Opinia pracownika firmy Lidl

Zobacz wszystkie opinie o firmie Lidl

chora firma, mobing, brak szacunku, chore wymagania
Manager (były pracownik) –  Kraków, małopolskie2 grudnia 2017
Szczerze nie polecam pracy w tej firmie, najgorszy rok zawodowy w moim życiu pracując 8 lat w innej sieci przeszedłem do lidla jako manager sklepu. Praca w lidlu jest pracą dla idiotów którzy wierzą w korporacyjne pieprzenie i będą chcieli się dla nich "zabić" a ponadto nie mają życia prywatnego - nigdy nie wiesz kiedy wyjdziesz do domu -tak tak umowy są skonstruowane, że podpisując umowę o pracę masz zapłacone za 34 nadgodziny( dotyczy managera jak i zks) i zawsze wielcy panie i panowie krs coś ci wynajdą abyś nie wyszedł do domu. Brak jakiegokolwiek szacunku dla czasu wolnego człowieka nikt się nawet nie spyta czy możesz zostać czy nie masz planów - masz zostać i dopóki nie zrobisz tego co Ci zadano nie możesz wyjść. Przez rok czasu pracy poznałem takich idiotów co potrafią się wybić z pracy i pracować za darmo albo przyjść na dniu wolnym - najważniejsze żeby wyszła "wydajność" szok jak trzeba mieć łeb sprany..... Kolejna sprawa to atmosfera pełna fałszu i wiecznego podpieprzania , i szukania problemów na siłę. Przez ten rok nagminne było gnojenie i wywieranie psychicznego nacisku ze strony przełożonych, nawet jak miałeś dzień wolny to i tak dostawałeś smsy na prywatny nr. (tak mam te smsy w komórce) Kasjer jak chce wyjść do domu to musi spytać osoby prowadzącej zmianę czy może wyjść do domu!!!!- nawet jak zgodnie z grafikiem jego czas już nastał i w 90% i tak musi zostac bo oczywiście zawsze jest za mało zrobione albo jezdzi pan dyrektor no to wiadomo trzeba się spuścić i jeb...ć ku chwale lidla po 12 godzin a jak przyjedzie to i tak będzie źle i za mało zrobione... Systemy  więcej... do zarządzania sklepem to jakaś mega porażka, program komputerowy jest tak ograniczony chaotyczny i mało pomocny w zarządzaniu sklepem, że rzeczy które mógłbyś zrobić szybciej schodzi dużo czasu, a potem oczywiście usłyszysz, że jesteś nie zorganizowany bo zostajesz po godzinach- stała śpiewka generalnie w lidlu wiecznie tylko słyszysz że jesteś beznadziejny.  zwiń
Plusy
jedyny plus za zarobki i wypłacane delegacje
Minusy
wszystko poza zarobkami

Inne opinie pracowników firmy Lidl

Ciężka praca z lekką atmosferą
PS (obecny pracownik) –  małopolskie16 września 2019
Lidlowi można, by było wiele zarzucić, ale by większość tych negatywnych opinii miała prawdziwe podłoże to trzeba by się cofnąć dobre kilka lat do tyłu, jako pracownik z rocznym stażem, mogę powiedzieć, że pomimo na prawdę ogromu obowiązków jakie firma nam nadaje by utrzymać standardy, to dobór kadr zarządzających na sklepach jak i sami współpracownicy równoważą tę "wątpliwą wadę", wątpliwą bo czy wadą miejsca pracy jest to, że wymaga się w nim by ktoś pracował? Nie sądzę.

Kolejna sprawa to elastyczny czas pracy, tu kwestia jest dyskusyjna, ale łatwo dostrzec niepisaną zasadę wzajemności tj. jeśli nie będziemy robić problemów i damy radę z tygodnia na tydzień zamienić się z kimś na wolne/zmianą kto będzie w potrzebie, to przełożony stanie na głowie ,byśmy w odwrotnej sytuacji również mieli ten komfort.

Kolejna z kwestii to zarobki, tutaj kwestia jest dyskusyjna, wiadomo każdy chciałby zarobić więcej, ale ja osobiście nie narzekam, a wyróżnić warto terminowe wypłaty nawet do 4 dni przed 10-tym.

Co do samych procesów to wymagane jest tak tempo jak i dokładność - dwie pozornie wzajemnie wykluczające się cechy, ale przy odpowiedniej sprawności mogące stanowić elementy naszej pracy. Warto w tej kwestii wyróżnić też sprawy szkolenia nowego pracownika, bo pewnie każdy z nas doświadczył tej nuty niepokoju związanej z zagubieniem w nowym otoczeniu/miejscu pracy, Lidl robi co może, by szybko nas w "ekipie" zakotwiczyć, każdemu nowemu pracownikowi przydzielany jest opiekun zwany "instruktorem", a oprócz tego nowo zatrudniony przechodzi wielogodzinne szkolenia z praktycznie
  więcej... pełnego zakresu jego przyszłych obowiązków.

Co tu więcej powiedzieć, Lidl to fajny pracodawca, ale trzeba mieć zdrowy kręgosłup :P.
  zwiń
Plusy
w. opisane
Minusy
w. opisane
Nie polecam pracy w sklepie 1788, Norwida w Starogardzie Gdańskim
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Starogard Gdański, pomorskie1 września 2019
Stanowczo nie polecam pracy w Lidlu w sklepie 1788, ul.Norwida w Starogardzie Gdańskim..
Mobbing, obgadywanie pracowników, wyśmiewanie. Kierownictwo wraz ze swoimi zastępcami zajmuje się tylko plotami i poganianiem ludzi. Na tym sklepie nie szanuje się ludzi, a jeżeli będziesz uczciwym i normalnym człowiekiem, który nie zajmuje się plotami to cię zwolnią z dnia na dzień wmawiając ci że masz za wolne ruchy..
Szanowny ochroniarz zamiast pilnować złodziei to wylicza pracownikom ile razy weszli na socjal, aby się napić albo do łazienki. Następnego dnia melduje całą statystykę do MS.. jakiś koszmar normalnie.. najgorszemu wrogowi nie polecam pracy tam.
Jak już chcecie pracować w Starogardzie to zdecydowanie na sklepie na ul.Kopernika całkiem inna rzeczywistość i przede wszystkim normalni ludzie.
Pozdrawiam
Plusy
Minusy
fałszywa, nie wykształcona kadra kierownicza

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Lidl. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.