Poczta Polska

Opinie pracowników firmy Poczta Polska - Kraków, małopolskie

Kraków, małopolskie12 opinii
Kurier Pocztex
Około 1,5 roku rozwoziłem paczki po kilku osiedlach w Krakowie. Praca była dobra na początek, ale ciągły pośpiech, cięcia kosztów i wtrącanie się do wszystkiego przełożonych skłoniły mnie do rozejrzenia się za czymś innym.
Ale od początku. Pierwsze 3 dni jeździłem z innymi kurierami - doświadczonymi i obsługującymi głównie tzw. "złote rejony", czyli 4-5h pracy, wpada coś około 150 zł (w słaby, wakacyjny dzień), szybkie rozliczenie w bazie i do domu. Kolejne 3 dni jeździłem za darmo, bo zatrudniający mnie podwykonawca uzupełniał na szybko umowę zlecenie, mówiąc, że jakby co to mi wyrówna, a że na wszystko musiał być papier, to mimo moich upomnień mi nie wyrównał. Przy podpisywaniu umowy dowiedziałem się też, że stawka 2zł za doręczoną paczkę obowiązuje tylko w wypadku 90% skuteczności doręczeń - poniżej było to zwykle 1,80zł; ponadto cały wysiłek zbieranie procencików mógł pójść na marne jeżeli koordynator stwierdził, że 3-4 powozisz "troszkę" paczek za nieobecnego kolegę, dlatego wskaźnikiem doręczeń już się później nie przejmowałem, bo z 3-4 takich dni zapierdolu za kogoś to byłem tylko w plecy na czasie i pieniądzach. Co do samochodów, to jeździłem zwykle zdezelowanymi trupami; zwichrowane kierownice, uszkodzone oświetlenie, problemy z zamkami, łyse opony, porozwalane lusterka, zdekompletowane wyposażenie, smród wypalonego tytoniu, brud i tony magazynowanych przez poprzednich użytkowników drobiazgów były chlebem powszednim. Ostatnie auto można było zostawiać otwarte, z kluczykiem w stacyjce, bo trzeba było mieć niezłego skilla żeby je odpalić. Do mechaników trzeba było jeździć
 - więcej...
dobra firma
polecam firmę dobry początek na start ,dobra szkoła cierpliwości i pokory
Kierowca
Nie polecam jak poprzednik same raporty nawet za pięciominutowe opuznienia ogólnie kiła i mogiła
Minusy
Wszystko ns minus
Miejsce pracy jest w porządku
Praca na Poczcie na stanowisku doradcy klienta spełnia moje oczekiwania finansowe. Godziny pracy jednozmianowej są dużym atutem.
Poczta Bonarka Kraków
Praca na Poczcie Bonarka Krakow, to praca dla desperatow bez ambicji, bez kultury dla chamow i tepakow.
Plusy
Praca z ludzmi.
Minusy
Brak perspektyw.
nita
wymagania wielkie nie przekładające się na możliwości zarobkowe i te charytatywne nadgodziny,niewiele osób daje się tak wrabiać więc szukajn=cie iszukajcie pracowników bo już niewielu wam zostało pracować ponad normę za głodową pensję
Plusy
wypłata na czas, w miarę pakiet socjalny
Minusy
niskie zarobki, niepłatne nadgodziny, brak przerw
Praca dla mocnych psychicznie i przede wszystkim fizycznie
Brak możliwości rozwoju przy firmie będąc nowym z poza układu starej kadry
Plusy
Kilometrówki
Minusy
Niskie zarobki, nadmiar pracy pod koniec tygodnia
good work place
Everyday I start my job at 2 p.m. I was responsible for adoption of business letters asap. I was workin fast under pressure. I like very much my job. I liked to work with my co- workers.
złe zarządzanie i niskie zarobki
Praca w dużym stresie, z różnymi klientami, zarobki nieadekwatne do wymagań
Plusy
zmianowy tryb pracy
Minusy
Dobra atmosfera zależy zarówno od pracowników jak również pracodawcy. Przykład: Miejsce pracy, w którym panuje dobra atmosfera
W chwili obecnej nie mogę opisać swojego typowego dnia w pracy, gdyż ze względu na likwidację stanowiska straciłam pracę w PP.
Najmilej wspominam pracę w urzędzie pocztowym oraz początki pracy w administracji. Kiedy była jeszcze "stara" kadra kierownicza i kiedy liczył się człowiek rzetelnie wykonujący swoją pracę ale kiedy nadeszli młodzi tj. zaczął się tzw. wyścig szczurów i my starzy (mam 56 lat) wielokrotnie odczuliśmy, że nasz czas się kończy i to było b. nieprzyjemne bo jeśli chodzi o PP to właśnie my, w chwili obecnej starzy, dźwigaliśmy pocztę bo prawie nikt nie chciał na poczcie pracować bo wtedy to był "obciach"
Plusy
bogaty pakiet socjalny, nagroda roczna tzw. łącznościowiec
Minusy
niskie zarobki i nepotyzm
W Urzędzie, w którym pracowałam panowała przyjazna atmosfera.
Mój dzień pracy wyglądał następująco. Po przyjściu np.na II zmianę w danym dniu następowała wymiana informacji m.in. o tym kto dzwonił, czy były jakieś problemy itp. Omawialiśmy je wspólnie. Następnie odpowiadałam na maile, telefony, prowadziłam bieżącą kontrolę nad dokumentacją i pomagałam w bieżącym rozwiązywaniu problemów.
Plusy
pakiet socjalny, premie
Minusy
niskie zarobki, brak perspektywy dalszego awansu
Poczta Polska
Jest to firma która jeszcze ciągle jest w fazie przekształcania i może dlatego jeszcze nie funkcjonuje wszystko dobrze.Praca jest zmianowa,najpierw jest przygotowanie stanowiska do pracy ,przedmiotów które są potrzebne do obsługi klienta a następnie wykonywanie czynności zwiazanych z obsługą klienta na urzedzie.Waznym elemente jest dobra atmosfera w pracy i umiejętność współpracy a taka była na tym urzedzie.Najtrudniejsze w tej pracy jest aby umiejetnie zażegnać konfliktowi z klientem ,który czasami ma uzasadnione a czasami nie pretensje.Trzeba zrobic to tak aby nikogo nie urazić i profesjonalnie rozwiązac problem.Najprzyjemniejsza sprawa jest zadowolony klient i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.
Plusy
Możliwość rozwoju i zdobywanie wiedzy
Minusy
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Poczta Polska. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,9
2,9