PKO Bank Polski

Opinie o firmie PKO Bank Polski, temat Płaca i benefity

Wiele lat pracowałam w tym Banku i byłam z tego dumna. Niestety od kilku lat wstydziłam się powiedzieć, gdzie pracuję. Atmosfera dramatyczna, byłam Kierownikiem Zespołu, nie zgadzałam się z tym, jak się traktuje pracowników , niestety jak jesteś partnerem dla swoich ludzi i chcesz o nich dbać to jesteś d...pa a nie manager w oczach wyższej kadry, czyli im lepiej o tobie mówili na dole tym gorszą opinię masz na górze i odwrotnie. Nie godziłam się z tym , więc odeszłam i jestem z tego dumna, że nie dałam się zeszmacić, pieniądze to nie wszystko, trzeba być człowiekiem , w tej firmie się nie da. Pozdrawiam wszystkich, którzy jeszcze tam pracują, dają z siebie wszystko i wykonują kawał dobrej roboty i życzę im, by wreszcie przełożeni zrozumieli, dzięki komu ten bank jest liderem i zaczęli to doceniać. Czy są na to szanse- chyba jednak nie , szkoda 😬🤕
Plusy
Socjal
Minusy
Jesteś jak maszyna zadaniowa, jak nie działasz wg wytycznych 24 h na dobę to wymiana na lepszy model
Koszmar a nie praca. Mimo bardzo dobrych wyników premia to kpina. Ciągły stres, l4 = brak premii, zero współpracy, ogromna zawiść i obgadywanie po kątach. Klient, który nic nie bierze jest traktowany niczym wróg, musisz się tłumaczyć szefostwu dlaczego nic nie kupił, co byś nie powiedział j tak czeka Cię bura.
Zero możliwości awansu, chyba, ze masz plecy. Nie polecam
Plusy
Nie ma tam żadnych plusów
Minusy
Można książkę napisać !!!!
Nie polecam pracy w firmie PKO BP. Stresująca atmosfera, ciągły nacisk na plany. Kierownictwo zakrawa o mobbing. Idziesz na L4? Straszą zwolnieniami. Trzeba brać urlop..
Nikt nikomu nie pomaga - radź sobie sam. Każdy patrzy w tej firmie egoistycznie. Dla osób wyżej jesteś jak to mówią tylko numerem kadrowym.

Tutaj można się nabawić tylko problemów psychicznych.
Nie polecam pracy w PKO BP nikomu! Ciągły stres (przez co wiele osób dosłownie choruje), spowiadanie się przed tablicą ile punktów się dziś zrobi i jakim produktem. W tej pracy musisz wciskać wszystko i wszystkim. Góry nie interesuje praca która nie daję punktów (czyli sprzedanych produktów). Plany są bardzo wysokie i na różne produkty (kredyt, karty kredytowe, ubezpieczenia konta). Klienci, którzy przychodzą, zazwyczaj chcą wpłacić pieniądze a Ty musisz wciskać tym ludziom drogie produkty bankowe. Zarobki na stanowisku Doradca-kasjer są na tym samym poziomie co kasjera w markecie, a praca 100 razy gorsza
Plusy
Benefit Systems (tylko ok. 1400 zł na rok )
Minusy
Stres, nacisk na sprzedaż, bardzo niskie zarobki
Praca w PKO.. Najgorszy wybór.. Pracowałam za lepsze wynagrodzenie i żałuję, że odeszlam.. Stresujące plany, z kwartału na kwartał coraz większe żeby tylko nie dać premii, brak możliwości awansu, co chwilę wyjazdy na bezsensowne szkolenia, brak czasu na lunch, bo ciągle myślisz że nie masz planu zrobionego. Kadra kierownicza masakra.. Dyrektor nic nie potrafi i nie siedział na stanowisku, brak pomocy z ich strony.. Co 5 minut męczą mailami bądź pytają się ile punktów zrobiłeś. Tłumaczenie się z każdego klienta oraz wykonywanie pierdyliard telefonów aby umówić klienta na spotkanie, tylko po to żeby kierownictwo nie czepiało się że nie masz spotkania na dany dzień. Trzeba planować się z wyprzedzeniem ile punktów się zrobi jakbyś był jakimś prorokiem, a jak nie zrobisz? To dołoża kolejne zadania przez które nawet do toalety nie wyjdziesz bo czasu nie masz.. Ludzie popracują max 6 miesięcy i się zwalniają. Coś to w takim razie znaczy o pracodawcy. Z całego serca odradzam pracę w PKO.
Plusy
Benefity, wolne weekendy
Minusy
Niskie zarobki, stres, mobbing
Czytając wcześniejsze opinie chyba nic nie Muszę dodawać. Beznadziejna organizacja, musisz być specjalistą od wszystkiego A nie za wszystko Ci płacą. Kierownik siada obok Ciebie w boksie ( Co jest jednocześnie niezgodne z przepisami ponieważ masz tam pieniądze za które jesteś odpowiedzialny i nikogo nie powinno tam być) i stoi jak kat nad dobrą duszą pilnując czy proponujesz wszystko co możliwe. Wypowiadając czy wyrażając własne zdanie mną temat polityki firmy, lądujesz na tzw rozmowie dyscyplinująca dzień w dzień przez tydzień. Straszny mobbing w czystej postaci. Musisz wykorzystać urlop ale kiedy o niego prosisz to nie dostajesz bo np jest luka w planie czy inne wymówki A potem zjeby że jest niewykorzystany i błędne koło się zamyka Innymi słowy musisz sobie na niego zasłużyć...
Plusy
Benefity
Minusy
MOBBING^n
Tak wiec zacznijmy od początku. Nowy pracownik dostaje obecnie większe wymagrodzenie niz ten ze stazem powyżej trzech lat. Na umowe o prace na czas nieokreslony mozna liczyc dopiero po 3latach. Zakres obowiązków jest nieslychany, przez zwyklego kasjera po maklera i ubezpieczyciela aut, znawce książeczek, radca prawny, specjalista od upadłości konsumenckich..Wciskanie ludziom produktow dodatkowych na początku dziennym, wstyd. Przedstawienie klientowi oferty z ubezpieczniem i pakietem emerytalnym badz karta inaczej nie bedzie zgody od kierownictwa- ich premia od tego zalezy. Obslugowanie firm wpłacających lub wyplacajach mase pieniędzy, bilonu, czeki, wester union,dpw, poprostu tego wszystkiego jest masa a najgorsze jest to, ze większość jest bez punktów a prawie trzeba zrobić. Prócz punktów jest jeszcze dzienny przymus robienia telefonów i spotkań..Odpowiedzialność finansowa jest spora, za 2tys nie warto, tyle samo jest w sklepie, plany sprzedażowe bardzo duże, jak nie zrobisz 100% planu a 80% to dostaniesz polowe premii, jak nie uda się zrobić 80% nie dostajesz nic a trzy miesiące ciężko na to pracujesz. Gdzie tu sprawiedliwość? Masz różnice, na drugi dzień musisz oddać pieniadze niezależnie czy jest to 5 czy 500zl. Masz nadwyżkę- pieniądze idą niewiadomo gdzie :) Plusem są chociazby benefity i lux med.. ale tak poza tym, to jeden wyscig szczurów.. walka o klienta, coraz wiecej ludzi jest świadomych i idzie po kredyt gdzie indziej bo pko jest chyba najdroższy.. idzie to wszystko w zła stronę. Chce wspomnieć jeszcze o sprzęcie, komputery są starszego typu, drukarki co chwile - więcej...
Plusy
benefity
Minusy
marne pieniądze, slaba oferta, brak stalej umowy, walka o klients, duzy natlok obowiązków, ciśnienie, slaby sprzęt
na minus godziny pracy w Oddziale, presja czasowa, stres, nacisk na wykonywanie dużej ilości telefonów
Plusy
pakiet socjalny, benefity
Minusy
brak awansu
Praca pod presją czasu, nastawienie na sprzedaż, ale ogolnie panowała dobra atmosfera. Zarobki nie były wysokie, natomiast premie, nagrody plus pakiet socjalny reperowały budzet.
Plusy
pakiet socjalny, premie
Minusy
Gdyby, nie humory i brak empatii ze strony naczelniczki, praca nie byłaby zła. Najgorsze jest, iż sumienni pracownicy często otrzymują nagany za nie swoje błędy bez możliwości wyjaśnienia sprawy co jest najbardziej frustrujące i podcina skrzydła. Ogólnie naczelniczka pracoholiczka nawet po godzinach pracy siedzi na kamerach i obserwuje każdy ruch by tylko się do czegoś z rana doczepić, ale mi to nie przeszkadzało. Jako praca tymczasowa ok, ale na stałe raczej umowy nikomu tu nie dają i częsta rotacja na stanowisku.
Plusy
Pakiety socjalne, możliwości podnoszenia swoich umiejętności poprzez testy i egzaminy
Minusy
Niezbyt życzliwa naczelniczka
kadra zarządzająca to porażka- ci ludzie pracują po 10 lat, ( pomimo że są kiepscy nikt ich nie zwolni żeby nie wypłacać odpraw), nie mają pojęcia o normalnym zarządzaniu. Wyzysk "zasobów ludzkich" ( tam nikt nie nazwie cię pracownikiem- dla dyrektorów i managerów jesteś "zasobem"). Ludzie odchodzą masowo, panuje zarządzanie poprzez strach, mnóstwo osób nie widziało premii bo nie są w dziale "uprzywilejowanych ulubieńców". Kolesiostwo na każdym kroku- nie marz o awansie jesli nie będziesz podlizywać się i donosić do odpowiednich osób. O planach kwartalnych dowiadujesz się o wiele za późno, dyrekcja sama nie wie co masz robić więc co 2 tygodnie zmieniają Ci projekt albo zakres obowiązkó ( co uniemożliwia zrobienie planów) Odradzam wszystkim pracę dopóki warunki pracy i dyrekcja się nie zmieni.
Plusy
"Punkt" w CV, pod warunkiem, że przyszły pracodawca nie orientuje się jaki tam jest cyrk, fajni współpracownicy i w miarę ok bezpośredni przełożony
Minusy
Poniżające wynagrodzenie, brak jakiegokolwiek szacunku do pracowników, brak dobrej kady zarządzającej całym CC, w moim odczuciu łamanie prawa pracy w zakresie urlopów, ustalania i wypłacania premi itd.
Praca w PKO BP była ciekawa i inspirująca.Dała mi możliwość rozwoju zawodowego i poszerzenia horyzontów w zakresie obsługi biznesowej klientów korporacyjnych i zarządzania finansami przedsiębiorstw.
Plusy
Możliwość rozwoju zawodowego
mobbing -kadra kierownicza "ma parcie na szkło" człowiek tu się nie liczy-wyzysk człowieka przez człowieka-nie wykonasz narzuconego planu to Cię gnębią z każdej strony
Plusy
pakiet socjalny
Minusy
mordercza i stresująca praca, niskie zarobki
na piątkę z plusem, dodatkowe bonusy, premie, praca stabilna.
Rozwój w tym banku, awanse tylko po układach i znajomościach. Rekrutacja wewnętrzna tu działa, ale dla wybranych. Systemy archaiczne, beznadziejny software aplikacji bankowych, które ze sobą słabo, albo wcale nie współpracują. Awarie systemów tak częste jak w żadnym innym banku. Kadra zarządzająca nie z tej epoki, faworyzująca tylko swoich ulubieńców, nie dająca wsparcia podwładnym. Ogromna rotacja kadr - pewien zasób osób pracuje w tym banku 25-40 lat, młodzi przychodzą na 1-6 miesięcy i odchodzą. Duża niekompetencja wśród pracowników, wynikająca z braku przygotowania do pracy. Efektem są wściekli klienci i niska jakość obsługi. Oprócz presji sprzedażowej , duży nacisk kładą na jakość obsługi poprzez wbijanie do głów wyuczonych formułek rozmowy z klientem , co skrzętnie weryfikuje co kwartał mystery shoper. Systemy premiowe co kwartał z nowymi zasadami nakierowanymi na chęć obcięcia premii i zwiększenia wyzysku pracownika. W tym banku liczą się tylko punkty za sprzedaż , nie człowiek. Omijajcie ten bank z daleka, przynajmniej jeśli ktoś myśli o pracy w sprzedaży. To jest bank dla starych ludzi - i klientów i pracowników
Plusy
mybenefit, PPE
Minusy
beznadziejni przełożeni, kiepskie systemy i produkty, system wynagrodzeń
Bardzo dobra atmosfera pracy, wsparcie ze strony przełożony, ciekawy pakiet socjalny. Minusy to nastawienie na sprzedaż, pomimo iż warunki pracy nie pozwalały na wykonywanie obowiązków w tym zakresie.
Plusy
MY Benefit. Kadra kierownicza, szkolenia
Minusy
Nastawienie na sprzedaż
niestety kadra zarzadzajaca nie zawsze merytorycznie ocenia pracowników, co skutkuje tworzeniem wielopoziomowych układów i paktów i nie wpływa dobrze na dynamikę rozwoju banku
Plusy
pakiet socjalny
Minusy
zwiazki zawodowe
elastyczne godziny pracy, brak możliwości rozwoju, kadra odznacza się notorycznym brakiem szacunku do pracownika dopóki nie masz swojego zdania jest dobrze, brak otwartości na nowe inijatywy
Plusy
przestrzeń wypoczynkowa
Minusy
nie ma kiedy z niej korzystac, ciągłe zmiany stawek godzinowych i sprzedażowych do rozliczeń aby bank mógł cię okraśc
Mój dzień pracy polega w większości na spełnianiu oczekiwań klinta,sprzedaży produktów bankowych.Nie mam zastrzeżeń co do współpracy z przełożonym,nie jestem osobą konfliktową dlatego też relacje z współpracownikami są dobre.
Plusy
STAŁE MIEJSCE PRACY, WYNAGRODZENIE NA CZAS.
Minusy
NARASTAJĄCE PLANY SPRZEDAŻOWE
Jeśli chodzi o bezpośrednią obsługę Klienta, nie liczy się nic poza sprzedażą produktów - a tutaj wszystkie chwyty dozwolone, a etyki brak.
Plusy
od niedawna pakiet socjalny
Minusy
niskie zarobki, brak możliwości awansu
Możliwośc wyboru ścieżki zawodowej i odbywania kursów oraz szkoleń.
Plusy
luźny grafik
Minusy
wysokie targety do wyrabiania
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w PKO Bank Polski. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
2,5
2,4