroler a czasem robi za listonosza zwłaszcza, że często listonosze się zmieniają.
Na tak marne pieniądze zbyt duże wymagania, nie ma tu możliwości rozwoju
Plusy
Socjal
Minusy
Małe wynagrodzenie, brak docenienia pracownika, brak premii
Praca wymagająca i stresująca. Poza obsługą klientów masę innych rzeczy do zrobienia.Wieczne kolejki, zniecierpliwieni klienci i nacisk na wciskanie towaru za oszałamiającą kwotę 30 zł premii zadaniowej. Zarobki przy tych wymaganiach, odpowiedzialności materialnej za wszystko i ilości obowiązków też są żartem. Odradzam i nie polecam.
Praca w Lublinie na sortowni nie polecam ludzie okropni nikt nikomu ze starszych nie pomoze mobbing totalny od kierownikow po starszych pracownikow przyjmuja tylko na 3 miesiace i wywalaja bez wypowiedzenia i bez konkretnej przyczyny jak sie chcesz czegos dowiedziec to nikt nie umie ci nic konkretnie wytlumaczyc. Szkoda czasu bo praca fajna i ciekawa ciekawaiciekciekawdobrze platna ale co z tego jak bez mozliwosci dluzszej pracy. Stabilnej i dajaca mozliwosc jakiejs pewnej pracy dla mlodych.
Brak szacunku do pracownika praca ciężka stresująca mało płatna nie polecam
Plusy
Praca stala
Minusy
3 zmiany za najniższą krajową
Współpracownicy chętni do pomocy mimo swoich zadań.
Plusy
Bliski dojazd.
Minusy
Przyjmowanie pieniędzy za rachunki.
tragedia. Szefostwo udaje że cos wie a tak naprawde nic nie wie, gdyby nie szkolenia to nie wiedzieli by nawet jak zarowke w samochodzie zmienic. Szefostwo awansowalo mlodego chlopczyka na stanowisko mistrza , nikt nie wie czym sie kierowali bo ani szkoly nie ma ani doswiadczenia ,ani wiedzy moze tylko tym ze im roboty na lewo robil za flache i przymilal sie jak kot do pana. Takich tu sie ceni. Atmosfera beznadziejna. Donoszenie, podejrzewanie o przekrety, pijanstwo. Takich rzeczy juz sie nigdzie nie zobaczy jakie tu sie dzieja. Gdyby tam wejsc z alkomatem na druga zmiane to moze by ze trzy osoby zostaly. Do tego zarobki fatalne, warunki pracy fatalne, no moze jedynie ze zimno nie jest ale srodki czystosci lepsze w biedronce kupie , ubrania robocze to tez jakas pomylka. Zarobki tez nie za ciekawe. Ogolnie bardzo sie ciesze ze zdazylem odejsc zanim ten mlody zaczal rzadzic.
wszędzie wyścig szczurów nie licz na pomoc innych pracowników
Plusy
pakiety socjalne 13 pensja
Minusy
Ja pracowalam na poczcie prawie 2lata. I też swoje przeszłam z tą firmą.To co się tam dzieje to jest tragedia. Stali pracownicy pracujacy juz dłuższy czas ryją pod tymi ktorzy sa nowi donoszą, robia pod górkę a sami uważaja sie za Bóg wie kogo i są nie tykalni. Ciągły stres i nerwy. Naprawdę jak trafi się na chamskich współpracowników to człowiek ma przesrane bo nowemu będzie sie ciągle obrywać a kapuś będzie głaskany po głowie przez kierownictwo.
Minusy
Stres, atmosfera, zarobki
To co mi przedstawiono na rozmowie o pracę było przeciwieństwem tego, co musiałam wykonywać. 4h pracy? - pravujesz, póki nie rozniesiesz listów, free nadgodziny Pracownik mobilny? - biegaj pieszo z torbą do pasa Znajomość topografi miasta? - i tak wyślemy cię do innej miejscowości, ktorej nie znasz Tak można wymieniać cały dzień
Plusy
Minusy
Totalna zlewka ze strony naczelnika poczty
Moja praca na stanowisku pracownik ds. obsługi got. była moim wyzwaniem ale i nową nauką . Cieszę się że mogłam tam pracować, wiele się nauczyć i poznać wiele ciekawych ludzi ( kolegów i koleżanek ) Praca spokojna, z daleka od klienta. Będę miło wspominać tą pracę i mam nadzieję że kiedyś w przyszłości będę mogła tam jeszcze pracować.
Plusy
atmosfera, praca spokojna z daleka od klienta
Minusy
zarobki, II zmiany i nocki
Witam. Piszę odnośnie opinii "zero totalne zero". Jak dobrze być w internecie anonimowym listonoszem... ale niestety jedno słowo zdradziło byłego pracownika UP Praszka( który w swojej krótkiej karierze listonosza) 80% swojego zatrudnienia przebywał na chorobowym.Ups .... Słowo - rewir- ono Panią"podpisało". Pani Ma-no. Bez szkolenia w rejon? Hm...ciekawe czyje podpisy szkoleń są w aktach? Pani Ma-no...Kolesiostwo? Gdyby Pani była w temacie ....no coż ,skoro Pani ma wiedzę o rejonach obciążonych 140%!!! i 80% !!!! i kolesiostwem z tym związanym,żal mi Pani. Darła się... tak się darła ,że listonosze z przerażenia pouciekali. Muszę poinformować,że cała cudowna ekipa listonoszy UP Praszka pracuje w nie zmieniomym od lat składzie i ma się dobrze. Mimo wszystko pozdrawiam Panią serdecznie . Życzę powodzenia i odwagi. Dlaczego odwagi? Ponieważ ,żal mi tych wszystkich ludzi,którzy piszą bzdury anonimowo a nie podpisują się. Zadajmy sobie pytanie ... dlaczego? Ano dlatego ,że jeżeli byłaby to prawda mieliby odwagę się podpisać. Z poważaniem. Kier.zmiany UP Praszka Violetta H