MEDIA EXPERT

Opinie pracowników firmy MEDIA EXPERT - Poznań, wielkopolskie

Poznań, wielkopolskie3 opinie
Media Expert-Poznań
Firma reklamuje się jako wspaniały pracodawca w czasach pandemii.Śmiech na salii.Po nie całych dwóch tygodniach od rozpoczęcia pandemii,firma zaczęła zwalniać pracowników, oczywiście z winy pracownika, by uniknąć tzw. zwolnień grupowych, wypisując na wypowiedzeniu stek kłamst, np: Pracownik robi coś żle i jest upominany akurat w tym dniu,jak go nie było w pracy-miał dzień wolny.Spóżnia sie do pracy, jak miał wedle grafiku na 9, pojawił sie o 8.44, spóżniajać sie minute, na spotkanie tzw briefieng-8.45,który jest niewliczany do czasu pracy. 15 minut wcześniej, masz już być gotowy -za darmo i jeszcze pretensje, Porażka. Bierzesz l4 na dziecko, dostajesz telefony z grożbami,że oszukałes pracodawcę,przecież obiecywałeś, że już wiecej nie weżmiesz.Jakby choroba wybierała.Także ludzie posiadający rodzinę omijajcie tą firmę szerokim łukiem. Zapomnijcie o świętach, w grudniu nawał pracy, masę nh.Czasem chodzisz 6 dni z rzędu po 12 h.
Trudno powiedzieć.
Obiektywnie oceniając samą pracę - dużo obowiązków, bezsensownych zarządzeń, wciskania kitu, to się wszystko zgadza, ale zarobić też można przyzwoicie. Z rzeczy, o których rzadko się mówi, a dla mnie jako kobiety dało się to jednak w kość - to praca fizyczna, na dziale drobnego agd przy dostawie ekspresów itp. przerzucało się kilkaset kilogramów.
Kierownictwo w salonie - zależy, na kogo trafisz. Wyżej - zależy, na kogo trafisz. Czyli jak wszędzie.

Firma nie przestrzega norm godzinowych, dobowych itp.

Ogólnie oceniając pracę powiedzmy jeszcze miesiąc temu dałabym takie solidne 3/5. Obecnie nie mogę dać innej oceny niż1.

Przyszedł czas pandemii i po tygodniu zamkniętych sklepów zaczęły się zwolnienia. W moim sklepie, w którym pracowało w sumie 19 pracowników, w ciągu tygodnia 3 osoby nie dostały przedłużenia umowy, 4 dostały wypowiedzenie - tak, w tym ja. Wypowiedzenie na zasadzie: kto chętny przychodzi do pracy, i tych chętnych odwiedza regionalny z wypowiedzeniami. Szkoda komentować. Wszystkie opinie na ten temat natychmiast znikają z internetu - czyżby firma obawiała się pozwu o zwolnienia grupowe?

BTW firma oficjalnie - w otwartych pismach obecnie informuje, że zwolnienia lekarskie będą negatywnie wpływały na ocenę pracowników. Jednocześnie w ofertach pracy reklamuje się jako dobry pracodawca na trudne czasy. Cóż, znam lepszych.

Podsumowując - jeśli nie przywiązujecie się do pracy, nie interesuje was awans i nie zależy wam na pracy na lata, tylko na kasie - polecam. W każdym innym przypadku - szukajcie dalej.
Bardzo dobra praca, ale nie dla leniwych
Nawet ja zauważam że przychodzą do ME tacy, co nigdy nie mieli rąk czy myśli skalanych pracą. Dla niektórych jest to pierwsza praca i mówiąc szczerze rzadko kiedy przychodzi taki młodzik po liceum/technikum, który faktycznie by chciał pracować. Nie ma pracy, nie ma kołaczy jak to mówią. Potem piszą tacy o wykorzystywaniu,niskich zarobkach, stresie i złych warunkach. Warunki są dobre, wręcz bardzo dobre, ale nie jest to czas na opierdzielanie się, tylko przychodzi się DO PRACY. Pracodawca wymaga tutaj odpowiedniego przygotowania, podejścia do klienta a najlepsi sprzedawcy, z cechami prawdziwych sprzedawców, zarobią tu po prostu najwięcej. Myślę, że kadrowcy powinni się zastanowić się nad przyjmowaniem takich leniów, którzy mało czego dowiedzieli się jeszcze o życiu. Oszczędzi to złych opinii na temat miejsca pracy, gdzie każdy spełniający swoje zadanie czuje się dobrze. Ja pracuję już niecały rok, jest to moja czwarta praca i zarabiam nieźle. A ponadto nieprawdą jest, że nie ma możliwości awansu - są, tylko nie dla leserów z wysokimi ambicjami. Polecam w tym wypadku założyć własną działalność, bo najbardziej człowiek zaczyna szanować pracę jak popracuje trochę na swoim. Praca w ME nie jest po prostu dla każdego, a pracodawca daje duże możliwości zarobkowe właśnie dla tych, którzy z tej szansy korzystają - ogólnie, polecam