MEDIA EXPERT

Opinie o firmie MEDIA EXPERT, temat Kadra zarządzająca

Plusy:
+Pieniądze, jeśli wypracujesz dobrą premię poświęcając moralność (patrz niżej).

Neutral:

Kierownictwo, może być negatywne (wprowadzając w 100% pomysły "góry") jak i być na plus.

W zależności od współpracowników ewentualność chorej rywalizacji (włącznie z "podkradaniem" klientów)

Minusy:

-Kadra kierowników regionalnych w górę, która jest odrealniona i nie ma pojęcia na temat realiów panujących w salonach. Jest to też wynik "malowania trawy na zielono" przed każdą wizytą.

-Niechęć do umów na czas nieokreślony oraz zatrudniania kobiet

-Masowe zwolnienia z dnia na dzień w okresie pandemii, nawet w salonach które były otwarte podczas tego czasu.

-Nierealne plany sprzedażowe, których w moim markecie nie wykonał nikt w 100%, pomimo różnych "nieczystych" sztuczek.

-Konieczność ciągłego balansowania na niedopowiedzeniach i delikatnych kłamstwach w celu wykonania planu, zwłaszcza na niesamowicie drogich ratach

-Masa obowiązków poza sprzedażą, począwszy od dbania o ekspozycję po przyjmowanie dostaw czy sprzątanie pomieszczeń socjalnych.

-Zbyt krótki czas na wprowadzenie zmian w ekspozycji, a także często bezsensowne zmiany, np. wymiana koloru telefonu na inny, gdzie, oczywiście ekspozycyjna sztuka jest sprzedana w pełnoprawnej cenie (brak możliwości rabatowania).

-Zapomnijcie o wolnym w "luźniejszych" dla większości dniach takich jak okres okołoświąteczny czy weekend majowy.

-Odpowiedzialność zbiorowa za braki inwentaryzacyjne, gdzie istnieje możliwość anulowania części braków, ale wymagania i decyzje komisji są często kontrowersyjne.

