Poczta Polska

Opinie pracowników firmy Poczta Polska

Znaleziono 262 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (267)

fajna ale ciężka praca

Pracowałam jako listonoszka w niewielkim mieście, jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to była ona bardzo dobra. Ludzie bardzo mili i pomocni, nie spotkałam się tam z żadnym mobbingiem. Praca fajna, ludzie na rejonie fajni, zawsze można było pogadać. Podobało mi się to, że przychodziłam na 8 i już o 14 miałam koniec, więc mi nie za bardzo przeszkadzało to jaką wypłatę dostaję, bo jednak nie było tyle godzin pracy. W dodatku jeszcze gdy były przekazy to też pare groszy wpadło. Kiedy zdarzały mi się nadgodziny wyrabiałam się w godzine czy dwie a płacili jak za trzy, więc też można było sobie zarobić. Mi się praca podobała, ale była ciężka kiedy wchodziło się w rejon. Dużo chodzenia i dźwigania tych wszystkich listów i przesyłek. Kiedy padał deszcz czy śnieg to było największe wyzwanie i czas pracy się wydłużał. Zanim zatrudniłam się na poczcie czytałam dużo opinii i bałam się, że będzie źle, ale trafiłam na bardzo fajny urząd z miłymi ludźmi. Zrezygnowałam z pracy, ponieważ taka praca nie jest dla mnie, nogi wysiadają, ramiona także. Jeżeli chodzi o mnie to źle tego nie wspominam.

Negatywne

Zarobki bez nadzieję zarabia się max 1.800 na rękę nie polecam oszuści

Rzeszów

Nie polecam tego pracodawcy, spędziłem w tej firmie ponad 13 lat,jeden wielki wyzysk,o podwyzkach trzeba zapomnieć wynagrodzenie najniższa krajowa a obiecywali od lat że będzie lepiej..... związki zawodowe działające w firmie totalne dno.

Plusy

Fajni koledzy i koleżanki na sali doręczeń

Minusy

Niskie zarobki, wymaganie kupowania badziewnych towarów przez pracowników, nom stop dodatkowe rejony do obsługi

Stanowczo odradzam

Stanowczo odradzam. Po wielu latach pracy, w trakcie urlopu macierzyńskiego, otrzymałam wypowiedzenie zmieniające na takie, którego przyjąć nie mogłam ze względu na niewystarczające zarobki do utrzymania się. Pracownik na macierzyńskim jest pod ochroną. To chyba takie podziękowania za tyle lat pracy.Jeśli chcecie mieć normalną pracę, radzę tę firmę omijać z daleka. Tym u góry wydaje się, że to korporacja i że to ostatnia firma na świecie, gdzie można pracować, ale niestety zarobki nie te, a ponadto to nie te czasy, że ludzie ustawiali się w kolejce po pracę na poczcie. Poza tym jest ogromny bałagan, setki pomysłów rządzących, co jeden, to lepszy.

kierowca 3,5T

Po roku pracy ( obecnie w okresie wypowiedzenia umowy o pracę) piszę jak jest. Grafik układany w czwartek wieczorem na kolejny tydzień. Nigdy nie wiadomo jak będzie się pracować: raz na rano, raz na popołudnie. Każdego tygodnia do przepracowania różna ilość godzin: jeden tydzień po 7:40 inny po 9:45 a jeszcze inny po 12. Robią rozliczenia kwartalne i wydają dni wolne. Nie ma czegoś takiego jak nadgodziny chyba, że nie wydadzą w kwartale dni wolnych co się nie zdarza- wiadomo kasa się liczy dla firmy. Głodowa pensja: za marzec otrzymałem 2256,11zł netto ( przepracowany cały miesiąc na pełnym etacie) a w maju otrzymałem 2427,98zł z premią w kwocie 100zł i dodatkiem za pranie odzieży - jakieś 36zł na kwartał. Firma nie daje odzieży ochronnej. Trzeba dźwigać paczki i pracować we własnym ubraniu.Po trzech dniach nadaje się do prania. Polecam zakup odzieży do pracy z lumpka - droższej się nie opłaca. Podczas roku wydali dwie pary rękawic ochronnych. A teraz wisienka na torcie płacowym: umowa o pracę pełen etat - wynagrodzenie w wysokości 2850zł brutto plus dostatek w kwocie 243zł brutto co daje razem 3093zł brutto czyli 83zł więcej niż najniższa krajowa. Za tyle będziecie jeba...ć dzień w dzień dźwigając ciężkie paczki i większej kasy nigdy nie dostaniecie. Ogólnie syf, kiła i mogiła. Nikomu nie polecam. Pozdrawiam.

Plusy

Minusy

wszystko co wyżej napisałem

Brak organizacji , najgorsza praca jaką wykonywałam

Firma która pod względem organizacyjnym i zarządzającym , jak i podejściem do klientów i pracowników zatrzymała się mentalnie w ubiegłym stuleciu . Praca ciężka nie wdzięczna . Wynagrodzenie tragiczne gdzie musisz użytkować w celach służbowych swoje prywatne auto .

Minusy

Wyzysk, pracownik na najniższym szczeblu listonosz ma wykonywać pracę za całą resztę, organizacja systemu pracy wola o pomstę do nieba, użytkowanie swojego prywatnego auta, minimalne wynagrodzenie

Складна та напружена обстановка, клієнти нервові вічно незадоволені

Праця дуже відповідальна та низько оплачувана. Високий ризик що працівник може помилитися при видачі листа, чи певних чиностях службових і в наслідок цього можуть стягуватися штрафи. До рикладу неввірно виданий цивільний лист штраф у розмірі місячого заробітку. Не рекомендую там праці через це.

Plusy

Стабільна постіійна праця з трудовим договором від першого дня праці.

Minusy

Величезна відповідальність фінансова, низька оплата.

Piekło nie praca

Wymagania wobec pracowników nie przekładają się na zarobki, marne premie, terror sprzedażowy, okropnie stresująca atmosfera wywoływana przez kierownictwo oraz niektórych współpracowników.

Plusy

Wypłata na czas

Minusy

Toksyczna atmosfera

Listonosz i kurier w jednym

Pracując jako listonosz samochodowy dodatkowo rozwozisz paczki za kuriera na swoim rejonie. (gdzie nie ma o tym mowy na rozmowie kwalifikacyjnej czy nawet w ofercie pracy) Paczki wszelkiego gabarytu,więc jeśli masz małe auto, to czasami masz problem żeby je zmieścić jeśli jest ich więcej. Dodatkowo brak terminalu, przez co bardzo często są pretensje od ludzi gdy paczka jest za pobraniem.

Poczta Polska - okienko

Olbrzymie obciążenie odpowiedzialnością finansową i prawną kosztem finansowym i zdrowotnym. Warto dobrze przemyśleć.

Plusy

Mała ilość godzin pracy

Minusy

Zarobki, osobista odpowiedzialność finansowa, niestabilny grafik pracy

Łęczna

Jedna wielka pomyłka trzeba pójść i samemu się przekonać

Minusy

Jeśli masz trochę godności to olej ich ofertę pracy

3 miesiące prawie pracowałam na zastępstwo w małej placówce. Na początku wydawało się towarzystwo miłe i że praca w porządku. Ale z czasem okazuje się,że jest nawał obowiązków, wieczne pretensje, spięcia między ludźmi, problem z przerwą kiedy iść. Klienci niezadowoleni z rzeczy na które ty nie masz wpływu. Ogólnie to kumoterstwo do kwadratu, także na linii pracownik poczty i ich znajomi. Pensja też byle jaka w stosunku do wymagań. Szans na awans nie ma żadnych ,chyba że się podliżesz. Nie polecam, konstruują umowę by cichaczem Cię wykopać a potem następną osobę przyjmują. Olewajcie te oferty, może pójdą po rozum do głowy

Plusy

fajnie wyposażone stanowisko pracy

Minusy

atmosfera, niskie zarobki, klienci wiecznie niezadowoleni

zarobki bardzo niskie w stosunku do wymagań, wykonywania obowiązków, odpowiedzialności, wyrabianiu norm i planów które są nakładane często nie do zrealizowania

Plusy

Dobry naczelnik to skarb

Bieda z nędzą

Chcesz być wiecznie zdenerwowany i niedoceniony?To praca dla Ciebie.Zarobki śmieszne, obłożenie pracą jak dla trzech osób, wieczne pretensje, stres.Możliwość rozwoju zerowa.Kierownictwo śmiech na sali.Nieliczne kompetentne osoby na których można polegać.Nie polecam nikomu.

Plusy

Wczasy pod gruszą, trzynastka (póki jeszcze jest)

Minusy

Śmieszna pensja, ciągły stres, zero możliwości rozwoju.

Mława

Chcesz adrenaliny zapraszamy .Może podołasz .Dla każdego coś innego .

Plusy

Kontakt z ludźmi

Minusy

Za mało płatne za dużo odpowiedzialności .Presja czasu

Bydgoszcz

Obecnie pracuję na Poczcie.Zarobki najniższe.Premia 63 brutto to wstyd.Jedyny Plus to wypłata na czas.Bardzo dużo ludzi umysłowych,nie wiem czy aż tylu jest potrzebnych.34 lata pracy na Poczcie 3 i 2100zł na rękę to skandal.Naprawdę odradzam wszystkim.Obecnie szukam innej pracy

Plusy

Wypłata na czas

Minusy

Dosłownie wszystko

Generalnie nie polecam

Bardzo cieszyłam się jak dostałam pracę na poczcie. W końcu to urząd, będzie kultura, normalne zarobki, jednym słowem super. Super są tylko koleżanki w pracy. Zawsze pomocne. Natomiast praca... Na chwilę obecną praca na poczcie to tak naprawdę praca w chińskim markecie. Najważniejsze jest tylko i wyłącznie wciskanie klientom tych wszystkich pierdół. Wydasz list masz sprzedać książkę do tego. Rachuneczek do zapłaty?? To może portfelik do tego. Żenada. Zarobki-minimalme. Wymagania-maksymalne. Z roku na rok coraz gorzej. Gdybym kilka lat temu wiedziała, że to takie bagno nawet bym nie zareagowała na ogłoszenie. Pocztę Polska omijać szerokim łukiem. No chyba, że trzeba odebrać liścik 😁

Plusy

Normalni pracownicy

Minusy

Niskie zarobki.

