PKO Bank Polski

Opinie dot. stanowiska Sprzedawca/kasjer (m/k) w firmie PKO Bank Polski

Sprzedawca/kasjer (m/k)15 opinii
Tak wiec zacznijmy od początku. Nowy pracownik dostaje obecnie większe wymagrodzenie niz ten ze stazem powyżej trzech lat. Na umowe o prace na czas nieokreslony mozna liczyc dopiero po 3latach. Zakres obowiązków jest nieslychany, przez zwyklego kasjera po maklera i ubezpieczyciela aut, znawce książeczek, radca prawny, specjalista od upadłości konsumenckich..Wciskanie ludziom produktow dodatkowych na początku dziennym, wstyd. Przedstawienie klientowi oferty z ubezpieczniem i pakietem emerytalnym badz karta inaczej nie bedzie zgody od kierownictwa- ich premia od tego zalezy. Obslugowanie firm wpłacających lub wyplacajach mase pieniędzy, bilonu, czeki, wester union,dpw, poprostu tego wszystkiego jest masa a najgorsze jest to, ze większość jest bez punktów a prawie trzeba zrobić. Prócz punktów jest jeszcze dzienny przymus robienia telefonów i spotkań..Odpowiedzialność finansowa jest spora, za 2tys nie warto, tyle samo jest w sklepie, plany sprzedażowe bardzo duże, jak nie zrobisz 100% planu a 80% to dostaniesz polowe premii, jak nie uda się zrobić 80% nie dostajesz nic a trzy miesiące ciężko na to pracujesz. Gdzie tu sprawiedliwość? Masz różnice, na drugi dzień musisz oddać pieniadze niezależnie czy jest to 5 czy 500zl. Masz nadwyżkę- pieniądze idą niewiadomo gdzie :) Plusem są chociazby benefity i lux med.. ale tak poza tym, to jeden wyscig szczurów.. walka o klienta, coraz wiecej ludzi jest świadomych i idzie po kredyt gdzie indziej bo pko jest chyba najdroższy.. idzie to wszystko w zła stronę. Chce wspomnieć jeszcze o sprzęcie, komputery są starszego typu, drukarki co chwile - więcej...
Plusy
benefity
Minusy
marne pieniądze, slaba oferta, brak stalej umowy, walka o klients, duzy natlok obowiązków, ciśnienie, slaby sprzęt
Koszmar a nie praca. Mimo bardzo dobrych wyników premia to kpina. Ciągły stres, l4 = brak premii, zero współpracy, ogromna zawiść i obgadywanie po kątach. Klient, który nic nie bierze jest traktowany niczym wróg, musisz się tłumaczyć szefostwu dlaczego nic nie kupił, co byś nie powiedział j tak czeka Cię bura.
Zero możliwości awansu, chyba, ze masz plecy. Nie polecam
Plusy
Nie ma tam żadnych plusów
Minusy
Można książkę napisać !!!!
Praca w PKO.. Najgorszy wybór.. Pracowałam za lepsze wynagrodzenie i żałuję, że odeszlam.. Stresujące plany, z kwartału na kwartał coraz większe żeby tylko nie dać premii, brak możliwości awansu, co chwilę wyjazdy na bezsensowne szkolenia, brak czasu na lunch, bo ciągle myślisz że nie masz planu zrobionego. Kadra kierownicza masakra.. Dyrektor nic nie potrafi i nie siedział na stanowisku, brak pomocy z ich strony.. Co 5 minut męczą mailami bądź pytają się ile punktów zrobiłeś. Tłumaczenie się z każdego klienta oraz wykonywanie pierdyliard telefonów aby umówić klienta na spotkanie, tylko po to żeby kierownictwo nie czepiało się że nie masz spotkania na dany dzień. Trzeba planować się z wyprzedzeniem ile punktów się zrobi jakbyś był jakimś prorokiem, a jak nie zrobisz? To dołoża kolejne zadania przez które nawet do toalety nie wyjdziesz bo czasu nie masz.. Ludzie popracują max 6 miesięcy i się zwalniają. Coś to w takim razie znaczy o pracodawcy. Z całego serca odradzam pracę w PKO.
Plusy
Benefity, wolne weekendy
Minusy
Niskie zarobki, stres, mobbing
Niestety musze sie zgodzic z moimi poprzednikami. Byl to najwiekszy koszmar w mojej karierze. Niska pensja, ciagle pretensje a przede wszystkim brak szacunku do pracownika. Wszyscy pracownicy zestresowani, ponizani, straszeni. Osobiscie znam osoby, ktore rozchorowaly sie przez prace w PKO BP bedac w ciaglym stresie, krzyku i bedac codziennie ponizanym. Jednym slowe nie polecam pracy w PKO BP S.A.
Minusy
Absolutny brak szacunku do pracownika, ponizanie, zastraszanie. Negatywna atmosfera w pracy.
T R A G E D I A !!! w zasadzie tylko tyle mam do powiedzenia. Dwa lata tam pracowałam, dyrektorka okropna - nie odpowiednia osoba na takie miejsce - stres, plany, stres, plany i tak w kółko- wciąż źle, wciąż za mało, wciąż nie tak ....Najgorsza praca jaką kiedykolwiek miałam w swoim życiu- absolutnie nikomu nie polecam pracy w PKO BP SA ....
Plusy
Benefeity
Minusy
Godziny pracy, plany, stres, natłok informacji, za dużo wymagań, kadra
Totalna porażka jako pracodawca, męczyli mnie 5 miesięcy żeby zrezygnować z pracy w innym banku i przejść do nich. Gdy zdecydowałam się... zatrudnienie od września więc nadal w okresie adaptacji bez planów sprzedażowych. Zapchali dziurę w strukturze oddziału na 4 miesiące wiedząc o tym że pracownik zastępując doradcę w innym oddziale chce wrócić do oddziału w którym bylam/estem zatrudniona. Po czym podziękowali wreczajac wypowiedzenie z okresem 2 tyg. Tj. Do końca grudnia tłumacząc się powrotem doradcy ww.
Praca jako kasjer-doradca w tym banku jest okropna. Uciekajcie ludzie od rekrutacji do tego banku!!! Od doradcy wymagają Bog wie czego, masz robic wszystko: byc specem od ubezpieczen, inwestycji, robic kasówki, kredyty itd itd.. jest tego caaaaaaała masa a jak jest sie do wszystkiego to w koncu jest sie do d***y. Jest taki mobbing nakładany odgórnie, że głowa mala. Co chwilę coś nowego dochodzi do zadań doradcy, ze niedlugo bedzie jak na poczcie: sprzedaż zeszytow, ksiazek, dlugopisów... w końcu hot-dogów bo to bedzie w planie!!!!!! Codziennie tlumaczenie sie na odprawie co sie zrobi (tak, trzeba byc wrozką) i tłumaczyc sie wszystkim swietym udowadniajac, ze nie jest sie wielbładem, z obslugi itd. Obojętnie ile nie zrobisz to zawsze bedzie mało, bo mozesz wiecej! Cisną strasznie na plan, co chwilę opierdziel za byle co, ze w koncu czlowiek nie wie juz jak ma wykonywac pracę bo obojetnie co sie nie zrobi to wszystko jest zle! Komputery ktore tak wolno chodzą, ze 10 min czekałam na mozliwosc zalogowania się! Dyspenser robil mi roznice, po prostu poziom pracy w PKO BP to tylko i wyłacznie STRES, DOŁY bo robią z ciebie muła na każdym kroku, ze w koncu czlowiek czuje sie do niczego. Mnie juz psycha wysiadła. Kazdorazowo gdy szlam do pracy serce walilo mi z nerwow i mialam ogromna niechec ze musze tam isc bo kolejny dzien bedzie horrorem. Ciesze sie ze rezygnuje, kamien spadl mi z serca. Zastanawia mnie dlaczego PKO BP jeszce za mobbing nikt nie pozwał w pozwie zbiorowym... placili by ogromne kary i odszkodowania bo ludzie koncza u psychiatry z depresją. Nigdy w zyciu nie bede juz - więcej...
Plusy
jedynie wolny weekend
Minusy
MOBBING(!!!), opierdziel za wszystko, rycie psychiki tak, ze czlowiek w depresje wpada i czuje sie do niczego, brak wartosci pracownika-liczą sie slupki w "zdjeciu dnia i kwartału", i cala masa innych rzeczy..............
Brak możliwości rozwoju. Typowy dzień w mojej pracy to obsługa klientów.
Plusy
Fajna załoga
Minusy
Brak podwyżek
Miła atmosfera wśród pracowników a osobami wyżej postawionymi
na minus godziny pracy w Oddziale, presja czasowa, stres, nacisk na wykonywanie dużej ilości telefonów
Plusy
pakiet socjalny, benefity
Minusy
brak awansu
Kanał i żadnej poprawy/wyzysk i straszenie wyniszczająca firma
Plusy
Nic
Minusy
Praca polega na agresywnej sprzedaży, plany sprzedażowe bardzo wysokie, a do tego stres i codziennie spowiadanie się ze swoich wyników przy tablicy.
Nie wspomnę o prowadzeniu zeszytu spotkań i cotygodniowych dłuższych posiedzeń u kierownika w trakcie których dokładnie analizuje się swoje techniki sprzedaży.

Ciągła presja, ciągłe przytyki że robisz za mało pomimo że wyrabiasz normę.

Trzeba być pozbawionym godności i perspektyw żeby tam na dłuższą metę pracować. Ludzi traktują jak maszyny.

Atmosfera wśród pracowników to wyścig szczurów, na pozór wszystko ok, ale podkradanie klientów i podkładanie kłód pod nogi jest na porządku dziennym.
Plusy
opieka medyczna
Minusy
stres, presja, umowy na czas określony
Liczą się tylko wyniki a nie ludzie. Pracownicy dążą do celów wyznaczonych przez pracodawców po przysłowiowych "trupach".
Plusy
Bardzo dobre warunki socjalne
Minusy
Zła atmosfera
Bardzo dobra atmosfera pracy, wsparcie ze strony przełożony, ciekawy pakiet socjalny. Minusy to nastawienie na sprzedaż, pomimo iż warunki pracy nie pozwalały na wykonywanie obowiązków w tym zakresie.
Plusy
MY Benefit. Kadra kierownicza, szkolenia
Minusy
Nastawienie na sprzedaż
praca w banku kiedyś .. lata temu sprawiała mi wiele satysfakcji i byłam dumna gdzie pracuję... ostatnie lata to ciągły wyścig z czasem i podnoszonymi poprzeczkami.. wymóg sprzedazy agresywnej to potrzeba rynku finansowego i w takiej strukturze nie byłam już w stanie pracować tak aby nie przenosić frustracji na życie codzienne... przestało sie liczyć co umiesz i jaką posiadasz wiedzę bankową, lojalność i dyspozycyjność... ważna jest sprzedaz i wyniki z niej... wiadomo... ale już teraz nie licza się ludzie...
Plusy
opieka medyczna, godziny pracy
Minusy
niskie zarobki, konieczność sprzedaży agresywnej