-Fakt,
 - więcej...
Pracowałam tam pół roku. Jedyne czego się nabawiłam to depresji.. wyśmiewanie się przez kierownika z pracowników było na porządku dziennym. Przerwa? Owszem dla starych wyżeraczy którzy non stop siedzieli na socjalu. Socjal bez jakichkolwiek norm.. szafki bez zamków, myszy, brud i syf. Dramat! Jeśli ktoś lubi czystość to może zapomnieć o tym. W okresie świątecznym praca praca praca
Plusy
Wysokie zarobki, sporo wolnego
Minusy
Atmosfera, nierealne planu do wykonania, kadra kierownicza
Jako praca na chwilę spoko, na dłużej lepiej znaleźć coś poważnego. Wymagania z kosmosu jak na mieścinę w której pracuje gdzie ludzie z wiosek i są biedni. Regionalny to psychol który ma odrealnione pojęcie do pracy. Kierownictwo plotkuje, każe przyciskać pracownikow psychicznie, masz zajebiste wyniki a nie masz 1 parametru na 10 to zaniżasz wynik sklepu, jesteś słaby, nie nadajesz się do niczego. Ciśnienie na wyniki jest tak ogromne że szkoda zdrowia psychicznego na tą gównianą firmę. Podczas pandemii piszą maila że musimy trzymać się razem, firma stoi w bardzo dobrej kondycji finansowej a po tygodniu zabierają pieniądze, obcinają premie, zabierają premie uznaniową dla nowych pracowników która jest zapisana w umowie jako gwarantowana. Tajemniczy klient może zabrać Ci 300 zł z wypłaty wystarczy że zrobisz coś źle. I tak jak coś się dzieje to Cię zwolnią, w dupie mają doradców.
Plusy
Zarobki
Minusy
Mobbing, zastraszanie, ciśnienie na wyniki, dręczenie psychiczne, zabieranie pieniędzy
Kiedyś w MEX'sie dało się pracować w milej atmosferze, mieć czas na życie prywatne i zarabiać godne pieniądze. Dziś jest to nierealne. Firma jest źle zarządzana i przez to zaczyna chwiać się w posadach. Pracownicy starszy stażem uciekają nawet w czasie pandemii to już coć powinno mówić o tym co się tam dzieje. Bardzo przykre i współczuję osoba które tam nadal pracują. HR'y wychodzą z założenia ze zatrudnianie młodych ludzi to lepszy pomysł bo można ich ukształtować nie mając zielonego pojęcia jaka jest dziś młodzież, jak stara kadra z tej firmy zniknie to będzie ich koniec. Bo tylko ci pracownicy jeszcze trzymają ten tonący okręt. Każdy młodzik ucieknie z tej firmy w przeciągu 6 miesięcy jak zobaczy co się tam dzieje.
Plusy
Kasa
Minusy
Nierealne wymagania, bardzo duzy stres za brak wyników, praktyki ucierające się o mobbing, brak czasu na życie prywatne, nadgodziny.
Firma reklamuje się jako wspaniały pracodawca w czasach pandemii.Śmiech na salii.Po nie całych dwóch tygodniach od rozpoczęcia pandemii,firma zaczęła zwalniać pracowników, oczywiście z winy pracownika, by uniknąć tzw. zwolnień grupowych, wypisując na wypowiedzeniu stek kłamst, np: Pracownik robi coś żle i jest upominany akurat w tym dniu,jak go nie było w pracy-miał dzień wolny.Spóżnia sie do pracy, jak miał wedle grafiku na 9, pojawił sie o 8.44, spóżniajać sie minute, na spotkanie tzw briefieng-8.45,który jest niewliczany do czasu pracy. 15 minut wcześniej, masz już być gotowy -za darmo i jeszcze pretensje, Porażka. Bierzesz l4 na dziecko, dostajesz telefony z grożbami,że oszukałes pracodawcę,przecież obiecywałeś, że już wiecej nie weżmiesz.Jakby choroba wybierała.Także ludzie posiadający rodzinę omijajcie tą firmę szerokim łukiem. Zapomnijcie o świętach, w grudniu nawał pracy, masę nh.Czasem chodzisz 6 dni z rzędu po 12 h.
Firma krzak,tylko,że ogromna.Typowe polskie Janusze byznesu...oszukają Cię na czym się tylko da...pensja minimalna plus dodatek w formie premii uznaniowej,którą np teraz wszystkim obniżyli . Po niecałym tygodniu działania zakazów w galeriach a Ci od razu zwolnienia grupowe a gdy jesteś na wypowiedzeniu,to jeszcze obniżają wypłate.
Nadgodzin mnóstwo ale nie płacą a z odbiorem ogromny problem,szkolenia bhp zamast w godzinach pracy,to od 6:00 w sklepie i jak masz szczęście to w Twoim a jak masz pecha,to zapiep do innego miasta nawet godzinę jazdy i za frajer,

Umowy tylko okresowe aby mogli zwolnić Cię w każdej chwili bez podania powodu,możliwości awansu niewielkie,wciskanie notorycznych kłamstw przez kierownictwo,dla pracowników innych działów akcja tzw.wszystkie ręce na pokład -jedziesz na dwa dni do wybranego sklepu pracować zazwyczaj w magazynach bo do obsługi klienta Cię nie dadzą bo się nie znasz.

Nie ma gruszy,na święta dostakiśmy bon na 100 do wykorzystania tylko w sklepach media expert i dodatkowy bon na kolejną 100 na zakupy gównianego sprzętu jednega producenta...

Karta multisport na mało korzystnych warunkach,jeśli dostaniesz auto służbowe,to trzeba za nie wnosić opłate za użytkowanie której Wam nikt nie zwraca...

Jeśli jesteś kierownikiem sklepu to przerzucają na Ciebie całą masę obowiązków i stale za coś potrącają Ci z pensji,w razie kontroli z PIP lub sanepidu niestety zostajesz sam i oczywiście mandaty płacisz sam...

W firmie powstał w Elblągu związek zawodowy,to aby nie mieć problemów,zamknęli cały sklep...

Generalnie tak gównianej firmy o takim rozmiarze
 - więcej...
Obiektywnie oceniając samą pracę - dużo obowiązków, bezsensownych zarządzeń, wciskania kitu, to się wszystko zgadza, ale zarobić też można przyzwoicie. Z rzeczy, o których rzadko się mówi, a dla mnie jako kobiety dało się to jednak w kość - to praca fizyczna, na dziale drobnego agd przy dostawie ekspresów itp. przerzucało się kilkaset kilogramów.
Kierownictwo w salonie - zależy, na kogo trafisz. Wyżej - zależy, na kogo trafisz. Czyli jak wszędzie.

Firma nie przestrzega norm godzinowych, dobowych itp.
Ogólnie oceniając pracę powiedzmy jeszcze miesiąc temu dałabym takie solidne 3/5. Obecnie nie mogę dać innej oceny niż1.

Przyszedł czas pandemii i po tygodniu zamkniętych sklepów zaczęły się zwolnienia. W moim sklepie, w którym pracowało w sumie 19 pracowników, w ciągu tygodnia 3 osoby nie dostały przedłużenia umowy, 4 dostały wypowiedzenie - tak, w tym ja. Wypowiedzenie na zasadzie: kto chętny przychodzi do pracy, i tych chętnych odwiedza regionalny z wypowiedzeniami. Szkoda komentować. Wszystkie opinie na ten temat natychmiast znikają z internetu - czyżby firma obawiała się pozwu o zwolnienia grupowe?

BTW firma oficjalnie - w otwartych pismach obecnie informuje, że zwolnienia lekarskie będą negatywnie wpływały na ocenę pracowników. Jednocześnie w ofertach pracy reklamuje się jako dobry pracodawca na trudne czasy. Cóż, znam lepszych.

Podsumowując - jeśli nie przywiązujecie się do pracy, nie interesuje was awans i nie zależy wam na pracy na lata, tylko na kasie - polecam. W każdym innym przypadku - szukajcie dalej.
Jeśli jesteś ambitny, zależy Ci na pracy, starasz się, masz aspiracje to NIGDY W ŻYCIU NIE DECYDUJ SIĘ NA PRACĘ w Media Expert. Najpierw naobiecują Ci gruszek na wierzbie, a przy najbliższej możliwej okazji pozbędą się Ciebie jak psa. Nie ważne KIM jesteś, nie ważne co robisz, nie ważne jak bardzo się poświęcasz- Jesteś tylko i wyłącznie kolejnym numerkiem w excelu. Nie możesz wypowiedzieć swojej opinii, masz robić TO co szanowna "góra" Ci powie, jesteś pionkiem nic nie znaczącym dla firmy.
Ambitny sprzedawca będzie miał OK. Natomiast kierownik sklepu - lepiej sobie odpuścić! Jeszcze tylko za ocieplenie klimatu nie odpowiada! Pracy nie da się przerobić (taki nawał). Korekty (zabieranie) premii za rzeczy na które nie ma wpływu (patologiczny system motywowania).
Brak możliwości rozwoju i podwyżki przez 3 lata praca na tym samym poziomie doradcy klienta. Umowa podstawa najniższa krajowa
+ % od sprzedaży produktów

oraz przedłużana co roku brak stabilności i obawa że ci nie przedłużą Rezygnacja z życia prywatnego bo w każdej chwili mogą zadzwonić żeby przyjść do pracy albo że musisz zostać

1lub 2 godz. Trzeba naprawdę kombinować żeby zrobić plany i sprzedawać ubezpieczenia to jest podstawa w tej pracy, dodatkowo robisz jako magazynier (odbiór dostawy, wywiezienie na salę sprzedaży sprzętu)ludzie w pracy spoko jak dobrze trafisz, kierownicy już dużo gorzej. Rozmowa z klientem była 1 rok temu swobodna, teraz firma wprowadziła formulke w aby ludzi naciągnąć na raty i dosprzedać ubezpieczenie
Nie polecam pracy w tej firmie. Góra powinna się przyjrzeć pracy niektórych kierowników.
Plusy
Minusy
Kierownicy
Nawet ja zauważam że przychodzą do ME tacy, co nigdy nie mieli rąk czy myśli skalanych pracą. Dla niektórych jest to pierwsza praca i mówiąc szczerze rzadko kiedy przychodzi taki młodzik po liceum/technikum, który faktycznie by chciał pracować. Nie ma pracy, nie ma kołaczy jak to mówią. Potem piszą tacy o wykorzystywaniu,niskich zarobkach, stresie i złych warunkach. Warunki są dobre, wręcz bardzo dobre, ale nie jest to czas na opierdzielanie się, tylko przychodzi się DO PRACY. Pracodawca wymaga tutaj odpowiedniego przygotowania, podejścia do klienta a najlepsi sprzedawcy, z cechami prawdziwych sprzedawców, zarobią tu po prostu najwięcej. Myślę, że kadrowcy powinni się zastanowić się nad przyjmowaniem takich leniów, którzy mało czego dowiedzieli się jeszcze o życiu. Oszczędzi to złych opinii na temat miejsca pracy, gdzie każdy spełniający swoje zadanie czuje się dobrze. Ja pracuję już niecały rok, jest to moja czwarta praca i zarabiam nieźle. A ponadto nieprawdą jest, że nie ma możliwości awansu - są, tylko nie dla leserów z wysokimi ambicjami. Polecam w tym wypadku założyć własną działalność, bo najbardziej człowiek zaczyna szanować pracę jak popracuje trochę na swoim. Praca w ME nie jest po prostu dla każdego, a pracodawca daje duże możliwości zarobkowe właśnie dla tych, którzy z tej szansy korzystają - ogólnie, polecam
Tak czytam opinie pracowników tej firmy i stwierdzam, że po prostu albo nie mieli doczynienia z pracą, albo nie wiedzą że w tej firmie się też pracuje. Macie złego kierownika to oznacza, że firma takich zatrudnia. Akurat nasza placówka ma zajebistego kierownika z którym można normalnie porozmawiać, pozartowac. Wiadomo. Jest czas na pracę, ale w między czasie można Tez zazartowac. Pamiętajcie też, że macie swoje granice.
Plusy
Bardzo dobre zarobki, jeśli pracownik serio przykłada się do pracy.
Minusy
Minusów nie ma. Firma dba o każdy szczegół. Nigdy nie zabrakło nawet papieru toaletowego, plynu do naczyń itp.
Brak możliwości awansu. Zmuszanie do naciągania klientów . Mój były kierownik zmuszał do nadgodzin , ogromny natłok pracy , stres. W skrócie szkoda zdrowia i czasu.
Plusy
Zgrana ekipa ( po za kierownikiem)
Minusy
Cała reszta.
Typical day at work was dealing with customers and trying to sell best items from the shop. I learned there a lot about selling. Management was on very high level.
Traktowałam ta pracę jako dodatkowa. Podobało mi sie, ale pod koniec pracy zaczęłam czuć się wykorzystywana do prac dla faceta. Kultura oceniam na dobre. Najgorsze były godziny pracy, a najlepsze z tego wszystkiego to zgrana ekipa.
Plusy
Mili pracownicy
Minusy
Długie godziny pracy
Tragedia, każdy robi to co chce, romansowanie w pracy, natłok zadań i obowiązków. Dobrych pracowników można policzyć na palcach jednej dłoni. Jedyny plus to zarobki i kadry.
Plusy
Dobre zarobki
Minusy
Czas pracy, atmosfera
Szczerze nie polecam tej firmy tym bardziej na ul. Niciarnianej w ostatnim okresie ludzie sami się stamtąd zwalniają.Nikt nie może wytrzymać z nowym kierownikiem który wnosi nerwową atmosferę, który nie umie współpracować z ludźmi, szuka najbardziej drobnego błędu aby potrącić z premii,jest arogantem i obraża pracowników, zero fachowego podejścia.Człowiek nie nadający się do zarządzania, dopóki nie zmienią go na kogoś bardziej kompetentnego i wyszkolonego odradzam tam pracę.Żadne pieniądze nie są tego warte.pozdrawiam
Plusy
godziny pracy
Minusy
kierownictwo
Praca sama w sobie jest ok ale kierownictwo to niewłaściwy człowiek na nie właściwym stanowisku . Sporo nadużyć ,i zachowań daleko idących od współczesnych kanonów zarządzania. Pewne zachowania i metody zarządzania są chyba z poprzedniej epoki .Gorąco nie polecam tego miejsca tylko że względu na Kierownika. W tym miejscu nie ma zasad .Pracownicy są zastraszani,i gnebieni psychicznie. Sytuacja na rynku spr,yja przekraczaniu kompetencji przez osobę zarzadzająca. Dlatego większość osób woli siedzieć cicho .Odradzam to miejsce chyba że zmieni się kierownik .
Plusy
Multisport
Minusy
Kadra kierownicza
Mało kompetentna kadra zarządzająca. Brak możliwości rozwoju.
- miła atmosfera
- dobre zarobki

- premie

- miłe kierownictwo
Plusy
premie
Minusy
praca przez agencje
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w MEDIA EXPERT. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,6
2,7