Odradzam

NISKIE zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy

Plusy

Żadnych

folwark

Pozdrowienia dla grzechotnika. Oceniam go negatywnie.

Plusy

darmowe zoo

Minusy

grzechocze i grzechocze ( niedługo zostanie tam SAM )

Jak pies z wywalonym jęzorem

Pracuję obecnie jako listonosz już jakieś półtora roku. Urząd urzędowi nie równy. Trafił mi się dosyć dobry urząd z przyjemną atmosferą oraz miłym i wyrozumiałym kierownictwem. Sama praca we własnym rejonie nie jest tragiczna nawet patrząc na zarobki. W końcu trzeba pracować, nie ma nic za darmo. Trafił mi się super rejon, z bardzo przyjaznymi ludźmi (czytając inne opinie chyba jestem szczęściarzem) rozbiórki wiadomo, tyrasz za dwóch lub trzech i nic z tego nie masz. Czas pracy: standardowo 8 godzin na umowie. Skończysz szybciej? Masz to liczone na minus i musisz to odrobić. Bedziesz robił dużo nadgodzin? Będą o nie stękać. Przy rozbiórkach często pracuje się ponad czas, wszystko zależy jak sobie samemu zorganizujesz pracę. Ogólnie poczta jest bardzo zacofana pod względem w sumie wszystkiego: multum syfu typu gazetki, jakieś reklamy, ulotki które musisz wynieść bo mają adres, czasami i bez xD Miałeś/aś kiedyś zawaloną skrzynkę mailową? No to będziesz nosić spam w fizycznej formie. Ktoś tam u góry sobie podpisze umowę, weźmie kasę za to gówno, a ty zapierdalaj polaczku jak chcesz mieć co żreć. - mowa o wszelkiego typu dodatkowych ulotkach im większy rejon lub miejski z blokami (więcej punktów doręczeń) tym bardziej masz przejebane.Kolejnym aspektem jest terminowość przesyłek, okej rozumiem, że jest tam jakiś czas na wyniesienie i jesteś za to odpowiedzialny, ale jak z sortowni w skrzynkach przychodzą listy kilka dni po terminie to problem jest już do ciebie jeśli tego nie zgłosisz do kierownika, a i tak nic z tym dalej nie zrobią. Dodatkowo będą cię pilnować z tymi terminami -

Plusy

Stabilne zatrudnienie, można poznać fajnych ludzi, własną organizacja pracy

Minusy

Śmierdzi komuną, śmieszne zarobki, duża odpowiedzialność, premie nie istnieją, jesteś robakiem dla tych na górze, brak jakiejkolwiek amortyzacji samochodu, oraz dużo więcej

Der koszalin

DER KOSZALIN-- praca w tym miejscu niestety nie należy do najprzyjemniejszych- zarówno pod względem psychicznym i tym bardziej pod WZGLĘDEM FIZYCZNYM ZA MINIMALNĄ KWOTĘ -STAWKĘ PIENIĘŻNĄ ,a jeśli popełnisz błąd to jeszcze potrafią Ci upierniczyć pienążki ze skarbonki,, lub piszesz cały czas jakieś wyjaśnienia które łaskawie ,,grzechotnik,, łaskawie rozważa wcinając kanapkę przez pół dnia przed komputerem oglądając kamerki udając ze ciężko pracuje zamiast pomagac na hali gdzie z Nas się leje a on tylko się uśmiecha zzzza szyby ( ,,grzechotnik,, cały czas się nas czepia i wymyśla na zmianach pierdoły - nie zna się na niczym, a jak wejdzie łaskawie na tira ro zrobi rozpiernicz i wyjdzie i narobi więcej pracy owca jedna, wymyśla coraz więcej kontenerów na zmiany po 15:20 ). Zmiany nocne- (wymyślanie zmian godzin nocnych- ludzie nie mają sił, brak ludzi, brak przeszkoleń ), brak ludzi do załadunku tirów, my jako kobiety rozładowujemy auta osobowe. Ludzie uciekają z DER KOSZALIN SZUKAJĄ INNEGO ZATRUDNIENIA, są zle planowane grafiki, brak porozumienia, brak możliwości uzgodnienia jakiejkolwiek zmiany, praca ponad siły i tak jak wspomnieliśmy szykują się kolejne ucieczki z firmy przez tego pana który zachowuje się jak właściciel całego przedsiębiorstwa i panosi się jak kot w szopie....

Plusy

????

Minusy

DER KOSZALIN - niskie zarobki, zle ustalany grafik, panoszacy się, grzechotnik

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Poczta Polska. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu