Opinia pracownika firmy Lidl

Zobacz wszystkie opinie o firmie Lidl

Nie polecam!
Pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Pruszcz Gdański, pomorskie12 sierpnia 2018
Pracuje tam od jakiegoś czasu i jedyne co moge pozytywnego powiedzieć to atmosfera która tworzymy my jako pracownicy. Jeśli chodzi o pracę to jest bardzo bardzo bardzo ciężka, dźwignię dzwiganie i jeszcze raz dzwiganie, wiecznie biegnie z jednego końca sklepu na drugi, nie zadowolenie klientów i wieczne marudzenie że coś mu nie pasuje a przecież "MU SIE NALEZY". Standardy firmy odbiegaja od tego co jest w rzeczywistości bo nie ma na nic czasu, powiedzmy sobie szczerze.. Co to jest 5 osób na zmianie na sklepie wysokoobrotowym, wchodząc do mniejszego sklepu widzę tyle samo a nawet więcej, tutaj liczy się tempo i WYDAJNOSC a nie człowiek(mowa o pracownik) .. Chociaż paradoks w tym że ten człowiek z którym powinni się liczyć tyra jak wół żeby móc ta wydajność zrobić. CYFERKI SA NAJWAŻNIEJSZE, nikt wam nie podziękuję za to że marnujecie zdrowie tyrajac za trzech kiedy to Pan Dyrektor przychodzi na sklep i jeszcze kręci nosem że tam mu coś nie pasuje, a czemu tamta Pani z odpieku ma pustki papujac cały sklep i robiąc nowa promocje(NF).. No jak tak można się nie obrobic mając dwie ręce i dwie nogi.. Zero szacunku do człowieka, nie wolno nam kupować przecenionych artykulow, odkładać rzeczy z nowej promocji gdybyś chciał to zakupić.. Jesteśmy traktowani jak złodzieje.. Inaczej tego nie nazwę. Ludzie powinni się zacząć buntowac bo długo tak pracować nie można, górna półka całego tego bałaganu--mówiąc baaaardzo delikatnie w którym pracuje powinna przyjść i popracować tak jak my, żeby zobaczyć czy to co cały czas wymyślają( a ciężko już nadążyć z ich pomysłami) jest w ogóle wykonalne. Non  więcej... stop zmiany, zmiany i zmiany. Przebudowy co 2-3 lata, więcej półek za czym idzie więcej towaru. Przykladowo: kiedyś przyjeżdżało do nas 2-3 miksy, ludzi na zmianie:5, dziś przyjeżdża: 6-7, ludzi na zmianie:5 a nawet nie raz 4. Pomijając fakt że odpiek jest już dużym formatem i wyjście z tam tąd graniczy z cudem dodam że 2osoby minimum siedza cały czas na kasie, kolejna-kierowniczka prowadzi zmiane i ręce też ma pełne roboty zostaje nam AZ jedna. Która o dziwo też ma 2 ręce i dwie nogi.. Szkoda że nogami nie da się rozkładać towaru.. Ahh szkoda.. Chociaż kto wie...moze górna półka zaraz coś na to zaradzić.. W końcu co nie wejdę na pomieszczenie socjalne na stole stoi nowa tabliczka informacyjna- zmieniamy się na + bo.. Szczerze..zadnej zmiany na + nie odczulam..zadnej..Jednym słowem.. Czarowac każdy umie jak tu nie jest pięknie, powiedzą wam o wypłata h na czas, braku nadgodzin, jakże bogatym pakiecie socjalnym, takim bogatym ze szkoda nawet o tym komuś mówić. Jeśli ktoś chce się zatrudnić w Lidlu radzę szukać pracy dalej.. Zresztą mam nadzieję że w końcu ci wszyscy wielcy Dyrektorzy się obudza i zaczną nas szanować bo od paru miesięcy nie wpłynęły do nas żadne oferty pracy mimo że oferują się już na przystankach autobusowych. Jednym słowem szkoda gadać. Ponownie NIE POLECAM, niech pozamykaja te sklepy z braku personelu może komuś to przemówi do rozsądku..  zwiń
Plusy
Atmosfera
Minusy
Za mało osób na zmianie, za dużo pracy, za krótkie przerwy 15min nawet jeśli zostajesz 12 h w pracy

Inne opinie pracowników firmy Lidl

Ciężka praca z lekką atmosferą
PS (obecny pracownik) –  małopolskie16 września 2019
Lidlowi można, by było wiele zarzucić, ale by większość tych negatywnych opinii miała prawdziwe podłoże to trzeba by się cofnąć dobre kilka lat do tyłu, jako pracownik z rocznym stażem, mogę powiedzieć, że pomimo na prawdę ogromu obowiązków jakie firma nam nadaje by utrzymać standardy, to dobór kadr zarządzających na sklepach jak i sami współpracownicy równoważą tę "wątpliwą wadę", wątpliwą bo czy wadą miejsca pracy jest to, że wymaga się w nim by ktoś pracował? Nie sądzę.

Kolejna sprawa to elastyczny czas pracy, tu kwestia jest dyskusyjna, ale łatwo dostrzec niepisaną zasadę wzajemności tj. jeśli nie będziemy robić problemów i damy radę z tygodnia na tydzień zamienić się z kimś na wolne/zmianą kto będzie w potrzebie, to przełożony stanie na głowie ,byśmy w odwrotnej sytuacji również mieli ten komfort.

Kolejna z kwestii to zarobki, tutaj kwestia jest dyskusyjna, wiadomo każdy chciałby zarobić więcej, ale ja osobiście nie narzekam, a wyróżnić warto terminowe wypłaty nawet do 4 dni przed 10-tym.

Co do samych procesów to wymagane jest tak tempo jak i dokładność - dwie pozornie wzajemnie wykluczające się cechy, ale przy odpowiedniej sprawności mogące stanowić elementy naszej pracy. Warto w tej kwestii wyróżnić też sprawy szkolenia nowego pracownika, bo pewnie każdy z nas doświadczył tej nuty niepokoju związanej z zagubieniem w nowym otoczeniu/miejscu pracy, Lidl robi co może, by szybko nas w "ekipie" zakotwiczyć, każdemu nowemu pracownikowi przydzielany jest opiekun zwany "instruktorem", a oprócz tego nowo zatrudniony przechodzi wielogodzinne szkolenia z praktycznie
  więcej... pełnego zakresu jego przyszłych obowiązków.

Co tu więcej powiedzieć, Lidl to fajny pracodawca, ale trzeba mieć zdrowy kręgosłup :P.
  zwiń
Plusy
w. opisane
Minusy
w. opisane
Nie polecam pracy w sklepie 1788, Norwida w Starogardzie Gdańskim
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Starogard Gdański, pomorskie1 września 2019
Stanowczo nie polecam pracy w Lidlu w sklepie 1788, ul.Norwida w Starogardzie Gdańskim..
Mobbing, obgadywanie pracowników, wyśmiewanie. Kierownictwo wraz ze swoimi zastępcami zajmuje się tylko plotami i poganianiem ludzi. Na tym sklepie nie szanuje się ludzi, a jeżeli będziesz uczciwym i normalnym człowiekiem, który nie zajmuje się plotami to cię zwolnią z dnia na dzień wmawiając ci że masz za wolne ruchy..
Szanowny ochroniarz zamiast pilnować złodziei to wylicza pracownikom ile razy weszli na socjal, aby się napić albo do łazienki. Następnego dnia melduje całą statystykę do MS.. jakiś koszmar normalnie.. najgorszemu wrogowi nie polecam pracy tam.
Jak już chcecie pracować w Starogardzie to zdecydowanie na sklepie na ul.Kopernika całkiem inna rzeczywistość i przede wszystkim normalni ludzie.
Pozdrawiam
Plusy
Minusy
fałszywa, nie wykształcona kadra kierownicza

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Lidl. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.