Media Markt

Opinie pracowników firmy Media Markt

Znaleziono 43 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (1412)

Miejsce w którym panuje dobra atmosfera

W markecie w którym pracowałem atmosfera była super

Plusy

Zarobki i możliwość rozwoju

Nie dla trzeźwo myślących ludzi

Kadra kierownicza potrafi mieć problem o wszystko. Pracując w lokalizacji ze znikomym ruchem, nie można za długo rozmawiać ze współpracownikami w grupie, tyczy się to zatrudnionych przez Media, nie promotorów. Pranie mózgu o wyniki i te je***e gwarancje. Byłem na 3 miesięcznej umówię próbnej. W poprzednim miesiącu dostałem plan gwarancji na 1600 będąc do 14 na L4. Odmówiono mi przedłużenia umowy ze względu na niewyrobiony plan (miałem na to polowe czasu co inni) oraz spóźnianie się 5 max 10 min (pomimo odrabiania czasu!).

Plusy

Promotorki

Minusy

Hajs i cała reszta

Robota w stresie

Niska pensja, presja czasu, mobbing, bezsens przemeblowań, brak towaru, demotywujacy program premiowy

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, mobbing

Bielsko Biała

Typowa korporacja. Praca za trzech, tabelki i normy. Gdy się pracownik odezwie to się go pozbywa .

Plusy

Benefit, legalne zatrudnienie.

Omijać szerokim łukiem

Kiedyś było ok.Wszystko zmieniło się wraz ze zmianą zarządu na jesieni 2019.Od razu zaczął się dziki wyścig szczurów i nacisk na wszystkie parametry jakie można tylko sobie wymyślić- obrót, gwarancje, usługi, ilość obsłużonych klientów, ilość sztuk na paragonie, Tytusy, rekomendowane, mediamarkt poleca,złap okazję, karty klienta, pułkowniki, marki własne...wszystko musisz mieć zrobione na maksa, bo jak ci czegoś zbraknie, to pranie mózgu u kierowników cię czeka. Niektóre parametry sprzedaży są sprzeczne ze sobą, jak zrobisz jeden to drugiego się nie da. Są tez usługi, np. optymalizacja obrazu, które są niczym więcej niż tylko oszustwem na kliencie. Oczywiście to tez parametr do wyrobienia.Ciągłe straszenie, ze przyjedzie regionalny, prezes, wiceprezes, itp. Poranne narady, gdzie dowiesz się jak zwykle, że wszystkiego jest za mało. Najgorsze są nieustannie rosnące plany do wyrobienia, to jest najbardziej frustrujące, bo jeśli dajmy na to dwa lata temu byłeś najlepszy, to przy dzisiejszych planach zasłużyłeś co najwyżej na magiel u kierownika. Premie coraz trudniej zrobić, żyje się i pracuje w nieustannym napięciu, że ci czegoś zabraknie. Do tego zrobili ostatnio premię kolektywną.Ty możesz mieć wszystko na maksa zrobione, ale nie dostaniesz nic, jeśli sklep planu nie wyrobił. Jeśli się wszystko uda, to premia fajna,ale o to coraz już trudniej. Przeważnie okazuje się , ze straszysz ludzi i wywierasz na nich presję na kupno gwarancji a nic za to nie dostaniesz. Towar w mediakach coraz gorszy, bo centrala nowa i "zielona" i nie ma pojęcia co zamawiać dobrego i duże braki na stokach, -

Plusy

Już ich prawie nie ma

Minusy

To co wymieniłem w opinii

Super tylko wirus trochę namieszał

Praca super niestety wirus trochę namieszał i umowa została nieprzedłużania

Plusy

Dobra atmosfera

Minusy

Nie mialam

Świetna

Zespół bardzo serdeczny, kierownik pomocny. Pakiet pełen szkoleń

warszawa

Jako były pracownik nie polecam pracy w media markt. Na pierwszy rzut oka praca wydaje się okej, socjal, owoce, przerwa nie normowana, w granicach rozsądku. Przy dłuższej współpracy człowiek się męczy pracą w danym miejscu, kadra zarządzająca niekompetentna, niemiła. Każdy dzień jest pretekstem by o coś się przyczepić, często zaczepki są słabe merytorycznie, nieadekwatne. Traktują pracowników bez szacunku. Liczą się tylko wyniki i miliony wymogów, praca stojąca, grafik niedostosowany do ludzi. Zaczynasz pracę o 13, a konczysz o 21, a na następny dzień masz na 9 do pracy. nie polecam, zarobki też nieadekwatne do wymogów i pracy. Ks myśli, że jest bogiem i może pomiatać pracownikami, dyrektor nie lepszy. Ogólnie powinni sie cieszyć, ze ktos w ogole chce u nich jeszcze pracowac.

Opinia

Polecam pracę w firmie Media Markt, która uczy wielu przydatnych umiejętności.

Częstochowa

Tylko czekać jak wyjdą następne nieprawidłowości w firmie .Osoba nadzorująca zainteresowana tylko jednym działem(----) a reszta działów szczególnie niehandlowych to są przysłowiową kulą . https://www.olx.pl/oferta/pl-fon-voip-usb-telefon-internetowy-zamiana-CID99-IDoda0C.html#154ec19247 https://www.olx.pl/oferta/pralka-ravanson-xpb68-tp-CID628-IDyUlmj.html#76d3650f22 https://www.olx.pl/oferta/telewizor-unitra-neptun-2szt-CID99-IDBMkBV.html#76d3650f22

Media Markt

atmosera bardzo przyjazna od samego początku.Kierownictwo bardzo pomocne ,nauka przez doświadczenie w fajnej atmosferze

Plusy

Pakiet socjalny-bogaty

Minusy

praca głównie do 21

Obsługa klienta

Praca w bardzo dobrych warunkach kadra zarządzająca wie jak zmotywować pracownika

Plusy

Rodzinna atmosfera

Negatywna

Praca tragedia nie polecam. Niskie zarobki, duża rozbieżność między pracownikami. Nowy dostaje tyle co pracownik, który pracuje lata. Kadra kierownicza tragedia... Kierowniczki zajmujące się sprzedażą jedyną techniką jaka znają to zastraszanie ludzi. Brakuje im wiedzy o produktach i o zarządzaniu ludźmi w wielu przypadkach ociera się o mobbing. Plany gwarancyjne dla pracowników są nie realne zrobienie 15000 nie gwarantuje premii.

Różnie

Rosnąca liczba obowiązków, praca pod ciągłą obserwacją, nierealne wymagania co do sprzedaży i malejące premie dla nielicznych, którzy je dostaną, a podstawa niewiele wyższa niż minimalna krajowa. Za krzywe spojrzenie na dyrektora - zwolnienie.

Lubin woj dolnośląskie to dno

Pani dyr pożal sie Boże karierowiczka jakich mało , nikt nie wie jak zdobyła ten stołek , bo na pewno nie wiedzą menadżerską i podejściem do ludzi. Juz przyjmując do pracy kłamie w żywe oczy o zarobkach i panujących stosunkach, jak na wymygajacą pracę niby w renomowanej firmie to zarobki ( ustalane przez nią , bo im mniej da tym ma więcej dla siebie ) to porażka i to dosłownie. Ona myśli nadal , ze płaca 2000- 2300 pln netto na rękę to szczyt marzeń . Całymi dniami nie ma jej w pracy, nikt z góry tego nie kontroluje, nie wiem czemu, na innych marketach dyr siedzieli cały dzien, ją trafić to jak 6 w totka,,a wystarczyło by sprawdzić położenia jej tel. Jak ma być jakaś kontrola lub regionalny wpada to w jeden dzien trawa na zielono, a tak wszystko sie wali, nawet drzwi przeciwpożarowe zastawione towarem, bo jej i tak sie nic nie stanie , skoro jej nie ma. Były alarmy bombowe na sklepie, kier dyżurny dzwoni do niej co robić??? Nie dodzwonisz sie nie odbiera nie oddzwoni , potem szuka winnych, bo ktoś podjął złą decyzje. Kierownicy z jej otoczenia to tzw tylko jej ludzie, jak nie trwasz w jej zakłamaniu wylatujesz, nawet jak jesteś dobry, nie wchodzisz jej w d...pę wypadasz. Kierownicy, bez wykształcenia kierunkowego, nauczyli się czegoś i tylko się drą , szczególnie jedna jej psiapsióła, wzięła ja z targu tam sprzedawała jajka ( tak mówili ludzie ) na niczym sie nie zna a terminy jej nie obowiązują, wszystko na ostatnią chwile, albo nie zamówi tego czym handlujemy i dobrze schodzi. Razem w tym zakłamaniu udają , ze sklep funkcjonuje , jak tylko ktoś im podpadnie nawet najlepsi -

Rybnik, doradca klienta

Nie polecam, nękanie pracowników, grożeniem utratą pracy. Ciągłe notoryczne gnębienie przez kierowników marketu. Często źle liczone premię na niekorzyść pracownika. Nierealne plany miesięczne gwarancję rzędu 13000-17000 złotych.

Plusy

Umowa bezterminowa

Bardzo nie polecam pracy

Praca w Media Markt wśród pracowników na dziale bardzo przyjazna i miła. Natomiast cyrki zaczynają się w kontakcie z kierownictwem. Licza się tylko pakiety usług, Power Service i oszukiwanie klienta (pakiety usług i ubezpieczeń niby w cenie a tak naprawdę cena sporo podniesiona) aby tylko kierownicy wyrobił premie a pracownicy mieli z tego ochlapy, kierownicy potrafią wyrzucić towar na środek alejki i krzyczeć że jak się nie podoba to spier***** do Tesco, tylko mamy pamiętać że tam zarobimy gó***(jakby w Media Markt zarabiano kokosy) Można to nazwać śmiało już mobbingiem bo to co się tam dzieje to przesada. Wyliczanie nawet z korzystania z toalety. Kierownicy,, motywują,, nas premiami które są tak naprawdę ochlapami, nas pracowników(jak i promotorow) traktują niżej niż zero. Jak zwykłego łosia do zarabiania pieniędzy.

Plusy

Minusy

Zarobki, kultura osobista przełożonych i wszystko

A nice job, but with little options to raise your qualifications

A typical day consisted of helping customers, keeping order in the department, putting all of the media components on shelves (books, games, CD's, DVD's , Blu ray). I learned work ethic and responsibility. MY managment was not bad, but they could've been alot better. The most enjoyable part was just existing in the music/film/books environment, because that's what im interested in basically.

Plusy

flexible work hours

Minusy

Lots of work - too little people assigned, l

Najgorsze miejsce pracy

Wyzysk pracowników, płaca minimalna, umowy śmieciowe, terminy realizacji zamówień od klientów są 10 razy dłuższe niż te podane przez Media Markt za co baty zgarniają pracownicy. Poziom obsługi klienta taki sam jak poziom zatrudniania pracowników. Nigdy więcej tam nie wrócę, nikomu nie polecam.

Plusy

Minusy

niska wypłata, umowa śmieciowa, brak BHP, niewywiązywanie się z umów

media markt

Stabilność finansowa, niekompetencja pionu kierowniczego, brak perspektywy rozwoju

Plusy

pakiety socjalne

Minusy

Stanie 12h, układanie towaru i przekonywanie własnej babci że czarne jest różowe.

Góra, czyli kierownictwo wszelkiej złożonej maści, uważa że wszyscy przychodzą do pracy zarabiać pieniądze. Wątpię że ktokolwiek przychodzi w takie miejsce z nadzieja na karierę i zarobki, liczy sie raczej umowa o prace. Firma której strategie marketingowe swoją skutecznością nie dorównują nawet wielosztukom w żabce. Najbardziej szokujące dla nowego pracownika jest zerowe zorientowanie na produkt. Nikogo nie interesuje jak duża masz wiedzę i jak fachowe jest twoje doradztwo. Jeśli nie ubierzesz klienta w pakiet USŁUG, które dla 90% z nich są kompletnie zbędne, to czeka cię rozmowa z przełożonym. Zerowe zorientowanie również na budowanie relacji z klientem. Osoba która przychodzi do MediaMarkt kupić cokolwiek, nie dowie się nic od pracownika, poza tym ze to co chce właśnie kupić może kiedyś się zepsuć wiec musi wydać 10% więcej od i tak już zawyżonej ceny i najlepiej byłoby tą wysoka cenę obniżyć sobie podpisujac umowę z Orange od której gorsze warunki ma już chyba tylko pakt z diabłem. A pracownik świadom tego wszystkiego jest pod presja wymyślania sposobu w jaki mógłby to sprzedać bo przecież za podstawę nie wystarcza na godna egzystencje a techniki sprzedażowe oferowane przez MSHP to żart... wszystko to w przerwach między układaniem towaru na miejscu którego nie ma a doradzaniem babci między bateriami do pilota firmy GP bądź Panasonic bo 25 lat temu Sony jej wylały i nie ma zaufania do firmy... I tu kolejny aspekt tej pracy, czyli fakt, ze w tych czasach klient zorientowany i z wiedzą nie postawi nogi w stacjonarnym elektromarkecie, chyba że chce pomacać towar. Do MediaMarkt -

Plusy

Kontakt z technologia, ciekawi młodzi ludzie

Minusy

Zarobki, charakterystyka pracy, podejście i kwalifikacje (a raczej ich brak) przełożonych

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Media Markt. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,1 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,9 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu