PKN ORLEN
Zobacz wszystkie opinie o firmie PKN ORLEN

PKN ORLEN

Opinia pracownika firmy PKN ORLEN

Rumia

Nie polecam pracy na Orlenie wyzysk i jeszcze raz wyzysk , zero godności dla pracownika

Dobra praca na jakiś czas

Praca ta jest specyficzna i trochę zależy od pogody oraz pory roku. Zawsze jest co robić.

Plusy

Kupony pracownicze, możliwość poznania bardzo wielu ludzi z różnych części kraju oraz z poza kraju

Minusy

ogólna ocena 7/10

Praca w ogromnej firmie wymaga wielkiego zaangażowania.

stacja paliw PKN Orlen

Mój typowy dzień pracy był nocą przez ostatnie 3 lata. Bardzo lubiłam zmiany nocne, ponieważ mieściło się w nich wszystko: od obsługi klienta po przygotowanie miejsca pracy do zmiany dziennej: mycie, sprzątanie, donoszenie towaru i dbanie o jego ekspozycję. Możliwość rozwoju zależy w dużej mierze od zaangażowania pracownika, najpierw jest uczącym się pracownikiem, później ocenia się jego chęci do pracy i może zostać kierownikiem zmiany, czyli osoba zastępującą kierownika stacji pod jego nieobecność. A jeszcze później też zależy od każdego indywidualnych upodobań - można zostać na stacji, można zostać szkoleniowcem liniowym, czyli kontroluje się prace kasjerów, szkoli ich. Można też zostać menadżerem czy właścicielem stacji. Także możliwości jest sporo. Kadrę zarządzającą dla nas kasjerów stanowili Menadżer mikrorynku, menadżer biznesu sklepowego i kierownik sklepu. Jeżeli chodzi o nocne kontrole to powiem tyle, że się zdarzały by sprawdzić czy nikt nie śpi. Za spanie, spożywanie alkoholu czy inne niedozwolone rzeczy groziło zwolnienie z pracy. Współpracownicy byli naprawdę super do czasu aż pani kierownik nie zaczęła ich wymieniać na jej zdaniem lepsze modele, czyli młodzież policealną w większości. Pod koniec mojej pracy nie było tam z kim pracować ani rozmawiać. Atmosfera się po prostu popsuła. Najtrudniej było zmusić do pracy właśnie tych nowych pracowników przyzwyczajonych ze szkoły, że to oni rządzą innymi. Najprzyjemniejsze zaś chwile to stali klienci, którzy zawsze mieli dla człowieka miłe słowo albo zadowolenie z siebie jak się posprzątało na błysk a do tego obsłużyło -

Plusy

atmosfera domowa, elastyczny grafik, możliwość zamian z pracownikami

Minusy

firma żałuje pieniędzy na środki czystości a wymaga czystości jak w aptece; sztuczna odzież, w której jest za gorąco latem a za zimno zimą

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w PKN ORLEN. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,1 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu