Orange

Opinie o firmie Orange, temat Kadra zarządzająca

Dobrze wspominam pracę w tej firmie. Przyjazna kultura pracy oraz bardzo rozbudowany socjal.
Są managerowie, którzy wiedzą czym zajmuje się w danej chwili każdy ze 130 jego podwładnych, a są tacy, którzy nie rozmawiają ze swoimi pracownikami przez 2 miesiące. W zależności jak się trafi można mieć zupełnie różne doświadczenia.
Dissatisfaction with the production of billions of indicators that exclude each individual.The day's work looked like this: picking up customers, selling as many products as possible without paying attention to the moral backbone. I am satisfied with the managementm but only managementn of my group. Hardest part of the job? I think it was a struggle for survival in order not to become a robot and to keep humanity and overtake all the changes in the company that were imposed day by day.
Plusy
It's corpo so you will keep your work if you lost moral backbone.
OK: rozwój zawodowy, kadra zarządzająca i kultura.
Plusy
Pakiet socjalny, premie kwartalne, super kadra zarządzająca
Minusy
Zarobki nieadekwatne do realizowanych zadań
Możliwość rozwoju zawodowego w dużej mierze tylko dla Warszawy. W pozostałych lokalizacjach są tylko wyspecjalizowane Działy i ogranicza to możliwość awansu poziomego a wszyscy nie mogą iść do góry :) Praca z ciekawymi ludźmi w zasadzie ukierunkowanymi na jeden cel - klient
Plusy
Dobra pensja i ciekawe benefity
Minusy
Ciągłe śrubowanie obowiązków pracowników. Podział na etatowców i pracowników outsorcingowych
A typical day at work is intensive but fun, the co-workers are very friendly and the management is flexible towards employees. I have learned how to: - talk to customers - prepare most suiting offer for each individual - encourage to buy products - deal with 'difficult' customers The hardest part of the job was to explain to elderly clients that I do not have an intention to scam them. The most enjoyable part of the job was looking for clients and preparing the most suitable offer for them.
Plusy
You choose your working times
Minusy
dealing with old clients who are not cooperative most of the times
Szefostwo było wporzadku. Zaś koledzy w pracy kopali pod każdym dołki.
Plusy
Dobre szefostwo.
Minusy
Zla atmosfera miedzy pracownikami.
Współpracownicy, kierownik, trenerzy - wszyscy tworzyliśmy wspaniałą atmosferę
review of reports on completed tasks, assigning tasks. Explanations and planning of the next tasks. I learned organization at work. The most difficult was conflict management. I learned to control emotions and to be a good mediator and negotiator. The most pleasant thing was to feel a job well done.
Plusy
Very good personnel, nice and intelligent people
Minusy
sometimes long hours
Short period of 2.5 years in Orange was a meaningful in terms of lessons learned. Not so good work/life balance neither benefits. Company culture and management could be better. I left Orange in 2004.
Plusy
Interesting tasks
Minusy
Company culture
Dobra praca ale bez perspektyw gwarancji ciągłości zatrudnienia.Dla kadry kierowniczej liczy sie tylko lizusostwo.Atmosfera coraz gorsza
Plusy
socjal
Minusy
ciągłe zwolnienia
Praca w firmie jest coraz bardziej stresująca ze względu na ciągłe restrukturyzacje, zwolnienia oraz brak perspektyw. Zwalniani są fachowcy z wieloletnim bogatym doświadczeniem, a zatrudniani pracownicy z outsorsingu i to we wszystkich działach (nawet tam, gdzie ich zatrudnienie nie gwarantuje zachowania wysokiego poziomu kompetencji i decyzyjności. Praca polega na ustawicznym "gonieniu" narzuconych nierealnych i wymyślonych przez kadrę zarządzającą wskaźników. Nie słucha się uwag i pomysłów fachowców, a jedyną reakcją na takowe jest zastraszanie i wymuszanie realizacji zadania w narzucony z góry sposób. Do realizacji planów brakuje 8 godzin pracy, praca w nadgodzinach nie jest rejestrowana, a czas realnej pracy nad powierzonymi zadaniami jest ograniczany poprzez ustawiczne telekonferencje i spotkania online. Zarządzenia i polecenia są wydawane w weekendy, w godzinach popołudniowych, a czas realizacji wymuszany, nawet gdy wymaga to dużo większego zaangażowania. Powoduje to oczywiście liczne błędy, pomyłki i stres pracowników. Praca w takich warunkach rozbiła całkowicie atmosferę panującą w zespołach. Nie ma czasu nawet na swobodną rozmowę czy wymianę doświadczeń (nie jest to mile widziane, bo przecież jest ogrom nie wykonanej pracy). Rosnące zaległości nie pozwalają na normalne zaplanowanie dnia pracy, do tego telekonferencje zwoływane są z minuty na minutę...Najtrudniejszy element to poukładanie działań i prac w taki sposób aby zrealizować zadania najpilniejsze i najważniejsze z punktu widzenia kierownictwa. Nie każdy potrafi poradzić sobie z takim "ciężarem". Pracownicy z - więcej...
Plusy
szkolenia, pakiet socjalny, pakiet medyczny
Minusy
zarobki nie odpowiadają wkładowi pracy, duży stres związny z realizajcą narzuconych planów i działań, zwolnienia, reorganizacje, sztywne procedury, mnóstwo narzędzi i systemów informatycznych, zarządzanie przez excel, wykresy, tabele, zestawienia i prezentacje dla zarządu
Arrange the meeting for making a list and agreeing. I learn punctuality. Management was nice. Co-workers they were nice too. It's not that hard job. Only stressful. The most anjoyable part, there were gifts for employees and short working hours.
Plusy
gifts for employees
Minusy
none
Moja praca polegała na rozpatrywaniu reklamacji i skarg Klientów Orange, na telefonicznej obsłudze Klientów, wsparciu technicznym w przypadku problemów z usługami szerokopasmowymi.W czasie pracy uczestniczyłam w zorganizowanych kursach oraz szkoleniach e-learningowych. W przypadku problemów mogłam zwrócić się o wsparcie do przełożonego oraz do współpracowników - zawsze mogłam liczyć na pomoc. Najtrudniejszym aspektem mojej pracy był zmianowy system pracy ( w tym do godz 23:00) oraz praca w niedziele i święta. Najprzyjemniejsze momenty to bardzo dobra ocena przez Klienta, słowne docenienie wysiłku i starań.
Plusy
dodatkowe ubezpieczenie, karta FitProfit
Minusy
praca w niedziele i święta
Dni w mojej pracy bardzo często różną się od siebie. Od spokojnych i dłużących się, po dni, kiedy jest mnóstwo zajęć i obowiązków do wykonania. Przychodząc do tej pracy, od pierwszego dnia wiedziałam, że chcę awansować. I każdego dnia pracowałam ciężko na swój awans. Po swoim doświadczeniu wiem, że jeśli ktoś jest zdecydowany i dąży do awansu poprzez rozwój, firma nie zamyka drzwi i umożliwia. Kadra zarządzająca z którą mam przyjemność pracować, jest odpowiedzialna i motywuje do ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Najprzyjemniejszą częścią pracy są nagrody i pochwały, jakie uzyskuje się za ciężką pracę z zespołem.
Plusy
Świetna atmosfera i wspaniali ludzie
Minusy
Minusem są niskie zarobki
bardzo dobre relacje ze współpracownikami praca wymagająca dużej wiedzy, umiejętności szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji, uczenia się, kadra zarządzająca wyższego szczebla - typowy juppie, średniego szczebla osoby z wieloletnim stażem bojące się o utratę w miarę dobrej pensji, bez skrupułów, Nie liczy się klient i jego potrzeby, tylko tabelki w exelu i nie wpływające na satysfakcję klienta wskaźniki, powodujące, że doradca niejednokrotnie nie otrzymuje premii, a wręcz jest usuwany z pracy. Firma świadczy usługi dla Orange i błędne decyzje biznesowe powodują spadek marki Orange. Z punktu widzenia pracującego tam doradcy nikt nie analizuje wyników w tabelkach i nikt nie wyciąga wniosków z rozmów doradców z klientami (monitoring).jeżeli chodzi o firmę i klientów a najbardziej "winny" jest doradca. Największa trudność - sprostanie wszystkim wskaźnikom, największa satysfakcja - pomoc klientom w rozwiązywaniu ich problemów.
Plusy
karta medyczna, fit-profit, płacona regularnie pensja (co powinno być normą, a nie plusem), dobry dojazd - centrum
Minusy
ogromna presja dotrzymywania wskaźników jakościowych i ilościowych
Mój typowy dzień pracy- punktualne zalogowanie się do konsoli w której jest szczegółowo rozliczony i skracany systematycznie) czas na rozmowę z klientem(który czasami jest bardzo trudnym klientem), oraz czas na szybkie rozpatrzenie reklamacji(niezależnie czy jest to trudna i złożona, czy łatwa do analizy i poprawnego rozpatrzenia).Kadra zarządzająca skupiona na coraz wyższych wynikach, dobrych statystykach firmy w sprzedaży produktów nie licząc się z uwagami pracowników co do jakości tych usług. Mobbing związany z wyróżnianiem poprzez liczne konkursy tylko pracowników którzy osiągają wymagany cel np: wysokie statystyki sprzedażowe, skracanie czasu rozmów,rozpatrywania reklamacji itp. bez względu na zadowolenie klientów, powoduje u słabszych pracowników zaniżenie swojej wartości.Praca bardzo stresująca, nastawienie głównie na wynik i sukces firmy - nie polecam, można szybko stracić zdrowieSzkolenia na których się trochę oderwać od stanowiska, by poćwiczyć nowe wdrażane produkty czy systemy.
Plusy
pakiet socjalny, zniżki pracownicze i terminowe wypłaty wynagrodzeń
Minusy
stres, zła atmosfera, brak możliwości przedstawienia swoich racji, zaniżanie jego osobowości.
Zobacz więcej opinii o firmie Orange