Media Markt

Opinie dot. stanowiska Specjalista ds. obsługi klienta (m/k) w firmie Media Markt

Specjalista ds. obsługi klienta (m/k)14 opinii
Praca super niestety wirus trochę namieszał i umowa została nieprzedłużania
Plusy
Dobra atmosfera
Minusy
Nie mialam
Kiedyś było ok.Wszystko zmieniło się wraz ze zmianą zarządu na jesieni 2019.Od razu zaczął się dziki wyścig szczurów i nacisk na wszystkie parametry jakie można tylko sobie wymyślić- obrót, gwarancje, usługi, ilość obsłużonych klientów, ilość sztuk na paragonie, Tytusy, rekomendowane, mediamarkt poleca,złap okazję, karty klienta, pułkowniki, marki własne...wszystko musisz mieć zrobione na maksa, bo jak ci czegoś zbraknie, to pranie mózgu u kierowników cię czeka. Niektóre parametry sprzedaży są sprzeczne ze sobą, jak zrobisz jeden to drugiego się nie da. Są tez usługi, np. optymalizacja obrazu, które są niczym więcej niż tylko oszustwem na kliencie. Oczywiście to tez parametr do wyrobienia.Ciągłe straszenie, ze przyjedzie regionalny, prezes, wiceprezes, itp. Poranne narady, gdzie dowiesz się jak zwykle, że wszystkiego jest za mało. Najgorsze są nieustannie rosnące plany do wyrobienia, to jest najbardziej frustrujące, bo jeśli dajmy na to dwa lata temu byłeś najlepszy, to przy dzisiejszych planach zasłużyłeś co najwyżej na magiel u kierownika. Premie coraz trudniej zrobić, żyje się i pracuje w nieustannym napięciu, że ci czegoś zabraknie. Do tego zrobili ostatnio premię kolektywną.Ty możesz mieć wszystko na maksa zrobione, ale nie dostaniesz nic, jeśli sklep planu nie wyrobił. Jeśli się wszystko uda, to premia fajna,ale o to coraz już trudniej. Przeważnie okazuje się , ze straszysz ludzi i wywierasz na nich presję na kupno gwarancji a nic za to nie dostaniesz. Towar w mediakach coraz gorszy, bo centrala nowa i "zielona" i nie ma pojęcia co zamawiać dobrego i duże braki na stokach, - więcej...
Plusy
Już ich prawie nie ma
Minusy
To co wymieniłem w opinii
Zespół bardzo serdeczny, kierownik pomocny. Pakiet pełen szkoleń
Jako były pracownik nie polecam pracy w media markt. Na pierwszy rzut oka praca wydaje się okej, socjal, owoce, przerwa nie normowana, w granicach rozsądku. Przy dłuższej współpracy człowiek się męczy pracą w danym miejscu, kadra zarządzająca niekompetentna, niemiła. Każdy dzień jest pretekstem by o coś się przyczepić, często zaczepki są słabe merytorycznie, nieadekwatne. Traktują pracowników bez szacunku. Liczą się tylko wyniki i miliony wymogów, praca stojąca, grafik niedostosowany do ludzi. Zaczynasz pracę o 13, a konczysz o 21, a na następny dzień masz na 9 do pracy. nie polecam, zarobki też nieadekwatne do wymogów i pracy. Ks myśli, że jest bogiem i może pomiatać pracownikami, dyrektor nie lepszy. Ogólnie powinni sie cieszyć, ze ktos w ogole chce u nich jeszcze pracowac.
Praca w bardzo dobrych warunkach kadra zarządzająca wie jak zmotywować pracownika
Plusy
Rodzinna atmosfera
Praca tragedia nie polecam. Niskie zarobki, duża rozbieżność między pracownikami. Nowy dostaje tyle co pracownik, który pracuje lata. Kadra kierownicza tragedia... Kierowniczki zajmujące się sprzedażą jedyną techniką jaka znają to zastraszanie ludzi. Brakuje im wiedzy o produktach i o zarządzaniu ludźmi w wielu przypadkach ociera się o mobbing. Plany gwarancyjne dla pracowników są nie realne zrobienie 15000 nie gwarantuje premii.
Nie polecam, nękanie pracowników, grożeniem utratą pracy. Ciągłe notoryczne gnębienie przez kierowników marketu. Często źle liczone premię na niekorzyść pracownika. Nierealne plany miesięczne gwarancję rzędu 13000-17000 złotych.
Plusy
Umowa bezterminowa
Minusy
Praca w Media Markt wśród pracowników na dziale bardzo przyjazna i miła. Natomiast cyrki zaczynają się w kontakcie z kierownictwem. Licza się tylko pakiety usług, Power Service i oszukiwanie klienta (pakiety usług i ubezpieczeń niby w cenie a tak naprawdę cena sporo podniesiona) aby tylko kierownicy wyrobił premie a pracownicy mieli z tego ochlapy, kierownicy potrafią wyrzucić towar na środek alejki i krzyczeć że jak się nie podoba to spier***** do Tesco, tylko mamy pamiętać że tam zarobimy gó***(jakby w Media Markt zarabiano kokosy) Można to nazwać śmiało już mobbingiem bo to co się tam dzieje to przesada. Wyliczanie nawet z korzystania z toalety. Kierownicy,, motywują,, nas premiami które są tak naprawdę ochlapami, nas pracowników(jak i promotorow) traktują niżej niż zero. Jak zwykłego łosia do zarabiania pieniędzy.
Plusy
Minusy
Zarobki, kultura osobista przełożonych i wszystko
Wyzysk pracowników, płaca minimalna, umowy śmieciowe, terminy realizacji zamówień od klientów są 10 razy dłuższe niż te podane przez Media Markt za co baty zgarniają pracownicy. Poziom obsługi klienta taki sam jak poziom zatrudniania pracowników. Nigdy więcej tam nie wrócę, nikomu nie polecam.
Plusy
Minusy
niska wypłata, umowa śmieciowa, brak BHP, niewywiązywanie się z umów
Stabilność finansowa, niekompetencja pionu kierowniczego, brak perspektywy rozwoju
Plusy
pakiety socjalne
Minusy
Góra, czyli kierownictwo wszelkiej złożonej maści, uważa że wszyscy przychodzą do pracy zarabiać pieniądze. Wątpię że ktokolwiek przychodzi w takie miejsce z nadzieja na karierę i zarobki, liczy sie raczej umowa o prace. Firma której strategie marketingowe swoją skutecznością nie dorównują nawet wielosztukom w żabce. Najbardziej szokujące dla nowego pracownika jest zerowe zorientowanie na produkt. Nikogo nie interesuje jak duża masz wiedzę i jak fachowe jest twoje doradztwo. Jeśli nie ubierzesz klienta w pakiet USŁUG, które dla 90% z nich są kompletnie zbędne, to czeka cię rozmowa z przełożonym. Zerowe zorientowanie również na budowanie relacji z klientem. Osoba która przychodzi do MediaMarkt kupić cokolwiek, nie dowie się nic od pracownika, poza tym ze to co chce właśnie kupić może kiedyś się zepsuć wiec musi wydać 10% więcej od i tak już zawyżonej ceny i najlepiej byłoby tą wysoka cenę obniżyć sobie podpisujac umowę z Orange od której gorsze warunki ma już chyba tylko pakt z diabłem. A pracownik świadom tego wszystkiego jest pod presja wymyślania sposobu w jaki mógłby to sprzedać bo przecież za podstawę nie wystarcza na godna egzystencje a techniki sprzedażowe oferowane przez MSHP to żart... wszystko to w przerwach między układaniem towaru na miejscu którego nie ma a doradzaniem babci między bateriami do pilota firmy GP bądź Panasonic bo 25 lat temu Sony jej wylały i nie ma zaufania do firmy... I tu kolejny aspekt tej pracy, czyli fakt, ze w tych czasach klient zorientowany i z wiedzą nie postawi nogi w stacjonarnym elektromarkecie, chyba że chce pomacać towar. Do MediaMarkt - więcej...
Plusy
Kontakt z technologia, ciekawi młodzi ludzie
Minusy
Zarobki, charakterystyka pracy, podejście i kwalifikacje (a raczej ich brak) przełożonych
Ogólnie całkiem w porządku.
Minusem praca 7 dni w tygodniu.
duża możliwość awansu, dobra organizacja pracy , elastyczny czas pracy, współpraca bezpośrednia z kadrą zarządzającą bardzo dobra i bezposrednia.
Plusy
pakiet socjalny
Minusy
dojazd do pracy (50 km) oraz stres
Mój dzień w pracy zależy w głównej mierze od obowiązków, które zleci przełożony. Oprócz tego każdy z nas wie, co należy robić i zrobić, aby praca została wykonana w 100%.
Mamy organizowane różne szkolenia, czasami delegacje, więc myślę, że pod tym względem firma spełnia oczekiwania pracowników.

Kadra zarządzająca-fajni ludzie tylko szkoda, że odchodzą. Moi koledzy bez zarzutów.

Najtrudniejsza część pracy-raczej nie mama.

Najprzyjemniejsza-poznawanie nowych produktów.
Plusy
Stabilne zatrudnienie, opieka medyczna.
Minusy
Niskie dochody.