Opinia pracownika firmy Merkury Market

Zobacz wszystkie opinie o firmie Merkury Market

Sprzedawca/Inwentaryzacja (były pracownik) –  Kilka miast10 maja 2019
Witam wszystkich. Jeśli czytasz ten wpis, dwa razy się zastanów, zanim złożysz tam papiery. Jeśli nie masz noża na gardle, to idź gdzie indziej. Jeśli masz zamiar pracować tam do końca życia i za pieniądze oddawać godność - MM jest dla Ciebie.
Pracowałem dwa miesiące na sprzedawcy. Roboty jest zawsze za dużo, ludzi jest zawsze za mało. Jedyną pochwałę dostaniecie dziesiątego. Jedyny plus to ekipa, która trafiła mi się naprawdę w porządku. Kierownictwo oczekuje od Ciebie, że od razu staniesz się pracownikiem miesiąca, masz wszelaką wiedzę, a jak czegoś nie wiesz, to oberwiesz.
Potem byłem na inwentaryzacji w Czechach. Czechy to najgorsze, co może Cię spotkać. Przeważnie daleko od domu, Czesi nie lubią Polaków i z upojeniem patrzą, jak się męczysz, wykonując ich robotę. Przy czym oni jako sprzedawcy zarabiają więcej niż Ty w delegacji. Na inwentaryzacji nie dostajesz wyżywienia, a żarcie w Czechach jest okropne. Robisz trzy tygodnie dzień w dzień i nikogo nie interesuje, czy jesteś zmęczony.
Potem byłem na Słowacji. Trochę lepiej, bo miałem już umowę o pracę i na Słowacji liczysz towar z pracownikiem, więc nawet w połowie się tak nie narobisz jak w Czechach. Ludzie też są fajniejsi, bo Słowacy nie gardzą Polakami tak, jak Czesi.
Trzeba uważać, bo wykorzystają każdy pretekst do obcięcia wypłaty. L4, urlop (więcej niż 4 dni w mies.), nagana, punkt ujemny od kontrolera, nawet jak odchodzisz. Cały czas musisz spoglądać przez ramię, czy ktoś przypadkiem Cię nie pod***doli. A Szef bardzo lubi kapusiów. O umowę o pracę trzeba się upomnieć, samemu z siebie się nie dostanie.
Pakiet
  więcej... socjalny nie istnieje. Oprócz wypłaty i dodatku na święta (o który też trzeba pisać podanie) nic nie dostaniesz.
Pieniądze są ok, jeśli nie podpadniesz. Na tle innych pracodawców MM płaci przyzwoicie.
Zarobki... zarobki to żart i nie chodzi o ich wysokość. Zwyczajnie nikt nigdy nie wie, ile zarobi. Jeden dostanie więcej, inny mniej. Jak ktoś donosi, ma premię. Jak robisz swoją robotę i się nie wychylasz to też zarobisz. Za przewinienie dostaniesz minimalną. Sprzedawca na umowie o pracę zarobi między 2200 a 3100, zależy od miasta i działu. Magazynierzy zarabiają więcej, ale nikt nie wie ile. Najlepsze działy do pracy, jeśli główny magazyn odpada, to chemia (największy po magazynie hajs i najcięższa robota), stolarka (dobra kasa i mało roboty) i płytka (tak jak stolarka). Ja byłem na ogrodzie, nie polecam. Roboty, szczególnie w sezonie jest tyle, że nie przerobisz, a jak nie przerobisz, to nie zarobisz. Jeśli nie sprzedadzą się wszystkie rośliny, to sprzedawcy z działu dostają je do domu. I muszą zapłacić, co jest dla mnie chore.
Kierownicy regularnie wysyłają raporty do Centrali nt. pracowników. Jeśli pewnego dnia dostaniesz niższą wypłatę, a kierownik powie, że nie wie dlaczego, to wiedz, że kłamie.
Cały czas potrzebują ludzi na wyjazdy na Czechy i Słowację, na przeróbki, inwentaryzację, rezydenta (Czechy), kierownika. Trzy tygodnie jesteś poza domem, a na początek zarobisz niewiele więcej niż w Polsce. Czy warto? Jeśli nie planujesz zakładać rodziny, nie masz żony/męża/dzieci/psa/poczucia własnej wartości, to możesz sobie siedzieć trzy tygodnie za granicą.
Ogólnie nie polecam. Gorsze jest tylko call center i wszelaka praca z nastawieniem na realizację założonych celów sprzedażowych.
  zwiń
Plusy
Ekipa, jeśli dobrze trafisz, zarobki
Minusy
Cała reszta.

Inne opinie pracowników firmy Merkury Market

Krosno - Grafik
Grafik komputerowy (były pracownik) –  Krosno, podkarpackie25 października 2019
Pracowałem w charakterze grafika na przełomie lipca - sierpnia.
Ogólnie nie polecam.

Następca z wrzesinia nakreślił właściwie to co tam się dzieje.

Ja od siebie dodam że dają robotę z innych działów, a potem nagle się nie wyrabiasz ;d
Plusy
Nie dostrzegłem
Minusy
zarobki, osoby, atmosfera, wyścig szczurów, brak normalnych osób.
Niepanuje dobra atmosfera,
Przeróbkowicz (były pracownik) –  Nowy Sącz, małopolskie4 października 2019
Bezsensowne prace. Powtarzanie tych samych czynności. Brak myślenia podczas pracy. Utrudnianie wspinaczki wyżej na wyższe stanowisko
Plusy
Darmowe posiłki. Dobra płaca

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Merkury Market. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

1,8