Merkury Market

Opinie pracowników firmy Merkury Market - Krosno, podkarpackie

Krosno, podkarpackie8 opinii
Słownie pan prezes obiecał dużo. Potem umowa na najniższa krajowa plus premia. Tylko nikt nie powiedział za co ta premia. Finalnie pan prezes oszukał mnie przy wypłaceniu wynagrodzenia bo wypłacił tylko to co na umowie a nie to co ustaliliśmy. Jak czytam poprzednie opinie to widzę że takie działanie to stała praktyka pana prezesa. Zastanawiam się jak do tej pory nikt nie złożył pozwu zbiorowego pozwuzbiorowego
Pracowałem w charakterze grafika na przełomie lipca - sierpnia.
Ogólnie nie polecam.

Następca z wrzesinia nakreślił właściwie to co tam się dzieje.

Ja od siebie dodam że dają robotę z innych działów, a potem nagle się nie wyrabiasz ;d
Plusy
Nie dostrzegłem
Minusy
zarobki, osoby, atmosfera, wyścig szczurów, brak normalnych osób.
Praca w Krośnie w charakterze grafika w dziale marketingu czeskiego, to jeden wielki niewypał, szczególnie dotyczy to tworzenia gazetek.
Jeśli szukasz pracy o spokojnej atmosferze to tam jej nie znajdziesz!

Fajnie wyglądają tylko pierwsze dwa dni szkolenia wdrażającego. Z biegiem czasu, gdy już podejmiesz pracę masz wrażenie, że otaczają Cię dzieciaki, które tylko czyhają na Twój najdrobniejszy błąd by natychmiast pobiec i poskarżyć na Ciebie kierownikowi - dosłownie O.o

Ponadto:

- pracujesz pod presją czasu i presją tylko z pozoru sympatycznych współpracowników,

- brakuje Ci czasu na przerwę od komputera w natłoku obowiązków, jesz przy biurku, najlepiej jakbyś jadł i pracował jednocześnie, nie opuszczał stanowiska na zbyt długo i nie spędzał za dużo czasu w toalecie

- pracując masz wrażenie, że ktoś nieustannie patrzy Ci na ręce i traktuje Cię jak złodzieja i szpiega

- nagminne jest czepialstwo o najmniej istotne detale i bardzo niedyskretna jak na osoby dorosłe obmowa Ciebie i popełnianych przez Ciebie pomyłek na etapie wdrożenia - dosłownie słyszysz, co na Twój temat bredzą koledzy siedzący obok Ciebie, którzy przed chwilą się do Ciebie uśmiechali... Na porządku dziennym jest podkładanie kłód pod nogi, stwarzanie absurdalnych sytuacji byle Tobie zaszkodzić, a zabłysnąć przed kierownikiem...

Szkoda zachodu i zdrowia na pracę tam, szczerze odradzam robienie tam kariery, chyba że ktoś lubi pracę w stresie i wśród kapusiów, gdzie Twoje zdanie nie ma żadnego znaczenia...
Plusy
praca od ręki - jeśli szukasz czegoś na już to MM jest dla Ciebie
Minusy
ciągły stres i praca pod presją, nieprzyjemni współpracownicy-kapusie, nieprzyjemna atmosfera, duża rotacja pracowników, nagminna obmowa, stwarzanie absurdalnych sytuacji byle przypodobać się kierownikowi a Tobie zaszkodzić, traktowanie jak złodzieja i szpiega
Dominuje prawdziwa opinia. Umowa, a realia to dwie inne rzeczy.
Plusy
Wydaje się, że współpracownicy, ale tylko wydaje, a nie naprawdę.
Minusy
Kultura, czas pracy, zarządzający, i tak wszystko się nie zmieści.
Wytrzymałam dwa dni szkolenia i podziękowałam. Wymagania nieadekwatne do wynagrodzenia. Brak możliwości połączenia tej pracy z życiem prywatnym. Braki personalne nadrabiać chcą minimalna ilością pracowników,którzy najlepiej jakby pracowali po 12 godzin dziennie. W pokoju w, którym spędziłam dwa dni, sympatyczna atmosfera i przyjaźnie nastawione osoby do nowych pracowników, aczkolwiek widać po nich, że są zestresowane i przemęczone natłokiem obowiązków. Brak przerw na posiłek je się przy biurku, albo wcale. A i za 15 przepracowanych godzin chcieli zapłacić za 14 bo czas wypełniania dokumentów osobowych się nie wlicza w godziny pracy. Wyśmiałam ich, że napewno godzinę nie podpisywałam trzech papierków po czym został rachunek poprawiony.
Plusy
Praca od ręki w sensie, że jak szukasz byle czego to coś jest
Minusy
Duża rotacja pracowników więc codziennie są nowe twarze i ciężko się połapać, kto jest za co odpowiedsialbby, albo do kogo się z daną sprawa zwrócić
Firma w której się nie nudzisz, jednego dnia sprzedajesz żarówki, następnego meble mimo że w tych drugich rozróżniasz jedynie kolory... Kolejnego roznosisz ulotki po parkingu, następnego kosisz trawniki. Tam nie ma typowego dnia w pracy.
Firma która lubi zaskakiwać. Nigdy nie wiesz ile zarobisz bo umowę masz na najniższą krajową, reszta to premia. W dodatku podpisujesz umowę z inną firmą niż ta w której faktycznie pracujesz. Podpisując kolejną umowę na czas określony może się okazać że nagle z końcem poprzedniej jesteś z dnia na dzień bez pracy, bez słowa wyjaśnienia ze strony pracodawcy. Bo tak. Bo oni nie podpiszą.

O stosunku do pracowników świadczą zresztą permanentne poszukiwania ludzi do pracy w Merkurym. I tak od wielu lat, myślicie że przyczyna tkwi w ludziach?
Plusy
Nie masz doświadczenia - tam je zdobędziesz. Wiele różnych doświadczeń.
Minusy
Brak stabilności, zapomnij o planowaniu czegokolwiek, nie z tą firmą jako pracodawcą.
Nie polecam. Warunki obiecywane na rozmowie kwalifikacyjnej nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wszyscy mają umowę na najniższa krajowa (mimo obiecanych 3tys na rozmowie o pracę) , pozostala część pensji to taka umowa na "gębe" bo tego na piśmie nie dostaniemy. Nikt nigdy nie wie jakie wynagrodzenie dostanie ponieważ pensje są obcinanie nie tylko za wyniki pracy ale też np. za niezamkniete okno czy niewylaczony komputer po wyjściu z pracy a także według widzimisię wiceprezesa. Pensje obcinane są do najniższej krajowej także w przypadku ciąży- ciaza to zbrodnia w tej firmie. Kolejna zbrodnia jest chorobowe. Nawet jeśli przebywamy w szpitalu pracodawca nas karze za to obcinajac pensje. Dlatego ludzie tutaj nie biorą zwolnień lekarskich. Nie należy też liczyc na umowę na czas nieokreślony, bo takich się tutaj nie dostaje. Firma ma kilka spółek i za każdym razem pracownik podpisuje umowę z inną spółka. Czas pracy to 10h dziennie z godzinna obowiązkowa przerwa za ktora pracodawca nie płaci (a przy takiej ilości godzin pracy przerwa się należy..). Praca bardzo stresująca, ale zależy też do jakiego kierownika się dostaniemy. Legenda jest dział logistyki AGD, gdzie ludzie sa obrażani, ponizani i totalnie zastraszeni. Jeden wielki mobbing. Jeśli ktoś szanuje siebie i swoje zdrowie, szuka stabilnej pracy to nie polecam. Zwłaszcza kobietom które chcą założyć rodzinę
Plusy
Pensja jesli nie obetna nam pensji
Minusy
Stres, brak stabilnosci, krotkie umowy
Praca i atmosfera w dziale jest dobra lecz zbyt długie godziny pracy i stres pracy zbyt wysoki
Plusy
Dobre zarobki
Minusy
Zbyt długie godziny pracy