Merkury Market

Opinie o firmie Merkury Market, temat Płaca i benefity: stanowisko Sprzedawca/kasjer (m/k)

Sprzedawca/kasjer (m/k)6 opinii
Witam wszystkich. Jeśli czytasz ten wpis, dwa razy się zastanów, zanim złożysz tam papiery. Jeśli nie masz noża na gardle, to idź gdzie indziej. Jeśli masz zamiar pracować tam do końca życia i za pieniądze oddawać godność - MM jest dla Ciebie.
Pracowałem dwa miesiące na sprzedawcy. Roboty jest zawsze za dużo, ludzi jest zawsze za mało. Jedyną pochwałę dostaniecie dziesiątego. Jedyny plus to ekipa, która trafiła mi się naprawdę w porządku. Kierownictwo oczekuje od Ciebie, że od razu staniesz się pracownikiem miesiąca, masz wszelaką wiedzę, a jak czegoś nie wiesz, to oberwiesz.

Potem byłem na inwentaryzacji w Czechach. Czechy to najgorsze, co może Cię spotkać. Przeważnie daleko od domu, Czesi nie lubią Polaków i z upojeniem patrzą, jak się męczysz, wykonując ich robotę. Przy czym oni jako sprzedawcy zarabiają więcej niż Ty w delegacji. Na inwentaryzacji nie dostajesz wyżywienia, a żarcie w Czechach jest okropne. Robisz trzy tygodnie dzień w dzień i nikogo nie interesuje, czy jesteś zmęczony.

Potem byłem na Słowacji. Trochę lepiej, bo miałem już umowę o pracę i na Słowacji liczysz towar z pracownikiem, więc nawet w połowie się tak nie narobisz jak w Czechach. Ludzie też są fajniejsi, bo Słowacy nie gardzą Polakami tak, jak Czesi.

Trzeba uważać, bo wykorzystają każdy pretekst do obcięcia wypłaty. L4, urlop (więcej niż 4 dni w mies.), nagana, punkt ujemny od kontrolera, nawet jak odchodzisz. Cały czas musisz spoglądać przez ramię, czy ktoś przypadkiem Cię nie pod***doli. A Szef bardzo lubi kapusiów. O umowę o pracę trzeba się upomnieć, samemu z siebie się nie dostanie.

Pakiet
 - więcej...
Plusy
Ekipa, jeśli dobrze trafisz, zarobki
Minusy
Cała reszta.
TRAGEDIA !! OBÓZ PRACY !! Jak jesteś chory i idziesz na l4 to masz pewne że jak wrócisz to dostaniesz wypowiedzenie od gestapo pseudo kierownika albo jego posłańców. Dzięki systemowi który pewnie pamięta czasy dinozaurów ( bo przeciez żałosna firma ma równie żałosny sprzęt ) oddasz złodziejowi całą swoją wypłate jak wywali IP z kasy, a ksiegowa jak i wprowadzający bedą cie mieli w dupie co się stało. Pozniej na inwenteryzacji skroją ci znowu połowe wypłaty bo trzeba oddać złodziejowi hajs za to ze sobie zrobił remont budynku a pseudo kierowniczek miał w dupie pilnowanie sklepu i jak już ktoś chce tam pracować to lepiej żeby nie umiał mowić, pożalisz się starym pracownikom lub do któregoś drugiego kierownika gówniarza to masz jak w banku że wszystko jest u gestapowca na tacy a on pod koniec miesiąca taką napisze opinie że masz po wypłacie.
Kiedy już się zwolnisz i będziesz miał święty spokój od tego żałosnego cyrku, przyjdzie ci nota księgowa z dnia X na zapłacenie inwenteryzacji na której nawet cie nie było i nigdy nie widziałeś tego towaru na oczy, ale kazują ci zapłacić dość dużo pieniędzy bo przecież temu złodziejowi ciągle mało.

Ogólnie NIE POLECAM !!!
Plusy
ŻADNE !
Minusy
W tym cyrku wszystko jest na minus.
praca nie była zła tylk wynagrodzenie niskie za tyle lat pracy
moja praca w firmie Merkurym polegala naprowadzeniu stoisk :miesnego icukierniczo monopolowego dbanie oekspozyje towaru robienie zamowien firma prowadzila rozne szkolenia m.inn kursy komputerowe,kadra kierownicza byla na srednim poziomie mialam przyjemnosc pracowac z lepsza kadra kierownicza co sprawialo za praca byla bardziej zorganizowana.wspolpraca zkolezankami mimo ze bylam starsz a uwazam ze byla na dobrym poziomie co moglo swiadczyc pozegnanie zorganizowane dla mnie w zwiazku odejsciem na emeryture.Natomiast najtrudniejsza czesc mojej pracy to bylo wykladanie do lad chlodniczych codziennie ok.200kg miesa.Przyjemnych dni w mojej pracy bylo zdecydowanie wiecej niz nieprzyjemnych
Plusy
dogodne godz pracy